Skocz do zawartości

Programowanie snu, w celu uzyskania rozwiązania problemu


Ismena

Polecane posty

PROGRAMOWANIE SNU W CELU UZYSKANIA ROZWIĄZAŃ PROBLEMÓW

 

Celem tego ćwiczenia jest programowanie snów, aby uzyskać odpowiedzi pomagające twórczo i skutecznie rozwiązać problemy. Możemy w ten sposób uzyskać ważne odpowiedzi dotyczące życia osobistego:

 

Na przykład: Czy starać się o daną pracę? Czy ten partner jest odpowiedni?

 

WYWOŁYWANIE SNU ODPOWIEDZI:

Przed zaśnięciem wprowadź się w stan relaksacji. Jeśli miałeś trudny dzień, możesz wcześniej zastosować ćwiczenia pomagające odreagować, czy zregenerować, oczyścić się. Kiedy będziesz już gotów, wykonaj następujące ćwiczenie:

 

* Wprowadź się w stan relaksu

* Oddychaj naturalnie i głęboko

* Wyobraź sobie, że wraz z każdym oddechem napełnia Cię kolor fioletowy, a na wydechu otaczasz się fioletowym kolorem. Z każdym oddechem coraz bardziej napełniasz się kolorem fioletowym. Z każdym wydechem otacza cię coraz grubsza kula fioletowego światła

* Pomyśl o problemie, na który chcesz znaleźć we śnie odpowiedź lub go rozwiązać. Wyobraź go sobie wyraźnie, w sposób realistyczny lub jako symbol.

* Oddychaj naturalnie i napełniaj wyobrażenie problemu fioletowym światłem. Wyobraź sobie, że problem się rozwiązuje. Nie znasz jeszcze odpowiedzi i rozwiązania, ale wyobraź sobie, że tak jest. Podziękuj za to. Powiedz sobie w myślach:

* Teraz zapadnę w sen. Będzie to sen twórczy. We śnie otrzymam odpowiedź na moje pytanie…(wymień pytanie). Mój problem zostanie rozwiązany (opisz problem). Zapamiętam swoje sny. Obudzę się wypoczęty i świeży. Kiedy się obudzę, zapiszę zapamiętane sny i swoje odczucia. Już w trakcie zapisywania, odpowiedzi i rozwiązania staną się dla mnie jasne.

* Kiedy się obudzisz, zapisz swoje sny i skojarzenia. “

 

fragmenty z książki Mateusza Wiszniewskiego “Zrelaksuj się i żyj twórczo”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

W tym kontekście jest stosowana również technika ze szklanką wody. Wieczorem przed snem nalewamy do szklanki wody i wypijamy pół i mówimy "to jest wszystko co mogę zrobić, aby znaleźć rozwiązanie problemu który mam na myśli" (myślimy o problemie) i kładziemy się spać. Rano po obudzeniu pijemy pozostała ilość wody i powtarzamy "to jest wszystko co muszę zrobić, aby znaleźć rozwiązanie problemu, który mam na myśli" . To wszystko

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...