Skocz do zawartości

Znaczenie snów o ZĘBACH - wspólne przemyślenia


ejsapor

Polecane posty

Wypadające zęby nie muszą wcale oznaczać tu śmierci .Zęby są ogólnie siłą siły w Tobie i twojej asertywności . Jeżeli często ci się śnią zęby , może oznaczać to ,że jesteś osłabiona fizycznie i psychicznie i teraz może mieć to związek z jakimś problemem z którym nie dajesz sobie rady ,albo też masz problem z porozumiewaniem się z ludźmi którzy zbyt często pokazują agresję lubią przeklinać itd..w ten sposób czujesz jakby siły ci opadały .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ojjj sny o wypadajacych zebach to bylo moje utrapienie.Powtarzal sie bardzo czesto.Niekiedy pojawial sie moj tato( nic nie mowil,nie pocieszal) i razem szlismy do dentysty( moze dlatego,za jak bylam mala to naprawde razem chodzilismy).Po kilku latach tato zachorowal i zmarl.Sny na dluuuugi czas ustaly,do teraz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

sniły mi sie wypadająca rozkruszone zemby i pusty pokój rodzinny, to było po kłutni z chlopakiem, nastempnego dnia oznajmił ze to ostateczny koniec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Mi też śnił się pokruszony ząb a kilka tygodni później również rozpadł się związek..

Ciekawy sen :) Informacja odnośnie tego, że w związku coś jest nie tak, pomału następuje rozpad. Fajnie jeżeli przykłada się uwagę do symboli, wtedy każdy kolejny sen może być tym proroczym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A u mnie zawsze jak śnią mi się zęby, w szczególności takie co się kruszą, a wręcz tłuką jak szkło, mam przypływ gotówki.

To już kilka razy mi się sprawdziło.

W nocy mam sen o zębach a kilka dni później mam kasę:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja je mam bardzo czesto. Chociaz nie zauwazylam zadnej zaleznosci i zmian w moim zyciu. Wczoraj mi sie snilo ze mi sie po kolei zeby kruszyly i nimi plulam. Ale moze to dlatego ze za dzieciaka sie strasznie balam dentysty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby służą do rozgryzania, miażdżenia, są pierwszym bardzo ważnym etapem trawienia. Służą także do ataku, obrony, więc są symbolem agresji. Jeśli zęby kruszą się, wypadają tzn., że nie radzimy sobie w kwestii jakiegoś problemu, coś jest trudne do rozgryzienia. Mówi się przecież "twardy orzech do zgryzienia" i "połamałem sobie na czymś zęby". Kruszenie, wypadanie zębów może też oznaczać, że nie używamy agresji w obronie własnej, że nie umiemy, nie chcemy być asertywni i bronić własnego zdania. Ponadto zęby to coś stałego, kość, więc jeśli we śnie wypadają to oznaczają zmiany, często trudne do zaakceptowania, przełknięcia.

Nie szukaj miłości, ale barier w sobie, które przeciwko miłości wzniosłeś. Rumi

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sa tez moje pierwsze przemyslenia. Ale ja mialam juz tyle snow na ten temat i tak jak w moim przypadjy to nic ani sie nie dzialo ani nie wydarzylo. Teraz moze troche inaczej w obecnej sytuacji bo jestem w pracy ktorej szczerze nienawidze. I wlasnie walcze o nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich

Mam takie pytanie dotyczace snu o zębach - mi sie ostatnio przyśniło ze myłam zeby i nagle zauważyłam ze lewa jedynka górna jest pęknięta tak jak by ktoś ja laserem przepołowił od dołu do góry (ale nie dokonca- bo prawie przy samym dziąseł ząb był cały ) nie było krwi ani bólu ząb tylko lekko sie chwiał - co to moze oznaczać ? Dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam wszystkich

Mam takie pytanie dotyczace snu o zębach - mi sie ostatnio przyśniło ze myłam zeby i nagle zauważyłam ze lewa jedynka górna jest pęknięta tak jak by ktoś ja laserem przepołowił od dołu do góry (ale nie dokonca- bo prawie przy samym dziąseł ząb był cały ) nie było krwi ani bólu ząb tylko lekko sie chwiał - co to moze oznaczać ? Dziękuje za pomoc

Przytoczę opis zamieszczony przez Suhailę: "Zęby są ogólnie siłą siły w Tobie i twojej asertywności . Jeżeli często ci się śnią zęby , może oznaczać to ,że jesteś osłabiona fizycznie i psychicznie i teraz może mieć to związek z jakimś problemem z którym nie dajesz sobie rady ,albo też masz problem z porozumiewaniem się z ludźmi którzy zbyt często pokazują agresję lubią przeklinać itd..w ten sposób czujesz jakby siły ci opadały ."

oraz Intiany: "Zęby służą do rozgryzania, miażdżenia, są pierwszym bardzo ważnym etapem trawienia. Służą także do ataku, obrony, więc są symbolem agresji. Jeśli zęby kruszą się, wypadają tzn., że nie radzimy sobie w kwestii jakiegoś problemu, coś jest trudne do rozgryzienia. Mówi się przecież "twardy orzech do zgryzienia" i "połamałem sobie na czymś zęby". Ponadto zęby to coś stałego, kość, więc jeśli we śnie wypadają to oznaczają zmiany, często trudne do zaakceptowania, przełknięcia."

U Ciebie jedynka była dopiero pęknięta, ale nie wypadła, więc może świadczyć to np. o początkowej fazie problemu? Może dopiero zaczniesz lub już zaczęłaś walkę z jakimś problemem, coś jest dla Ciebie trudne, nie umiesz poradzić sobie z jakąś sytuacją. Na horyzoncie może pojawić się jakaś zmiana, której nie będziesz chciała zaakceptować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz przyśniły się zęby na śmierć, ale wtedy wypadły mi wszystkie na raz, nie mogłam nic powiedzieć bo cała szczęka była w zębach Ooo jeszcze obudziłam się z ręką przy ustach <bezradny> ale zmarł jakiś kuzyn co go nie znałam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismena pinned this temat
  • 5 months later...

Ja miałem sen o wypadających zębach dwa razy, za każdym okazywało się, że ktoś z rodziny zmarł więc dla mnie nieprzyjemny sen... <smutas>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, OkoSaurona napisał:

Ja miałem sen o wypadających zębach dwa razy, za każdym okazywało się, że ktoś z rodziny zmarł więc dla mnie nieprzyjemny sen... <smutas>

Ja też sniłam o wypadajacych krwawiacych zębach niestety u mnie w rodzinie też ktoś zmarł.

 Jeśli snimy o kimś zmarłym to jest przed czymś przestroga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 1.08.2015 o 06:55, Suhaila napisał:

Wypadające zęby nie muszą wcale oznaczać tu śmierci .Zęby są ogólnie siłą siły w Tobie i twojej asertywności . Jeżeli często ci się śnią zęby , może oznaczać to ,że jesteś osłabiona fizycznie i psychicznie i teraz może mieć to związek z jakimś problemem z którym nie dajesz sobie rady ,albo też masz problem z porozumiewaniem się z ludźmi którzy zbyt często pokazują agresję lubią przeklinać itd..w ten sposób czujesz jakby siły ci opadały .

Rzadko śnią mi się zęby, nigdy to nie znaczyło nic szczególnego, ale ostatnio przyśniło mi się, że wypadły mi prawie wszystkie zęby i myślę, że jest tak jak napisała Suhaila. Rzeczywiście jestem teraz fizycznie, psychicznie osłabiona, jakby opadły ze mnie wszystkie siły z powodu niedawnych problemów. Wiem, że mam popracować nad asertywnościa. Nigdy zęby nie znaczyły u mnie czyjejś śmierci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Mi się akurat sprawdziło ostatnio jako choroba kogoś bliskiego, na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale był strach i niepewność. Poza tym wypadające zęby mogą oznaczać również kłótnie, tak jak napisał dager. Ogólnie odbieram ten sen jako coś niezbyt przyjemnego i zawsze po takim śnie w realu coś się dzieje niezbyt dobrego, jednak dla każdego będzie to oznaczć coś innego :( 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...