Skocz do zawartości

Ulubiona talia tarota?


Gość Essa

Polecane posty

Margita- talie są rzeczywiście piękne. Chociaż pierwsza raczej by do mnie nie przemawiała, ale druga zachwyca. :)

 

Ja swego czasu przegapiłam karty "Touchstone Tarot", kiedy były w jednym z polskich sklepów internetowych. Do dziś zerkam od czasu do czasu.

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syreno- piękna talia, bardzo sugestywna. :)

 

Brigan piękną masz talię Llewellyn Tarot zaciekawiła mnie.

 

Mariko, zakochałam się w niej od pierwszego spojrzenia. Jest bardzo klimatyczna, osadzona w historyczno- legendarnych obrazach. Uwielbiam takie. :)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

W tej talii, najbardziej zachwyca staranność z jaką zostały przedstawione obrazki, wszystko jest dopracowane, a niesamowita grafika tylko dopełnia cały efekt! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was kochane pytanie... posiadam dość ciężka talię tarota do współpracy, kupiłam ją kiedyś na allegro, od tak... Na początku bardzo źle mi się z nią współpracowało, z tego względu, że na AM niw ma naprowadzajacych obrazków, co dla takiego laika jak ja było nie lada wyzwaniem. Minął czas i jest coraz lepiej ;) Aczkolwiek myślę nad zakupem nowej talii, przeglądałam sobie kiedyś szatę graficzną różnych kart i ogromne wrażenie zrobila na mnie talia : Maroon Tarot.

Stąd też moje pytanie do Was: Czy jest to dobra talia dla osoby, która uczy się tarota ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie w oko wpadła talia Golden Down Tarot - bardzo plastyczna, miękka i taka troszkę komiksowa.

Jeśli po bliższym zapoznaniu podejdzie mi nie tylko w oko :), będzie to najważniejszy zakup w grudniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna ma talie tarot snów i jestem z niej bardzo zadowolona. Śliczna szata graficzna i świetnie się z nimi pracuje.

<ok><ok> Mam takie samo zdanie :)

 

maleficent - wydaje mi się, że tu jest najważniejszy fakt, że tę talię wybrałaś, spośród innych. Ona Ci się spodobała, także myślę, że i większych problemów z pracą z tą talią mieć nie powinnaś. Wprawdzie wiedzę już jakąś masz, a jeśli miałabyś problemy, to zawsze możesz podpierać się podręcznikami :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam ostatnio Thelema Tarot- zachwyciły mnie ilustracje i... nie oparłam się pokusie. Nie żałuję, jestem zachwycona. :)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Ophelia2040

Wczoraj kupiłam Favole Tarot. Pojechałam z ciekawości do sklepu ezoterycznego na miasto, patrzę - i jest! Chciałam mieć ją już od wielu lat, ale jakoś w końcu nic z tego nie wychodziło. Z wampirzymi klimatami nie jest mi po drodze, ale wyjątkowo ta talia mi się podobała i lubię odmianę marsylską Tarota. Zawsze sądziłam, że będzie mi się z nią super pracowało, a tymczasem... lipa, mimo, że graficznie jest piękna. Żadnej magii. Nie czuję jej <bezradny> No cóż, bywa.

 

Favole Tarot

 

Natomiast miałam okazję wymiętolić TO:

 

Book of Shadows Tarot

 

Pluję sobie w brodę, że jej nie wzięłam. Jest momentami bardzo bajkowa (krasoludki na denarach!), ale kiedy o niej potem myślałam, czułam wyłącznie spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie podobają mi się takie klimaty, jakie są przedstawione w talii Favole Tarot. Patrząc po obrazkach, nie chciałabym jej mieć ;)

Druga talia - dużo lepsza, miła dla oka, ale też jakoś nie przemawia do mnie. Znaczy, to tylko tyle, że te talie, to nie moja bajka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Book of Shadows Tarot to nie jest zwykła tarotowa talia. Komplet składa się z dwóch części. Ta, do której link podaje Briee, ukazuje układ sił wyższych, które wpływają na daną sytuację. Będą tam bogowie, boginie, siły natury i systemy wróżebne. AW odwołują się natomiast do koła roku wicciańskich świąt.

Do tej talii używa się talii typowo tarotowej, która stanowi druga część kompletu.

To dwutaliowy system wróżebny i aby poznać ten system niezbędny jest podręcznik. Dostępny na razie w języku angielskim.

Ciekawy zestaw :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Wiedziałam, że są dwie talie, ale nie wiedziałam, że używa sie ich w taki sposób. Wiele mi rozjaśniłaś, Galateo :) Szkoda tylko, że ta druga talia ma styl graficzny zupełnie z innej bajki, w ogóle te talie do siebie wizualnie nie pasują.

 

Po lewej Book of Shadows vol I, po prawej vol II.

 

BOS_aceswords.jpg

 

BOS_sun.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są dwie różne bajki :-D Wizualnie lubię Volume 1, "Jak na górze". Jako przekaz z realizacji ziemskiej, zmiennej, można użyć dowolnej talii. Ta z kompletu ma średnią wymowę :-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
1 minutę temu, Essa napisał:

No to może zaczniesz się zajmować Tarotem:)

moje racjonalne podejscie do zycia wykonczylo moja intuicje,

poza tym do tarota trzeba byc predystynowanym, to dar

 

  • Smutek 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MIMESIS napisał:

moje racjonalne podejscie do zycia wykonczylo moja intuicje,

poza tym do tarota trzeba byc predystynowanym, to dar

 

nie ma co lez wylewac, pomóc mozna tez dobrym slowem i podkresleniem potencjalu jakim dane indywiduum dysponuje, tym sie lepiej posluguje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...