Skocz do zawartości

voodoo


GRAZIA666

Polecane posty

SŁYSZAŁAM,CZYTAŁAM WIELE NA TEMAT VOODOO.ALE CZY TO NAPRAWDE ISTNIEJE?I CZY MOŻNA WYKORZYSTAĆ TAKĄ LALECZKE W DOBREJ WIERZE, ŻEBY KOGOŚPRZYTULIĆ POGŁASKAĆUZDRAWIAĆ?

 

Nie piszemy postów drukowanymi literami. Drukowane litery w internecie oznaczają krzyk.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kogoś "przytulić", nie trzeba laleczek voodoo. Wystarczy ciepło myśleć o tej osobie, życzyć jej dobrze. Nie wymaga to specjalnych przedmiotów czy zaklęć. Szczere, czyste uczucia są najlepszą magią ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ale czy taka laleczka nie musi być stworzona na czyjeś podobieństwo?

Nie polecam tego sposobu uzdrawiania ani również praktykowania złych czarów itp

Ja na pewno nie chciałabym aby mną ktoś manipulował

Okropieństwo <dobani>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Prawdopodobnie, jeśli ktoś ma silne intencje to i one będą wystarczyły. Jak wiadomo laleczki voodoo służą złym intencjom, więc radzę się mocno zastanowić zanim sięgniemy po taką laleczkę. Pamiętajmy, że to co wyrządzamy innym do nas wraca, intencje również i mogą być opłakane skutki i dla tych co użyją taką laleczkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale to ryzykowne leczyć kogoś laleczka... jeden drobny błąd i możesz kogoś skrzywdzić. Nie polecam.

 

Tak samo jak jeden drobny błąd kiedy leczysz energią... a nie, czekaj, liczy się intencja.

 

Z tego co słyszałam, to musi być podobieństwo lub jakaś prywatna rzecz od tej osoby...często wykorzystuje się włosy, lub kawałek materiału w której osoba nosiła. <krzyk>

 

Zależy od tradycji.

 

Prawdopodobnie, jeśli ktoś ma silne intencje to i one będą wystarczyły.

 

Tak.

 

Jak wiadomo laleczki voodoo służą złym intencjom,

Wiadomo skąd?

 

Chyba nie bierzesz pop-kulturowej propagandy poważnie?

 

Pamiętajmy, że to co wyrządzamy innym do nas wraca

 

Nie w moim doświadczeniu -- przez lata zajmowałem się pomocą ludziom i uzdrawianiem; dopiero gdy zacząłem bardzo stawiać na swoim zacząłem wychodzić na prostą. Wydawało by się że wszystko zależy od człowieka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wiadomo laleczki voodoo służą złym intencjom,

Wiadomo skąd?

 

Chyba nie bierzesz pop-kulturowej propagandy poważnie?

 

 

Jak najbardziej uważam, że jeśli ktoś sięga po taką laleczkę to raczej pozytywnych intencji nie ma. Jeśli chce kogos poglaskać to mi laleczka nie potrzebna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz komuś złego narobić to laleczka też nie potrzebna. Natomiast wykazywanie się brakiem wiedzy w temacie który jest bardzo interesujący ze względów antropologicznych nie jest najlepszym posunięciem, szczególnie jeżeli mamy o temacie traktować poważnie*.

 

Wydaje mi się jednak że dysonans istnieje głównie w tym, że większość uczestników tej rozmowy nie ma styczności z ceremonialnymi/ rytualnymi nurtami magii/ ezoteryki/ okultyzmu, przez co nie dostrzegają faktycznego znaczenia lalki i jej oryginalnym kontekście.

 

 

*Mam na myśli że gdybym chciał rozmawiać nt. fantastyki, to byłbym na innym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nigdy nie uczestniczyłam w jakichkolwiek rytuałach ( a może uczestniczyłam?) to jak najbardziej mam ochotę wypowiedzieć swoje zdanie. Powszechnie laleczki voodoo sa używane do negatywnych celów - nie wiem czy jestes tego świadomy, że mnóstwo osób nie wnika w dany temat, a się za to zabiera, więc jak laleczka voodoo to po to żeby zaszkodzić. O ile nie trzeba laleczki, żeby narobić komuś czegoś złego to zapewne ona potęguję. A generalnie każdy ma swoje zdanie na ten temat, więc nie na miejscu jest negowanie tego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taką książkę- Voodoo w praktyce - Milton Henry

voodoo-w-praktyce-b-iext20851193.jpg

Początek to wstęp opisujący pochodzenie (Haiti), wierzenia afrykańskie, bo to ma ścisły związek oraz opis bóstw, jak i historię przemian voodoo na przestrzeni czasu, Jest też opis dotyczący laleczek. Zazwyczaj wszyscy pomijają wstęp, a lecą do rozdziału z laleczkami, co niewątpliwie jest błędem, bez gruntownej wiedzy nie należy robić "eksperymentów" tego typu.

Kiedy przeczytałam, to stwierdzam, że ta książka mimo swej powierzchownej treści i nazbyt zdawkowych informacjach nigdy nie powinna znmaleźć się w sprzedaży, ponieważ dla laików czy rządnych przygód może narobić wiele złego, tak osobie zadającej czar/urok, jak i tej której to ma działać.

Dlatego jestem przeciwniczką wszelkich stron internetowych podających przepisy magiczne czy to przepisy na rzucanie uroków... taki przepis może wiele złego nieświadomym uczynić.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nigdy nie uczestniczyłam w jakichkolwiek rytuałach ( a może uczestniczyłam?) to jak najbardziej mam ochotę wypowiedzieć swoje zdanie.

 

Widać to dość wyraźnie.

 

Powszechnie laleczki voodoo sa używane do negatywnych celów - nie wiem czy jestes tego świadomy, że mnóstwo osób nie wnika w dany temat, a się za to zabiera, więc jak laleczka voodoo to po to żeby zaszkodzić.

 

Wniosek nie wynika z wcześniejszych słów. Nie mają pojęcia, więc po to żeby szkodzić? Jak ma się jedno do drugiego? Jeżeli nie mają pojęcia to nie mają pojęcia; ktoś kto nie ma pojęcia nie będzie w stanie określić co robi i czym.

 

O ile nie trzeba laleczki, żeby narobić komuś czegoś złego to zapewne ona potęguję.

 

Możesz rozwinąć myśl? W jaki sposób miałaby ona potęgować cokolwiek?

 

A generalnie każdy ma swoje zdanie na ten temat, więc nie na miejscu jest negowanie tego

 

To że każdy ma zdanie nie znaczy że te opinie są tak samo wartościowe; popularyzacja mitów wytworzonych przez pop-kulturę nie sprzyja jasnej wymianie wiedzy i doświadczenia zakorzenionego w faktycznych, dawnych tradycjach.

 

Uważam że sprowadzanie jakiegokolwiek tematu do "szkodzi bo ludzie nie wiedzą" jest co najmniej nie na miejscu, szczególnie że forum powinno być konstruktywne i pomocne przy poszerzaniu horyzontów i perspektyw swoich członków, a nie odwrotnie.

 

Wracając do tematu, laleczki voodoo są zasadniczo tym samym czym są np. pieczęci aniołów, demonów, dżinów, ich imiona, almo nawet ikony religijne, posążki czy też jakiekolwiek inne znaki rozpoznawcze dla danego archetypu, czy też mocy, jak kto woli.

 

Każdą z tych rzeczy można użyć w bardziej lub mniej użyteczny sposób; bardziej lub mniej pomocny lub szkodliwy.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, laleczki są po to, żeby je przytulać itd itp. Nie czytasz ze zrozumieniem, a ja nie mam ochoty tłumaczyć jak dziecku 50 razy. Więc miej swoją wiedzę.

 

 

Co do wymiany informacji, jeśli ktoś powie, że wg jego wierzeń codziennie odwiedza go jednorożec to wybacz, ale negować nikt nie ma prawa. Każdy ma własne zdanie na pewne tematy. Uczestnicząc w nich zobowiązany jesteś, zarówno jak i ja szanować czyjeś poglądy. Więc czy miałam kontakt z rytuałami nie Tobie oceniać, może się okazać, że mam większą wiedzę od Ciebie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, laleczki są po to, żeby je przytulać itd itp. Nie czytasz ze zrozumieniem, a ja nie mam ochoty tłumaczyć jak dziecku 50 razy. Więc miej swoją wiedzę.

 

Przecież nic nie tłumaczysz, tylko powtarzasz to samo. Jak wspomniałem wcześniej, to że ludzie są ignorantami nie oznacza że przedmiot z którym się nie zapoznali jest taki jakim ich zachowanie by sugerowało.

 

Co do wymiany informacji, jeśli ktoś powie, że wg jego wierzeń codziennie odwiedza go jednorożec to wybacz, ale negować nikt nie ma prawa.

 

Fraza kluczowa: jeśli ktoś powie, że według jego wierzeń. Jeżeli natomiast, podobnie jak Ty wyżej, ktoś powie że po prostu odwiedza go jednorożec, nie nadając mu barwy czysto iluzorycznej jak w przypadku wierzeń, to jest albo wyjątkowo głupi (vel naiwny), bądź też powinien mieszkać na oddziale zamkniętym.

 

Każdy ma własne zdanie na pewne tematy. Uczestnicząc w nich zobowiązany jesteś, zarówno jak i ja szanować czyjeś poglądy.

 

Nie zgadzam się. Szanuje się ludzi, nie ich wymysły. To tak jakbyś mówiła że idee Nazistowskie zasługują na poszanowanie, podczas gdy oboje wiemy że tak nie jest. Stawianie wszystkich opinii czy też poglądów na równi ze sobą jest dość nieadekwatne, szczególnie w dobie informacji, kiedy możesz sama sprawdzić i dowiedzieć się na temat wszystkiego.

 

Więc czy miałam kontakt z rytuałami nie Tobie oceniać, może się okazać, że mam większą wiedzę od Ciebie

 

Wszystko "może" się stać. Jednak to nie znaczy że tak będzie, szczególnie biorąc pod uwagę wektor tej rozmowy.

Masz kwiatki :D

 

All-Flower-For-You-.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

No cóż, nie znając się kompletnie na rytuałach, historiach laleczek itd to jednak słysząc laleczka voodoo przychodzi mi na myśl od razu wyrządzanie komuś krzywdy czy zemsta. Niestety tutaj Zed masz wąskotorowe spojrzenie jedynie przez swój pryzmat. Jest mnóstwo ludzi którzy pobieżnie coś przeczytają, np. na temat laleczki, tworzą ją i wbijają szpileczkę, żeby zabolało. Zauważmy, ze wiara w laleczkę już jest potęga + intencja to już potężne narzędzie. Podpinam się, że działanie może być spotęgowane mając w posiadaniu tą lalkę, bo powszechnie wierzy się, że ona działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jest mnóstwo ludzi którzy pobieżnie coś przeczytają, np. na temat laleczki, tworzą ją i wbijają szpileczkę, żeby zabolało.

Dokładnie tak. Z tym, że ten temat jest bardzo popularny wśród... nastolatków. Ogólnie jakoś magia i wszystko co z nią związane cieszy się dużym zainteresowaniem w tej grupie wiekowej. Straszne! Wracając do voodoo, nie sądzę żeby podczas wykonywania laleczki, intencji i wbijaniu szpileczek te osoby myślały o jakichkolwiek konsekwencjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 17.09.2017 o 17:06, Syrena napisał:

Mariko, myślę, ze i spora cześć dorosłych też by się znalazła, która chętnie pobawiłaby się taką laleczką w celach zemsty :)

Dokładnie tak <diabeł> <devil>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...