Skocz do zawartości

Magia luster


Mada

Polecane posty

"Lustereczko, powiedz przecie, żem jest najpiękniejszy w świecie. Albo chociaż podaj numery lotto" - tak wyobrażają sobie magię luster laicy i bajkopisarze. Każdy z nas chciałby mieć prawdziwe magiczne lustro i warto nauczyć się, jak się z nim obchodzić. To prosta, skuteczna i bezpieczna magia.

 

 

Magia luster

Lustra są niezwykle silnym magicznym narzędziem. Od wieków wykorzystywano je do wróżenia i czarowania. Ich powierzchnia odbija i skupia światło, a to w magii sprzyja uzyskiwaniu efektu powiększania, bogactwa i szczęścia. Dawne lustra były polerowaną taflą metalu lub kamienia. Majowie w swoich rytuałach wykorzystywali polerowane tafle obsydianu, lawy wulkanicznej. Podobne magiczne lustra europejskich magów zachowały się w British Museum. John Dee, astrolog i mag królowej Elżbiety I, używał obsydianowego lustra z wygrawerowanymi symbolami do przywoływania duchów i rozmawiania z aniołami.

 

Stłuczone nie działa

Mało kto mógł pozwolić sobie na lustro ze szkła, bo było drogie i kruche. Stąd wziął się popularny i dzisiaj przesąd, że gdy stłuczemy lustro, czeka nas siedem lat nieszczęścia. Jeśli to cię spotka, nie martw się, tylko czym prędzej wyrzuć z domu popękaną taflę, nawet jeśli oznacza to, że przez kilka dni nie będziesz się miał w czym przeglądać. Stłuczone lustro w domu to kłótnie, problemy partnerskie i fałszywy osąd własnej osoby. Gdy tylko je wyrzucisz, sytuacja powinna wrócić do normy. Jeśli lustro jest zabytkowe i nie możesz się go pozbyć, zasłoń pękniętą część materiałem lub kartką tak, aby nic się w niej nie odbijało. Lusterkami od puderniczek lub kosmetyczek wcale nie należy się przejmować i jeśli się uszkodzą, trzeba je po prostu wyrzucić.

 

Magiczne lustro

Do magii najlepiej używać średniej wielkości lusterka w oprawie, która umożliwia poruszanie taflą. Jeśli masz lusterko na rączce, trzeba będzie je czymś podpierać podczas rytuałów. Z drugiej strony lusterka narysuj lub wydrap symbol potrójnego Księżyca, który będzie chronił cię podczas rytuałów. Najlepiej do magii używać lustra w okrągłej lub owalnej oprawie. Lustro nie może być "pijane", czyli fałszować odbijanego obrazu, nie może być pęknięte lub mocno porysowane. Każdy rytuał zaczynamy od przetarcia lustra wilgotną ściereczką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i kończymy zakmnięciem, czyli przetarciem zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Raz na jakiś czas myjemy lustro wodą z rozpuszczoną odrobiną soli lub ustawiamy przed nim kadzidło z szałwii lub sosny.

 

Czary obfitości

Najprostsze czary z użyciem lustra polegają na tym, że przed taflą kładziemy substancję, której chcemy mieć więcej. Lustro odbija energię i sprawia, że powraca ona do nas zwielokrotniona.

 

W odpowiedni dzień tygodnia zapal dwie świece, po obu stronach swojego lustra, usiądź wygodnie. Przed taflą połóż substancję tak, aby odbijała się i abyś mógł ją widzieć. Skoncentruj się na swoim marzeniu. Powiedź zaklęcie: "Niech energia wzmacnia się i wraca do mnie, widzę jak moje marzenie się spełnia".

 

Substancją jest wszystko, co chcesz uzyskać. Mogą to być pieniądze, zdjęcie przedmiotu lub afirmacja napisana na kartce.

 

Poniedziałek - czary związane z macierzyństwem, wychowaniem dzieci, domem i gospodarstwem, zwierzętami domowymi.

Wtorek - czary związane z pokonywaniem wrogów, odzyskiwaniem sił, nabieraniem pewności siebie.

Środa - czary związane z nauką, szczęściem w podróży, powodzeniem w handlu i biznesie.

Czwartek - czary związane z pieniędzmi, generalną obfitością i szczęściem, wygrywaniu w sądzie lub lotto.

Piątek - czary związane z miłością, relacjami z ludźmi, zdobywaniem popularności i przyjaźni.

Sobota - czary związane z pokonywaniem nałogów.

Niedziela - czary związane z odzyskiwaniem zdrowia, sprawami urzędowymi, małżonkiem.

Niech świece palą się przez kwadrans, potem możesz je zgasić i użyć do kolejnego rytuału. Możesz korzystać z białych lub srebrnych świec, albo dostosować je kolorem według swojego doświadczenia. (Złote - bogactwo, zielone i żółte - zdrowie, niebieskie - nauka, fioletowe - mądrość, dostatek, czarne - przeganianie i odpychanie, czerwone i różowe - miłość).

 

Na przykład jeśli chcesz wyczarować pieniądze, to w czwartek połóż przed lustrem pieniądze, kupon lotto lub karteczkę z napisaną sumą, jakiej potrzebujesz. Jeśli chcesz spotkać miłość, to w piątek połóż przed lustrem rysunek serca lub karteczkę z opisem szczęśliwego związku. Możesz kłaść zdjęcia, afirmacje, kamienie szlachetne i wszystko to, co tobie kojarzy się ze spełnieniem marzenia. Ufaj intuicji i kieruj się własnym gustem.

 

Lustro obronne

Lustro to dobra ochrona przed tymi, którzy celowo robią ci problemy lub chcą czegoś zabrać. Postaw przed lustrem pięć świec i usiądź tak, aby twoja twarz odbijała się w lustrze i była dobrze oświetlona. Powiedź zaklęcie: "Nabieram energii i strzegę swoich spraw przed X, nie jest zdolny mi zaszkodzić, wszystkie złe emocje wracają do ich nadawcy".

 

Niech świece palą się przez kwadrans, a ty patrząc na swoje oblicze wyobrażaj sobie, jak bezpieczna energia światła otacza ciebie i twoich bliskich. W ten sposób ładujesz lustro energią. Następnie ustaw je na oknie lub toaletce. Gdy tylko przeciwnik cię zaatakuje, wyobraź sobie, że jego słowa lub czyny odbijają się w twoim lustrze. Pamiętasz bajkę o Bazyliszku lub mit o Gorgonie? Gdy tylko zobaczyli się w lustrze, padli na ziemię! Taka jest moc prawdy o naszych złych uczynkach.

 

Niektórzy używają do tego rytuału małych lusterek kosmetycznych, które potem noszą ze sobą w torebce lub trzymają w biurku lub szafce w pracy. Daje to bardzo dobre efekty, jeśli musisz w pracy walczyć z kimś, kto ustawicznie cię krytykuje lub zagraża twojej pozycji.

 

Jak obchodzić się z lustrem?

Gdy nie używasz lustra, to zakryj taflę ładną chusteczką i schowaj je do szuflady lub zostaw zakryte na toaletce. Gdy będziesz potrzebować go ponownie, wyjmij je i przemyj. Magiczne lustro jest osobistym przedmiotem magicznym i nie należy pożyczać go osobom, do których nie masz pełnego zaufania.

 

Czary ze zwykłych luster

Nawet łazienkowe lustro może stać się bardziej magiczne, jeśli sprytnie wykorzystasz jego energię. Patrzysz w nie kilka razy dziennie, dlatego warto zawiesić na nim ulubione afirmacje. Napisz rano czerwoną szminką "Kocham Cię", a partner od razu się uśmiechnie i cały dzień będzie lepszy.

 

źródło: czary.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustra mają niezwykłą moc. Od niepamiętnych czasów używa się ich do przyciągania dobrych energii, jak i do odpychania złych.

Pomagają pozbyć się wrogów, a także własnych złych przywar i nałogów.

 

Starożytna chińska sztuka Feng Shui wykorzystuje właściwości luster do odbijania złych energii " lusterko bagua, powieszone na drzwiach łazienki czy wejściowych od zewnętrznej strony, chroni dom. Według magii ludowej, w lustrze można ujrzeć przyszłość, a także własną duszę. Zwierciadło, niegdyś zrobione z doskonale wypolerowanego srebra, stało na poczesnym miejscu w pracowni maga. Służyło między innymi do kontaktowania się z istotami z innych wymiarów.

Zabawy z lustrem bywają niebezpieczne, dlatego nie eksperymentujmy. Jeśli już chcemy się wspomóc ich mocą, powinniśmy dokładnie wiedzieć, co i jak robić. A przede wszystkim " dlaczego chcemy to robić.

---Byłam bardzo szczęśliwa z moim mężem, dopóki za namową mojej koleżanki nie wzięłam udziału w andrzejkowych wróżbach " pisze pani Jolanta z Chełma. " Lałyśmy wosk, kroiłyśmy obierki z jabłka. W końcu o północy Agnieszka powiedziała, że teraz zrobimy magię lustra " dowiemy się, jaki mężczyzna jest nam przeznaczony. Traktowałam to jako zabawę, więc nawet nie pomyślałam, że przecież mam już swojego mężczyznę. Agnieszka przygotowała lustro według zasad podanych w podręczniku białej magii. Usiadłam, wypowiedziałam zaklęcie i zaczęłam się uporczywie wpatrywać w zwierciadło. Z początku chciało mi się śmiać " byłam rozbawiona, po kilku drinkach, z trudem się koncentrowałam. W końcu jednak coś zaskoczyło i nagle w głębi lustra ujrzałam twarz " to było jak olśnienie. Ten widok zapadł mi w serce i gdy wróciłam do domu, do męża, spojrzałam na niego innymi oczyma: że to nie Ten. W ciągu następnych sześciu miesięcy niemal doprowadziłam do rozpadu małżeństwa " tylko cierpliwość i miłość męża uchroniła mnie przed życiową katastrofą. W końcu zapomniałam o zjawie; znów byłam szczęśliwa i zakochana.

A tamten mężczyzna? Dwa lata po tych fatalnych andrzejkach byłam z rodziną na wczasach nad jeziorem. Wczesnym rankiem wyszłam popływać i złapał mnie skurcz daleko od brzegu. Zaczęłam tonąć. Na szczęście niedaleko wędkarz łowił ryby. Rzucił się na ratunek i wyciągnął mnie z wody. Miał twarz mężczyzny z lustra. Rzeczywiście, łączyło nas przeznaczenie, ale w zupełnie inny sposób, niż sądziłam.

Ta niezwykła historia powinna wszystkim zapaść w serce: magiczne sygnały potrafią być bardzo zwodnicze. Poza tym, ludzie często widzą tylko to, co chcą zobaczyć, dlatego nie rozumieją prawdziwego przesłania wizji. Bądźmy więc ostrożni i precyzyjnie zadawajmy pytania, na które chcemy otrzymać odpowiedź, a także szczegółowo określajmy cele, które chcemy osiągnąć.

 

Oczyść swoje lustra

Do rytuałów magicznych powinniście używać luster przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kupcie sobie dwa nieduże zwierciadła (ale takie, byście mogli swobodnie ujrzeć całą swoją twarz) bez oprawek " jedno okrągłe, a jedno kwadratowe.

Zanim użyjemy luster, najpierw trzeba je oczyścić. Przygotuj naczynie większe od nich " np. miednicę (byłoby wspaniale gdybyś mógł wykorzystać do tego celu rzekę lub jezioro) " i napełnij je czystą wodą, najlepiej źródlaną. O północy zanurz lustro w wodzie, mówiąc: Co było tutaj, i wyjmij je zupełnie z wody ze słowami: zostało już zmyte. Czynność tę powtórz trzynaście razy. Jeśli na niebie widać księżyc, pozwól, by jego światło odbiło się w tafli zwierciadła.

Na koniec przyłóż lustro najpierw do czoła, mówiąc: poznaj moją nadświadomość, potem do serca, mówiąc: poznaj moją podświadomość, a na koniec spójrz prosto w swoje odbicie i powiedz: a teraz jesteś obdarowane mocą, byś mi pomagało. Następnie owiń lustro białym płótnem i schowaj aż do czasu, gdy będzie Ci potrzebne.

 

Przyciągnij dobry los

Każdy z nas przeżył kiedyś taki czas, gdy był absolutnie szczęśliwy. W takich chwilach zazwyczaj robimy sobie zdjęcia. Do rytuału będzie nam potrzebna taka fotografia " ale nie może na niej być żadnej innej osoby. W ostateczności można ją wyciąć. Weź okrągłe lustro i ustaw pionowo na stole przykrytym czarną tkaniną. Na drugim stole ustaw pionowo zdjęcie tak, by odbijało się w lustrze. Przez następne kilka minut patrz to na zdjęcie, to na jego odbicie i przez cały czas przypominaj sobie tamten okres " co się wtedy działo, jak się wówczas czułaś/eś. Kiedy uznasz, że jesteś gotowa/y, usiądź przed lustrem, mając zdjęcie za plecami, i wpatruj się w swoje odbicie tak długo, aż poczujesz, że znów ogarnia Cię spokój i szczęście tamtych dni.

Na czym polega działanie tego rytuału? Nasze uczucia w postaci fal myœlowych (mózgowych) docierają do lustra, gdzie są odbijane i jednocześnie wzmacniane. Odbieramy je z powrotem, ale mają one już większą energię, silniej działają i, jeżeli są odpowiednio potężne, potrafią nawet zmienić rzeczywistość.

 

źródło: gwiazdy.com.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

bardzo ciekawe opracowanie.

Czas najwyższy zaopatrzyć się w takie cacko

 

Mam pytanie czy moge je zawinięte trzymac w kuferku z tarotem ?

Tam w sumie trzymam świece , płótno do wrózenia, kamienie ...

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 7 months later...

To dorzucę kilka słów od siebie:

 

Lapradomancja

Lapradomancją nazywamy sztukę wróżenia za pomocą lustra. Zwierciadło jako przedmiot, w którym można obejrzeć samego siebie od wieków postrzegane było jako magiczne. Uważano, że jest ono łącznikiem pomiędzy światami i stosowano je do czarodziejskich praktyk. Magowie i czarownice wykorzystywali więc lustra do przepowiadania przyszłości, wróżb miłosnych, rozmów ze zmarłymi i rzucania zaklęć. Stosunkowo niedawno zastąpiła je szklana kula. Wielu ludzi wierzyło, że wpatrując się w lustro można dostrzec przeszłość i przyszłość, a nawet wydarzenia, które dzieją się teraz w innym miejscu. Największą moc miały lustra stare, w których skumulowała się energia wielu ludzi oraz wykonane z zachowaniem specjalnych rytuałów- przeznaczone wyłącznie do magicznych praktyk.

 

· Przepowiadanie przyszłości

Przepowiadanie przyszłości, lub odkrywanie tajemnic z przeszłości wymagało pewnych przygotowań. Otóż podczas pełni zwierciadło ustawiano tak, by odbijało srebrzyste światło księżyca. Następnie siadano przed nim i czekano na wizje. W połyskliwej powierzchni można było wówczas dostrzec przyszłe wydarzenia, lub skojarzenia prowadzące do rozwiązania tajemnic. Znana jest rycina przedstawiająca Michela Nostradamusa, który za pomocą magicznego zwierciadła przepowiada Katarzynie Medycejskiej przyszłość jej dzieci.

 

· Wróżby miłosne

Zwierciadła służyły najczęściej do wróżb miłosnych. Osoby zainteresowane wywróżeniem sobie przyszłego wybranka udawały się nocą do pustego pokoju i zapalały przed lustrem świecę. Mniejsze zwierciadło ustawiały tak, by płomienie odbijały się w jego powierzchni. Następnie siadały i wpatrywały się w lustro. Wzdłuż szpaleru stworzonego poprzez odbicia świec mógł się ukazać przyszły małżonek, lub przedmiot, po którym zdoła się go rozpoznać. Najlepszym czasem do tych wróżb były: we Francji wigilia świętej Katarzyny (noc z 24 na 25 listopada), w krajach słowiańskich andrzejki (noc z 29 na 30 listopada), a także Boże Narodzenie i sylwester. Wróżby tego typu były bardzo popularne. Do dziś zachowało się wiele relacji na ich temat. Przytoczę tu zaledwie dwie z nich:

Pierwsza dotyczy pewnej pięknej szlachcianki z Wilna. Otóż panna zasiadła przed lustrem pragnąc dowiedzieć się, kto zostanie jej mężem. W szpalerze świec ujrzała niespodziewanie sygnet z herbem Jastrzębiec i masywną, srebrną bransoletę przypominającą kształtem węża. Owa dziwna wizja nie dawała jej spokoju, zwierzyła się więc ciotce, która poradziła mieć oczy i serce szeroko otwarte. Nie minęło kilka tygodni, gdy jadąc z ciotką na świąteczne zakupy spotkała mężczyznę, na którego ręce połyskiwały wskazane przez lustro ozdoby. Szlachcic nie krył zauroczenia piękną dziewczyną, a ciotka zręcznie nawiązała rozmowę zapraszając go do dworu. Skwapliwie skorzystał z tej propozycji i odtąd bywał częstym i mile widzianym gościem. W kilka miesięcy później ogłoszono jego zaręczyny z młodą szlachcianką.

Druga opowieść wiąże się z młodą, zaledwie 23-letnią malarką z Rosji- Marią Baszkircew, która wyjechała na nauki do Paryża. Tam zakochała się w swoim nauczycielu malarstwa. Profesor Henri Santin- Latour odwzajemniał uczucie, jednak Maria postanowiła upewnić się, czy jest on jej przeznaczony. Choć wróżbę traktowała bardziej jako zabawę i uważała się za kobietę wolną od wszelkich przesądów, przygotowała zwierciadło i zasiadła przed nim w noc poprzedzającą nowy rok. Jakież było jej zdumienie, gdy zamiast twarzy wybranka ujrzała zdobione wieko trumny, a w nim samą siebie. Szybko zgasiła świecę, zarzucając sobie niepotrzebne uleganie zabobonom i… bujną wyobraźnię. Zwierciadło jednak się nie myliło. Maria zmarła pół roku później na gruźlicę. Jej ukochany Henri przeżył ją o kilka miesięcy.

 

· Wywoływanie duchów

Za pomocą luster wywoływano także duchy zmarłych, z którymi próbowano rozmawiać. Chyba najsłynniejszą zjawą, która ukazała się w zwierciadle jest Barbara Radziwiłłówna przywołana przez Twardowskiego na prośbę króla Zygmunta Augusta.

 

Przesądy związane z lustrami

Z lustrami związanych jest wiele przesądów. Niektóre z nich wciąż pozostają w naszej pamięci.

· Zwyczaj zasłaniania luster w domu zmarłego

W domach zmarłych zasłaniano wszystkie lustra. Zwyczaj ten wywodzi się z przeświadczenia, iż dusza nieboszczyka mogła wypatrzyć sobie towarzysza podróży na tamten świat i zabrać ze sobą wybraną duszę. Lustra można było odsłonić dopiero po powrocie rodziny z pogrzebu.

· Rozbicie lustra przynosi pecha

Według tradycji rozbicie, uszkodzenie, lub nawet upuszczenie lustra przynieść miało nieszczęście, które mogło trwać siedem lat. Ażeby uniknąć pecha, zbierano wszystkie kawałki i zakopywano wieczorem na rozstaju dróg.

· Lustro pomaga rozpoznać wampira

Wierzono, że zwierciadło pomaga rozpoznać wampira, który nie odbija się w jego powierzchni.

· Lustro porywa dusze

W niektórych kulturach obawiano się luster wierząc, iż porywają ludzkie dusze.

· Lustro amuletem

Wierzono, że noszenie przy sobie lustra chroniło przed demonami. W tym wypadku pełniło ono rolę tarczy ochronnej. To przeświadczenie wywodzi się z dawnych mitów i legend. Wystarczy przypomnieć sobie meduzę lub bazyliszka.

 

Zwierciadło w marzeniach sennych

Sen o lustrze uchodził za jeden z ważniejszych. Egipcjanie wierzyli, że symbolizuje śmierć lub nieszczęście, ponieważ w odbitym obrazie człowiek jest „poza sobą”. Później interpretacja zmieniła się nieco, jednak pozostała związana z duszą- podkreślano bowiem, iż sen o lustrze to swoiste zaglądanie do własnego wnętrza, szukanie drogi do podświadomości i ukazanie prawdy, którą należy odkryć. Często wskazuje na zmagania, jakie są jeszcze przed śniącym i wspomaga w analizowaniu problemów.

 

Coupal M., Sennik, Warszawa2002

Haddenbach G., Sennik. Sny nasze drugie życie, Warszawa 1997

Kopaliński W., Słownik symboli, Warszawa 1991

Wernichowska B., Wasilenko A., Wróżby na każdy dzień, Warszawa 2004

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...