Skocz do zawartości

Czy pierwszy sen w nowym miejscu jest proroczy?


Ismena

Polecane posty

Według słowiańskich podań proroczy jest zawsze pierwszy sen w nowym miejscu, dlatego warto go zapamiętać i zapisać.

źródło: Wróżka, nr 11/2015

 

sny-wplyw-na-zycie-294x300.jpg

 

Co o tym myślicie? Macie jakieś spostrzeżenia na ten temat? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według słowiańskich podań proroczy jest zawsze pierwszy sen w nowym miejscu, dlatego warto go zapamiętać i zapisać.

źródło: Wróżka, nr 11/2015

 

Co o tym myślicie? Macie jakieś spostrzeżenia na ten temat? :)

 

Może najpierw określmy, co to znaczy sen "proroczy" ;)

Czy chodzi o to czy to wyśnione jest poważnego kalibru, czy faktycznie się może zdarzyć dosłownie, czy raczej chodzi o przesłanie, wskazówkę dla śniącego lub jakieś zdarzenia zwyczajne, codzienne, jak np. zakupy, wycieczka, spotkanie, rozmowa.

 

Jeśli chodzi o moje doświadczenia to nic mi się poważnego nie spełniło, a o pierwszym śnie na nowym miejscu wiedziałam od zawsze, odkąd pamięcią sięgnę, więc zwracałam na to uwagę. Jakieś drobiazgi i owszem (w stylu zakupów czy rozmowy z kimś) ale to chyba raczej nie o to chodzi. "Proroczy" według mnie to sen ważny, zapowiadający coś istotnego a nie sceny z życia codziennego.

I prawdę mówiąc więcej mam snów "proroczych" (w sensie widzenia przyszłych zdarzeń więc raczej przewidujących, zapowiadających) śpiąc we własnym łóżku, na stałym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pamiętam, kiedy usłyszałam o tym po raz pierwszy.Byłam wtedy dzieckiem i nie kojarzę dokładnie, kto mi to powiedział - chyba babcia. Zrobiła to rankiem, PO tej pierwszej nocy. Zapytała, czy pamiętam co mi się śniło, bo takie sny pierwszej nocy w nowym miejscu są prorocze lub niosą cenne przesłanie. Byłam okropnie rozczarowana, że podzieliła się ze mną tą istotną informacją po fakcie i że przegapiłam tak ważną rzecz (sny zawsze były dla mnie czymś ważnym i jako dziecko większość z nich pamiętałam i pamiętam do tej pory). Od tamtej pory zawsze, gdy śpię gdzieś po raz pierwszy staram się nastawić na zapamiętywanie snów i wtedy jak na złość nic mi się nie śni. Wręcz przeciwnie, te noce są jednymi z najlepszych, jakie miewam. Śpię jak zabita, bez snów i dobrze się wysypiam.

Też w sumie dobrze, moje ciało wtedy od razu bardziej lubi takie miejsce, skoro zapewnia tak relaksujący wypoczynek :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...