Skocz do zawartości

"Znajome" miejsce we śnie


Sara

Polecane posty

Macie czasami tak, że śniąc widzicie miejsce, które znacie, a przynajmniej tak wam się wydaje, bo po przebudzeniu i analizie snu za nic tego miejsca nie kojarzycie? A na dodatek sen wraca co noc lub co kilka nocy, nie budzi żadnych negatywnych uczuć, przeciwnie, bardzo pozytywne. Tylko w dzień to ciągłe zastanawianie się, o co chodzi, bo niby znajome, ale jednak nie <myśli>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak miałam tak. dwa razy zdarzyło mi sie zapanować nad snem i zmienić jego bieg. wiedziałam we śnie że to tylko sen i tyle. Za drugim razem też mi sie udało a stało sie tak że ciągle mi się śniło że spadam w przepaść strasznie się bałam i się nocami budziłam wyrywałam ze snu po kilku dniach powtórek tego snu powiedziałam że to sen i sama skoczyłam w przepaść leciałam leciałam miałam szum w głowie i w uszach a uczucie jak na huśtawce tylko ciągle chciałam kiedyś to powtórzyć ale niestety nie udało mi się :( nie wiem sama do końca co to znaczy... jaki to przekaz na pewno czemuś to służyło :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jasminka, jeśli zapanowałaś nad snem, to śniłaś świadomie. Sama byłaś kreatorem swoich snów, więc według mnie one nic nie znaczą, nie niosą jakiegoś wielkiego przekazu, ponieważ zostały wywołany "sztucznie", przez Ciebie.

 

Wracając do tematu znajome miejsce, to może być miejsce z dzieciństwa jak i np. filmu. Jako dzieci odwiedzamy wiele miejsc, części z nich w dorosłym życiu nie pamiętamy, ale we śnie stają się znajome - bo odnoszą się do ukrytych/zapomnianych wspomnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Masz rację Marika ale super jest takie uczucie próbowałam ponownie ale się mi już nie udało. Wracając do tematu, to mi się też zdarzyło parę razy coś takiego że w pewnym momencie się zastanawiałam czy ja już tam byłam czy to mi się śniło kiedyś <myśli> dokładnie przedstawione miejsce ale też to samo jakbyśmy robiły i o tym samym mówiły nie wiem jak to odczytać

pozdrawiam cieplutko ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołanie świadomego snu często oznacza wiele prób i dużo ćwiczeń ;)

Znajome miejsca, nie wiem, może inni użytkownicy mają na to inne teorie, jakieś pomysły, ale ja jak na razie pozostałabym przy tym, że to są przede wszystkim obrazy, które widzieliśmy, ale nie skupiliśmy na nich wystarczającej uwagi, aby je zapamiętać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój świadomy sen był po prostu nigdy nie ćwiczyłam. śnił mi się parę razy ten sam sen że spadam z wysokości , a ja bardzo się boje wysokości i jak miałam znów ten sam sen to po prostu powiedziałam że to jest sen i tyle i zmieniłam sobie ciąg wydarzeń

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

A propo znajomych miejsc we śnie to ja mam inaczej, Parę razy przyśniło mi się to samo miejsce. Miałam na przykład sen o nawiedzonym domu (który był całkowicie wytworem mojego umysłu, nie byłam nigdy w takim domu). Kiedy miesiąc później przyśnił mi się znowu, pamiętałam, że już w nim byłam, co się wcześniej wydarzało i jaki jest rozkład pomieszczeń. Ale nie był to świadomy sen w żadnym razie - po prostu taka była akcja snu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Około 2 może 3 lata temu śniło mi się ze pojechalam do pewnego miasta w odwiedziny do byłego chłopaka (takiego naprawde byłego jeszcze z przed małżeństwa)

Ten chłopak mieszkał obok pawilonu handlowego i bylam w jego poblizu (tego pawlionu)

 

Sen zupełnie irracjonalny nie ma mowy o tego typu odwiedzinach...

Zreszta miejsce zamieszkania tego chłopaka tez nie było prawdziwe tylko wyimaginowane we śnie.

 

Dziś byłam w tym miescie( naprawde nie we snie)w zupełnie innej sprawie, z mężem idę ulicą i rozgladam się i mój wzrok przykluwa pewien pasaż handlowy, przystanełam na chwilę, patrze i mówię sobie w myślach ja tu bylam... wtedy w tym śnie....

I poszlam, nie wydarzylo się zupelnie nic nadzwyczajnego ot taka zagadka umysłu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jasminka, czyli pojawił się spontanicznie, a gdy później chciałaś go wywołać - nic takiego się nie stało. Nic na siłę, może, potrzeba więcej cierpliwości, wytrwałości z Twojej strony i przede wszystkim zainteresowania tym tematem głębiej?

 

Zjawisko deja vu, we śnie Briee ;)

Ale czasami tak właśnie jest, że sny pokazują, iż warto zainteresować się głębiej tym co nam się śni, zacząć zapisywać sny, robić notatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Co to jest te zjawisko deja vu we śnie Briee? Marika?

Właśnie założyłam zeszyt i zapisuje sny zobaczymy co się wydarzy

Nawiązałam do zjawiska deja vu, jakie nam często towarzyszy przeważnie w ciągu dnia.

O samym zjawisku można przeczytać tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9j%C3%A0_vu

 

jasminka, jeśli zaczęłaś zapisywać, to szczególną uwagę zwracaj na symbole, które się pojawiają. Myślę, że z czasem będzie można zauważyć te, które się powtarzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wywołanie świadomego snu często oznacza wiele prób i dużo ćwiczeń ;)

Znajome miejsca, nie wiem, może inni użytkownicy mają na to inne teorie, jakieś pomysły, ale ja jak na razie pozostałabym przy tym, że to są przede wszystkim obrazy, które widzieliśmy, ale nie skupiliśmy na nich wystarczającej uwagi, aby je zapamiętać.

Ja w swoich doświadczeniach mam trochę inną teorię :)

 

Mam 2- 3 miejsca, które mi się śnią. Jedno miejsce negatywnie, w drugim zawsze dochodzi do jakiś sprzeczek między mną a "kimś" (w każdym śnie z reguły jest to ktoś innych, chociaż po głębszym zastanowieniu jedna osoba zawsze się przejawia), a trzecie jest niezwykle pozytywne.

 

Myślę, że gdybym ten obraz przelotem kiedyś widziała nie robiłby na mnie takiego wrażenia. O ile 2 pierwsze miejsca słusznie wzbudzają negatywne odczucia we mnie z racji "scenariusza" snu, to trzeci budzi we mnie niezwykłą tęsknotę za tym miejscem - czasem wręcz przyprawiającą o łzy, melancholię.

 

Myślę, że to mogą przejawiać się poprzednie wcielenia, a przy 3 nie takie odległe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

Myślę, że to mogą przejawiać się poprzednie wcielenia, a przy 3 nie takie odległe

To także jest bardzo możliwe. W ogóle sny każdego z nas kryją wiele tajemnic, których z pewnych przyczyn nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Nie wiemy gdzie szukać i co brać pod uwagę, gdyż w snach mamy naprawdę wiele rozmaitości, jedna wielka mieszanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...