Skocz do zawartości

Lucyna


Polecane posty

Całe jej życie upływa pod znakiem prób zrównoważenia dwóch tendencji charakteru: lekko cholerycznego temperamentu oraz głębokiej skłonności do poświęcenia i oddania. Jest bardzo obiektywna i zdolna poświęcić wszystko, co posiada, łącznie z życiem. Gdy ma do spełnienia konkretną misję, cechuje ją pewność siebie, jeśli nie, wraca do nerwowej nieśmiałości.

 

Jest osobą pełną życia, lubianą przez otoczenie i życzliwie ustosunkowaną do wszystkich. Byłaby nieszczęśliwa, gdyby przepuściła okazję oddania komuś przysługi. Zawsze jest skora do bezinteresownej pomocy i tylko wówczas tak naprawdę szczęśliwa, jeśli może dzielić swoją radość z innymi. Przy wykonywaniu swoich obowiązków działa pewnie i zdecydowanie, natomiast w innych okolicznościach cechuje ją nieśmiałość i brak pewności siebie. Zadziwia nie tyle swą aktywnością, co jakością działania. Bywa tolerancyjna dla cudzych błędów, ale względem siebie nader surowa. Na ogół jest przedwcześnie dojrzała, zdyscyplinowana, ma poczucie etyki zawodowej. Posiada moralność o wyjątkowej sile, choć nie ma w niej nic agresywnego... Szuka usprawiedliwienia dla cudzych błędów, jednocześnie sobie samej niczego nie wybaczając... Jest przede wszystkim strażniczką domowego ogniska, i co za tym idzie, cudowną matką rodziny. Zmysłowość całkowicie podporządkowuje rozsądkowi.

 

Cechuje ją również i w tej dziedzinie brak egoizmu, który czyni z niej kochającą i wierną żoną. Miłość traktuje poważnie, stąd nie zawsze można z nią poflirtować lub przeżyć przelotny romansik. Nie cierpi flirtów i wszelkich igraszek z uczuciami. Chociaż jest szczęśliwa tylko wówczas, gdy może się czymś dzielić, nie należy sądzić, że poświęci dla innych dobro swoich bliskich. Zarówno w zgiełku światowego przyjęcia, jak i u wezgłowia chorego zachowuje nieprzemijający, pocieszający i uwodzicielski uśmiech.

 

źródło: magia.onet

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 5 years later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...