Skocz do zawartości

Reinkarnacja, a chrześcijaństwo


Karolina

Polecane posty

Jak się domyślam większość z Was jest chrześcijanami i zastanawia mnie jak postrzegacie zagadnienie reinkarnacji przez pryzmat chrześcijaństwa? Jak wiemy jedno z drugim się masakrycznie gryzie, a kościół nie uznaje ponownych wcieleń - istnieje czyściec, niebo i piekło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niewierząca przede wszystkim w system kościelny i jego nauki. Uważam, że Biblia jest przekłamana. Przykładem zaprzeczenia samego w sobie reinkarnacji przez kościół jest sam fakt zmartwychwstania Jezusa. Jeżeli on umarł i zmartwychwstał to w jakimś sensie doświadczyła jego dusza reinkarnacji lub bardziej śmierci klinicznej czy śpiączki. Niestety kościół prawi tak jak jemu wygodnie, nie jest otwarty na inne być może bardziej prawdopodobne wierzenia i tym samym ludzie odchodzą od wiary

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego samego zdania co Syrena. Co do inkarnacji ja w nią wierzę, że wcielamy się nie raz, nie dwa, ale kilkaset razy. Po to aby doświadczać każdego aspektu życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reinkarnację wierze. W ogole to ja sobie na swoje własne potrzeby przekształciłam te wszystkie poglądy kościoła katolickiego. Dużo o tym czytałam, rozmawiałam z ludźmi. W ogole zauważyłam że bardzo dużo wykształconych osób nie wierzy w nauki Kościoła Katolickiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...