Skocz do zawartości

powtarzanie i kontynuacja snów


Exilium

Polecane posty

Przeglądnęłam forum, ale nie znalazłam podobnego tematu.

 

Czasami śnią mi się sny, które już wcześniej widziałam... Na przykład na początku tego roku przyśnił mi się sen, który miałam wcześniej jeszcze w szkole podstawowej :)) ale wczoraj po raz pierwszy wyśniłam sobie ciąg dalszy opowieści :P

Zawsze miałam dość dobrą pamięć do snów, dlatego wiem, kiedy zdarza mi się takie mini deja vu :P Ale ta kontynuacja mnie trochę zdziwiła, więc zaczęłam się zastanawiać co to było.

 

Podsumowując: Wczorajsza pobudka natchnęła mnie do zadania pytania: Czy Wam też powtarzają się sny? Albo może śnicie ciąg dalszy swojego snu kolejnej nocy?

<papa>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exilium, uważam że na wszystko w życiu przychodzi odpowiednia pora. Sen, pojawił się pierwszy raz w podstawówce - zapewne wtedy nie patrzyłaś na życie tak jak teraz. Jako dopiero dojrzewająca dziewczynka miałaś inne wartości, niż teraz jako dojrzała kobieta. Sen się pojawił, zaznaczył, ale możliwe, że ciąg dalszy w tamtym etapie Twojego życia nie zostałby prawidłowo przez Ciebie odebrany, dlatego kontynuacja miała miejsce teraz. Moim zdaniem jeżeli masz powtarzające się sny, to na pewno powinnaś je zapisywać (chyba, e bez zapisywania jesteś w stanie wszystko dokładnie zapamiętać), a następnie podjąć się analizy symboli. Bo jeżeli się powtarza, to jest to próba zwrócenia Twojej uwagi na jakiś problem, sytuację, którą powinna być ważna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ciagle mi sie śni że przystempuje do matury przynajmniej raz w tygodniu i ja w tym snie nie chce zdawac egzaminu bo tłumacze ze juz zdawałam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagle mi sie śni że przystempuje do matury przynajmniej raz w tygodniu i ja w tym snie nie chce zdawac egzaminu bo tłumacze ze juz zdawałam

Rzadko interpretuję sny na forum, ale... może chodzi o egzamin w Twoim życiu? Jakaś próbę, sprawdzian. Wzbraniasz się przed tym, a to jest nieuniknione i powinnaś na to pozwolić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o przełamanie sie pecha zyciowego, mam takie wrażenie jakby ten swiat sie zawalił po maturze i przestałam odczówać radość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może o przełamanie sie pecha zyciowego, mam takie wrażenie jakby ten swiat sie zawalił po maturze i przestałam odczówać radość

Jeżeli uważasz, że po maturze przestałaś odczuwać radość, to możliwe, że Twoja podświadomość wraca do czasów przed.

I niejako jest to dla Ciebie przesłanie, abyś coś zaczęła robić, żeby na nowo cieszyć się życiem. Pomyśl nad tym, co sprawia Tobie przyjemność, co Cie pasjonuje, co lubisz i zacznij to robić. Małymi kroczkami do celu <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Moim zdaniem jeżeli masz powtarzające się sny, to na pewno powinnaś je zapisywać (chyba, e bez zapisywania jesteś w stanie wszystko dokładnie zapamiętać), a następnie podjąć się analizy symboli. Bo jeżeli się powtarza, to jest to próba zwrócenia Twojej uwagi na jakiś problem, sytuację, którą powinna być ważna.

 

Akurat te sny które mi się powtarzały, zawsze były dość dziwne. Tak jakby kilka szybko przeskakujących scen i miały wiele wątków - przez to pamiętam z nich tylko ogólny zarys :( i mogę je zinterpretować tylko pobieżnie.

 

Jakiś czas temu zaczęłam zapisywać swoje sny zaraz po przebudzeniu, więc będę czujna i jeśli znów będę mieć takie"dejavu" to na pewno sprawdzę senniki :)

Dodatkowo zauważyłam, że takie notowanie snów bardzo poprawiło moją pamięć w tym zakresie - po przebudzeniu dość długo pamiętam cały sen i dodatkowo zauważam więcej szczegółów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z reguły tak właśnie się dzieje. Gdy skupimy się na snach i zaczniemy je zapisywać, to z czasem zapamiętujemy więcej, sny są bogatsze w symbole i wyrazistsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy zdarzyło mi się że snilam to samo hmm... i był to jakiś dziwny sen, a raczej jest... śni mi się że jestem u rodziców, w moim rodzinnym domu, ( a obecnie przebywam w UK), albo jestem w szkole, i za każdym razem martwi mnie fakt że nie kupiłam jeszcze biletu powrotnego do UK i wszystkim mówię wokół że wyjeżdżam( rodzica, nauczyciela, kolega z klasy - a edukację już skaczyłam) i muszę wracać do UK, odkładam w czasie kupno biletu, martwię się że muszę wracać a nic z tym nie robię, nie mam kupionego biletu, daje sobie na powrót miesiąc, z całego snu pamiętam tylko to, i ten sen się powtarza. I zawsze się martwię że nie kupiłam biletu i nie zdążę na czas wrócić, wydaje się to tak realne, że dopiero po przebudzeniu uswiadamiam sobie ze to był tylko sen.

"Wczoraj to przeszłość,jutro to tajemnica a dziś to dar losu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasami wyjazd nie był pewnego rodzaju ucieczką od jakichś problemów, trudności, osób?

tak wyjazd był w pewnym sensie ucieczka od trudności, od problemów,  od ciągłych narzekań ze strony rodziny, nie widziałam żadnego sensu żeby zostać w kraju. Potrzebowałam oderwać się od tego wszystkiego i zacząć żyć na własny rachunek, Potrzebowałam zmian, nie miałam żadnego wsparcia od rodziców, wieczne tylko narzekanie i wykorzystywanie z ich strony. A ja miałam plany, nadal mam i chce je spełniać ale już w Anglii bo tutaj czuje się bardzo dobrze.

"Wczoraj to przeszłość,jutro to tajemnica a dziś to dar losu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że właśnie zinterpretowałaś swój sen. To w Anglii widzisz przyszłość dla siebie, wierzysz, że tam do czegoś dojdziesz, coś osiągniesz i będzie inaczej niż w kraju. Dlatego w śnie tak bardzo chcesz wracać do Anglii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Ja pamiętam, że jak byłam dzieckiem to często śniło mi się, że przechodzę przez tory (mieszkam blisko torów kolejowych i jak chodziłam do szkoły to musiałam przez nie przechodzić, a ze nie chciało mi się przechodzić przez strzeżony przejazd to chodziłam na skróty i przechodziłam przez niestrzeżone przejście przez tory koło domu) i w pewnym momencie się przewracam i leżę na tych torach i nie mogę wstać, jakaś siła mnie przytrzymuje jakby coś ciężkiego mi siedziało na plecach. I wtedy słyszę odgłos pociągu,  odwracam głowę i widzę jak nadjeżdża szybko pociąg. I zawsze się budziłam zanim do mnie dojechał. I tak mi się powtarzał ten sen, raz częściej raz rzadziej, przez kilka lat aż pewnego razu wracałam ze szkoły i się faktycznie wywaliłam na tych torach <haha2> Plecak miałam ciężki od książek więc poleciałam jak długa. I wtedy mi się ten sen przypomniał więc szybko wstałam i przeszłam przez te tory. Jak już przeszłam to usłyszałam odgłos pociągu i zaraz jechał. I po tym incydencie już mi się ten sen ani razu nie przyśnił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bardzo często tak mam, że moje sny się powtarzają i we śnie mam świadomość, że Ja to już widziałam. Mam też tak, że czasami znajduję się w pewnych miejscach i pojawia się przebłysk ze snów. Ostatni ciekawy przypadek, opowiedziałam mojej koleżance sen, który był bardzo dziwny (w którym chciano, żebym oddała monety, ktore wzięłam, bo zakłóciło to obrządek). Jej następnej nocy się przyśniła ta osoba mówiąca, że skoro Ja nie chcę oddać to ona musi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...