Skocz do zawartości

Korzystanie z senników


Elvera

Polecane posty

Co myślicie na temat używania senników do interpretacji swoich snów? Dla mnie to kompletne nieporozumienie, bo sennik, to zbiór symboli i ich znaczeń, które mają być identyczne dla milionów ludzi! A jak może coś być identyczne jak każdy człowiek czymś się wyróżnia, jest inny, ma inne doświadczenia życiowe, przekonania moralne, jest wychowywany w innym środowisku, nabywa inne wzorce itp.

Ja mówię wielkie "NIE" dla senników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że sennik jest dobry jako punkt zaczepienia dla osób które chcą się w ogóle wgłębić w tą symbolikę. Natomiast, oczywiście dla każdego przysłowiowy "ząb" jako symbol może oznaczać co innego. I tu już faktycznie wszystkie książki na tet temat można by było wyrzucić do kosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, podobnie jak Anastazja. Można poczytać, zastanowić się nad interpretacją danego symbolu, a później sprawdzić jak to się ma (i czy w ogóle) do symboli ze snu. Czasami senniki są pomocne, inspirują i kierują do wypracowania własnych znaczeń.

Ale jeżeli chodzi o tylko i wyłącznie kierowanie się sennikami i trzymanie tamtejszych interpretacji, to nie jetem do tego przekonana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy jaki sennik. W większości senniki są pisane na jedno kopyto i tutaj nie ma żadnego odniesienia, ale jeśli jest jakiś porządny sennik symboliczny to uważam, że warto mieć pod ręką. Oczywiście nie powinien zastępować naszego odniesienia do danego snu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...