Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mada

Luiza

Polecane posty

Mada

Stoi mocno nogami na ziemi. Zamknięta w sobie, ale nie jest marzycielką. Urodzona posiadaczka, której trzeba ofiarowywać praktyczne prezenty. Długo przeżywa rozczarowania i porażki. Jest dość mściwa, nieraz też odgrywa rolę męczenniczki. Nie ulega wpływom.

 

Ma silną wolę, opartą na wyczuciu moralności i zdolności do poświęceń. Sprawia wrażenie, że sama zadaje sobie gwałt, by za wszelką cenę osiągnąć sukces. Jest to wyrazem walki przeciw sobie samej i przeciw społeczeństwu, co może powodować kompleks niższości. W pracy szuka ucieczki przed odpowiedzialnością uczuciową czy społeczną. Dążność do podboju i zaborczość są dla niej sposobem udowodnienia sobie samej, że potrafi zapanować nad kompleksami. Zachowuje jednak obiektywizm, ale brak jej pewności siebie. Przestrzega zasady moralne skrupulatnie, nie tyle z głębokiego przeświadczenia, co z szacunku wobec ustalonych reguł i konwenansów.

 

Można powiedzieć, że społeczeństwo jest dla niej wrogiem, tak źle się czuje w świecie konwencji, obłudy i „układów”. Zmysłowość najsilniej przejawia jej konflikty uczuciowe i zahamowania psychiczne. Wątpi w szczerość miłosnych wyznań, zastanawia się, czy to nie drwiny. Jeśli jednak wyjdzie za mąż, jest surową, ale sprawiedliwą matką. Ma wielkie serce, które od dzieciństwa musi być otoczone miłością. W przeciwnym razie zamyka się w swej skorupie i niekiedy obawa przed wyjściem z niej, gdyby zbyt mocno kochała, prowadzi ją do egoizmu. Pewna zaborczość, oparta na silnej woli i dużej aktywności, miesza się w niej ze skłonnością do ucieczki, gdy nie wszystkie warunki sukcesu są spełnione!

 

źródło: magia.onet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...