Skocz do zawartości

Runa Isa - Znaczenie


Ismena

Polecane posty

ISA

La-Runa-ISA.jpg

 

Nazwa runy: isa, eisaz, isaz, is, isar, is, iiz, iss

Słowa kluczowe: lód, martwy punkt, spoczynek, zaślepienie, przymus, koncentracja, izolacja, przejściowe przeszkody.

Charakter: Runa magnetyczna

Żywioł: Woda

 

ISA – jej nazwa oznacza lód. Uważana jest za symbol przeczekania, ukrycia. Wiąże się ją również z zastojem, dystansem, wolą, początkiem. Pojawienie się tej runy jest znakiem następujących blokad, nie tylko umysłowych. Nawołuje to do ponownego przemyślenia swoich decyzji. Isa chłodzi namiętność, posiada magiczną moc wstrzymywania lub nawet niszczenia. Wzmacnia koncentrację, pomaga w nauce oraz podczas egzaminów. Kolejną ważnym zastosowaniem tej runy jest zwalczanie tremy oraz agresji. Używana jest do łagodzenia bólów kręgosłupa i stawów. Obniża gorączkę, ujędrnia ciało oraz wygładza zmarszczki.

 

WYKŁADNIA TRADYCYJNA

„Lód" jest zasadą absolutnego ściągnięcia i zastoju. Skupia wszystko wokół siebie, w sobie, i usiłuje zachować w spokoju, ciemności i chłodzie. Tak można by określić lód kosmiczny (Niflheim), który równoważy stałą dynamikę ognia (Muspellheim). Siła ta stanowi most pomiędzy światami, a jej punktem wyjścia jest trwałość. Wyznacza zasadę kosmicznej więzi. Jakkolwiek, w stanie czystym jest ona elementem destrukcyjnym i niebezpiecznym.

 

STRONA JASNA

ISA kładzie nacisk na "ja", wymaga uświęcenia indywidualności. Twoja świadomość "ja" powinna zdecydowanie wzrosnąć, a uwaga zatrzymać się na „ego". Trudne sytuacje dadzą się rozwiązać dzięki sposobom wewnętrznym. Nie licz teraz na przyjaciół, nie pokładaj nadziei w nikim, bowiem nie znajdziesz w bliskich osobach podpory. Nie bądź uparty, nie przeprowadzaj swej woli na siłę. Pozostań w izolacji, ucz się ostrożności. Potencjalne i niezrealizowane jest twoim dobrem i jako nasienie nowego spoczywa w muszli starego. Możesz doświadczyć przejścia (nie zawsze łatwego) z jednego poziomu istnienia do drugiego. ISA może wskazywać na moment, kiedy to trzeba schronić się w samym sobie, jednak bez wyraźnego oddzielania się od reszty świata. Potrzebne jest teraz jasno sprecyzowane działanie, które skierowałoby twe kroki ku możliwym „przejściom". Posiadasz samokontrolę, zdolność wpływania na innych, jednoczysz swe zamiary z tym, co istnieje. Nie jest to wszystko pozbawione fascynacji pięknem. ISA może reprezentować mistyka, błazna lub śmierć.

Wydaje się, że wszystko utknęło w martwym punkcie. Nie jest to dobry moment, by wymuszać ruch. Potrzebne są cierpliwość i mądrość. Cierpliwość - gdyż będziesz musiał czekać, aż sprawy przyjmą lepszy obrót, zanim będziesz mógł posuwać się dalej. Mądrość - gdyż musisz zdecydować, w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten czas oczekiwania. Nie jest to chwila, by porzucać swoje marzenia. Przeciwnie, jest to okazja, by się w nich umocnić. To czas na kontemplację i przygotowanie, nie załamanie i żale. Bądź pewny, że zmiana przyjdzie tak niezawodnie, jak wiosna następuje po zimie.

 

-Koncentracja, świadomość „ego", kontrola "ja", jedność.

-„Zamrożenie" sytuacji, zatrzymanie się. Konieczność odmówienia uczestnictwa w aktywnych działaniach, stabilizacja, taoistyczne „nie-działanie", cisza przed rozpoczęciem nowego etapu.

 

STRONA CIEMNA

„Lód", jeśli nie jest zrównoważony „ogniem", może spowodować zamrożenie sił życiowych i zbytnie skupienie się na „ego" prowadzące do smutku i ogłupienia. Istnieje niebezpieczeństwo totalnej ślepoty. Sytuacje „przejścia" są niebezpieczne, a owo niebezpieczeństwo może być ukryte często w pięknie. Możesz doznać osłabienia, możesz znaleźć się pod kontrolą innych osób lub sił zewnętrznych. Zablokowanie energii ISA prowadzi do roztrwonienia sił, do braku koncentracji w sferze świadomości lub w sferze działania.

 

-Egomania, marazm, ślepota, rozproszenie.

-Pasywność, brak ruchu do przodu. 

 

ZNACZENIE WYROCZNI

 

Ogólne i jednostkowe:

W tym wypadku chodzi o ciebie! Skoncentruj się na sobie albo zejdź z piedestału. Skostniałym przekonaniom potrzebny jest nowy punkt widzenia, by je solidnie przemyśleć lub na nowo sformułować.

 

Dokładne, w kole runicznym:

Isa jest runą lodu. Germańskie mity głoszą, że kosmos powstał z ognia i lodu. Lód oznacza tu pramaterię, z której wszystko się zrodziło. W chłodzie, reprezentowanym przez lód, zwalnia przemiana materii i zmniejsza się poziom energii życia, dlatego też twoje zamierzenia rozwijać się będą wolno i towarzyszyć ci będzie z konieczności gorzko cierpliwość.

W wodzie: należy unikać zbyt szybkich lub pochopnie podejmowanych decyzji.

W ziemi: przeżywasz rozczarowanie i musisz je przepracować

W ogniu: bądź ostrożny, znajdujesz się bowiem w niebezpiecznej sytuacji:

W powietrzu: wdajesz się w nieodpowiedzialne ryzyko.

 

Runa Isa pomoże ci znaleźć się między przeciwstawnymi energiami i tym samym wyrównać twój "magnetyzm". Pomoże także w skoncentrowaniu się na istotnych sprawach i wydobędzie moce.

W niekorzystnym układzie Isa oznacza śmierć. Runa symbolizuje egoistę, człowieka wpatrzonego tylko we własne ja, który nie potrafi już dostrzec innych i niczego - jest w nim za dużo Isa. Isa możesz. zastosować, gdy zechcesz jakąś sytuację "zamrozić". Jest ona bowiem w stanie zamrozić każdą energię i moc, jest więc środkiem przeciwstawnym do wszystkich pozostałych run. Isa możesz zastosować, by odpocząć od nadmiaru, co pozwoli na dojście do siebie. W potrzebie wyrównania mocy zastosuj gebo. Kiedy, na przykład, jakaś moc zacznie cię w życiu przerastać i grozić powaleniem, możesz wykorzystać Isa do przytłumienia jej.

 

ZNACZENIE OGÓLNE:

pozycja prosta:

-samoopanowanie,

-wzmocnienie samoświadomości

-spoistość,

-możliwość wywarcia wpływu,

-samotność,

-koncentracja,

-skupienie,

-należy liczyć wyłącznie na siebie,

-samokontrola

-trudne, ale skuteczne przejście z dotychczasowego stanu w następny,

-ekspansja, która umożliwia koncentrację,

-ISA jest momentem skupienia uwagi na sobie, na swojej indywidualności,

-nie jest to dobry czas na szukanie wsparcia u bliskich z rodziny cz przyjaciół,

-poprzez samopoznanie i ostrożność wzrosnąć powinna świadomość tego , kim jestem,

- jest to doskonały czas na samoanalizę, nie odgradzaj się całkowicie od otoczenia, a tylko zatrzymaj na ten czas.

 

Pozycja odwrócona:

-zamrożenie sił życiowych,

-energetyczny bezruch,

-zmiana dająca niepowodzenie,

-krótkowzroczna egocentryczność,

-tępota umysłowa,

-odrętwienie wobec zagrożenia,

-osłabienie woli,

-fałszywe planowanie,

-strata i brak,

-uleganie zasadom,schematom lub presji innych ludzi,

-rozproszenie energii

 

źródło: taraka.pl

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Stosowałam tę rune do zapomnienia o pewnym człowieku z którym relacja zaczęła mnie bardzo męczyć, ciągle o nim myślałam i kolejne próby zakończenia znajomości nie przynosiły rezultatu. Od jakiegoś czasu pan nie siedzi w mojej głowie i nie szuka ze mną kontaktu wiec chyba podziałało :)

Nie płacz nad swoim losem. Prędzej się odwodnisz, niż coś w ten sposób zmienisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natrętne myśli o pewnej osobie tak mi dokuczyły, że postanowiłam wykorzystać moc tej runy. Poskutkowało. Dzisiaj czuje się wolna od tych negatywnych emocji. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mnie ta runa dzisiaj przynosi ukojenie, a dokładniej równowagę, by opuściła mnie złość na niemoc i na kogoś mało życzliwego :)

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismena pinned i unpinned this temat

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...