- forum ezoteryczne z tarotem i darmowymi wróżbami -

Tematy o wróżkach, wróżbach i wróżeniu
Awatar użytkownika
przez Essa
#18410
Nie mam ulubionego dnia, czasem mam długi okres przerwy od kart w ogóle. Jedynym warunkiem jest stan wyciszenia, w innym przypadku nie sięgam po karty czy wahadełko.
Awatar użytkownika
przez Marika
#26162
Tak naprawdę nie ma jednego, idealnego dnia wyznaczonego na wróżenie, ale każdy taki dzień może sobie sam ustalić. Stąd u jednych będzie to wtorek i piątek, a u innych sobota i poniedziałek. Wybór dnia, to sprawa indywidualna.
Awatar użytkownika
przez Marika
#33232
Barbara pisze:Dobry dzień na wróżby wówczas kiedy mamy dobre nastawienie do ludzi i śwata

Dokładnie tak Basiu :)
Awatar użytkownika
przez maleficent
#33995
To prawda. Ważne jest też to aby nie obciążać się wrozbami, niektórym osobom wydaje się, że jest to takie "fiku miku" i juz po wszystkim.
Awatar użytkownika
przez Dąbrówka
#34107
Ja kiedyś byłam wyczulona na coś, co nazywałam "magicznym dniem". Po prostu czułam magiczną aurę w powietrzu. Tak naprawdę nie wynikało to z żadnej intuicji czy czucia czegoś, czego nie ma. Czasami siedziałam w pracy i patrzyłam przez okno, podziwiając pierwsze wiosenne dni, kiedy na dworze panował spokój, robiło się zielono i świeciło słońce. Albo gdy miałam wolny wieczór i wracałam do domu ulicą, zupełnie spokojna.
Chodziło po prostu o miłą atmosferę, która nastrajała mnie do wróżb i uznawałam, że to jest dobry dzień na sięgnięcie po karty albo odprawianie jakiś czarów. Teraz już nie zwracam uwagi na takie drobiazgi (a szkoda, z biegiem czasu chyba zaniknęło trochę mojego nieco dziecięcego postrzegania świata), ale to nie problem wytworzyć samemu atmosferkę. Zapalić świece, wyłączyć telefon, puścić spokojną muzykę, wziąć najpierw kąpiel i "na czysto" usiąść do kart :)

Po za tym nigdy nie miałam koncepcji na temat dni, które należałoby unikać.
Awatar użytkownika
przez Balbina
#36957
Słyszałam że jeszcze wtorek jest dobrym dniem na wróżby miłosne, ale Ja jak większość osób wróżę kiedy mam potrzebę i natchnienie.
przez Ercil
#63189
Karolina pisze:Myślę,, że to "nie wróżenie" w niedzielę wynika z powiązania z kościołem - dla mnie bzdura :)

Ja co prawda nie wróżę ani na forach, ani dla ogółu - czaem dla znajomych w ramach ćwiczeń, ale nie mam ustalonego dnia. Z reguły jest to właśnie sobota lub niedziela - mam wtedy wolne i nie jestem wypompowana pracą :)


To nie wynika z powiązań z żadnym kościołem, bo "kościół" w ogóle zakazuje wróżb wszelakich, ale jest powiązane z przykazaniem "pamiętaj abyś dzień święty święcił". Ale i to nie jest wynalazkiem kościoła - zostało przyswojone z pradawnych czasów i wierzeń, które wskazywały wyznawcom, że sześć dni jest poświęcone na pracę (cokolwiek by to nie znaczyło), a jeden dzień /w tygodniu/ należy się Bogu - trzeba go poświęcić Bogu, tzn. skupić się na życiu duchowym, myśleć o Bogu, modlić się, kontemplować etc. etc.
I tak pokutuje to mniemanie, że nie należy wróżyć w niedzielę, skądinąd słuszne, ale uważam, że zasady trzeba przystosować do aktualnych czasów; jeśli mam w niedzielę wolne, jestem wypoczęta i mam przypływ natchnienia, to nie widzę powodu, by nie wróżyć w niedzielę. Ale: zachowuję zasadę - jeden dzień w tygodniu poświęcam na kontemplację, nie znaczy to, że cały dzionek siedzę i medytuję, w końcu pracuję i mam zajęcia domowe - tylko wydzielam sobie pewien czas na to i nie wykonuję wtedy żadnych prac domowych, nie idę po zakupy, nie siedzę w internecie, nie oglądam tv, nie odbieram tel. i w ogóle jestem nieczynna - to jest czas dla mnie i domownicy wiedzą, że nie mają prawa mi go zakłócać.

Czytałam też gdzieś, że te dni "dobre do wróżenia" wzięły się od wiejskich jarmarków, które odbywały się w określonych dniach tygodnia, a na takie spędy rzecz jasna przybywały też wróżbichy.
Innym wytłumaczeniem jest to, że piątek jako dzień Wenus sprzyja dobrym wróżbom, a szczególnie wróżbom miłosnym, że wróżenie w ten dzień otwiera wrota tzn. że to co przepowiada się w ten dzień jest trafne; bardzo możliwe, że przesądy dotyczące dni dobrych i niedobrych to mix różnych wpływów, także związanych z magią i wierzeniami różnych kultur.
Dla mnie każdy dzień jest dobry o ile mam przypływ natchnienia no i oczywiście czas, który u mnie jest ciężko wygospodarować.
Ktoś jeszcze tu pytał jakie są inne dni planetarne, a więc: poniedziałek - Księżyc, wtorek - Mars, środa - Merkury, czwartek - Jowisz, piątek - Wenus, sobota - Saturn, niedziela - Słońce.
Jaki jest twój ukochany?

Witaj, Jaki będzie mój przyszły partner? Numer 19[…]

Bardzo dziękuję :-)

wróżba na relację

Powiedziała Pani prawdę. Teraz sie zaliczyliśmy i […]

pomoc w interpretacji

Może 4 Miecze mówią o odcięciu się od poprzednieg[…]

Skorzystaj z darmowych wróżb