- forum ezoteryczne z tarotem i darmowymi wróżbami -

Tematy o wróżkach, wróżbach i wróżeniu
Awatar użytkownika
przez Essa
Nie mam ulubionego dnia, czasem mam długi okres przerwy od kart w ogóle. Jedynym warunkiem jest stan wyciszenia, w innym przypadku nie sięgam po karty czy wahadełko.
Awatar użytkownika
przez Marika
Tak naprawdę nie ma jednego, idealnego dnia wyznaczonego na wróżenie, ale każdy taki dzień może sobie sam ustalić. Stąd u jednych będzie to wtorek i piątek, a u innych sobota i poniedziałek. Wybór dnia, to sprawa indywidualna.
Awatar użytkownika
przez Marika
Barbara pisze:Dobry dzień na wróżby wówczas kiedy mamy dobre nastawienie do ludzi i śwata

Dokładnie tak Basiu :)
Awatar użytkownika
przez maleficent
To prawda. Ważne jest też to aby nie obciążać się wrozbami, niektórym osobom wydaje się, że jest to takie "fiku miku" i juz po wszystkim.
Awatar użytkownika
przez Dąbrówka
Ja kiedyś byłam wyczulona na coś, co nazywałam "magicznym dniem". Po prostu czułam magiczną aurę w powietrzu. Tak naprawdę nie wynikało to z żadnej intuicji czy czucia czegoś, czego nie ma. Czasami siedziałam w pracy i patrzyłam przez okno, podziwiając pierwsze wiosenne dni, kiedy na dworze panował spokój, robiło się zielono i świeciło słońce. Albo gdy miałam wolny wieczór i wracałam do domu ulicą, zupełnie spokojna.
Chodziło po prostu o miłą atmosferę, która nastrajała mnie do wróżb i uznawałam, że to jest dobry dzień na sięgnięcie po karty albo odprawianie jakiś czarów. Teraz już nie zwracam uwagi na takie drobiazgi (a szkoda, z biegiem czasu chyba zaniknęło trochę mojego nieco dziecięcego postrzegania świata), ale to nie problem wytworzyć samemu atmosferkę. Zapalić świece, wyłączyć telefon, puścić spokojną muzykę, wziąć najpierw kąpiel i "na czysto" usiąść do kart :)

Po za tym nigdy nie miałam koncepcji na temat dni, które należałoby unikać.
Awatar użytkownika
przez Balbina
Słyszałam że jeszcze wtorek jest dobrym dniem na wróżby miłosne, ale Ja jak większość osób wróżę kiedy mam potrzebę i natchnienie.
przez Ercil
Karolina pisze:Myślę,, że to "nie wróżenie" w niedzielę wynika z powiązania z kościołem - dla mnie bzdura :)

Ja co prawda nie wróżę ani na forach, ani dla ogółu - czaem dla znajomych w ramach ćwiczeń, ale nie mam ustalonego dnia. Z reguły jest to właśnie sobota lub niedziela - mam wtedy wolne i nie jestem wypompowana pracą :)

To nie wynika z powiązań z żadnym kościołem, bo "kościół" w ogóle zakazuje wróżb wszelakich, ale jest powiązane z przykazaniem "pamiętaj abyś dzień święty święcił". Ale i to nie jest wynalazkiem kościoła - zostało przyswojone z pradawnych czasów i wierzeń, które wskazywały wyznawcom, że sześć dni jest poświęcone na pracę (cokolwiek by to nie znaczyło), a jeden dzień /w tygodniu/ należy się Bogu - trzeba go poświęcić Bogu, tzn. skupić się na życiu duchowym, myśleć o Bogu, modlić się, kontemplować etc. etc.
I tak pokutuje to mniemanie, że nie należy wróżyć w niedzielę, skądinąd słuszne, ale uważam, że zasady trzeba przystosować do aktualnych czasów; jeśli mam w niedzielę wolne, jestem wypoczęta i mam przypływ natchnienia, to nie widzę powodu, by nie wróżyć w niedzielę. Ale: zachowuję zasadę - jeden dzień w tygodniu poświęcam na kontemplację, nie znaczy to, że cały dzionek siedzę i medytuję, w końcu pracuję i mam zajęcia domowe - tylko wydzielam sobie pewien czas na to i nie wykonuję wtedy żadnych prac domowych, nie idę po zakupy, nie siedzę w internecie, nie oglądam tv, nie odbieram tel. i w ogóle jestem nieczynna - to jest czas dla mnie i domownicy wiedzą, że nie mają prawa mi go zakłócać.

Czytałam też gdzieś, że te dni "dobre do wróżenia" wzięły się od wiejskich jarmarków, które odbywały się w określonych dniach tygodnia, a na takie spędy rzecz jasna przybywały też wróżbichy.
Innym wytłumaczeniem jest to, że piątek jako dzień Wenus sprzyja dobrym wróżbom, a szczególnie wróżbom miłosnym, że wróżenie w ten dzień otwiera wrota tzn. że to co przepowiada się w ten dzień jest trafne; bardzo możliwe, że przesądy dotyczące dni dobrych i niedobrych to mix różnych wpływów, także związanych z magią i wierzeniami różnych kultur.
Dla mnie każdy dzień jest dobry o ile mam przypływ natchnienia no i oczywiście czas, który u mnie jest ciężko wygospodarować.
Ktoś jeszcze tu pytał jakie są inne dni planetarne, a więc: poniedziałek - Księżyc, wtorek - Mars, środa - Merkury, czwartek - Jowisz, piątek - Wenus, sobota - Saturn, niedziela - Słońce.
Jaki jest twój ukochany?

Witaj, Jaki będzie mój przyszły partner? Numer 19[…]

Bardzo dziękuję :-)

wróżba na relację

Powiedziała Pani prawdę. Teraz sie zaliczyliśmy i […]

pomoc w interpretacji

Może 4 Miecze mówią o odcięciu się od poprzednieg[…]

Skorzystaj z darmowych wróżb