Skocz do zawartości

Runa Odyna - Wyrd - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

RUNA ODYNA - WYRD

2357203_640px.jpg?1351694462

 

Nazwa runy: wyrd, yr

Słowa kluczowe: pusta runa, śmierć lub narodziny, brama, przeznaczenie.

 

WYRD- decydowanie, fatum, los, transformacja, przejście, portal, runa trzech Norn, runa Odyna, pusta runa.

 

„Niech się dzieje wola Boża". Nie można w żaden sposób wpłynąć na sytuację, dlatego że władają nią siły wyższe. Może też oznaczać, że zadane pytanie jest niestosowne. Przyjmij realność taką, jaka jest. Sytuacja dopiero się rozwija i mówić ojej wyniku końcowym jest jeszcze za wcześnie.

Symbolizuje również koniec złego czy nieszczęśliwego życia i początek nowego, lepszego, przemianę, koniec kłopotów, nowy etap życia, śmierć starych form, niekiedy jednak śmierć fizyczną bądź koniec związku (małżeństwa, przyjaźni, spółki itp.)

Czasem może oznaczać - "nie pytaj dalej run".

 

Nie każdy stosuje pustą runę. Jeśli wypadnie na początku rozkładu jako pierwsza runa - nie wróży się dalej. Jeśli wyjdzie gdzieś w trakcie układu - interpretuję się ją tak, jak powyżej napisane.

 

Znaczenie wróżebne:

Tzw. pusta runa, lub runa portalowa.

Nadchodzą wielkie zmieny i transformacje. Należy poddać się losowi i woli bożej.

Runę tę interpretuje się też jako "wszelką mozliwość", życiowy moment w którym wszystko może się wydarzyć.

Ostrzega przed niefrasobliwością, złą radą, wiecznym dzieciństwem.

 

źródło: taraka.pl

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ja bym chciała coś jeszcze zasugerować. Pamiętam kiedyś byłam u wróżki która wróżyła mi z run, cały czas widziałam runy puste na każde moje zadane pytanie, z początku myślałam że to Ja mam pech życiowy. Ale z biegiem czasu pomyślałam że to Bóg mnie ochrania w każdym aspekcie życiowym.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismena pinned i unpinned this temat
  • 2 months later...

Znalezione obrazy dla zapytania runa odyna

WYRD Runa Odyna dosłownie ‘decydowanie’, w znaczeniu fatum – los, jako ogólne oznaczenie trzech Norn.

Norny – staroskandynawskie boginie czasu i losu, określające długość życia ludzi i podlewające korzenie Yggdrasilla:
Urd – bogini przeszłości, Verdandi – bogini teraźniejszości, Skuld – bogini przyszłości.
Bóstwo Odyn
Archetypy astrologiczne Ziemia

Kluczowe właściwości decydowanie, fatum, los, transformacja, przejście, portal, runa trzech Norn

Wyrd to runa głębokiej, wielkiej przemiany. To jakby portal do innego świata. Do starszego Futharku została dołączona później, niż pozostałe runy, dlatego niektórzy ją odrzucają, nie korzystają z niej. A warto.
Coś Cię czeka, jakaś zmiana – przyjmij ją, bo niesie ‘nowe’, a stanie w miejscu, nigdy nie jest ciekawe. Jeżeli runę Wyrd poprzedza Hagal to oznacza oczyszczenie i przygotowanie do zmian, ale skoro ciągnęłaś jedną, to znaczy, że zmiana będzie nagła. Nie bój się, skoro Cię uprzedza, to znaczy, że chce, abyś tę zmianę zaakceptowała.
Wyrd jest potrzebna, pełni rolę karty bramy, czyli totalnej transformacji, niekoniecznie nagłej, ale nieuchronnej, trochę jak tarotowa wieża. Tzw. pusta runa, lub runa portalowa. Nadchodzą wielkie zmiany i transformacje. Należy poddać się losowi i woli bożej. Runę tę interpretuje się też jako „wszelką możliwość”, życiowy moment, w którym wszystko może się wydarzyć. Ostrzega przed niefrasobliwością, złą radą, wiecznym dzieciństwem.

Dzisiaj nie jest odpowiedni czas na pracę z runami; wszystko jest możliwe albo nic; runy nic nie odpowiedzą bo za często pytasz.

 

 

Źródło: futhark.pl

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...