Skocz do zawartości

rozkład ogólny dosyc przygnębiający ?


cherry pie

Polecane posty

Witajcie, dzisiaj rozłożyłam karty wg rozkładu klasycznego-ogólnego, to znaczy 3 rzędy kart po 8, od 9 do Asa.

Układ jest dosyć przygnębiający -odwrócony As kier w towarzystwie ASa pik- zatem koło domu i w domu możliwe jakieś zmiany, problemy i zagmatwane sprawy urzędowe. O ile dobrze rozumiem układ- 2 rząd mówi o teraźniejszości, pierwszy o przeszłości, ostatni o przyszłości.

Niepokoi też to, że tuż pod parą odwróconych asów również za dobrze nie jest- odwrócona 9 kier, na ukos od Asa pik, mówi raczej, że problemy będą nie do poddźwignięcia.

Bardzo mnie to martwi. Nie wiem też kto tak naprawde sygnifikuje mnie. Oczy mam piwne, włosy brązowe, ale nie bardzo ciemne., Jestem więc Damą trefl czy damą pik?

 

Pierwsze karty rozkładu zinterpretowałam jako zaproszenie na zaślubiny Króla Trefl z Damą Trefl. Ale czy ja nadal wtedy mogę być tą damą Trefl? Dodatkowo czy ten Krół Trefl może oznaczać więcej niż 1 osobę, np. również i kogoś kto może mieć problemy po spożyciu alkoholu? Czy to dotyczy tylko przeszłości czy ogólnie przyszłości?

Martwi mnie również negatywnie nastawiony, czy nawet wrogi król pik w towarzystwie 9 trefl, króla karo od którego się odwraca oraz waleta kier.... nie wiem za bardzo co to oznacza... Proszę o jakieś wskazówki nie wiem czy dobrze dodałam obrazek

GroteFoto-ZDGBPV4N.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj cherry pie skomplikowałaś sobie <krzyk> Dużo strasznie tych kart. Zawsze staram się odradzać takie duże rozkłady na początek nauki, bo to tylko przysparza dużo godzin spędzonych nad kartami i bałagan w myslach.

 

Wieczorem lub jutro spróbuję się do tego odnieść, dodać coś od siebie popatrzeć na to wypoczętym okiem <cwaniak>

 

Zaznacz sobie karty jakimś znaczkiem u góry, na przyszłośc będziesz wiedziała - ktora jest odwrócona <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :)

po figurach za odwrócenie traktuje odwrócenie twarzy na karcie, rozumiem, że to przy figurach wystarczy?

Czyli karo tez powinnam oznaczyć i pełne parzyste piki i kiery oraz trefle?

ja z kolei mam gorszy mętlik-przynajmniej mi tak się wydaję- z małymi rozkładami- szczególnie, gdy w takim małym na kilka kart rozkładzie wyjdą mi same figury, wtedy w ogóle głupieje :)

Ten rozkład z kolei zmartwił mnie z uwagi na Asa kiera i pika odwrócone- co sugeruje problemy urzedowe, bardzo skomplikowane w takim układzie pewnie nie do załatwienia :/ które niewiadomo czy nie zakończa się sądem-widziałam interpretacje, że nawet więzieniem na jednej ze stron :( póki co nie wiem jeszcze o kogo i o co może chodzić, niemniej obawiam się. Ogólnie według mnie przyszłośc raczej w czarnych barwach :/ Czy ta przyszłość dotyczy pół roku np. czy dłuższych okresów?

Mam tez problem z rozumieniem odwróconego Asa kierowego? Czy to mój dom, czy obcy dom? czy po prostu mój dom na głowie. Spotkałam się z interpretacją, że odwrócony może zapowiadać przeprowadzke, zmiane miejsca zmaieszkania. Z tym założmy skomplikowane sprawy urzędowe itp. Tylko jak one się skończą... zastanawiam się nad kredytem, tylko czy w ogóle może o to chodzić i jeżeli tak to jak to przy takim układzie i odwróconej 9 kier może się skończyć? <bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj na wszystkich kartach. Chyba, że nie chcesz na razie wprowadzać odwroconych kart? i chcesz się skupić na pozycji prostej.

cherry pie interpretacji jest cała masa w internecie, są i takie gdzie na jednej stronie jedna przeczy tej na drugiej stronie. Nie ma co się zamartwiać i panikować. Dodam że ten rozkłąd jest przecież ogólny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dawno jak byłam u wrózki pamiętam, że stosowała taki dziwny układ jakby gwiazdy- kładła karte osoby w środku, na niej 3 karty (co w sercu), 3 u góry- co znaczyło: co ja trapi? o czym myśli?, po lewym (co jej grozi) i prawym boku ( nie pamietam co to znaczyło)trzy karty, oraz na ukos po 3 karty na dole (po prawym ukosie na dole- kto coś chce od tej osoby, po lewym też coś nie tak ) oraz 3 karty po lewym górnym boku (co dla tej osoby będzie). Układ był dosyc konkretny, niestety nie pamiętam w jakiej kolejności kładła karty. Innych układów nie próbowałam poza piramidą. Wiem że jest układ podobno fajny 5 kart, jedna w środku, reszta u góry, na dole i po bokach, ale też spotkałam się z różną kolejnością i nie wiem gdzie przeszłość, terażniejszośći itd. Mariko, jak napisałaś tak zrobiłam i już pozaznaczałam wszystkie karty kropeczkami :) Dziękuje ogromnie za radę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij sobie, że Ty to Dama Kier, będzie łatwiej. w takich rozkładach na początku skupia się uwagę na kartach otaczających sygnifikator.

Jeśli dama Kier znajduje się na końcu trzeciego rzędu znaczy to, że jest gotowa na zmiany, śmiało patrzy w przyszłość nie obawiając się napotkanych trudności. Jeśli znajduje się w rzędzie pierwszym - o zmianach nie ma mowy. W rzędzie drugim - będzie ciężko, ale coś się zadzieje.

Dama patrząca w lewą stronę - to też odnosi się do przyszłości, jako nadzieje dobre widoki.

Dama odwrócona w prawą stronę - wracanie do przeszłości, do tego co wydarzyło się dawno/jakiś czas temu. Nieumiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, ciągle ich przezywanie.

Jeżeli Dama Kier służy jako sygnifikator osoby, która sobie wróży, to Król Kier będzie jej partnerem, przyjacielem, osobą bliską jej sercu.

 

Wersji tych rozkładów jest kilka, dlatego spotkałaś się z różną kolejnością zaznaczania przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czasami lepiej jest zrezygnować z rozkładu i rozłożyć kilka kart albo zmienić jakiś rozkład pod własne potrzeby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismeno za odpowiedź. Z Damą Kier by się zgadzało, odwrócona w prawą stronę - rzeczywiście wracam do przeszłości, więc to chyba ona będzie moim sygnifikatorem :) Chociaż tyle, że w 3 rzędzie. Czasem zastanawiam się, czy mogę zawsze przyjmowac Dame kier jako sygnifikator osoby dla której stawiana jest wróżba. Podobnie jeżeli chodzi o Króla Trefl niezależnie od koloru włosów ojca, mogę tak przyjąc, że to ta karta właśnie "jest" ojcem?

Chociaż dobrze, że Dama Kier jest w 3 rzędzie :) Gotowa na zmiany :)

U boku Damy kier jakiś brunet? Awanturnik może troche, porywczy, cięzkie przejścia z nim związane, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Asa Trefl się znajduje. Czy kłopoty- niebezpieczeństwo dla tego mężczyzny przez swą awanturniczość właśnie? Np. kłótnia/ awantura z blondynem/szatynem? Czy piki moga też oznacać urząd? A więc urzędnik, który zgotuje jakąs "niespodzianke" -As Trefl w zw. z wiadomością, Damą karo?

Partner Damy Kier znajduje się w towarzystwie Damy pik, odwraca się od niej, czyżby miał romans- w sąsiedztwie 10 kier. Który "już teraz" wyjdzie na jaw, a z nim będa związane zmiany w domu i skomplikowane sprawy urzędowe? Sam zapętlił się w taka sytuacje przez swoja lekkomyslność i teraz nie wie jak z niej wybrnąć (1o kier w sąsiedztwie 9 trefl)

Pomyślnośc dla młodego szatyna w prowadzeniu interesów ( W Trefl + 10 karo) w związku z inwestycjami dokonywanymi z młodą blondynką (córką), od której lub której dotyczyć będzie wiadomośc dla Damy Kier?

 

Genaralnie na końcu 9 pik- zawistni ludzie- jakiś dojrzały blondyn( król karo), ale nie należy ich słuchac, alby nie doprowadzic do nieszczęscia (9 kier odwrócona).

 

Czy żoną króla trefla zawsze jest Dama Trefl? Czy gdyby przyjąć za sygnifikator ojca, który notabene jest brunetem właśnie tą figurę, to czy Dama Trefl mogłaby być jego córką?

 

Jeszcze nawet nie ma pojęcia co to za ludzie... Mam ciężki okres i zastanawia m się czy ten układ wróży w ogóle coś dobrego. Tym bardziej, że Dama Kier jakby sama została, a król Kier gdzieś lawiruje w rogu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie Dama Kier jako sygnifikator to duże ułatwienie, ale często jest tak że ona oznacza coś innego, inne osoby, sprawy. To samo w przypadku Króla Trefl, on nie zawsze będzie ojcem. To na pewno zależy od pytania, w każdym pytaniu karty mogą zmieniać swoje znaczenia, tak aby pasowały one i tworzyły logiczną odpowiedź. Na przykład w pytaniu o pracę Król Trefl bardziej wskaże na szefa, przychylną osobę, czy pomyślne zakończenie jakiejś sprawy niż samego ojca.

Jeśli jesteśmy przy Treflach, żoną Króla Trefl, nie zawsze jest Dama Trefl, to samo w przypadku innych Dam i Królów. Według mnie w kartach nie ma nic stałego, często trzeba odchodzić od tych ogólnych, gotowych znaczeń. Raz w rozkładzie karty ułożą się w taki sposób, aby za jakiś czas zaskoczyć i ułożyć się inaczej, ale to ma także swoje plusy, bo dzięki takim kombinacją ciągle się czegoś nowego uczymy. Patrząc na kartę pod kątem jednego znaczenia w interpretacjach stoimy w miejscu, nie wyjdziemy poza ustalone ramy, ale sytuacja się zmieni, gdy rozszerzymy zakres znaczeń. Wtedy możemy puścić wodze wyobraźni i w zależności od tego o co pytamy, układać własną interpretację, dodając, ujmując, tworząc nowe znaczenia.

W przypadku takich rozkładów pole do interpretacji jest ogromne, ale i bardzo trudne do ogarnięcia. Ja patrząc na taki rozkład mam natłok myśli i w rezultacie nie wiem co pisać ;)

To może tak, pierwszy rząd przeszłość, drugi teraźniejszość, trzeci przyszłość.

Dama Kier, czyli Ty jesteś jako pierwsza karta rozpoczynająca rząd przyszłości. Dama jest zwrócona na prawo, czyli małymi krokami wychodzisz z tego co było, układasz sobie życie i z większą pewnością siebie patrzysz w przyszłość.

Wszystkie karty znajdujące się w tym rzędzie dotyczą tego co będzie. Kiedy? Nie wiemy :)

Walet Pik i As Trefl może to być blokada przed poczynieniem jakichś radykalnych kroków odnośnie Twojego życia. Przed realizowaniem marzeń. To też może być dla Ciebie jakaś próba, wydarzenie, które na pierwszy rzut oka nie będzie dobre, ale z perspektywy czasu spojrzysz na nie inaczej (Walet Kier). Dalsze karty, to dobry czas, stopniowe układanie życia, sukcesy na tle zawodowym. Życie ustabilizowane, możesz poczuć, że weszłaś na właściwą drogę, zaczniesz zbierać plony swoich poczynań. Czas bardzo owocny, ale i pewne decyzje odnośnie jeszcze dalszej przyszłości będziesz musiała podjąć. Realizacja na przykład zawodowa, kosztem życia uczuciowego, albo poświęcenie się czemuś innemu. Pewien wybór, albo to albo tamto. Skoro 9 kier jest odwrócona, to może oznaczać przełożenie decyzji o małżeństwie na późniejszy czas, oddalenie czegoś. Albo zastanowienie się w ogóle nad sferą uczuciową, szukanie swojego szczęście gdzieś indziej.

Król Kier, jeżeli obecnie masz partnera, to możemy przyjąć, że o niego chodzi, ale równie dobrze karty mogły pokazać dosłownie osobę z Twojej przeszłości, z którą byłaś w bliskiej relacji, a która Cię zraniła. Przysporzyła Ci kłopotów, cierpienia. Szczególnie, że przy tym królu jest Dama Pik, osoba niezbyt sympatyczna.

Teraźniejszość, te karty oznaczałyby to wszystko co dzieje się teraz. Czyli na przykład nadzieje na poprawę losu,plany dotyczące doskonalenia się, stawianie na karierę, samorozwój. As Kier odwrócony, moze chodzić o problemy w domu, o sytuację, która wymknęła się spod kontroli, potoczyła inaczej niż Ty byś chciała. Obok As Pik, ta sytuacja mogła dotyczyć sprawy związanej z domem, aktu własności, rachunków itp itd. Ale to nie będzie nic złego, wszystko zmierza do pozytywnego zakończenia (walet Karo), dogadania się z osobą, która jest drugą stroną w tej sprawie.

 

A jeszcze napisze, że Twoje interpretacje mogą być dokładniejsze i trafniejsze, ponieważ Ty znasz swoją sytuację. Wiesz co się wydarzyło i co jest, więc łatwiej jest dopasować to co znaczą karty do tych wszystkich wydarzeń :) W przypadku takich rozkładów to jest bardzo pomocne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismeno :)

Mam partnera, jednak nie jest on Blondynem, ani szatynem, zatem do Króla Kiera jakoś mi nie pasuje- za to Twoja interpretacja odnośnie kogoś z przeszłości o takiej "kolorystyce" by się zgadzała :) czy partner/mąż w mlodym wieku będzie raczej królem czy waletem? ten dom może oznaczać zawieszenie, ponieważ aktualnie nie wiem czy chcę być tu gdzie jestem czy gdzie indziej i sprawcą tego wszystkiego mógłby być partner- walet trefl-szatyn, wpadający w bruneta (straszny mam problem, ja jestem szatynką, a może ciemną blondynką- ale średnio utożsamiam się z damą trefl-oczy wpadają mi w zielonkawy, a i tak najlepiej czuję się w blondzie :) ). Można powiedzieć, że teraz dotykają mnie sprawy zw. z domem, nieruchomościami itp.Z nikim co prawda się nie dogaduję jeszcze, ale liczę na transakcje, która sama nie wiem czy jest dla mnie dobra, bo boję się że przysporzy mi problemów i długów. Poza tym jestem w takim momencie życia, że nie wiem co dalej z moim związkiem, notabene sformalizowanym. Czy takie ułożenie asa kier i pik odwóconych mogą oznacząć sprzedażlub zakup nieruchomości?

Jeszcze raz dziękuję Ismeno :* za wyjaśnienia, bo ja bardzo ale to bardzo raczkuję i zastanawiam się już czy nie napisać prośby o wróżbe w dziale wróżb ;) bo mi to kiepsko idzie i już mam mętlik spory, a rozkład ogólny wcale moich wątpliwości nie wyjaśnił a wręcz bardziej nasilił

P.s. co do pracy- mam na nią nadzieję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Ja bym partnera podpisała pod Królem Kier, jakoś dla mnie to o tyle łatwiejsze, bo nie trzeba się zastanawiać nad dopasowaniem :)

Fakt nie zawsze tak robię, bo są sytuacje, gdy wręcz karty "krzyczą", że partner to np Król Pik, czy nawet któryś z Waletów, ale w większości sytuacji trzymam się określenia "partner/narzeczony/mąż=Król Kier".

W sumie tu nie musi być Twojego aktualnego partnera. tak mi się wydaje, że w takich rozkładach głownie powinny być pokazane najważniejsze wydarzenia, te które znacząco odbiły się, zaznaczyły w życiu lub dopiero to zrobią.

Na pewno, jeżeli zmieni się sygnifikator z Damy Kier, na na przykład Dame Trefl, to cała interpretacja będzie wyglądać inaczej. Wtedy byłabyś myślami w przeszłości ;)

Tak As Kier i As Pik może dotyczyć nieruchomości, spraw związanych z kupnem/sprzedażą, a także natłokiem myśli związanym właśnie z określeniem co dalej, czy sprzedawać, czy nie.

Spróbuj mniejszych rozkładów albo po prostu zadaj pytanie i wyciąg do pięciu kart (stawiaj na mniejsze ilości), wtedy na pewno z interpretacją będzie łatwiej, a i będziesz mieć karty dopasowane pod konkretne pytanie. W tym rozkładzie, nie jest bardzo wiadomo o co chodzić może, to taki ogólny rozkład - wszystkiego po trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismeno, zupełnie mi ten partner w karcie Króla Kier nie pasuje jako obecny partner :/ chociaż zastanawiam się czy ja mogę być tą Damą trefl jednak, gdyż stoi koło Waleta Trefl, koło którego jakieś sprawy urzędowe z domem związane. I teraz zastanawia mnie czy ja mogę miec dwa sygnifikatory? Bo wygląda na to, że przyszłośc będzie się toczyc bez mojego udziału. Oj, ogromny problem mam z tymi kartami :/ i tym układem. Zaczełam teraz wyciągać po 3 karty na jedno konkretne pytanie :) Może to będzie łatwiejsze. Korzystam z interpretacji par ze strony magia kart. Myślisz, Ismeno, że te interpretacje sa trafne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cherry pie bardzo Cię przepraszam, napisałam a słowa nie dotrzymałam. Mam teraz kilka ważnych spraw którymi się zajmuję, a wieczorem jestem zmęczona. Nie obiecuję już konkretnego dnia, ale gdy będę mieć chwilkę wejdę i napiszę swoje odniesienie do tego rozkładu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Mariko :) Cierpliwie zaczekam :) Życzę Ci pozytywnego załatwienia wszystkich spraw :) To układ z zamysłem "na pól roku" więc się nie pali :) Natomiast za wszelkie sugestie będe wdzięczna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu tutaj przywędrowałam :)

Układ jest dosyć przygnębiający -odwrócony As kier w towarzystwie ASa pik- zatem koło domu i w domu możliwe jakieś zmiany, problemy i zagmatwane sprawy urzędowe. O ile dobrze rozumiem układ- 2 rząd mówi o teraźniejszości, pierwszy o przeszłości, ostatni o przyszłości. Niepokoi też to, że tuż pod parą odwróconych asów również za dobrze nie jest- odwrócona 9 kier, na ukos od Asa pik, mówi raczej, że problemy będą nie do poddźwignięcia.

Oj nie, układ wcale nie jest przygnębiający, nie możesz tak myśleć. Popatrz na niego jeszcze raz, ale tym razem nie patrz przez pryzmat problemów, a niespodzianek albo szczęśliwych wydarzeń, czy nadal uważasz, że układ wygląda na przygnębiający? :) Tak naprawdę karty można tłumaczyć na kilkanaście sposobów. Nie ma konkretnych odwołań, nie ma punktów zaczepienia, nie ma pytań pomocniczych, jest jeden, duży rozkład, który odnosi się do bardzo dużego obszaru Twojego życia. Wydarzenia z przeszłości mogą dotyczyć Twojego życia nawet z okresu dzieciństwa, to samo z przyszłością, może być pokazana nawet na dwadzieścia, czy więcej (niewykluczone, że i mniej) lat w przód. Teraźniejszość, to nie tylko to co dzieje się tu i teraz, dzisiejszy dzień, ale teraźniejszość zakrawa także o nieodległą przeszłość i przyszłość. Wszystkie te trzy obszary nachodzą na siebie, zazębiają się. Nawet jeśli nie widać tego, to jedno wydarzenia, może być kontynuacją kolejnego. Na przykład trauma z dzieciństwa może dać o sobie znać dopiero w przyszłości i to dalekiej. Przyjmijmy, że to co wyszło, to są najważniejsze punkty w Twoim życiu, coś co mocno przeżyłaś, zapamiętałaś, coś co dogłębnie odznaczyło się na Twoich wyborach, czy ogólnie Twoim zachowaniu. Odwrócony As Kier, może być informacją, że na sprawy rodzinne nie będziesz mieć czasu. Pochłoną Cię inne, te urzędowe albo zawodowe. Będziesz realizować siebie poprzez robienie kariery, wspinanie się po jej szczeblach, doskonalenie swoich umiejętności, odstawiając na bok dom i wszystkie sprawy z nim związane. To też życie ze świadomością, z informacją wciąż pojawiającą się w myślach, że coś trzeba uporządkować, ale odrzucanie tego jest wygodniejsze, spychanie na dalszy bok.Z kilku powodów, może ze względu że wybór jest ciężki?, a może dlatego, że to nie jest odpowiednia chwila na podjecie tej decyzji lub coś w tym przeszkadza. Wspominasz o możliwości, jaką jest przeprowadzka. Tak, może to być brane pod uwagę, szczególnie, gdy wahasz się i nie jesteś do końca pewna czy taki krok jest odpowiedni. Wtedy myśli wracają, męczą Cię, a Ty z racji kompletnego braku odpowiedniego rozwiązania, odrzucasz je. Będąc przy Asie Kier, zobacz jakie karty masz obok. wyżej wspomniany i omówiony poniekąd As Pik, po prawej stronie, a po lewej stoi 9 trefl. Strony też możemy podzielić lewa, przeszłość, prawa przyszłość. Z prawej, na horyzoncie kariera i nowe możliwości, w ogóle ten Walet obok Asa wskazuje na ciekawą przyszłość, na osiągniecie tego co zamierzałaś. Z kolei 9 Trefl, po lewej, odnosi się do Twojej wiedzy, do doświadczenia, które zdobyłaś do tej pory i może świadczyć o tym, że nic nie idzie na marne. Coś co miało miejsce kiedyś i o czym pamiętasz, teraz powinno być przestrogą przed pochopnym działaniem i popełnieniem błędu. Wyjdź poza dotąd przyjęte granice.

Wspominasz o 9 kier, ale ona jest daleko, to zwykła dziewiątka, ona nie jest straszna :) Jeśli już patrzeć na ukos, to zacznijmy od 10 kier, As Pik i 9 kier - przewaga koloru świadczy o szczęściu. Chociaż As Pik w położeniu takich kart, też wskazuje na dobry los. Kiery są bardzo dobrym kolorem, nie ma co się martwić.

 

Bardzo mnie to martwi. Nie wiem też kto tak naprawde sygnifikuje mnie. Oczy mam piwne, włosy brązowe, ale nie bardzo ciemne., Jestem więc Damą trefl czy damą pik?

Jeżeli nie chcesz być Damą Kier, uniwersalnym sygnifikatorem, możesz być Damą Pik. Możesz też zrobić ćwiczenie, weź wszystkie damy, zadaj pytanie, mające na celu wskazać na Damę, która przedstawia Ciebie i wylosuj kartę. Zobaczysz, którą wylosujesz.

 

Pierwsze karty rozkładu zinterpretowałam jako zaproszenie na zaślubiny Króla Trefl z Damą Trefl. Ale czy ja nadal wtedy mogę być tą damą Trefl? Dodatkowo czy ten Krół Trefl może oznaczać więcej niż 1 osobę, np. również i kogoś kto może mieć problemy po spożyciu alkoholu? Czy to dotyczy tylko przeszłości czy ogólnie przyszłości?

Pierwsze karty, to może być życie Twoich rodziców, wydarzenie, które wyszło od nich, a które dotyczyło Ciebie. Może dotyczące Twojej ścieżki zawodowej, edukacji, planów na przyszłość albo ogólnie Twoich wyborów. Oni patrzą do środka, czyli wspólnie pochylają się nad tym problem. Martwią się i chcą znaleźć dogodne rozwiązanie, okazać wsparcie. Każda z figur, a nawet kart, może oznaczać w takim rozkładzie kilka osób/sytuacji. Karty tu można interpretować łącząc te obok siebie, czy te leżące na skos. W każdej z możliwości może chodzić o coś innego. Jeśli przyjmiemy, że w pierwszym rzędzie, rzeczywiście są Twoi rodzice. Martwią się o coś, szukają najlepszego rozwiązania. To patrząc w innej sytuacji, na Króla Trefl i na lezące pod nim karty, to będzie odniesienie do Ciebie. Pragnienie do osiągnięcia stabilizacji życiowej, do realizacji postanowień, do osiągnięcia celu, do rozwoju choćby duchowego, słuchania swojej intuicji, nawiązania kontaktu z samą sobą, znalezienia swojego celu w życiu, miejsca na ziemi i tym podobne. I wtedy to wszystko można przyjąć jako aktualne cały czas, obecne w przeszłości i na pewno nie raz pojawią się w przyszłości.

 

Martwi mnie również negatywnie nastawiony, czy nawet wrogi król pik w towarzystwie 9 trefl, króla karo od którego się odwraca oraz waleta kier.... nie wiem za bardzo co to oznacza... Proszę o jakieś wskazówki nie wiem czy dobrze dodałam obrazek

To tak, te karty mozna podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa, od Damy Kier, do Króla Pik zamyka w sobie sprawę lub sprawy. Dlaczego zamyka? Dlatego, że Dama Kier otwiera coś, patrzy w prawo, a Król Pik, zamyka, patrząc w lewo.

Druga grupa, jest to neutralny Król Karo i reszta kart aż do końcowej 9 Kier. Pierwsza grupa, ja to rozumiem jako "przepychanie problemu". Rzecz jasna całość dotyczy Ciebie, nie ważne już są figury. Problem wyjdzie, ale nie zostanie rozwiązany. Być może środki, które zostaną zaaranżowane nie wystarczą, okażą się mało skuteczne. Problem wyda się rozwiązany, ale on wróci. Może nie od razu, może po upływie pewnego okresu, ale wróci. Piszę problem, ale to też może chodzić o zmierzenie się z własnymi słabościami albo pokonanie z góry narzuconych barier. Co by to nie było, okazuje się w karcie Asa Trefl.

As Trefl u wielu jest to odpowiednik karty Śmierci. U innych to pasmo niepowodzeń, a u jeszcze innych zryw do działania, kubeł zimnej wody. Bez względu na znaczenie, najogólniej trzeba będzie w końcu zmierzyć się z przepychanym problemem. Nastąpi dzień, gdy dłużej nie będziesz w stanie go chować, zamiatać pod dywan, wmawiać sobie, że jest dobrze, zasłaniać się innymi sprawami. Nastąpi czas najlepszy na konkretne, przynoszące efekty działania.

A druga grupa. Według mnie chodzi o coś odległego. Król jest neutralny, innych figur brak. Dalej tylko 10 i 9, karty duże, co może bezpośrednio wskazywać, na odległą przyszłość.

 

Dziękuję za odpowiedź :)

po figurach za odwrócenie traktuje odwrócenie twarzy na karcie, rozumiem, że to przy figurach wystarczy?

Czyli karo tez powinnam oznaczyć i pełne parzyste piki i kiery oraz trefle? ja z kolei mam gorszy mętlik-przynajmniej mi tak się wydaję- z małymi rozkładami- szczególnie, gdy w takim małym na kilka kart rozkładzie wyjdą mi same figury, wtedy w ogóle głupieje :)

Jeśli już zaczniesz używać odwróconych kart, to lepiej przy wszystkich zaznaczyć. Dużo łatwiej, a i później nie trzeba będzie się domyślać, czy karta jest w pozycji prostej, czy odwróconej. Znam osoby, które chętnie używają odwróceń, a i takie, które nie chcą ich używać. Wniosek - jak, kto woli :)

 

Ten rozkład z kolei zmartwił mnie z uwagi na Asa kiera i pika odwrócone- co sugeruje problemy urzedowe, bardzo skomplikowane w takim układzie pewnie nie do załatwienia :/ które niewiadomo czy nie zakończa się sądem-widziałam interpretacje, że nawet więzieniem na jednej ze stron :( póki co nie wiem jeszcze o kogo i o co może chodzić, niemniej obawiam się. Ogólnie według mnie przyszłośc raczej w czarnych barwach :/ Czy ta przyszłość dotyczy pół roku np. czy dłuższych okresów?

Nie ma ram czasowych. Tak jak napisałam, może to być +5 lat albo i +50, rożnie. Wracając do tych różnych interpretacji na stronach. Część z nich powstała na potrzeby strony, w celach reklamowych, żeby strona przyciągała odbiorców. Część oczywiście powstała na bazie wieloletniego doświadczenia, ale ... tez nie znaczy, że te znaczenia będą pasować u siebie :)

Czasami będą, ale są pytania, w których karty nie wychodzą tak jak większość ma przyjęte. U niektórych to Trefle uchodzą za karty zwiastujące najlepsze, pomyślne wydarzenia, a u innych Trefle są kartami bardzo złymi, cieszącymi się negatywną opinią. Wszystko zależy od tego jak ktoś się z kartami umówił, bądź dogaduje lub jak sobie przyjął. Praca z kartami, ma przeważnie na celu wypracowanie własnych znaczeń, stworzenie własnego warsztatu.

 

Kiedyś dawno jak byłam u wrózki pamiętam, że stosowała taki dziwny układ jakby gwiazdy- kładła karte osoby w środku, na niej 3 karty (co w sercu), 3 u góry- co znaczyło: co ja trapi? o czym myśli?, po lewym (co jej grozi) i prawym boku ( nie pamietam co to znaczyło)trzy karty, oraz na ukos po 3 karty na dole (po prawym ukosie na dole- kto coś chce od tej osoby, po lewym też coś nie tak ) oraz 3 karty po lewym górnym boku (co dla tej osoby będzie). Układ był dosyc konkretny, niestety nie pamiętam w jakiej kolejności kładła karty. Innych układów nie próbowałam poza piramidą. Wiem że jest układ podobno fajny 5 kart, jedna w środku, reszta u góry, na dole i po bokach, ale też spotkałam się z różną kolejnością i nie wiem gdzie przeszłość, terażniejszośći itd. Mariko, jak napisałaś tak zrobiłam i już pozaznaczałam wszystkie karty kropeczkami :) Dziękuje ogromnie za radę :)

Układów jest bardzo dużo. Można korzystać z rozkładów do Tarota, czy innych kart albo wymyślić własne. Karta dnia jest bardzo fajnym i pomocnym sposobem na poznanie symboliki kart, polecam :)Możesz stosować różne karciane kombinacje. W zależności od tego jaki masz problem, możesz rozłozyć kilka kart, określić za co która będzie odpowiadać i przystąpić do interpretacji. Gwarantuję, że interpretacja z mniejszą ilością kart i w przypadku określenia pytań pomocniczych będzie bardzo przyjemna. <ok>

 

Czasem zastanawiam się, czy mogę zawsze przyjmowac Dame kier jako sygnifikator osoby dla której stawiana jest wróżba. Podobnie jeżeli chodzi o Króla Trefl niezależnie od koloru włosów ojca, mogę tak przyjąc, że to ta karta właśnie "jest" ojcem?

Tak, przeważnie tak się właśnie robi. Dama Kier, jest to uniwersalny sygnifikator, w przypadku każdej osoby, dla której jest wróżba można z niej korzystać.

Król Trefl ma znaczenie jako karta ojca, opiekuna, kogoś, kto wychował pytającego, nauczył go czegoś, pokazał świat, to też może być dziadek, pradziadek, troskliwy opiekun.

 

U boku Damy kier jakiś brunet? Awanturnik może troche, porywczy, cięzkie przejścia z nim związane, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie Asa Trefl się znajduje. Czy kłopoty- niebezpieczeństwo dla tego mężczyzny przez swą awanturniczość właśnie? Np. kłótnia/ awantura z blondynem/szatynem? Czy piki moga też oznacać urząd? A więc urzędnik, który zgotuje jakąs "niespodzianke" -As Trefl w zw. z wiadomością, Damą karo?

Ja tego Waleta i Asa Trefl inaczej zinterpretowałabym, wspominałam o tym wyżej.

Może chodzić o utknięcie w miejscu, brak pomysłu na życie, wyjście ze stagnacji itp. a As jako "motywacja" dobre widoki na przyszłość i chęć ich zdobycia. Patrząc na niego jako na kartę Tarotowej Śmierci, to będzie zachęta do działania, uświadomienie sobie odwiecznych zasad rządzących światem, pogodzenie się z tym, że dziś coś jest, jutro tego może nie być, czas głębokiej refleksji i podążenie na przód.

Wewnętrzna kłótnia, brak spójności w tym czego pragniesz, a tym co robisz. To jeszcze może być do tego Waleta.

 

Partner Damy Kier znajduje się w towarzystwie Damy pik, odwraca się od niej, czyżby miał romans- w sąsiedztwie 10 kier. Który "już teraz" wyjdzie na jaw, a z nim będa związane zmiany w domu i skomplikowane sprawy urzędowe? Sam zapętlił się w taka sytuacje przez swoja lekkomyslność i teraz nie wie jak z niej wybrnąć (1o kier w sąsiedztwie 9 trefl)

Pomyślnośc dla młodego szatyna w prowadzeniu interesów ( W Trefl + 10 karo) w związku z inwestycjami dokonywanymi z młodą blondynką (córką), od której lub której dotyczyć będzie wiadomośc dla Damy Kier?

E, gdzie tam romans :) Jeśli przyjęłaś, że Ty to Dama Kier, a partner, to Krol Kier. To patrząc na rzędy, Twój partner jest w przeszłości. Czyżbyś tęskniła do osoby z którą byłaś dawno temu w związku, która była Twoja pierwszą miłością, z którą przeżyłaś najwspanialsze chwile? To powinny być już tylko wspomnienia. Mogą przyjść, pojawić się znów, sfera uczuciowa może różnie wyglądać, a pod wpływem wydarzeń szczególnie tych nieprzyjemnych, człowiek często wraca do tego co było.

Ale stop, stop, zostawmy to :)

Inaczej patrząc, to Król Kier, jest na końcu przeszłości. Według mnie, to on może być Twoim aktualnym partnerem. Jak wyżej pisałam, czasami przeszłość, to już teraźniejszość. Te karty, mogą pokazywać na wydarzenie, jakim było spotkanie obecnego partnera. Jest to Twój stan, piekne uczucia, wszystkie emocje, motylki w brzuchu. To było ważne, to pokazało się w kartach.

 

Genaralnie na końcu 9 pik- zawistni ludzie- jakiś dojrzały blondyn( król karo), ale nie należy ich słuchac, alby nie doprowadzic do nieszczęscia (9 kier odwrócona).

Ja bym to zostawiła, tę końcówkę. Chyba, że interpretując pion - Dama Pik, Walet Karo, 9 kier, to tak ogolnie spotkania towarzyskie, wymiana informacji, nowe informacje, nauka.

 

Czy żoną króla trefla zawsze jest Dama Trefl? Czy gdyby przyjąć za sygnifikator ojca, który notabene jest brunetem właśnie tą figurę, to czy Dama Trefl mogłaby być jego córką?

Tak i nie tak. Z figurami jest rożnie, ale to twoje karty i to Twój świat wyjdzie z interpretacji. Możesz kombinować, próbować i sprawdzać jak się ma ustawienie figur do tego co jest obecnie. Spróbuj z opcją - ojciec - córka, kilka razy, zobaczysz jakie karty będą wychodzić.

Fajne ćwiczenie możesz zastosować. Weź do reki talię i inaczej niż zwykle. Daj kartom zadanie, zapytaj "pokażcie mi relację ojciec - córka". Zapisz jakie karety wyjdą, za jakiś czas powtórz ćwiczenie. Zapisuj swoje spostrzeżenia. Jeśli wyjdzie na przykład 9 kier i 10 pik, znajdź w nich coś, co można dopasować do ojca i córki, jakieś cechy.

 

Jeszcze nawet nie ma pojęcia co to za ludzie... Mam ciężki okres i zastanawia m się czy ten układ wróży w ogóle coś dobrego. Tym bardziej, że Dama Kier jakby sama została, a król Kier gdzieś lawiruje w rogu :/

Jak dla mnie to wróży coś dobrego i Ty tak samo myśl :) To tylko karty, a Twój osobisty scenariusz piszesz sama <pocieszacz>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo informacji, nie spodziewałam się tak obszernej odpowiedzi <kwiatek> nawet nie wiedziałam że tak można na taki układ patrzeć i tak interpretować. Dziękuję ślicznie za poświęcony czas :). Zaczęłam już ćwiczyć z pojedynczymi kartami i jedna sytuacja pięknie się w nich pokazała, nie dotyczyła jednak mnie, ale znajomej osoby, więc zauwazyłam że karty też pokazują co się dzieje nie tylko gdy jesteśmy stroną ale i obserwatorem. Jestem w szoku :) pozytywnie oczywiście, dzięki Tobie nabrałam innego spojrzenia na rozkład ogólny :) Wezmę się za niego bardziej wnikliwie korzystając z Twoich rad i interpretacji, może w końcu zabratam się z kartami z wzajemnością :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismeno, zupełnie mi ten partner w karcie Króla Kier nie pasuje jako obecny partner :/ chociaż zastanawiam się czy ja mogę być tą Damą trefl jednak, gdyż stoi koło Waleta Trefl, koło którego jakieś sprawy urzędowe z domem związane. I teraz zastanawia mnie czy ja mogę miec dwa sygnifikatory? Bo wygląda na to, że przyszłośc będzie się toczyc bez mojego udziału. Oj, ogromny problem mam z tymi kartami :/ i tym układem. Zaczełam teraz wyciągać po 3 karty na jedno konkretne pytanie :) Może to będzie łatwiejsze. Korzystam z interpretacji par ze strony magia kart. Myślisz, Ismeno, że te interpretacje sa trafne?

Sygnifikator powinien być jeden, wtedy nie tylko interpretacja jest łatwiejsza, ale i mniej problematycznych sytuacji się pojawia. Kartę reprezentującą wybiera się, aby było łatwiej, w innym wypadku interpretacja byłaby bardzo skomplikowana. Trudno byłoby dopasować, a nawet zinterpretować rozkład, dzieląc wszystko na dwie karty, lub więcej, które miałby reprezentować pytającego. Nie ma co utrudniać sobie życia, lepiej zostać przy jednym sygnifikatorze :)

Przyszłość, nawet jeśli karty, która wskazuje na Ciebie, w niej nie ma, na pewno będzie toczyć się z Twoim udziałem. W końcu to Twoja przyszłość. Większość wydarzeń (jak nie wszystkie) będą odnosić się do Ciebie. Niektóre, tak jak napisałaś sama, mogą pokazywać na innych ludzie, ale i tak, Ty z nimi będziesz mieć coś wspólnego. To Twój rozkład, dlatego jest to obraz na Twoje życie. Inni ludzie, nawet jeżeli się pojawią, to z czymś, co i dotyczyć będzie Ciebie.

Zdecydowanie wyciąganie, trzech, czy czterech kart na pytanie jest dużo lepszą i na pewno łatwiejszą, konkretniejszą formą wróżenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ismeno za odpowiedź i rady. Z sygnifikatorem swoim już się zabratałam i jest to Dama kier jednak- wylosowałam ją tak jak radziła Marika :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

O, bardzo fajnie. To już jest pewność, którą kartą jesteś Ty w tym rozkładzie ;) Tak w ogóle, sam wybór sygnifikatora jest bardzo pomocny, czy w tego typu rozkładzie czy w każdym innym, a przy wróżeniu dla bliskich, znajomych, głownie.

cherry pie, jeżeli chcesz, to zapraszam do działu z ćwiczeniami z kart klasycznych. Będzie nam miło, gdy dołączy do nas, kolejna osoba, zajmująca się tymi kartami. A wiadomo, im więcej osób, tym lepiej się ćwiczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bardzo dużo informacji, nie spodziewałam się tak obszernej odpowiedzi <kwiatek> nawet nie wiedziałam że tak można na taki układ patrzeć i tak interpretować. Dziękuję ślicznie za poświęcony czas :). Zaczęłam już ćwiczyć z pojedynczymi kartami i jedna sytuacja pięknie się w nich pokazała, nie dotyczyła jednak mnie, ale znajomej osoby, więc zauwazyłam że karty też pokazują co się dzieje nie tylko gdy jesteśmy stroną ale i obserwatorem. Jestem w szoku :) pozytywnie oczywiście, dzięki Tobie nabrałam innego spojrzenia na rozkład ogólny :) Wezmę się za niego bardziej wnikliwie korzystając z Twoich rad i interpretacji, może w końcu zabratam się z kartami z wzajemnością :D

Bardzo proszę :) Fajnie, że w ten sposób mogłam pomóc <kwiatek> Praca z kartami każdego dnia zaskakuje, co chwilkę można dowiedzieć się czegoś nowego, nauka nigdy się nie kończy, a cały czas trwa. Jest wiele możliwości i wiele znaczeń. Gdy się otworzymy na przekaz, rozbudzimy intuicję to jeszcze lepiej, nauka daje wiele satysfakcji. Życzę miłej pracy i wielkiej wytrwałości, bo do kart ona bardzo jest potrzebna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...