Skocz do zawartości

Wypadające zęby


Anilu

Polecane posty

Witam. Ostatnio przez kilka nocy pod rząd męczyły mnie sny, w których wypadały mi zęby. Za każdym razem była to inna sytuacja, inne miejsce, byłam w obecności jakichś osób, które znam raczej z przeszłości, z którymi nie mam żadnego kontaktu. W trakcie snu nagle czułam, jakby moje zęby zaczynały się ruszać, ledwo trzymały się na swoim miejscu, dotykałam je językiem lub palcem i tak jakby je podtrzymywałam, żeby nie wypadły, aż ostatecznie wyjmowałam je pojedynczo. Były to zęby przednie, od 1 do 3 lub 4 po obu stronach na górze. W pierwszym śnie pobiegłam szybko do jakiegoś dentysty, prosiłam, żeby szybko je włożył z powrotem, potem się obudziłam. W kolejnych snach wyjmowalam te zęby lub wypluwałam na dłoń jak małe kamyki, a potem stałam przed lustrem i wkładałam je, tak jakby na miejsca i podtrzymywałam lekko językiem, czułam, że się chwieją, ale trzymały się jakoś. Dodam, że ani razy nie było przy tym krwi, a kiedy widziałam to w lustrze, widziałam jakby część zęba od góry była w dziąśle, jakby została taka korona, a ja wkładałam z powrotem środek zęba.

Bardzo martwiły mnie te sny, przyznam, że czasem byłam przerażona, przez kilka godzin po obudzeniu się nie mogłam się skupić. Komu nie zwierzałam się z tych koszmarów ten mówił mi, że to bardzo zły znak i kojarzy się ze śmiercią. Momentami popadałam w jakąś paranoję, bo moja mama ma poważne problemy ze zdrowiem, do tego przechodzę kryzys w małżeństwie. Czy moglibyście podzielić się ze mną swoją opinią na temat tych moich dziwnych snów. Co sądzicie, czy one rzeczywiście mogą ostrzegać mnie przed czyjąś śmiercią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Mam w domu rodzinnym świetny sennik autorstwa Ewa Seydlitz "Symbole senne - znaki na drodze do życia: sennik współczesny". W zasadzie to jedny sennik, jakiemu ufałam, bo nie był to sennik, który przepowiadał na podstawie snów przyszłość (bzdury typu: śni Ci się zoo: wyjedziesz za granicę i będziesz bogaty - autentyk), tylko było tam więcej postrzegania czysto psychologicznego. Ewa wypadanie zębów omawia właśnie jako symbol urywania znajomości, kontaktów, wykruszania się przyjaciół. Wspominasz o tym zresztą i częściowo łączysz kontakty międzyludzkie z tymi snami. Mogą się odnosić do Twojej niepewnej sytuacji w siatce społecznej i rodzinie. Stąd możesz mieć te koszmary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście dałaś mi teraz do myślenia... to, że te zęby się chwiały i wypadały, a ja za wszelką cenę wkładałam je na miejsce i podtrzymywałam, żeby tam zostały, to jakby obraz mojej relacji z mężem, właściwie stan naszego małżeństwa. Tak czy inaczej uspokoiłaś mnie, bo już nie łączę tego ze śmiercią.

Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to nie będzie jednak nic związanego ze śmiercią... sny trwały może 4 dni i narazie od jakiegoś tygodnia mam spokój. Na ten moment wydaje mi się, że miało się to łączyć z moim małżeństwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Dąbrówką. Mi zawsze jak się śniły ruszające, bądź wypadające zęby to za krótką chwilę urywał mi się kontakt z kimś kogo uważałam za bliską osobę. Albo była to śmierć albo po prostu zerwanie znajomości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wypadające zęby, to zmiany w schematach myślowych jakie się w nas dokonują. Zęby to coś do czego jesteśmy " przyzwyczjeni" od dziecka. Wiec pozbycie sie ich to dla nas tragedia w śnie. Podobnie przeżywamy porzucanie pewnych przyzwyczajeń myślowych. To że wkładasz te zęby zpowrotem to znak , że naprawdę nie możesz się pogodzić ze zmianą. A powionnaś ją chociaż zauważyć.

 

podobnie w rzeczywistości, śmierć bliskich , to zawzze zmiana, prowakacja dla nas do zmiany sposobu postrzegania świata, rewizja tego jak postrzegamy rzeczywistość.

Łączenie tego dosłownie ze śmiercią uznaję za przesąd. To wypadniecie z naszej głowy czegoś z czym jesteśmy przywiązani - należy na to pozwolić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miałam dziś sen, większości nie pamiętam. Oprócz mojej dawnej szkoły i znajomych z klasy. Potem stałam przed lustrem, obok stała moja mama, a ja wyciągałam sobie z buzi zeba, trzonowego po lewej stronie u dołu. Ząb był niesamowicie duży i było przy tym dużo krwi. Jednak poczułam ulgę gdy się go pozbyłam. Obok stała mama i podawała mi ręcznik. W pewnym momencie powiedziała, że jeszcze coś mi tam wystaje, jakby ząb nie do końca był wyrwany, jakieś korzenie albo kawałek pozostałości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zeby zawsze na problemy. 3 tygodnie temu obudzilam sie w nocy snilo mi sie ze wypluwalam zeby bo mi wszystkie wypadly 3 dni po tym bylam dosc powaznie chora na angine ropna, nadal mam jednak jakies problemy zdrowotne. Mysle ze to byl sen na dosc powazniejsza chorobe moze za niedlugo sie przekonam co mi dolega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...