Skocz do zawartości

Koszmary


Anika

Polecane posty

Jak myślicie skąd u nas biorą się koszmary? Jeżeli co noc śnią nam się dziwne rzeczy, które nie są przyjemne. Czy w ten sposób nasza podświadomość chce nam coś przekazać np. lęki, obawy. Czy to skutki dnia codziennego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to są skutki przeżyć w życiu codziennym, naszych myśli, sytuacji jakie widzimy, w jakich sami bierzemy udział, różnych historii, a także wpływ mediów i innych. Wszystko się zbiera i później w nocy daje o sobie znać jako przeraźliw sen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszmary senne...... Myślę, że są odzwierciedleniem naszych myśli, obaw, reakcją na przeżycia czy też doświadczenia..... Nie koniecznie dotyczą dnia poprzedzającego daną noc kiedy się pojawiły..... Wasze wypowiedzi na forum dały mi do myślenia.... Czy miewam koszmary senne? Nie nazwałabym tego koszmarami.... raczej sny, które niepokoją..... często przepowiadające coś co się stanie, zadzieje... Zazwyczaj pojawiają się nad ranem... jakąś godzinę przed budzikiem..... Nie są straszne, nie są koszmarami, a budzą niepokoje i lęki... jest w nich coś, co nie pozwala zasnąć i sprawia, że przez głowę przewija się natłok myśli..... Najczęściej w moich snach pojawiają się ludzie, których już nie ma... którzy odeszli ze świata żywych..... Śnią mi się żywi... wiele lat młodsi... sama świadomość, że pojawiają się w moich snach niepokoi i napawa obawą, ze coś co odeszło, problem który umarł odrodzi się, znów zaistnieje.... <bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja zauważyłam, ze miewam koszmary kiedy przeżywam duży stres. Śnią mi się wtedy mordertswa, albo ze jestem świadkiem albo sama komuś co robię albo ktoś chce morderstwo przede mną ukryć lub po prostu zmarli ludzie. Budzę się przerażona jakby się to działo naprawdę i nie moge usnąć ponownie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja koszmary mam baaardzo rzadko, nawet jak mialam stresujace okresy to nie przypominam sobie, żeby potem cos zlego mi się snilo. Zauwazylam, ze jak obejrzę horror to mam złe sny :P moja kolezanka za to przeżywa teraz, bo miala koszmar w ktorym, ktos jej mowi, ze chłopak, ktory się jej podoba jest jej bratem :P juz dwa razy miala taki sen :P ciekawa sprawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ja mam od czasu do czasu takie dni w któryś śnie i są to bardzo dziwne sny , czasami mam wrażenie że coś chcą mi powiedzieć przekazać i bywają one naprawdę bardzo zakręcone , kilka  z nich pamiętam jeszcze z młodości , teraz  rzadziej tak śnie ale zawsze wiem ze ten rodzaj snów coś mi chce powiedzieć . Są też koszmary i złe sny ale wtedy zawsze po takich snach jest jakis problem ze zdrowiem , tak jak by zapowiadały chorobę . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...