- forum ezoteryczne z tarotem i darmowymi wróżbami -

Awatar użytkownika
przez Ismena
#1092
Obrazek

Nie zaszkodzi ostrożność i rozpatrzenie wszystkiego za oraz przeciw, ale przeciąganie sprawy nie ma większego sensu, nawet jeśli sytuacja jest niepewna i wymaga rozważenia. Być może wiąże się to z większym obciążeniem, na przykład dodatkową pracą lub koniecznością przerwania wypoczynku, a nawet częstymi wyjazdami, ale za to będzie korzystne finansowo.

Dwójka Monet to karta, która symbolizuje przemijające kłopoty finansowe. Jako ziemska jedynka ma nieco ograniczoną wiarę w swoje możliwości i przesadną skłonność do przedłużania momentu podejmowania ważnych decyzji. To typowa ociężałość żywiołu ziemi.

Jako sześćdziesiąta szósta, kolejna karta talii jest też dwunastką, co nadaje tej ostrożności cechę dla nas charakterystyczną, ale na szczęście dwunastka jest też numerologiczną trójką, a to liczba zdyscyplinowanej energii. Oznacza ona, że nie zaszkodzi ostrożność i rozpatrzenie wszystkiego za oraz przeciw, ale przeciąganie sprawy nie ma większego sensu, nawet jeśli sytuacja jest niepewna i wymaga rozważenia. Być może wiąże się to z większym obciążeniem, na przykład dodatkową pracą lub koniecznością przerwania wypoczynku, a nawet częstymi wyjazdami, ale za to będzie korzystne finansowo.

Gdy wyciągniemy Dwójkę Monet

W towarzystwie kart pomyślnych możemy sądzić, że nowe wyzwania to rezultat naszych starań i są one w pełni zasłużone. Będzie naprawdę dużo pracy i niestety kosztem czasu przeznaczanego do tej pory na prywatność. Ta na pewno ucierpi, ale jeśli partner nie wytrzyma tej próby to znaczy, że nie jest nas wart. Będzie jednak musiał przejąć część obowiązków i trzeba mu to lojalnie powiedzieć. Jeśli nie, zdecydujmy się raczej na niezależność, albo na cokolwiek, byle nie tkwić dłużej w rozdarciu. Wymagana jest konsekwencja, której jednak nie sprzyja wrodzona nam ociężałość w działaniu i napadające nas okresy lenistwa. Tracimy czas na jałowe „przelewanie z pustego w próżne”, denerwujemy i siebie, i oczekujących na decyzje. W końcu ktoś straci cierpliwość i zostaniemy na lodzie.

W otoczeniu kart mniej przychylnych widać, że nasz brak zdecydowania wynika raczej z lenistwa niż z rzeczywistej rozwagi i troski o siebie czy innych. Po prostu nasze wymagania nie są zbyt wielkie i aktualna sytuacja w pełni je zaspokaja. To bardzo niekorzystna postawa, której otoczenie nie tylko nie szanuje, ale wręcz widzi nasz brak ambicji i raczej strach przed podejmowaniem wyzwań niż ostrożność wynikającą z braku kompetencji. Kompetencje można uzyskać, a z biegiem czasu przyjdzie biegłość, za to sama szansa raczej już się nie powtórzy. Niestety, kiedy już decydujemy się na jakieś działania, chętnie wysłuchujemy opinii wstrzymujących ich rozpoczęcie, z przyjemnością zaczynamy analizować wszystkie za i przeciw, a okazja po raz kolejny ucieka.

źródło: magia.onet.pl
Awatar użytkownika
przez Libra22
#2623
DLa mnie- małe dylematy, niewiele znaczące wybory spośród równorzędnych możliwości, dające niewielkie dochody, nie mające wielkiego wpływu na bieg wydarzeń czy życie . Mogą to być negocjacje małego formatu - targowanie się w handlu, podpisywanie krótkoterminowych umów, obracanie niewielkimi dobrami, zawiązanie spólki. Ale też lekkie podejście do uczuć, zabawa nimi, igranie. Ogólnie dwoistość, niefrasobliwość, kręcenie się w kółko - dwóch partnerów, drugi etat itp.
Oczywiście, wszystko zależy też jaka talią się akurat posługuję. Dla przykładu -

2 Monet DCraft

Obrazek

Niewiasta dosyć niefrasoliwie obchodzi się z pieniędzmi. Nie jest całkiem pewne, czy denary trafią w jej dłonie. Nie są to duże pieniądze, więc być może nawet kiedy upadną na ziemię, nie będzie to wielka strata. W imię - łatwo przyszło, łatwo poszło, a zatem mały zysk lub mała strata. Patrzy tak wszędzie i nigdzie, więc albo myśli o niebieskich migdałach, albo wręcz przeciwnie, błądzi myślą w sferach duchowych, w każdym razie nie o monetach w dłoni. Nie dopatrzyłam się na karcie symbolu nieskończoności, często spotykanego w innych taliach. Natomiast na dalszym planie szaleje sztorm, a jakiś stateczek dzielnie zdąża ku brzegowi. Dzieja się różbne ważne rzeczy, co niewiele obchodzi panią.

Initiatory Golden Dawn

Obrazek

a tu już nieco inaczej przedstawiona karta. Jest symbol nieskończoności, jednocześnie wąż zjadający swój własny ogon. Beztroska i bezmyslna dziecina goni za znikającym z oczu marzeniem, nie patrząc pod nogi.
Awatar użytkownika
przez afrodite
#3383
Rada z jednej karty:przyjrzyj sie swoim finansomi sprawdz czy naprawde dobrze nimi gospodarzysz.Okres zabawy,radosci,beztroski.
Rada z jednej karty wg Barbary Antonowicz-Wlazinskiej.
Awatar użytkownika
przez Syrena
#23227
Obrazek

Znaczenie karty 2 Denarów:

Karta symbolizuje rozważanie wszystkich za i przeciw, najczęściej w sprawach finansowych, ale ta karta może odnosić się też do spraw uczuć, jeśli właśnie o nie pytamy. Karta wskazuje też na dwie opcje, konieczność wyboru pomiędzy jedną, a drugą. As Denarów oznacza też pieniądze z dwóch źródeł, pracę na dwa etaty, konflikt interesów, nieumiejętne obchodzenie się z pieniędzmi, rozrzutność, wydawanie pieniędzy na rozrywkę, hazard, ryzykowne działania w sferze finansowej, branie kredytów, które mogą przynieść trudności ze spłaceniem, to także nieumiejętność wybrnięcia z długów lub uchylanie się od ich spłaty.

Źródło: Tarot - Arkana Małe

2 Denarów - dodatkowa praca, profesjonalizm zawodowy, założenie spółki, zyski dzięki wcześniejszym inwestycjom, kompetencja zawodowa, korzystna umowa handlowa.

2 Denarów (odwrócona) - pracoholizm, sprzeczne interesy, kłopoty w kontynuowaniu prac, błąd popełniony przy podejmowaniu decyzji, oglądanie się na innych, konflikty w pracy.

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
Awatar użytkownika
przez Anika
#26396
Wiadomości lub komunikaty na piśmie, przyjemność, na którą jest nas stać. Możliwość podjęcia dodatkowej pracy, praca na dwóch etatach, zyski dzięki wcześniejszym inwestycjom, niewielka podwyżka w pracy. Dwa miejsca pracy, dwa domy, często dwa związki.

W negacji - pracoholizm, praca, która nie daje satysfakcji, sprzeczne interesy, konflikty, przeciętność i nijakość, problemy finansowe.


Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik
przez Mariella
#59081
Czy 2 denarów pozytywnie odpowiada na pytanie czy będzie z kimś kontakt? Jak ta karta odnosi się do sfery uczuć ?
Awatar użytkownika
przez Anika
#59294
Mariella pisze:Czy 2 denarów pozytywnie odpowiada na pytanie czy będzie z kimś kontakt? Jak ta karta odnosi się do sfery uczuć ?


Mi ta karta często wypada na wybór, mogą to być dwie osoby albo między tym co dyktuje serce a rozum. Na mojej karcie w tali mężczyzna jest odwrócony plecami i przez to odczuwam ją na zasadzie wahań.
przez Elemiah
#63267
Na początku znajomości może oznaczać wzajemne przyglądanie się sobie, bawienie możliwościami, kiedy jeszcze nie wiadomo co się z tego wykluje.
Na dalszym etapie może oznaczać kogoś, kto co jakiś czas się pojawia a potem znowu znika, i nie bardzo wiadomo co o nim myśleć - to trochę taka karta "zawracania głowy" przez kogoś, kto i tak nie ma poważniejszych zamiarów...
Tak czy inaczej - nie jest to karta mówiąca o uczuciach, i dla mnie nie wróży dobrze nawet na początkowym etapie znajomości.
pomoc w interpretacji

Zadalam niedawno karta pytanie odnosie pracy w 201[…]

Witam Ponieważ nasza wiza niedługo sie kończy - […]

Prosba o pomoc w interpretacji

Kochane/ni, Mam maly problem. Podoba mi sie pewie[…]

Goraca prosba o wrozbe.

Przeczytaj zasady tego działu (niebieskie tło). To[…]

Skorzystaj z darmowych wróżb