Skocz do zawartości

Proszę o wskazówki, szczególnie dot. cesarzowych


erato

Polecane posty

Na wstępie, Dobry Wieczór :) Zaczynam przygodę z kartami.

Chciałabym zacząć od portretu.

 

Czy mogłabym prosić o pomoc w interpretacji swojego portretu?

Moje karty to:

 

1 Głupiec 2 Cesarzowa 3 Świat

4 Cesarzowa 5 Kapłanka

6 Kapłan

 

( pozostałe karty, których nie próbowałam jeszcze interpretować)

 

7. Misja do wykonania - Kapłanka

8. Dary jakie otrzymujemy by wypełnić misje - Moc

9. Kim byłam w poprzednim wcieleniu - Słońce

10. Co robiłam - Księżyc

11. Karmiczne zadanie - Mag

12. Karta harmonii psychicznej - Koło fortuny

13. Wewnętrzna analiza osoby, z czego zrezygnowała, co ukrywa - Moc (sporo w życiu rzeczy dało mi w kość, można powiedzieć, że wręcz mnie złamało, ale z każdej sytuacji się zebrałam)

14. Jak jest odbierana na zewnątrz – Kochankowie (nie wiem, czy mam rację, ale zdaje się, że niektórzy odbierają mnie za bardzo delikatną, wrażliwą i romantyczną)

15. Sposób odpracowanie karmy – Umiarkowanie

17. Punkt komfortu karmy - Kochankowie

18. Jak pracować z misją na obecne wcielenie? Pustelnik

 

Wg jednej z ciekawszych interpretacji Głupca: "lubię to co znane, trzymam się tego co znam, boję się zmian", poza tym, patrzę oczami dziecka, zawsze kieruję się sercem. Bywałam nierozważna i lekkomyślna, unikałam odpowiedzialności itp. itd.

Drugą kartą jest cesarzowa (ona chyba mówi w jakim zawodzie ''skończymy"?), nie do końca umiem ją zinterpretować, bo nie mam zamiaru lądować w zawodzie kosmetyczki, czy fryzjerki. Bez urazy oczywiście, takie osoby są nam bardzo potrzebne, ale to zwyczajnie nie ja, mimo że faktycznie uwielbiam eksperymentować z wyglądem swoim i cudzym itp. itd. Bardziej przemawia do mnie Pani ogniska domowego. Chciałabym mieć dom, robić przetwory, żyć w kuchni.

Trzecia karta to świat. Jej nie potrafię zinterpretować.

Czwarta karta to ponoć negatywny wpływ na okres młodości, obstawiam matkę, od której nadal jestem uzależniona (kocham ją bardzo, ale myślę, że powinnam trochę się "oduzależnić"), miała ona w dzieciństwie spory wpływ na moje życie, bo nie pracowała i każdą chwilę spędzałyśmy razem, poza tym to ona ''nosi spodnie'' w naszym domu.

Piąta karta to Kapłanka, cały jej opis pasuje do mojej osobowości.

Szóstej karty nie potrafię zinterpretować. Jak i reszty...

 

Wiem, że karty się ze sobą łączą, ale właśnie tego nie potrafię. Dwie Cesarzowe na początku portretu to chyba niezbyt dobre wiadomości? Problemy z kobiecością? Fakt, byłam chłopczycą, nadal przejawiam mało kobiece zachowania, wychowałam się wśród 2 braci, a z mamą nigdy nie poruszałyśmy ''kobiecych'' tematów, na samą myśl ogarnia mnie lekki wstyd. Sama odkrywałam swoją seksualność.

 

Na forum doczytałam, że karty mówiące o pracy w danym zawodzie to 5 i 2, natomiast predyspozycje zawodowe to 5 i 6 (wróżka? fakt, mam zapędy do ezoterycznego świata, uważam że ogródek to apteka pana boga, a i nieraz słyszałam określenie szaman w swoją stronę, ale jak widzicie z kartami mam problem.. ). Czy to prawda? I co w takim wypadku oznacza połączenie moich kart?

 

Dlatego przychodzę z prośbą do doświadczonych użytkowniczek forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Głupiec, to czas od urodzenia do około 29 roku życia, później przychodzi czas Cesarzowej do około 49 roku życia, a ostatni jest Świat. Karty podwójne interpretuje się negatywnie, u Ciebie to będzie wiek średni oraz podświadomość - co i tak, każdą kartę na tej pozycji interpretuje się negatywnie, aby wydobyć wszystkie lęki, obawy i blokady na co dzień ukryte i niedostrzegalne. Podwójna jest również Kapłanka, ale zgodnie z zasadami interpretacji portretu psychologicznej, negatywne interpretacja pojawi się tylko na pozycji piątej - świadomość.

Głupiec opisuje to co jeszcze teraz dzieje się w Twoim życiu, to jaki masz stosunek do życia i jak postępujesz. To co napisałaś, na pewno się zgadza, gdyż masz wgląd w przeszłość i to co już się wydarzyło. Kolejny etap, Cesarzowa tutaj może chodzić o nieumiejętność odnalezienia się w roli żony, matki. O długie poszukiwanie tego jedynego, właściwego partnera, liczne związki. Może także oznaczać nieplanowaną ciążę, co może pokrzyżować plany na przyszłość. Brak zaradności w życiu, radzenia sobie z wszystkim co się pojawia. Będzie potrzeba nowej organizacji, stawienia czoła problemom, nowym wyzwaniom. Także może chodzić o chęć dominowania, władzę, zaborczość co może przeszkadzać i rzutować na wszystkie sfery życia. Okres trzeci, to świat, tutaj może chodzić o zamknięcie etapu poprzedniego i otwarcie się na to co nowe. Nowe doświadczenia, nowe poglądy, szanse i wyzwania. Możesz poczuć, że żyjesz, pozbyłaś się ograniczeń, jesteś wolna. Może w końcu odnajdziesz swoje miejsce, swój cel, któremu chcesz się poświęcić i który chcesz realizować.

Podświadomość, tak jak pisałam, tutaj będą lęki, czyli kompleksy, doszukiwanie się u siebie niedoskonałości, nieakceptowanie siebie, swojego ciała. Obawa przed odrzuceniem albo w ogóle przed kontaktem z mężczyznami. Może także dotyczyć problemów z matką lub inną znaczącą kobietą. Tutaj mogą pojawiać się blokady, negatywny styl wychowania, coś czego przez lata zostałaś uczona, a co teraz powoduje, że nie czujesz się pewnie, kobieco. Tutaj będzie to co oznacza karta Cesarzowej w pozycji odwróconej.

Świadomość (Karty na tej pozycji opisują nasze wartości, dobre strony, zalety, a także aspiracje, cele i dążenia. Opisuje także sferę samorealizacji, a także wartości moralne, którymi się kierujemy w życiu.) - Kapłanka tutaj nie będzie pełnia tej karty, bo ona będzie w pozycji odwróconej. Ale ja bym to rozumiała jako wyzwanie dla Ciebie, coś czego właśnie powinnaś się nauczyć i zmienić z wady w swój atut, czyli przepracować i przełożyć na pozycję pozytywną. Czyli powinnaś pracować nad sobą, nad pozbyciem się nieśmiałości (może nie całkowicie). Tutaj pojawia się obraz takiej świadomej kobiety, tajemniczej, która nie mówi wszystkie, jej oczy są zwierciadłem duszy, która dużo rozumie i posiada świetny zmysł obserwacji. Widzi więcej. Słuchanie swojej intuicji, ale takie prawdziwe, a nie uleganie każdemu przeczuciu i panikowanie. Kobietę posiadającą hierarchię wartości, dążącą do czegoś i świadomą siebie, swojej kobiecości i "mocy". Może niekoniecznie na siłę angażowanie się w jakieś podejrzane kręgi, rytuały, czy magiczne sztuczki. Wiedzę masz w sobie i powinnaś ją tylko umiejętnie odkryć, ale nie blokować swojej energii. Porzucenie egoizmu, a postawienie na rozwój altruizmu, bezinteresownej miłości.

Nadświadomość, to m.in. Twoje ukryte talenty - Kapłan. - umiejętność pomagania ludziom, prowadzenie jakiś szkoleń, przemawianie (charyzma), autorytet, doskonalenie się w jednej dziedzinie i dojście do perfekcji. Zgłębianie wiedzy, nauka w szkole, w warsztatach, czytanie, słuchanie itd. Kierowanie się swoimi zasadami, stałość w przekonaniach, to także takie mistrzowskie wymagania, w sensie człowiek który może być przykładem dla innych. Etyczne postępowanie, chęć ofiarowania siebie innym, opieka i troska nad tymi, którzy tego potrzebują. Interesowanie się filozofią, religiami, historią, umiejętność wyciągania wniosków z popełnionych błędów. Ciągłe doskonalenie siebie, a może nawet ciągłe poświęcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...