Skocz do zawartości

Marta


Polecane posty

Kobieta o tym imieniu jest silna psychicznie i fizycznie. Nie lęka się przeszkód i trudów życiowych. Często zarówno w zachowaniu, jak i w sposobie ubierania się naśladuje mężczyzn. Otwarta jest na wszelkie inicjatywy, ale ceni grę fair. Lubi kontakty z otoczeniem, ale nie ulega wpływom innych. Jej charakter dojrzewa bardzo wcześnie, przez co skraca się czas beztroskiej młodości.

 

Jest zaborcza i przekorna, despotyczna zarówno dla siebie, jak i dla otoczenia. Nieraz chciałoby się, aby była bardziej ludzka. Czasem jest pełna niepokoju, mogącego zepsuć jej najpiękniejsze osiągnięcia. Odpowiada na wszelkie ataki w sposób, który może zbić z tropu. Gdy postawi sobie jakiś cel, zrobi wszystko, by go osiągnąć. W każdym przypadku pragnie rządzić. Intuicja jest dla niej rezygnacją z inteligencji i kartezjańskiego umysłu. Nie chce o niej słyszeć. A szkoda. Traktuje jako przeciwników, albo i wrogów, wszystkich współzawodniczących z nią w działaniu. Ale jeśli trzeba wykroczyć poza stadium agresji i współdziałać z innymi, to... Jeśli ktoś nie ma uczciwych bądź jasnych zamiarów w stosunku do niej, lepiej niech zejdzie jej z drogi. Cechuje ją duża samodzielność i zaradność życiowa. Nie jest wylewna, obserwuje czekając, aż inni zrobią pierwszy krok. Jej własna moralność zależy od moralności społeczeństwa, czy warstwy, do której należy. Przyjmując moralność innych czuje się mniej samotna...

 

Jest towarzyska, dopóki to nie szkodzi jej interesom. Cechuje ją żądza posiadania, gromadzenia bogactw. Zmysłowość to dla niej przede wszystkim łakomstwo, dobrze zjeść, chrupać słodycze, czekoladki. Wobec mężczyzn wykazuje pewną agresywność. Nieraz bierze w ręce ster rządów w rodzinie. W dzieciństwie bardziej lgnie do ojca, niż do matki. Gdy dorasta, nie ulega łatwo popędowi seksualnemu i kieruje się raczej wyrachowaniem. Przywiązuje dużą wagę do małżeństwa, które jest dla niej sposobem awansu społecznego. Nie jest łatwa w pożyciu, ale posiada taką wolę robienia wszystkiego dobrze, odnoszenia sukcesów, że należy chylić przed nią czoła. To zresztą robią niektórzy mężowie... jednocześnie biorąc nogi za pas! Mężowie muszą się do tego przyzwyczaić... i rodzice również!

 

źródło: magia.onet

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

MARTA

 

Charakterystyka:

 

"Nie lękasz się przeszkód i życiowych trudów - doskonale wiesz, że nie zawsze świeci piękne słońce, że czasem na niebie pojawiają się chmury, a wtedy możesz polegać na swym zdrowym rozsądku i harcie ducha. Potrafisz przeanalizować swoje szanse, pokonać to, co utrudnia, i wykorzystać to, co ułatwia dojście do celu. Uparcie i konsekwentnie dążysz do zrealizowania własnych planów, choć nie lubisz ich ujawniać i często zamykasz się w sobie (sprawiasz nawet wrażenie osoby tajemniczej). Świetnie odróżniasz rzeczy możliwe do zdobycia od nierealnych fantazji i mrzonek. Kierując się tą umiejętnością, dokonujesz praktycznych wyborów; zgodnych z określonymi zainteresowaniami. A zainteresowań i talentów masz tak wiele, że aż czasem trudno Ci się na coś zdecydować. Na ogół jednak nie rozpraszasz się, lecz starasz się optymalnie wykorzystać i rozwijać swe zdolności. Lubisz się uczyć, do szkolnych obowiązków podchodzisz poważnie, a z przedmiotów; które Cię szczególnie interesują, wypadasz celująco. Nie przepadasz jednak za rutynowymi zajęciami (tu daje znać o sobie Twój niezależny charakter), chociaż - gdy zachodzi taka potrzeba - potrafisz narzucić sobie dyscyplinę: codziennie poświęcać godzinę na naukę angielskiego, wstawać wcześnie na sportowy trening, zrezygnować z jedzenia słodyczy, które bardzo lubisz. To się nazywa skuteczna walka ze słabościami! Mimo że jesteś zaradna, przedsiębiorcza i nie rozczulasz się nad sobą, należysz do dziewcząt wrażliwych, lubiących spokój. Dobrze czujesz się w towarzystwie rówieśników; masz wiele koleżanek i kolegów, łatwo zdobywasz nowych przyjaciół, jesteś lojalna i tolerancyjna (jeśli jednak ktoś nie ma wobec Ciebie uczciwych zamiarów i nie gra fair - lepiej niech zejdzie Ci z drogi!). Masz zadatki na wybitną osobowość, a pozytywne myślenie i wiara we własne siły sprawią, że nie będzie na Ciebie mocnych!"

 

Pochodzenie: aramejskie.

 

Znaczenie: "pani".

 

Żródło: ukryteznaczenie.pl/imiennik_n.html

 

Dużo mi się zgadza, choć tak różowo nie jest :)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...