Skocz do zawartości

Wąż


Sapsali

Polecane posty

Prosiłabym o pomoc w interpretacji snu o wężu. W moim mieszkaniu i w moim pokoju był wąż, strasznie natrętny, ciągle się do mnie przyczepiał, próbował wdrapać na moją nogę. Dodam, że panicznie boję się węży, więc i w tym śnie się bałam, uciekałam od niego a on za mną wszędzie pełzał. Nie chciał mnie skrzywdzić, chciał się "zaprzyjaźnić"- to wiedziałam od początku, nie miał złych intencji, ale mnie strasznie przerażał i chciałam od niego uciec jak najdalej. Udało mi się go unieruchomić na chwilę, związałam go w supeł (tak jak się robi zwierzątka z balonów- wiem abstrakcyjna wstawka)) i uciekłam z pomieszczenia, w którym był, ale ledwo zdążyłam wyjść on od razu rzucił się za mną, pełzał w taki agresywny i szalony sposób, próbował mnie dogonić. Kiedy mu się to udało, próbował wejść mi w nogawkę i opleść się wokół prawej nogi. Ja jego zachowania nie odbierałam negatywnie, przeciwnie, wiedziałam, że ten wąż chce się do mnie "przytulić?", chce ze mną być blisko a ja go ciągle odtrącałam, więc w końcu wkurzył się i zdesperowany mnie ugryzł. Każdy domownik mówił mi, że on tylko szuka partnera, więc wywnioskowałam, że mógł być płci żeńskiej (ale dlaczego się przyczepił do mnie KOBIETY?), nikt nie chciał mi pomóc, każdy się śmiał z mojego strachu, jedna kuzynka nawet go na mnie napuszczała, gdy byłam na dworze- szarpała się ze mną by otworzyć drzwi i by ten wąż mógł wyjść na dwór- do mnie.

Nie wiem co to może oznaczać, dużo senników przewertowałam i nie ma jednoznacznej interpretacji. Ten wąż mimo, że mnie ugryzł nie zrobił tego ze złośliwości, tylko z desperacji, by mnie zatrzymać, bym dała mu szansę... Jeśli chodzi o kolor, to był kolorowy, na pewno był tam kolor czerwony i zielony, chyba też niebieski i żółty, jakby w paski- nie pamiętam za bardzo, ale czerwony rzucał się najbardziej w oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie...

Wąż to symbol falliczny, symbol energii kundalini - duchowej siły, która swoim światłem, energią rozbija blokady, wypełnia i przekształca to, co w podświadomości ciemne (cień, czyli to, co nieuświadomione, zepchnięte, wyparte). Taka energia wspinając się po naszych ośrodkach nerwowych (czakrach) trwale przemienia, dlatego często napawa nas to lękiem. Boimy się zajrzeć w nasze ciemne zakamarki, skonfrontować się z nimi. Strach przed wężem to również lęk przez seksualnością, która często odbierana jest przez ego jako zagrożenie, ponieważ nie umiemy oddać się płynącej energii, boimy się puścić kontrolę.

Nie szukaj miłości, ale barier w sobie, które przeciwko miłości wzniosłeś. Rumi

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę jeszcze...

Ogólnie wąż jest symbolem uświadomienia. Może jest coś czego nie chcesz "ugryźć"? Może jakiegoś tematu w sobie lub w życiu się boisz? Wąż informuje, że warto się z tym zmierzyć bez uciekania. Zdobędziesz świadomość, wiedzę, doświadczenie i uwolnisz blokadę, zrzucisz balast.

Wąż jest też tą cząstką w Twojej podświadomości (męską, aktywną, co podkreśla jeszcze fakt, że wpełzał na prawą nogę), która pojawiła się, by zwrócić uwagę na potrzebę rozwoju, pogłębiania wiedzy, poszerzania świadomości oraz pracy nad energią seksualną. Nie chodzi oczywiście tylko i stricte o seks, ale o energię, która jest podstawowym, napędowym elementem w rozwoju duchowym, z której bierze się życie i na niej się opiera (każdy aspekt, od fizycznego po najwyższe duchowe).

Nie szukaj miłości, ale barier w sobie, które przeciwko miłości wzniosłeś. Rumi

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Intiano, coś może w tym być, stoję tak trochę na rozdrożu i boję się zrobić krok na przód, waham się, analizuję i koniec końców stoję w miejscu, brak tu progresu, tak jak wspominasz rozwoju. Może ten wąż jest szansą od losu, której nie postrzegam jako szansy a ogromną komplikację. Mam w swoim życiu taką sytuację, która raz na jakiś czas wraca i czeka na rozwiązanie, na mój ruch. Przyznam, że obawiam się tego, boję się zmian i niewiadomego, nie wiem czy się odważę z tego skorzystać... Kto by pomyślał, że torturuje mnie to nawet w snach, pod postacią owego węża. Dziękuję jeszcze raz. Co prawda, miałam przeczucie, że ten sen może dotyczyć właśnie tego, ale nie byłam pewna, to co napisałaś utwierdziło mnie jednak w tym przekonaniu. Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Każdy domownik mówił mi, że on tylko szuka partnera, więc wywnioskowałam, że mógł być płci żeńskiej (ale dlaczego się przyczepił do mnie KOBIETY?), nikt nie chciał mi pomóc, każdy się śmiał z mojego strachu, jedna kuzynka nawet go na mnie napuszczała, gdy byłam na dworze- szarpała się ze mną by otworzyć drzwi i by ten wąż mógł wyjść na dwór- do mnie.

Czy członkowie Twojej rodziny nie próbują na siłę znaleźć dla Ciebie partnera? Nie ma swatania i umawiania na spotkania z wybranymi przez nich mężczyznami ? ;) Choćby i w żartach, gdy pojawiają się jakieś sugestie o wolnych mężczyznach w okolicy, wśród znajomych. Może nawet bardziej dla Twojej rodziny niż dla Ciebie jest ważniejsze to żebyś była w związku, założyła rodzinę. Oni mogą mieć inne priorytety i nie rozumieć Twojego sprzeciwu i nie układania sobie życia w tej sferze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...