Skocz do zawartości

Wielka Tablica na wyjazd


Gość Ophelia2040

Polecane posty

Gość Ophelia2040

Byłabym wdzięczna przy pomocy przy Wielkiej Tablicy... Rozkład mnie przerósł. Używam jak na razie małych rozkładów, na trzy lub pięć kart, parę razy zrobiłam dla siebie też kwadrat 3x3, ale tablica okazała się molochem, którego żadną miarą nie ogarniam. Zdaję sobie sprawę, że nikomu nie będzie się chciało robić mi analizy krok po kroku, ale pomyślałam, że może ktoś dostrzega coś wybitnie intrygującego w rozkładzie i zwróci mi uwagę na jakiś szczegół.

 

Zapytałam, czy w przeciągu roku (do maja 2017) uda mi się wyjechać do miejsca, o którym marzę od lat. Staram się uczyć języka, jest kilka rozwiązań tego marzenia, ale to się już przeciąga od lat.

 

Moje własne spostrzeżenia:

ponieważ najbardziej interesowała mnie przyszłość, rzuciłam okiem na karty po prawej od sygnifikatora. Werdykt: nie, nie pojadę w ciągu roku (Wąż + Góra + Chmury + Książka), wydaje mi się, że problemem będzie nauka (Książka). Po za tym zaintrygował mnie Pies + Bocian + Chmury. Odnoszę wrażenie, że ktoś będzie mnie odciągał od planów.

Ponadto 4 karty na dole potraktowałam jako dodatkowy komentarz: Dom + Rózgi + Kotwica + Statek. To dla mnie jest jasne, mam usiąść w domu i intensywnie się uczyć, nie ma co kombinować na razie w inny sposób.

 

Po za tym Ryby + Jeździec + Ptaki moga oznaczać moje zerwanie umowy i to jest coś, co mnie w tej chwili zajmuje (praca), ewentualnie korepetycje, które pobieram i które mogą dać rezultat (Książka). Albo: fragment z Ptakami + Pierścionkiem + Książką = zdanie egzaminów ustnych?

 

Nad sygnifikatorem: Trumna + Koniczyna = poczucie braku szczęścia?

 

Poniżej zdjęcie, miniatura jest klikalna, dodałam podpisy, żeby było jasne co jest czym.

 

wielka_tabl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spróbuję ;)

 

Zacznę od sygnifikatora: wokół są takie karty jak Trumna - Jeździec, Pies - Myszy. Przemieszczanie się może zostać zablokowane, jakieś wydarzenie sprawi, że nie będziesz mogła jechać, może pieniądze odłożone na wyjazd będziesz musiała przeznaczyć na coś innego, jakiś niespodziewany wydatek? Albo problem pojawi się z pożyczeniem od kogoś dodatkowych pieniędzy. Kolejna para Pies-Myszy - tutaj jakaś strata się pojawia lub poznanie prawdziwych intencji kogoś dla Ciebie ważnego.

Przeszłość - Pan, Księżyc, Gwiazdy, Myszy - jakieś skrywane tajemnice ale także robienie planów na przyszłość. Pan, czyli Twój partner, osoba dla Ciebie bliska, może i tę osobę chcesz wciągnąć w ten wyjazd. Skupienie się wokół tego, aby przekonać tę osobę do wyjazdu z Tobą lub na to, abyś w ogóle tam wyjechała sama.

Przyszłość - Pies, Bocian, Chmury - myślę, że ta bliska osoba nie będzie chciała, abyś jechała. Chmury to zamieszanie, wprowadzenie jakichś niejasności, komplikację spraw.

Teraźniejszość - Koniczyna, Trumna, Jeździec, Kotwica - gotowość do zmian, do podjęcia nowych możliwości, otwarcie się na przyszłość. Zmiana i ruch do przodu, do nowego etapu w życiu.

Ogólnie wyjazd, podróż, to karta Statek - znajduje się na samym dole. Para Statek - Dom - układanie sobie życia w innym miejscu, gotowość do podróży.

Wokół karty Statek, są jeszcze - Kotwica, Jeździec, Ptaki - Są to informacje związane z tym, co będziesz musiała zrobić przed wyjazdem - głownie chyba postawić na komunikację (Ptaki) oraz odejść od czegoś, co obecnie przyjęłaś za pewne (Kotwica, Jeździec).

Tak ogólnie myślę, że wyjedziesz, masz już mniej więcej pełny plan, jesteś przekonana do tego wyjazdu i będziesz chciała postawić na swoim. Tym bardziej, że jest to Twoje marzenie i będziesz dążyć do jego realizacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Ophelia2040

Marika, dziękuję za tak długą odpowiedź <kwiatek> Ja tylko dodam, że pieniądze na wyjazd nie będą problemem - ja je mogę dostać od dwóch organizacji związanych z tematem, warunkiem jednak są zdane egzaminy językowe na odpowiednim poziomie. Wypłacają wtedy coś w rodzaju stypendium w comiesięcznych transzach. Co najwyżej mogłabym sobie odkładać pieniądze na dodatkowe hulanki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeśli nie o pieniądze, to może własnie o te egzaminy chodzi? Może tu jest sedno problemu? Nie wiem, może ja tak postrzegam te karty, ale dla mnie, to szczególnie te pierwsze Trumna - Jeździec, Pies - Myszy wskazują na jakieś przeciwności, straty, dodatkowe wydatki. W sumie to są przeciwne do siebie pary kart, z jednej strony - Trumna (coś umiera) - a z drugiej Jeździec (pojawia coś nowego). A kolejne Pies (przywiązanie, wierność, dobry przyjaciel) - Myszy (strata, kradzież, rozczarowanie).

Nie wiem jak to połączyć w całość, może inny rozkład, z konkretnymi punktami okazałby się lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...