Skocz do zawartości

Motyle i ćmy


Karolina

Polecane posty

Ostatnio wyczytałam, że motyle i ćmy to dusze osób, które chcą się z nami skontaktować.

Tak się zastanawiam, jeśli t prawda to bym to sklasyfikowała po swojemu.

Motyl dla mnie jest piękny, urokliwy, więc dusza w Jego ciele może ma za zadanie nas pilnować?

Ćmy - mnie to przyprawia o zawał serca jak wpadnie do domu - są mroczne, niekoniecznie piękne, ich obecność przepełnia mnie lękiem. Może to są dusze zagubione lub będąc jeszcze w ciele człowieka nie załatwiły wszystkich spraw, które chcą teraz załatwić?

 

Mam nadzieję, że nie zamotała i orientacyjnie wiecie o co mi chodzi. Jestem ciekawa Waszego zdania na ten temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy w ogóle od tego, czy w to wierzymy, czy nie. Jeżeli chodzi o mnie, to do mnie ta teoria nie trafia.

Jeżeli tak, to równie dobrze pszczoły, osy i inne owady mogą być duszami, które np. jeżeli chodzi o pszczoły robią coś pożytecznego dla świata.

Niektóre ćmy są ładne, nie wszystkie są szare i brzydkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie się wydaje, że przekonanie to wiąże się z symboliką motyla w chrześcijaństwie. Był on postrzegany jako zmartwychwstała dusza ludzka- na niektórych obrazach Dzieciątko Jezus trzyma właśnie motyla w ręku.

Poza tym, cofając się nieco bardziej w przeszłość, do starożytności- greckie słowo "psyche" oznacza zarówno duszę, jak i motyla.

 

Niegdyś wierzono również, że nieochrzczone dzieci przemieniają się w małe ptaszki (często wróble), które krążą wokół wybranego człowieka. Ich ćwierkanie uważano za prośbę o chrzest, a tym samym o możliwość ucieczki przed ścigającym je złem. Dokonywano wówczas symbolicznego chrztu: nabierano w dłonie odrobinę wody i kropiono nimi ptaszęta. Wypowiadano przy tym następujące słowa: „Chrzczę was w imię Pańskie. Jeśli jesteś chłopcem niech ci będzie Jan, a jeśliś dziewczynką niech ci będzie Hanna”. To taka ciekawostka z naszych dawnych zwyczajów. ;)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wierzę w to. Tak samo jak Brigan uważam, że jest to związane z symbole motyla w chrześcijaństwie.

To by może miało sens w sytuacji, gdy zobaczenie motyla oznaczało że dusza już jest po tamtej stronie i jest szczęśliwa, że bliscy nie muszą się o nią martwić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja także słyszałam z wielu żródeł, że ćma może oznaczać duszę zmarłej osoby. Ciekawe ile jest w tym prawdy a ile mitu. Sądząc po wypowiedziach to zdania są podzielone. Ale ja wierzę że w każdej plotce jest ziarnko prawdy a na świcie są rzeczy tajemnicze i nieodgadnione...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 2 years later...

Ok. (3 miesiące może 4) siedziałem z moim bratankiem w pokoju i nagle nie wiadomo skąd pojawił się motyl na firance. Okno bylo zamknięte. Chciałem mu zrobić zdjęcie ale coś stało się z aparatem w telefonie. 

Wypuściłem go tak jak i wcześniej innego motyla :) 

Nie mam pewności czy ta dusza chciała mi coś przekazać ale było to niezwykłe mistyczne doświadczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Od kiedy tylko sięgnę pamięcią, siadają na mnie ćmy. To bardzo dziwne uczucie, kiedy wieczorem siedzimy przy stole, nad stołem pali się żarówka a ćmy siadają na mnie

często też ćma w ciągu dnia leci w moją stronę i trzepocze skrzydłami przy mojej głowie. nie wiem co je tak do mnie przyciąga. Nie czuję by te ćmy były złe, wręcz przeciwnie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że ludzie wierzą w takie rzeczy... ćma jako dusza zmarłego i to jeszcze chcąca coś przekazać. Ciekawe w jaki sposób? jeśli jakaś dusza naprawdę chciałaby się z kimś żyjącym skontaktować,  to musiałaby znaleźć taki sposób, by została rozpoznana i zrozumiana. Motyle i ćmy występują w dużej ilości, szczególnie latem i jeśli przyjąć, że to dusza szuka kontaktu, to powiem tyle, że tych pragnących kontaktu dusz jest nieprawdopodobnie dużo i trudno, a wręcz niemożliwym jest, by rozpoznać, która jest która i o co jej chodzi. 

 

Dnia 20.08.2015 o 15:31, Syrena napisał:

ja też wkleję tutaj jako ciekawostkę kartę śmierci z jednej z talii z motywem motyla :)

 

 

e52c6c9ba99f1510478cdd345ba26400.jpg

 

Ta karta wyraźnie wskazuje na przeistoczenie, transformację - to nie jest tylko motyw motyla, ale też jest tam poczwarka - to bardzo wyraźny symbol przemiany. Jak dla mnie do tarota nie za bardzo pasuje, bowiem ten obrazek sugeruje tylko piękną pozytywną przemianą, a karta Śmierć nie o tym głównie mówi - w swym podstawowym znaczeniu pozytywna ona jednak nie jest. 

  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

2 dni temu, rano przy kawie,mąż powiedział mi że widział w nocy jak nad szafą latało coś czarnego. Poszliśmy pokój przeszukać ale nic nie było. Za chwilę dostaliśmy telefon od kuzyna że moja mama źle się czuje. Dał mi ją do telefonu i powiedziała tylko "Przyjedź jak najszybszej ".Zanim wyjechaliśmy na środku firanki zobaczyłam dużą czarną ćmę.Kazałam mężowi ją zabić, ciesząc się że mamy insekta z głowy. Mamę zabrało pogotowie po które zadzwoniłam. W domu nie była w najlepszym stanie ale sądziłam że to coś groźnego. Niestety jak pojechałam do szpitala dowiedziec się na jaką stację ją wzieli i kiedy mogę ją odwiedzić, dowiedziałam się że wlaśnie ją reanimowali i jest w ciężkim stanie. Po rozmowie z dwoma lekarzami,którzy poinformowali mnie że robią co mogą, ale nie wygląda to dobrze, poprosili mnie o telefon kontaktowy i czekanie na informację. Po 2 godzinach zadzwonili że jest gorszej i mogę się przyjechać pożegnać. Mama oczywiście jeszcze żyła, tyle tylko że pod aparaturą. Wróciliśmy do domu i o 3w nocy dostaliśmy następnym telefon,że jest jeszcze gorszej a krótko po 5 że zmarła. Pojechaliśmy natychmiast się z nią pożegnać. Piszę to wszystko z wielkim wzruszeniem bo dopiero wczoraj ją straciłam. A na tą stronę trafiłam przypadkowo szukając tego co oznacza czarna ćma w mieszkaniu.Nie wiem czy jest duszą, wiedzmą  albo czymś innym ale napewno nie wróży nic dobrego. To nie mógł być przypadek.Może poprostu zwiastowała śmierć........😪

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poczytaj internet (nie będę wklejać linków) nie tylko w Polsce jest ich plaga. Moim zdaniem czasem warto sprawdzić  w wielu źródłach swoje wątpliwości i wyciągnąć logiczne wnioski. Rozumiem, że sytuacja jaka Cię spotkała może sprawić, iż wzbudza to w Tobie takie refleksje, jednak uwierz mi, może to być błędne.

Przed odejściem mojej mamy, na choince przed oknem sroki uwiły gniazdo.... Mama odeszła, sroki odleciały. Po dwóch latach znów zaczęły wić gniazdo na tym samym drzewie, bałam się... i odeszła moja córeczka... Sroki też odeszły. Od tego czasu  pojawiły się kilka razy  i nic się nie działo. Zatem czy powinnam obawiać się srok? A co jak pojawiają się i nikt nie odchodzi? A co jak nie pojawiają się a jednak ktoś odejdzie? 

Nie dajmy się zwariować....

  • Lubię! 1

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także bardzo Ci współczuję straty tak bliskich osób😥.Mnie spotkało to dopiero pierwszy raz. Być może był to zbieg okoliczności ,ale ludzie w takich sytuacjach szukają jakiś wyjaśnień. Dlatego też odwiedziłam tą stronę. A kto ma rację, ja, ty, ktoś inny albo wogóle jest jeszcze inaczej tego nikt nam powiedzieć nie umie, bo niektóre rzeczy zostają do końca nie wyjaśnione...Życzę wszystkiego dobrego. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję <przytulas>

Nie bierz za jakieś złe słowa do siebie, to co napisałam, zwyczajnie jestem daleka od takiego myślenia, ale to nie znaczy, że nie szanuję poglądów innych i tego, w co wierzą.

Rozumiem Twoją postawę, bo w takich chwilach człowiek nie myśli racjonalnie. Pozdrawiam.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...