Skocz do zawartości

Kodeks wróżbity - etyka w zawodzie ezoteryka i wróżki


Suhaila

Polecane posty

Kodeks wróżbity

 

 

--> Nigdy nie powinno się wróżyć nikomu bez jego wyraźnej zgody czy chęci. Nie powinieneś się narzucać z propozycją wykonania wróżby – prowadzi to do dysharmonizowania rzeczywistości i zafałszowania pozyskanych odpowiedzi.

Nie zmuszaj klienta do tego, aby na siłę zdradzał swoje tajemnice i sekrety, człowiek musi do wszystkiego dojrzeć w odpowiednim czasie, klient nie powinien czuć się skrępowany na sesji.

 

--> Nigdy nie mów, że jesteś w 100% pewien tego, co widzisz lub przepowiadasz. Pozostaw klientowi prawo wyboru. Wróżba jest tylko podpowiedzią, klient musi podjąć decyzję samodzielnie, w zgodzie z samym sobą. To ważne, ponieważ nie należy brać cudzej karmy na siebie. Jasno określ swoje wizje i pozwól klientowi zadecydować. Tylko szarlatani są w 100% pewni tego, co mówią.

 

--> Nigdy nie ujawniaj osobom trzecim wyników wróżby. Uszanuj okazane ci zaufanie i zachowaj tajemnicę przebiegu wróżby. Bądź jak konfesjonał, z którego żadna tajemnica czy informacja nie ma prawa się wydostać. Klient zwierzając się nam z najgłębszych sekretów, powinien mieć pewność, że pozostaną one tylko w naszym gabinecie.

 

--> Pamiętaj, że w kontaktach z daną osobą jest czas wróżenia i czas „zakończenia sprawy”. Nie wracaj do skończonej rozmowy, „nie roztrząsaj jej” – powiedziałeś wszystko, co należało powiedzieć, więc idź do przodu!

 

--> Nigdy się nie przechwalaj swymi przepowiedniami czy umiejętnościami. Pracuj nie dla sławy i zysku – ale ku „pokrzepieniu ludzkich serc”.

 

--> Za swoją pracę masz prawo pobierać wynagrodzenie, ale celem nadrzędnym powinna być chęć pomocy drugiemu człowiekowi, a nie chęć zysku czy wzbogacenia się.

 

--> Nigdy nie wróż, gdy masz osłabioną kondycję psychofizyczną. Zawsze masz prawo odmówić przeprowadzenia wróżby (zwłaszcza, gdy czujesz, że w chwili obecnej nie będzie skuteczna). Może to wynikać z aktualnego samopoczucia, niekorzystnych czynników zewnętrznych lub postawy klienta. Nie zgadzając się na wróżbę, uzasadnij to krótko i jednoznacznie, aby rozmówca nie sądził, iż odmawiasz pomocy z innego (niezrozumiałego) powodu.

 

--> Nigdy nie odmawiaj żadnemu człowiekowi pomocy. Jeśli jednak czujesz, że nie jesteś w stanie komuś pomóc, to skieruj go do innego terapeuty.

 

--> Zawsze traktuj jednakowo wszystkich klientów. Staraj się nie wyróżniać nikogo, bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, narodowość, poziom intelektualny, wiarę i przekonania oraz preferencje. Nikogo nie oceniaj. Musisz być tolerancyjny, powienieś wykazywać serdeczne zainteresowanie wierzeniami ludzi innych religii, albowiem każda z nich, tak jak i twoja, jest drogą do Najwyższego, a chcąc wszystkim pomagać, musisz wszystkich zrozumieć”.

 

--> Nie powinieneś wróżyć osobom chcącym cię „sprawdzić”, szydercom, niezrównoważonym psychicznie i będącym pod wpływem środków odurzających. Jednakże, podejmując decyzję, kieruj się wewnętrzną miłością – w każdym z nich jest Światło.

 

--> Zawsze zachowuj bezpieczne i higieniczne warunki wróżenia. Pamiętaj o oczyszczaniu bioenergetycznym przed i po wróżbie. Oczyszczaj pomieszczenie pracy po każdej wizycie, aby uwolnić je od energii problemów swoich klientów.

 

--> Dbaj o stworzenie przyjemnego nastroju, zapewniającego swobodną rozmowę. Twój gabinet lub miejsce przyjęć klientów nie powinien przypominać ciemnej jaskini albo jarmarcznego straganu. W czasie sesji będziesz mówić o ważnych rzeczach i nic nie powinno rozpraszać twojej uwagi.

 

--> Zapewnij sobie ochronę w czasie wizyty, zapal świeczkę, poproś boskie siły o wsparcie i prowadzenie w czasie wróżby. Krótka modlitwa przed wróżbą pozwoli ci wyciszyć emocje, skoncentrować się oraz zapewni ochronę podczas sesji. Bardzo dobrym symbolem ochronnym jest medalik św. Benedykta, wskazane jest, by został poświęcony, wtedy jego działanie zwielokrotni się.

 

--> Zawsze, kiedy zajdzie potrzeba, powiedz: „NIE WIEM”. Nikt z ludzi nie może wiedzieć wszystkiego i nikt nie jest nieomylny. Wielkość wróżbity nie polega na odgadnięciu ile dzieci posiada nasz klient ani na powiedzeniu, kiedy i ile wygra w toto-lotka. Dobre imię wróżbity wymaga, aby wskazał on zagubionej osobie najlepsze z możliwych sposoby działania, nie krzywdząc przy tym nikogo.

 

--> Korzystaj ze swojej wiedzy i intuicji, ale pamiętaj, że masz prawo nie być pewnym odpowiedzi. Od udawania lub kłamstwa, lepsze jest przyznanie się: „nie wiem, nie potrafię wskazać odpowiedniego rozwiązania”. Niekiedy brak odpowiedzi bywa najcenniejszą poradą i błogosławieństwem.

 

--> Zawsze wybieraj optymistyczną interpretację wróżby. Pokazuj możliwości i szanse działania. Nie strasz, ale pomagaj uniknąć kłopotów. Pamiętaj, że sytuacja nigdy nie jest całkowicie zła ani też w pełni dobra. Pojęcia nieszczęścia i radości są względne, a człowiek sam jest w stanie świadomie modyfikować swoją przyszłość.

 

--> Podkreślaj optymistyczne tendencje rysujące się w przyszłości. Mów tyle, ile trzeba ani mniej, ani więcej. Weź pod uwagę, że nieświadomie możesz wmówić pewne sprawy, bardzo podatnym osobom. W zasadzie powinieneś zachowywać neutralność wypowiedzi, ale nie zaszkodzi nieraz dać nadzieję i radość w miejsce zwątpienia i smutku. Jeśli będziesz wykonywał pracę z miłością, powyższe postępowanie stanie się twoją naturą i na pewno pomoże klientom.

 

--> Staraj się doskonalić swoje umiejętności. Ucz się, podpatruj mądrzejszych od siebie ludzi. Czytaj fachową literaturę, książki i czasopisma. Poznaj prawa socjologii i psychologii, studiuj wiedzę ezoteryczną. Pamiętaj – chcąc poznać ludzi i świat, należy zacząć od samego siebie. Jeśli nie poznasz siebie, twoja wiedza będzie nic nie warta. Jeśli koniecznie chcesz zmieniać (oczywiście na lepsze) świat i ludzi go zamieszkujących – zacznij od siebie.

 

--> Wróżbita nie musi być wzorem (nie jest wymagane, aby służył przykładem i robił to, co radzi innym) – natomiast oczywistym postępowaniem powinna być nieustanna praca na sobą i poszanowanie innych.

 

--> To bardzo ważne, ponieważ jeśli masz w sobie jakieś negatywne myśli, twoja wróżba będzie pokazywać tylko negatywne aspekty. Będziesz na nich bardziej się skupiać, co w efekcie da smutną, szarą i beznadziejną wizytę.

 

--> Pielęgnuj w sobie tylko dobre i pozytywne myśli, wtedy będziesz w stanie lepiej pomóc swojemu klientowi, dasz mu w ten sposób nadzieję na lepsze jutro, a on odzyska wówczas wiarę w siebie i w swoje życie.

 

--> Jeśli masz problemy i przeżywasz coś, to postaraj się pomedytować, idź na spacer, poćwicz mudry, pomódl się... Jest wiele sposób radzenia sobie ze stresem i złym samopoczuciem.

 

--> Pamiętaj, że za swoją pomoc musisz zawsze otrzymać wynagrodzenie. Wróżenie jest często związane z dużym ubytkiem energii. Twoja praca ma swoją cenę, tak jak praca bioenergoterapeuty, masażysty czy innego uzdrowiciela. Zapłata jest najłatwiejszą i najszybszą wymianą energetyczną między klientem a terapeutą.

 

--> Uważajmy, aby nie zabierać czyjejś karmy na siebie. Wpływając na życie klienta, sprawiamy że unika on błędnych decyzji i często zmienia swoje życie dzięki nam. Dlatego należy żądać zapłaty za swoją pracę. Jest to taka sama praca, jak każda inna. Wróżka również musi mieć pieniądze, aby kupić jedzenie, zapłacić czynsz i móc wychować dzieci. Nie może podczas wróżby myśleć, że brakuje jej na książki dla dzieci czy na ubranie.

 

--> Cena za wizytę powinna być adekwatna do czasu, wysiłku i wiedzy włożonej w sesję. Wszyscy terapeuci muszą się doskonalić, dokształcać. Poza tym, kiedy inni się bawią i wypoczywają my musimy uczęszczać na kursy, szkolenia, a to również pochłania energię i jest bardzo absorbujące, mówi się, że samorealizacja i rozwój to najtrudniejsza praca.

 

--> Zachowujmy się etycznie, traktujmy klienta z godnością, nie wykorzystujmy go emocjonalnie ani seksualnie. Nie wykorzystujmy klientów do swoich osobistych celów, odnośmy się do nich właściwie, nie traktujmy ich przedmiotowo, podobnie i oni nas powinni traktować.

 

--> Nie można nikogo od siebie uzależniać, jeśli pomogliśmy klientowi, pozwólmy mu odejść i żyć swoim życiem. Jeśli będzie zadowolony z naszej pomocy, poleci nas innym, więc nie ma potrzeby, aby go wykorzystywać.

 

--> Powinniśmy być lojalni względem kolegów po fachu. Oczernianie, plotkowanie czy psucie opinii, można traktować jak rywalizację zawodową, jednak w naszym środowisku takie zachowania nie powinny mieć miejsca.

 

--> Nie powinniśmy odrzucać wiedzy innego wróżbity, mamy prawo się z nim nie zgodzić, ale nie powinniśmy publicznie ogłaszać, że się myli, bo może być odwrotnie. Szanujmy siebie, swoją różnorodność, możemy uczyć się nawzajem od siebie. Wymiana doświadczeń i wiedzy jest jak najbardziej pożądana, bo wzbogaca nas o nowe doświadczenia.

 

--> Przepowiadanie przyszłości jest działalnością wymagającą odpowiedzialnego traktowania. Stąd powstał kodeks, pomyślany jako kierunkowskaz, prowadzący przez tą jakże trudną podróż, jaką jest pomaganie innym.

 

Dedykuję ten kodeks osobom zainteresowanym wróżeniem, chcącym traktować tę dziedzinę wiedzy jako przydatną pomoc na drodze samopoznania i pomagania innym oraz samorealizację duchową i zawodową!

 

NIESTETY NIE DOSZŁAM KTO JEST AUTOREM TEGO TEKSTU, ACZKOLWIEK JEST ON BARDZO MĄDRY I POUCZAJĄCY RÓWNIEŻ DLA OSÓB WRÓŻĄCYCH JAK I TYCH CO KORZYSTAJĄ Z WRÓŻB.

 

źródło. polki.pl

  • Gratuluję! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wstawienie tego kodeksu.

Jest on jak najbardziej na czasie

W sumie każdy wróżący powinien go przeczytać i wyciągnąć wnioski.

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 7 months later...

--> Nie powinieneś wróżyć osobom chcącym cię „sprawdzić”, szydercom, niezrównoważonym psychicznie i będącym pod wpływem środków odurzających. Jednakże, podejmując decyzję, kieruj się wewnętrzną miłością – w każdym z nich jest Światło.

 

Tylko, że akurat to jest ciężko sprawdzić. No skad mamy wiedzieć, że osoby zgłaszająca się po wróżbę chce nas sprawdzić? Traktujemy ją jak innych, ona też nie zdradza swoich intencji, dopiero po otrzymaniu wróżby wychodzi co i jak. Wcześniej niestety nie mamy na to wpływu...

 

Ja jeszcze do tego kodeksu dodałabym - zakaz wspominania lub w ogole wchodzenia w tematykę śmierci i wyznaczanie dat, straszenie, że zostało tyle i tyle czasu, określanie w jaki sposób ktoś umrze i tak dalej.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...