Skocz do zawartości

Wierzycie w sny?


Sara

Polecane posty

Wierzycie w sny? Jedne są straszne, drugie śmieszne, a inne jeszcze napawają nas innymi uczuciami. Jestem ciekawa jak Wy podchodzicie do snów? Ja biorę pod uwagę tylko te, które mocno zadziałają na moje odczucia lub, w których pojawiają się jakieś symbole, tj. liczby, karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Ophelia2040

Kiedyś się zajmowałam snami, przeczytałam sporo książek (m.in Freuda) i większość ze swoich snów traktuję jedynie jako odzwierciedlenie swojego stanu emocjonalnego. Bardziej psychologia niż magia. Ale miałam kilka niesamowitych snów, które porażały mnie samą skomplikowaniem albo wyjątkowo sugestywnymi obrazami. Myślę, że mogły coś znaczyć - albo czerpały z jeszcze głębszych pokładów mojej świadomości i mogłam się dowiedzieć z nich czegoś więcej o samej sobie albo faktycznie miały magiczne znaczenie. Oznaczały coś wyjątkowego (np. przemiany w mojej duchowości) albo że coś mnie w nocy nawiedzało (swego czasu miałam okropne sny o duchach).

Proroczych snów natomiast nie posiadam z tego co wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja bardzo wierzę we sny. Zazwyczaj są one bardzo realistyczne, najczęściej nie dotyczą przeszłości, jednak występują w nich ludzie, których znam. Widzę je realistycznie, przeżywam je podczas snów.. Kiedy jednak się budzę, zazwyczaj wszystkie obrazy bledną. Każdy sen ma dla mnie jakieś znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja wierzę w sny, staram się je zawsze interpretować i zapamiętywać i większości przypadków mi się to udaje (około 85% zawsze zapamiętuję). Niektóre sny są dla mnie dobre, niektóre niekoniecznie, ale nie boję się ich, wiem, że poprzez sny ktoś chce mi coś przekazać, więc staram się odkryć taką "tajemnicę" i sny zrozumieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje czasem przechodza najsmielsze oczekiwania, zapewne maja jakies znaczenie, szczegolnie te z rodzaju " chodzacych za nami" czasem moze byc ono jakies glebsze, czasem jako ostrzezenie, czasem jako cokolwiek innego. Niby czlowiek odpoczywa a jednak mozg pracuje 24h ;) wiec moga to byc tzw problemy dnia codziennego w ladniejszej sennej oprawie :)

Oczywiscie jest tyle teorii na temat snow, jedni twierdza ze maja jakies senne misje i traktuja mega powaznie kazdy sen, inna teoria glosi ze sny sa odzwierciedleniem naszych zywotow w swiatach rownoleglych. Jednak mnie osobiscie najblizej do tego ze to jest odbicie naszej codziennosci:) jaka by ona nie byla.

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
inna teoria glosi ze sny sa odzwierciedleniem naszych zywotow w swiatach rownoleglych.

Między innymi tę kwestię w swojej książce "Podróże poza ciałem", porusza R.Monroe. Moim zdaniem warto poczytać, ciekawie opisane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moje sny w większości to odrzutki, czyli takie nic nie znaczące. Ale bywają i takie, które mają ogromny wpływ na mnie i ostatnimi czasy na moje decyzje. Analizuję je i powoli zaczynam się uczyć, które co oznaczają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sny to odzwierciedlenie naszego codziennego życia, często natomiast dają nam informacje co się wydarzy "jutro".

Ja często mam prorocze sny, z ciekawością zawsze kładę się do łóżka oczekując nowych cennych informacji po przebudzeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
moje niektore sny sie sprawdzimy ale zazwyczaj to nie byly te z lepszych :P

W związku z tym można przypuszczać, że otrzymałaś pewien rodzaj wskazówek odnośnie swojej przeszłości, ale także sygnał, że Twoje sny nie są bezwartościowe, a wręcz przeciwnie. Zapisujesz swoje sny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
moje niektore sny sie sprawdzimy ale zazwyczaj to nie byly te z lepszych :P

W związku z tym można przypuszczać, że otrzymałaś pewien rodzaj wskazówek odnośnie swojej przeszłości, ale także sygnał, że Twoje sny nie są bezwartościowe, a wręcz przeciwnie. Zapisujesz swoje sny?

 

Ostatnimi czasy miałam problemy w sferze uczuciowej i dostawałam wskazowki i podpowiedzi w snach a nawet sytuacje które za chwile miały miejsce od tej pory je zapisuje stały sie takim moim małym ''przewodnikiem'' ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ja kiedyś nie wierzyłam w sny, ale pewnego razu miałam taki dziwny sen ze postanowiłam go sprawdzić w senniku i ta interpretacja okazała sie być prawdą. to nie był jednorazowy przypadek, wiec od tego czasu wierze w sny i czesto czytam ich interpretacje i próbuje łączyć z wydarzeniami z życia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w sny, ale czasem ciężko odróżnić mi te niezbyt znaczące od tych, które mogą być dla mnie jakąś wskazówką. Myślę też, że naszych snów tak naprawdę nikt lepiej nie zinterpretuje niż my sami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Mi się nigdy nic nie śni... Budzę się i nic. Nie wiem czy mój mózg nie myśli podczas snu, czy po prostu nie pamiętam?

Uważam, że najprawdopodobniej nie pamiętasz tych snów. Bo śnić zapewne śnisz ;) Zainteresuj się tym tematem, możesz nawet skorzystać z afirmacji i przed zaśnięciem, przez kilka/kilkanaście dni regularnie powtarzać "pamiętam o czym śnię" lub "pamiętam swoje sny". Zobaczysz, gdy zaczniesz przykładać do tego wagę, to i sny się pojawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czasem odzyskuje świadomość we śnie i trudno mi wrócić do ciała i chodze sobie ulicami jak ostatnio.

Brawo, masz świadome sny <ok> i jeśli już je masz, to wykorzystaj je, postaw na kreatywność, aby nie błąkać się tak bez celu ;) A nad powrotem do ciała zawsze można popracować. Ogólnie jeżeli interesuje Cię ten temat, to poczytaj. Jest wiele informacji, być może niektóre okażą się dla Ciebie pomocne i pozwolą Ci na dalszy rozwój z tego zakresu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040
mi czasem powtarzaja sie sny albo jedne wplataja w drugie,

Ja też mam sny, które mi się powtarzają - albo raczej powtarza mi się często pewien motyw. Miałam dom rodzinny, który wpływał na mnie średnio i do tej pory regularnie śnią mi się różne opcje niemal tego samego snu. Uciekam z budynku domu rodzinnego. Powody są różne: pożar, duchy, podłożona bomba, agresywne zwierzęta, zdenerwowani rodzice, włamywacze, albo często jest to jakiś mężczyzna, który wpada do domu, a potem mnie goni mnie i uciekam na wszelkie możliwe sposoby - zeskakuję z balkonu, przeskakuję przez płoty do sąsiadów na kolejne posesje, albo przełażę przez płot na ulicę i gnam, żeby się gdzieś schować. Doszło do tego, że w moich snach już nawet sobie myślę: "o, tam byłam", albo "ostatnim razem wydarzało się inaczej", "ostatnio to nie zadziałało" (nie do końca są to świadome sny). Ostatnio w moim śnie paliła się cała dzielnica i naprawdę myślałam, że zginę w tym śnie, ale pomyślałam sobie, że to już któryś raz z kolei i do tej pory nic mi się nie stało.

 

Nic nie zrobię z tymi snami, żyję z nimi. Jedyne, co sobie myślę to to, że... nudne się już zrobiły po 20 latach <bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nigdy nic nie śni... Budzę się i nic. Nie wiem czy mój mózg nie myśli podczas snu, czy po prostu nie pamiętam?

Uważam, że najprawdopodobniej nie pamiętasz tych snów. Bo śnić zapewne śnisz ;) Zainteresuj się tym tematem, możesz nawet skorzystać z afirmacji i przed zaśnięciem, przez kilka/kilkanaście dni regularnie powtarzać "pamiętam o czym śnię" lub "pamiętam swoje sny". Zobaczysz, gdy zaczniesz przykładać do tego wagę, to i sny się pojawią.

 

Coś się u mnie odblokował, nie pamiętam może całych snów, ale urywki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nigdy nic nie śni... Budzę się i nic. Nie wiem czy mój mózg nie myśli podczas snu, czy po prostu nie pamiętam?

Uważam, że najprawdopodobniej nie pamiętasz tych snów. Bo śnić zapewne śnisz ;) Zainteresuj się tym tematem, możesz nawet skorzystać z afirmacji i przed zaśnięciem, przez kilka/kilkanaście dni regularnie powtarzać "pamiętam o czym śnię" lub "pamiętam swoje sny". Zobaczysz, gdy zaczniesz przykładać do tego wagę, to i sny się pojawią.

 

Coś się u mnie odblokował, nie pamiętam może całych snów, ale urywki :)

Świetnie <ok> i widzisz śnisz <ok>

Jeśli chcesz możesz zacząć zapisywać to co pamiętasz lub symbole, które się pojawiają. Takie działanie może być pomocne, do np. zrozumienia swoich snów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...