Skocz do zawartości

Wybierz sobie dobrego męża


Ismena

Polecane posty

Czyli, który znak zodiaku jest najlepszym kandydatem na męża ;]

 

Baran żeni się z kobietą, którą zdobył, a nie taką, która zdobyła jego. Mąż Baran jest dla swojej żony prawdziwym wsparciem. Umie wszystko naprawić, zaradzi każdemu nieszczęściu. On zawsze cię ochroni, przy nim możesz się czuć bezpiecznie. Jest zwolennikiem tradycyjnej rodziny – to on jest jej głową, to on decyduje. Jednak jego natura sprawia, że łatwo daje żonie sobą kierować. Najlepiej robić to za pomocą pochlebstw. W domu oczekuje on spokoju i obiadu na stole. Jest dość wybuchowy, ale szybko się uspokaja. W chwili wybuchu lepiej zachować spokój – awantura nic nie da. Jeśli jednak odczekasz i spokojnie przedstawisz mu swoje argumenty, to on je przyjmie. Zawsze chętnie podejmie się roli przywódcy: zorganizuje wspólne spędzanie czasu czy wakacyjną wyprawę. Wobec swojej rodziny jest niezwykle lojalny.

 

Pan Byk żonę wybiera niezwykle starannie. Kiedy już zdecyduje się na tę jedyną, to nic nie zmieni jego zdania. Byk jest domatorem. Świetnie, jeśli jego żona jest dobrą kucharką. Jeśli nie jest, nie szkodzi, Byk chętnie będzie gotował. Z radością uczestniczy w życiu domu – remontuje, naprawia, upiększa. Atrybutami jego żony powinny być gospodarność i oszczędność. Do tego musi być elegancka i godnie go reprezentować. Pan Byk bywa bardzo zazdrosny. Każdy sms czy niewinne spojrzenie może odbierać jako zdradę. Może mieć skłonności do kontrolowania partnerki – przejrzy jej telefon czy skrzynkę mailową. Jeśli żona gdzieś wychodzi, on chętnie pójdzie razem z nią. Nie jest jednak skłonny do robienia dzikich awantur. Znalezione na żonę „haczyki” przemilczy i elegancko wykorzysta później jako argument w dyskusji. Sam jest wierny, chociaż lubi czasem poflirtować.

 

Mąż spod znaku Bliźniąt preferuje związki partnerskie. Jeśli już się żeni, to z prawdziwej miłości. Dla swojej żony jest świetnym przyjacielem, kompanem. W związku ceni sobie poczucie wolności, nie lubi matkowania i nadmiernej opiekuńczości. Lubi trochę czasu spędzać bez żony. Może wtedy flirtować, ale jeśli mu się na to pozwoli, to można mieć pewność, że pozostanie wierny. Weekendy rodzinne chętnie spędzi z żoną i dziećmi na wycieczkach, w muzeach czy korzystając z okolicznych atrakcji. Niezbyt chętnie dba o dom, ale jeśli już zdecyduje się na remont, to jest perfekcjonistą z artystyczną duszą. Lubi mieć rację, ale chętnie pozna zdanie partnerki. Uwielbia długie dyskusje. Rzadko bywa dominujący. Zachęca żonę do rozwijania własnych zainteresowań.

 

Mąż spod znaku Raka bywa trudnym partnerem. Niby lubi długie rozmowy z żoną, jednak nadal stanowi dla niej zagadkę. Mało mówi o swoich uczuciach, trudno ocenić, czy jest szczęśliwy czy też nie. Jest romantykiem, a proza małżeńskiego życia jest dla niego męczarnią. Dlatego też zdarza mu się poszukiwać romantyzmu poza domem. Wbrew pozorom ceni sobie tradycyjny model rodziny. Mimo romansów, nie wyobraża sobie rozwodu. Lubi żyć w ładnym otoczeniu. Dba o jego estetykę, najczęściej rękami żony. Kiedy ma dzieci, to lubi czynnie uczestniczyć w ich wychowaniu. Chętnie wyjedzie z nimi na biwak czy zabierze na wycieczkę. Czuje się odpowiedzialny za swoją rodzinę i o nią dba. Dom jest dla niego opoką i miejscem, w którym czuje się bezpiecznie i spokojnie. Zrobi wszystko, żeby ten stan utrzymać.

 

Pan spod znaku Lwa bardzo starannie wybiera żonę. To zrozumiałe, zważywszy na to, że ma ona stanowić ważną część jego wizerunku. Żonę Lwa czeka świetlana przyszłość - jej mąż chętnie zostanie kierownikiem, prezesem, prezydentem. Wtedy czeka ją odpowiedzialna funkcja reprezentacyjna. Mąż Lew bardzo dba o żonę – oczywiście pod warunkiem, że docenia go ona i chwali. Lew ma skłonność do kupowania rzeczy na pokaz oraz obdarowywania prezentami wszystkich wokół, dlatego żona powinna kontrolować stan wspólnego konta. Lubi też myśleć, że to on rządzi w domu. Mądra żona sprawi, ze jej mąż uwierzy, że sam podejmuje decyzje. Powinna też dyskretnie kontrolować otaczających Lwa pochlebców. Lew jest kiepskim kłamcą, a do tego ceni sobie wygodę, dlatego też nie kłamie.

 

Pan Panna żeni się późno. Wybór żony jest dla niego kwestią raczej rozsądku, niż uczucia. Panna jest osobą solidną i można jej ufać. Jest dla swojej żony przyjacielem, na którego zawsze może ona liczyć. Jest domatorem i ceni sobie czas spędzany z rodziną. Chętnie dzieli z żoną obowiązki domowe. Bywa pedantyczny. Żona, która będzie go doceniać, jest dla niego prawdziwym skarbem. Panna jest świetnym majsterkowiczem, zna się na wszystkim i chętnie poradzi i pomoże. Jest lubiany przez przyjaciół domu i sąsiadów. Jest oszczędny i gospodarny. Dba o swoją rodzinę i z całą pewnością wykupi jej wszelkie polisy ubezpieczeniowe. Rachunki płaci zawsze na czas, nie miewa zaległości w banku. Jest spokojny i nie uznaje awantur. Woli wyjść, niż uczestniczyć w kłótni.

 

Pan Waga wierzy w trwałość małżeństwa. Przysięga „na dobre i na złe” i traktuje to dosłownie. Jest bardzo ugodowy, szanuje żonę i zawsze chętnie wysłuchuje jej argumentów. Nie trzeba mu wiele do szczęścia. Jest bardzo lojalny i zawsze stoi po stronie żony. Będzie jej bronić do upadłego, nawet jeśli wie, że postąpiła ona źle. Szanuje partnerkę i tego samego oczekuje od niej. Nie będzie tolerował zrzędzenia i awantur. Ma wielu znajomych i lubi prowadzić dla nich dom otwarty. W kwestiach prac domowych, to on świetnie wie, że powinien ci pomóc, ale chętnie zrzuci na ciebie czy dzieci swoją część obowiązków. Czasem bywa nieasertywny i zamiast wprost powiedzieć „nie”, kluczy i zwodzi. Z tego powodu trudno mieć do niego pełne zaufanie. W tym małżeństwie, w kluczowych kwestiach, żona powinna liczyć głównie na siebie.

 

Pan Skorpion jest świetnym przyjacielem i dobrym mężem. Jeśli jesteś w stanie przymknąć oko na jego skoki w bok, to możesz mieć pewność, że masz męża, który zrobi dla ciebie wszystko. Wbrew pozorom bardzo ceni sobie życie rodzinne i o swoją rodzinę bardzo dba. Mimo iż nie interesuje się pracami domowymi, to uczestniczy w podejmowaniu ważniejszych decyzji, rozwiązuje problemy na bieżąco. Może być nieco dominujący, ale mądra żona pozwoli mu na to. W takiej sytuacji staje się prawdziwą głową rodziny i można na nim polegać. Nie jest zbyt wylewny i nawet w małżeństwie z długim stażem zdarza mu się zaskoczyć żonę. Mimo własnych zdrad, Skorpion jest bardzo zazdrosny. Kiedy podejrzewa żonę o niewierność, rozpętuje się piekło. To moment, kiedy może żonę upokarzać i niszczyć.

 

Strzelec szczerze wierzy w instytucję małżeństwa. Ślub bierze z miłości i wierzy, że związek ten będzie trwał do końca życia. Jest bardzo rozrywkowy i towarzyski. Nie wyobraża sobie weekendu bez wyjścia z domu czy wizyty przyjaciół. Ma niezwykły dar pomnażania pieniędzy. Jednak jego tryb życia sprawia, że trudno mu odłożyć coś, by zabezpieczyć bliskich. Mimo to dba o rodzinę i stara się, żeby żyło jej się jak najlepiej. Nie jest szczególnie konfliktowy, ale mogą zdarzyć mu się dni, kiedy sam będzie prowokował sprzeczki z błahego powodu. Nie jest punktualny, ale nie lubi spóźnialskich. Strzelce miewają skłonności do używek, ale też do moralizatorstwa. Bywają nietaktowne – także w stosunku do żony. Nie są najlepszymi rodzicami.

 

Pan Koziorożec ma problem z podjęciem zobowiązania, jakim jest małżeństwo. Kiedy już się jednak zdecyduje, to nie jest skłonny do jego zakończenia. Miewa romanse, jednak zawsze wraca do żony. Jest bardzo odpowiedzialny i dba o nią oraz o dzieci. Bierze na siebie całą odpowiedzialność. Bywa konserwatywny i uważa, że to on jest głową rodziny, a rolą kobiety jest dbanie o dom. To on ma w małżeństwie decydujące zdanie. W celu najlepszego zabezpieczenia finansowej przyszłości gotowy jest do podejmowania dodatkowej pracy. Bywa nadmiernie oszczędny. Oczekuje od żony całkowitej lojalności. Jeśli będzie zdradzany, rozwiedzie się.

 

Pan Wodnik najbardziej ceni sobie wolność. Żona ma być dla niego przyjacielem i opiekunką jego dzieci. Bardzo dużo czasu spędza poza domem i mądra żona nie będzie go pytała o to, gdzie był. Dom jest jego schronieniem, tam chce się kryć przez świtem. Lubi, kiedy jest w nim czysto i przyjemnie, ale nie zastanawia się nad tym, jak ten porządek się zrobił. Ma swoje zainteresowania i oczekuje, że żona także będzie miała własne. Chętnie o nich posłucha. Kocha swoje dzieci, ale raczej nie jest skory do pomocy w opiece nad nimi. Bywa egoistyczny i czasem dba o własną wygodę kosztem rodziny. Kiedy partner nie jest wobec niego lojalny, bywa okrutny.

 

Pan spod znaku Ryb całe życie szuka miłości idealnej. Kiedy okazuje się, że związek nie spełnia jego oczekiwań, zakochuje się w kolejnej pani. Każde zobowiązanie, w tym ślub, to dla niego bardzo trudna decyzja. Odkłada ją na bliżej niesprecyzowaną przyszłość. No i jak to zwykle bywa, zazwyczaj do podjęcia takiego zobowiązania bywa zmuszony. Dowartościowany mąż Ryba to skarb. Będzie uchylał ci nieba. Jeśli jednak mu się sprzeciwisz, pokaże swoje drugie oblicze. Dobrze jest go wspierać, dopingować, zgadzać się z nim i dyskretnie kontrolować w kwestiach finansowych. Wymaga bezwzględnej lojalności. Niestety to nie działa w drugą stronę. Panu Rybie wierność jest obca. Z racji romantycznej, wrażliwej natury może mieć skłonność do używek.

 

źródło: onet.pl

  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przeczytałam i również mogę powiedzieć, że dużo w tym prawdy. Z własnego doświadczenia - skorpion i ryby opis idealny. Na podstawie obserwacji partnerów, mężów moich koleżanek - opisy również się zgadzają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja o strzelcu powiem tyle , że po częsci się zgadza , dba o rodzinę , nie ma problemu z odkładaniem pieniędzy [ ja mam ] jest spoźnialski :):) długo mu zajmuje czas do wyjścia z domu haaaa, konfliktowy nie jest , czasami lubi filozofować mi tu haaa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja waga mąż był bliźniakiem zmieny jak to bliźniak i byliśmy razem 33l bez 2/ miec. natomiast dzieci jedno ryba drugi rak i za chiny nie może się dogadac każde chciało by mną rządzić

a ze jak piszą numerolodzy to jestem adwokatem diabła więc z dziecmi daje sobie radę. <rotfl>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z ta panna to nie dokonca tak...przynajmniej na moim przykladzie,moj maz jest panna..pedantyczny owszem ale jesli chodzi o swoj wyglad, w domu w niczym sie nie udziela,szklanki po sobie nie sprzatnie ale ma wymagania ze powinno blyszczec,lubi wszystko najlepszej jakosci i przywiazuje do tego duza wage-ubrania czy posilki,restauracje,samochody-wszystko najlepszej jakosci.poza tym sie zgadza ma glowe do interesow,pracowity i wymagajacy.ja jako baran mamy problem sie dogadac.ostatnio sie to zmienia,zaczal pomagac,nawet pranie powiesi co kiedys bylo dla niego ujma na honorze ale skoro pracujemy oboje od rana do wieczora,niestety musial sie zmienic,na lepsze hehehe

Pozdrawiam Afrodite.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Wodnik się nic a nic nie zgadza, to raczej ja mam swoje zainteresowania <haha2> jednak to mi nie przeszkadza, bo łaczy nas prócz uczucia wielkie zaufanie i wiem, że skoczyłby za mną w ogień i odwrotnie.

Przy dzieciach pomaga mi, co prawda muszę powiedzieć "zrób to, tamto", ale wymsknie mu się samemu zabłysnąć inwencją :D

Jest raczej domator.

Bywa egoistyczny ale tylko jeśli jest pora obiadowa, musio mieć pierwszy <haha2>

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż koziorożec wypisz wymaluj ;)))

Niestety nie zawsze da się to znieść :) szczególnie jak oboje nr 1

I niestety po raz drugi :) dlaczego zawsze trafiają mi się właśnie koziorożce ?

;))

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lew prezydent" wynajmie ekipę remontową, więc tutaj "all inclusive" :D

 

A tak na serio, warto sprawdzić, w jakim znaku ma się Marsa w horoskopie urodzeniowym i ogólnie spojrzeć na dom VII (w jakim znaku i czy mamy tam jakieś planety) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale Lew może nie angażować się w ten remont, wynajmie tylko ekipę, zapłaci i tyle, a Bliźniak przeciwnie - zaangażuje się i jeszcze doradzi plus zrobi wszystko perfekcyjnie, a dla kobiety, to jest najważniejsze :D

 

Z doświadczenia, mogę napisać, że Lew będzie miał trudności z szybkim ukończeniem remontu - oczywiście jeżeli sam się zabrał za remontowanie, odnawianie. Nie zrobi tego dokładnie, perfekcyjnie, zawsze coś będzie nie tak. Lew zrobi, aby było zrobione i miał spokój np., żeby żona nie stała nad nim i nie zawracała mu głowy kolejnych kilka miesięcy. Chyba, że jego praca będzie nadzorowana przez czujne oko żony, to wtedy tak, poprawki będą, ale i nerwowa atmosfera może się pojawić, gdyż Lew z reguły nie lubi, gdy się mu zwraca uwagę albo krytykuje wykonaną przez niego pracę.

Nie wiem, czy to w przypadku każdego Lwa, ale znam kilku panów spod tego znaku i jeżeli chodzi o remontowanie lub w ogóle naprawianie sprzętów itp., to bardzo różnie z tym jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Chyba, że jego praca będzie nadzorowana przez czujne oko żony, to wtedy tak, poprawki będą, ale i nerwowa atmosfera może się pojawić, gdyż Lew z reguły nie lubi, gdy się mu zwraca uwagę albo krytykuje wykonaną przez niego pracę.

Nie wiem, czy to w przypadku każdego Lwa, ale znam kilku panów spod tego znaku i jeżeli chodzi o remontowanie lub w ogóle naprawianie sprzętów itp., to bardzo różnie z tym jest ;)

Haha właśnie to sobie wyobraziłam ;) Wiesz... można zawsze pochwalić i powiedzieć "Tak kochanie bardzo dobrze, ale wiem, że stać Cię na więcej" :D Z tych panów Lwów, których znam, to oni są akurat dobrzy w remontach, jeden z nich nawet jest architektem (zna takie odmiany kolorów, że wymiękam :D ), ale nie uczestniczyłam w procesie remontu, więc nie wiem ile to trwało i co było po drodze... ;) Efekt końcowy bardzo ok.

A co do bliźniaków - nie wiem, nie miałam okazji żadnego poznać bliżej :)

Znam wodnika, który też lubił remontować, dłubać, wiercić, murować ;) Byki chyba też nie mają z tym problemu?

Pewnie zależy od ułożenia innych planet również.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obeznana w astrologii, ale wydaje mi się, że na pewno ułożenie innych planet odgrywa znaczącą rolę i jeszcze sam ascendent - on sprawia, że osoby spod tego samego znaku są całkowicie inne. Dwa zodiakalne Barany, z innymi ascendentami całkowicie się od siebie różnią. Ludzie patrzą tylko na znak zodiaku i się dziwą, "ale jak to? przecież macie taki sam znak, a zachowujecie się różnie". Sam znak zodiaku daje opis ogólny, każdą kolejną - dokładniejszą informację dostarczają kolejne analizy kosmogramu. Pewnie dlatego jeden Lew lubi remonty, a drugi ich nie znosi ;)

 

Ale jeżeli już tak ogólnie piszemy, to Byk - lubi remonty, w ogóle Byk lubi mieć ładny, zadbany dom. Szuka oryginalnych pomysłów, chce się wyróżnić, jednak jest oszczędny. Zdarza się, że przed zakupem tego co akurat potrzebuje, wybierze się do kilku sklepów, aby porównać ceny.

Baran - nie lubi remontów, w ogóle jakichkolwiek zmian w mieszkaniu. Dla niego "będzie i tak".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wychodzimy za mąż za każdego Lwa czy Barana, którego poznajemy :) Musi zagrać więcej rzeczy niż Słońce.

U mnie akurat Mars w Lwie i Mars w domu VII (związki małżeńskie), przewaga planet w znakach ognistych - to wszystko ma znaczenie w tym, jakie cechy u mężczyzn mi się podobają. Ale oczywiście nie z każdym Lwem mi po drodze.

Co do remontów, to pewnie Wenus i Mars mają tu jakiś wpływ. Wenus - poczucie piękna, harmonii. Mars - działanie, dynamika. Uran jako niekonwencjonalne rozwiązania, Pluton jako potrzeba gwałtownych zmian, aż w skrajności. Księżyc - wrażliwość na klimat pomieszczeń, aurę emocjonalną, przytulność, sentymentalizm dla przedmiotów. Słońce - czy to co sobie zaplanujemy będziemy świadomie realizować. Merkury - obmyśla, organizuje, komunikuje, może też za manualne sprawy odpowiadać i drobiazgowość (jeśli np. w Pannie). No i jeszcze w jakich domach te planety się znajdują. Nie wiem czemu tak akurat zboczyłyśmy na remonty, czyżbyś planowała remont? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po remoncie :D

Hm, a no widzisz, także tutaj wszystko wzajemnie na siebie wpływa, pasuje do siebie i tworzy spójną całość.

Niby zwykły remont, a tyle planet ma na to wpływ ;)

Ciekawa jest ta astrologia, nigdy aż tak bardzo się w to nie zgłębiałam, znam tylko podstawy no i ogólnikowe opisy, tyle co gdzieś tam przeczytałam. A jakby w to bardziej wejść, poczytać, zrozumieć, to naprawdę sporo można się dowiedzieć :)

 

Taak, dokładnie. Znam Barana i chyba on ma mocnego Marsa, bo jak się zdenerwuje, a nie raz bardzo szybko się denerwuje, wystarczy jak coś mu nie wychodzi, to rzuca wszystko i tyle, koniec ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mąż spod znaku Raka bywa trudnym partnerem. Niby lubi długie rozmowy z żoną, jednak nadal stanowi dla niej zagadkę. Mało mówi o swoich uczuciach, trudno ocenić, czy jest szczęśliwy czy też nie. Jest romantykiem, a proza małżeńskiego życia jest dla niego męczarnią. Dlatego też zdarza mu się poszukiwać romantyzmu poza domem. Wbrew pozorom ceni sobie tradycyjny model rodziny. Mimo romansów, nie wyobraża sobie rozwodu. Lubi żyć w ładnym otoczeniu. Dba o jego estetykę, najczęściej rękami żony. Kiedy ma dzieci, to lubi czynnie uczestniczyć w ich wychowaniu. Chętnie wyjedzie z nimi na biwak czy zabierze na wycieczkę. Czuje się odpowiedzialny za swoją rodzinę i o nią dba. Dom jest dla niego opoką i miejscem, w którym czuje się bezpiecznie i spokojnie. Zrobi wszystko, żeby ten stan utrzymać.

 

Trafione w 100%

Mój mąż typ romantyka, proza życia małżeńskiego jest dla niego męczarnią uważa że małżeństwo równa się śmierć romantyzmowi - udaje nam sie to zmieniać ;)

Podkreślony tekst idealnie wpasował się w mojego ślubnego, lubi także z dzieckiem wypady, ale w domu nie potrafi się z córką " bawić"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, a ja sobie stwierdzę, że idealnie pasuje do mnie opis Bliźniąt, tak jak trzeba ;) Dokładnie jakby mnie kto opisał. Miało być o mężach? Niech no będzie... mogę zostać i mężem, jak mi ktoś uroczą żonę znajdzie ;) Chyba zawsze czułam się bardziej facetem w związkach, mimo noszenia kiecki. Ale tak kocham kobiety i właściwie nie wiem po co o tym tu piszę.

Może dlatego, że nie wiem po co tak sztywno na to patrzyć, że mąż.... mogą się i tak, dokładnie tak zachowywać kobiety ;)

Zależy pewnie tylko kto ma większe te no... klejnoty w związku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
Maz jest Baranem.Najbardziej w opisie zgadza sie, ze w domu oczekuje spokoju i zaradzi na wszystkie nieszczescia .

Baran którego ja znam, jest przeciwieństwem tego, o ktorym piszesz. Tak, naprawi, ale często działa to na krotki czas. Lubi się awanturować, spokoju nie oczekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...