Skocz do zawartości

KOT


Marika

Polecane posty

KOT - symbol tajemniczości, kobiecości, piękna, ale i upartości, fałszu i niezależności. Odwieczny towarzysz człowieka, a w niektórych krajach uznawany za świętość, otaczany opieką i czczony. Przez niektórych kojarzony ze złem i czarownicami. Koty w snach najczęściej przedstawiają ludzi (przyjaciół, rodzinę) albo sprawy, które aktualnie zaprzątają twoją głowę. Zawsze należy zwracać uwagę na kolor sierści kota oraz na jego zachowanie.

WIDZIEĆ KILKA KOTÓW - najprawdopodobniej masz wokół siebie sporo osób. Jeżeli we śnie oprócz kotów są także ludzie, to ich będą symbolizować te zwierzęta.

BIAŁY KOT - bardzo dobry symbol we śnie. Może symbolizować wewnętrzne oczyszczenie, zrzucenie z siebie zbędnego balastu lub uzdrowienie znajomości. Od osoby, obok której pojawia się kot nie masz co spodziewać się przykrości. Jest to ona lojalna i szczera wobec ciebie, możesz liczyć na jej przychylność i pomoc. Zawsze znajdzie czas i ofiaruje swoją wiedzę. Biały kot może wskazywać konkretnie, na starszą osobę. Kogoś bogatego wewnętrznie, szanowanego i podziwianego, cieszącego się nieskazitelną opinią. Osobę, do której zawsze można udać się po pomoc. Taka dobra dusza. Jako symbol, może wskazywać na nową znajomość albo ponowne wejście w tą samą relację, ale z nowymi postawieniami. To także "czysta karta", zaczynanie od nowa.

CZARNY KOT - przez wielu łączony ze złymi mocami, a nawet samym szatanem. Nie jest lubiany, a często nawet nie szanowany, kojarzony z pechem i nieszczęściem. W gruncie rzeczy, czarny kot, to również dobry znak. To zapowiedź zmian, transformacja, przeobrażenie, nowe perspektywy. Może być łączony ze zmysłowością, pożądaniem, ukrytymi pragnieniami i namiętnością. Jako osoba, to ktoś tajemniczy, kto nie ujawnia swojej prawdziwej twarzy, potrafi osiągnąć zamierzone cele. Jest sprytny, bystry, budzi grozę i respekt. Postrzegany inaczej, niż taki, jaki jest naprawdę. Ceniony za przebiegłość i znalezienie rozwiązania, w każdej sytuacji. W odniesieniu do sfery seksualnej, może to być osoba zmysłowa, pełna uroku, seksapilu, namiętny kochanek/kochanka, z którą noce będą wyjątkowe, pełne miłosnych uniesień.

RUDY KOT - zazwyczaj kojarzony z fałszem i obłudą. Nie wszystkie sprawy są takimi, za jakie je przyjmujesz. Może być zapowiedzą skomplikowanych chwil, pełnych napięć, wahania, niepewności. Poza tym, może zwiastować dwie albo i więcej na pierwszy rzut oka korzystne oferty i brak zdecydowanie co do tego, którą wybrać. Zniekształcony obraz siebie - ukrywanie swoich prawdziwych cech albo niedocenianie siebie lub specjalnie podkreślanie tych gorszych. Narcystyczne podejście do życia. Symbolizując osobę, wskazuje na nieczyste zamiary, plotki i podkopywanie, w celu uzyskania wyraźnych korzyści dla siebie. Metody tej osoby mogą być różne, ale najważniejsze, aby były skuteczne. Często wskazuje na niewłaściwie ulokowane uczucia, miłości, czy sympatii. Może również być bezpośrednio zapowiedzią zdrady, podstępu i zranienia.

WIDZIEĆ MAŁEGO KOTKA - to etap wzrostu. Małe kotki symbolizują zabawę, troskę i opiekę. Możliwe, że masz coś lub kogoś o kogo możesz śmiało dbać, troszczyć się i z czasem zobaczysz tego efekty. Dobry wybór. To radość z podjętych decyzji. Satysfakcjonujące życie, poczucie szczęścia. To co teraz dasz od siebie, kiedyś otrzymasz od kogoś innego. Również może oznaczać twoje dziecko lub dziecko osoby tobie bliskiej, a zarazem wskazywać na proces wychowywania i kształtowania osobowości.

BAWIĆ SIĘ Z KOTEM - jest to dobry znak. Sen może symbolizować pokonanie leków, wewnętrznych oporów oraz znalezienie rozwiązania problemów lub złagodzenie kryzysowych sytuacji. Nawiązanie ciekawych znajomości. Chyba, że kot jest agresywny, drapie i gryzie, wtedy będzie to informacja o świadomym dążeniu do samozatracenia lub ataku ze strony osoby, po której się tego nie spodziewałaś.

GŁASKAĆ KOTA - sen wskazuje na niewinność i czystość, przejawy miłości, opiekuńczości. Być może w twoim życiu już niedługo czeka cie nowe zadanie, coś co będzie wymagać od ciebie całkiem nowych umiejętności. Głaskanie kota, to też próba oswojenia czegoś nieznanego, wejście na nowy ląd, wypłyniecie na nieznane wody.

ZABIJAĆ KOTA - we śnie możesz otrzymać wskazówkę, że to co aktualnie robisz, to do czego dążysz lub to, czym się kierujesz w życiu jest błędne. Sama się ranisz. Świadomie przyjmując taką drogę pomału się "zabijasz". Twoja dusza cierpi. Na co dzień możesz otrzymywać wiele znaków, które sugerują zaprzestanie, ale odrzucasz ich znaczenie lub ich nie dostrzegasz. Stopniowo swoje życie zamieniasz w ruinę. Może oznaczać wyrzuty sumienia, z powodu wydarzeń zaistniałych w prawdziwym życiu. To także symbol odnoszący się do związku, jako brak stabilności, sprzeczność i nieszczęśliwą miłość.

RATOWAĆ KOTA - najprawdopodobniej sen oznacza, że coś w twoim życiu wymaga naprawy, szybkiego działania. Jesteś gotowa, do podążania w kierunku najlepszym dla siebie, niezależności, odkrywania nowych rzeczy i poznawania nowych ludzi, ale najpierw musisz zatroszczyć się o siebie. Swoje potrzeby i wnętrze, dobrać odpowiednie narzędzia i zrobić plany. To też może być oznaka twojej pomocy, którą ofiarujesz komuś z twojego otoczenia.

WALCZĄCE ZE SOBĄ KOTY - konflikt, w który zostaniesz wciągnięty. Możesz poczuć się jakbyś była pomiędzy młotem, a kowadłem. Brak pomysłu na wyjście z zaistniałej sytuacji.

KOT POLUJĄCY NA MYSZ - sen, w którym widzisz kota, który poluje oznacza, że nadchodzi czas oczekiwania, cierpliwości i wytrwałości.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Śniły mi się ostatnio trzy koty, jeden z nich był wiśniowy taki niespotykany kolor miał, bardzo mi się spodobał, a drugi był rudy, trzeciego koloru nie pamiętam, ale z tego co tu Marika napisała to nic dobrego mnie nie spotka <dobani>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kotkow. To dzis z rana obudzil mnie sen . Gdy cala szczesliwa otwieram drzwi a za Nimi moj kociak ktory wyszedl z domu i od 8 dni Go nie ma . I sie obudzilam. Moze wiecie co ten sen moze oznaczac? macie pomysly?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A co do kotkow. To dzis z rana obudzil mnie sen . Gdy cala szczesliwa otwieram drzwi a za Nimi moj kociak ktory wyszedl z domu i od 8 dni Go nie ma . I sie obudzilam. Moze wiecie co ten sen moze oznaczac? macie pomysly?

Moim zdaniem jest to po prostu obraz Twoich pragnień i oczekiwań. Tęsknisz za kotem, oczekujesz, że wróci, rozmyślasz co się z nim dzieje i to odbija się w Twoich snach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniły mi się ostatnio trzy koty, jeden z nich był wiśniowy taki niespotykany kolor miał, bardzo mi się spodobał, a drugi był rudy, trzeciego koloru nie pamiętam, ale z tego co tu Marika napisała to nic dobrego mnie nie spotka <dobani>

Co jeszcze działo się w Twoim śnie?

Wszystko, co dobre zawsze może Cię spotkać! <ok>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kotkow. To dzis z rana obudzil mnie sen . Gdy cala szczesliwa otwieram drzwi a za Nimi moj kociak ktory wyszedl z domu i od 8 dni Go nie ma . I sie obudzilam. Moze wiecie co ten sen moze oznaczac? macie pomysly?

Moim zdaniem jest to po prostu obraz Twoich pragnień i oczekiwań. Tęsknisz za kotem, oczekujesz, że wróci, rozmyślasz co się z nim dzieje i to odbija się w Twoich snach

Masz racje Mariko tez nad tym myslam. dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniły mi się ostatnio trzy koty, jeden z nich był wiśniowy taki niespotykany kolor miał, bardzo mi się spodobał, a drugi był rudy, trzeciego koloru nie pamiętam, ale z tego co tu Marika napisała to nic dobrego mnie nie spotka <dobani>

Co jeszcze działo się w Twoim śnie?

Wszystko, co dobre zawsze może Cię spotkać! <ok>

 

W zasadzie to nic szczególnego, były zamknięte jakby w jakiejś piwnicy czy bloku. Otworzyłam drzwi i ten wiśniowy się na mnie przyglądał, nie był agresywny, nie łasił się, tylko się na mnie patrzył prosto w oczy,skupiłam się na jego kolorze bo takiego kota nie widziałam nigdy, takiego koloru, skojarzyło mi się, że kiedyś miałam podobny kolor włosów. Dlatego tak mnie zaintrygował. Drugi zaś rudy stał dalej od niego, ale też był spokojny, w tym śnie nie miałam jakiś złych odczuć, czy negatywnych emocji. Dodam jeszcze, że raz weszłam do tego pomieszczenia później jej zamknęłam, chyba żeby te koty nie uciekły, i jeszcze raz wróciłam do nich. One nie były dorosłe, ani małe takie średniaki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...