Skocz do zawartości

Medytacja z czakrami


Ismena

Polecane posty

Znajdź ciche, spokojne miejsce i usiądź. Wyprostuj się i przyjmij pozycję, która pozwoli ci wytrzymać bez ruchu piętnaście, dwadzieścia minut. Gdy poczujesz w sobie spokój, z każdym oddechem wizualizuj snop białego światła przenikający do , twojego ciała przez czubek głowy. Idź w myślach za tym światłem w dół kręgosłupa. Czuj, jak energia zbiera się u jego podstawy, gdy wstrzymujesz oddech. Z każdym wydechem wizualizuj energię wracającą w górę kręgosłupa. Kiedy energia przechodzi przez każdą czakrę, staje się ciemniejsza, bo zbiera zanieczyszczenia. Zobacz to. Kiedy wreszcie energia wychodzi tą samą drogą, którą weszła, ma już ciemną, mulistą barwę. Wyobraź sobie cały ten cykl kilka razy, a za każdym razem energia wychodząca z czakry korony jest coraz bardziej oczyszczona.

 

Możesz teraz przejść do ożywiania każdej czakry. (Przez cały czas miej oczy zamknięte). Kluczem w tej medytacji jest oddech. Mistycy wiedzą, że z oddechem można wchłonąć w siebie wszystko: miłość, jasność, mądrość, odwagę. Skoncentruj się na danym uczuciu i z wdechem wchłaniaj jego energię do swego jestestwa. Wstrzymaj oddech, licząc powoli do czterech, i poczuj, jak ta energia cię przepełnia. Wciągnij ją, zatrzymaj i pozwól jej wypełnić cię, a potem z wydechem wypuść ją na zewnątrz. W tej medytacji posłużymy się kolorami. W ten sam sposób: wdychaj kolor, zatrzymuj w środku, aby wypełnił cię dokładnie, i wydychaj go na zewnątrz, widząc, jak ten kolor z ciebie emanuje.

 

Pierwsza czakra

 

Wciągnij promień białego światła aż do podstawy kręgosłupa. Zatrzymaj światło w pierwszej czakrze i wyobraź sobie, że zmienia się w soczystą czerwień. Wstrzymaj oddech i skoncentruj myśli na fizycznej naturze swych zmysłów. Poczuj w sobie pasję, siłę, fizyczność, pełną odwagi energię. Wydychając, promieniuj czerwonym kolorem i czuj jego siłę. Powtórz cykl kilka razy, aż zanurzysz się całkowicie w odczuwaniu pierwszej czakry.

 

Druga czakra

 

Ponownie wraz z oddechem wciągnij promień białego światła do podstawy kręgosłupa. Potem wejdź za energią do drugiej czakry, usytuowanej tuż nad wzgórkiem łonowym. Wizualizuj energię przechodzącą w kolor ciemnopomarańczowy. Kąpiąc się w tym kolorze, poczuj w sobie witalność i żywotność. Odczuj swój magnetyzm i pewność, że przyciągniesz do siebie wszystko, czego potrzebujesz. Czuj, jak budzi się twoja zmysłowość, a twoje pięć zmysłów ożywa. Z wydechem wyślij tę pełną magnetyzmu, radosną energię na zewnątrz ku światu.

 

Trzecia czakra

 

Zacznij od wciągnięcia promienia białego światła w dół do podstawy kręgosłupa. Potem energia wraca do góry, do okolicy splotu słonecznego, kilka centymetrów poniżej pępka. Jej kolor zmienia się w jaskrawożółty. Czuj, że jesteś osobą obdarzoną zdolnością dokonywania wyborów zgodnie z własną wolą. Poczuj wyraźnie siłę swej osobowości, solidnie zakorzenioną w wyznawanych przez ciebie wartościach i przekonaniach. Osiągnij stan całkowitej niezależności i z wydechem wypuść tę jasność ku światu.

 

Czwarta czakra

 

Wciągnij z wdechem białe światło do czakry korzenia, a potem pozwól mu unieść się do okolicy serca. Wyobraź sobie, jak z serca emanuje kolor soczyście zielony. Otaczając się tą ożywczą barwą, czuj, że jesteś osobą pełną miłości i akceptacji. Poczuj, jaka obfitość wszystkiego jest na świecie, i że wystarczy jej dla każdego. Obudź w sobie hojność i dziel się swym sercem ze światem. Miej świadomość, że podejmując decyzje sercem, łączysz swe osobiste i duchowe potrzeby.

 

Piąta czakra

 

Białe światło schodzi do podstawy kręgosłupa i wznosi się z powrotem do gardła. Zanurzasz się teraz w niebieskim świetle koloru nieba. Twoje myśli nie są niczym ograniczone, jak niebo. Niech wyobraźnia zaniesie cię aż do nieskończonych obszarów świadomości. Zbudź w sobie zdolność do twórczego postrzegania świata i wyrażania swego prawdziwego ja – autentycznego, uwolnionego od stereotypów kulturowych.

 

Szósta czakra

 

Idź za białym światłem do pierwszej czakry, a potem wznoś się z nim poprzez kolejne czakry do trzeciego oka na środku czoła. Promień światła staje się kolorem błękitnym indygo, a ty koncentrujesz się w przestrzeni między oczami. Czujesz mądrość akceptacji życia takim, jakie jest, a przez to czujesz z nim jedność. W tym miejscu widzisz swoje życie z perspektywy ziemskiej, a jednocześnie z wyższej, duchowej. Przestajesz oceniać, po prostu jesteś świadkiem swego życia. Ogarnia cię błogość, gdy jednoczysz się z wyższym nurtem życia, niezależnym od ciebie. Uświadamiasz sobie prawdy płynące z twojej intuicji.

 

Siódma czakra

 

Po raz ostatni podążasz za białym światłem w dół przez wszystkie czakry i tym razem pozwalasz mu się wznieść po czakrę korony i na zewnątrz. Zobacz otaczający cię fioletowy blask. Wstrzymując oddech, napełnij się tym światłem. Uświadom sobie, że nie jesteś już samotny jako odrębna jednostka. Jesteś jeden, lecz ze wszystkimi. Poczuj nad sobą duchową opiekę, gdy łączysz się z boskością. Wydychając, oddaj energię swego istnienia boskości i otaczającemu cię światu.

 

Mając dalej oczy zamknięte, wróć myślą do miejsca, gdzie się znajdujesz. Wsłuchaj się w dźwięki otoczenia, poczuj zapachy. Oddychaj nadal równo i spokojnie. Powoli otwórz oczy i odczuj ożywczą świadomość TERAZ.

 

DAVID POND “CZAKRY OD PODSTAW”

 

źródło: zenforest.wordpress.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Jeżeli masz tylko ochotę to pewnie, że tak. Kadzidełka możesz zapalić, dostosować kamienie do czakr i położyć je obok :)

"Uważaj, co do siebie mówisz, bo może się okazać, że słuchasz.”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

To ja dorzucę kolejne medytacje :)

 

Pierwsza czakra:

 

Mój stan i moje ciało są zrównoważone, bezpieczne i spokojne. Moja czakra podstawy pracuje bez zarzutów. Jestem uziemiona.

 

Ażeby ją stymulować można zastosować następującą afirmację:

 

Moje piękne ciało fizyczne jest moim narzędziem kreatywnej ekspresji. Za swe ciało biorę odpowiedzialność. Traktuję je jak dar od Boga. Jest to narzędzie, przez które się wyrażam. Jestem w nim bezpieczna. Moja czakra podstawy jest otwarta, zrównoważona i dostarcza mi odnawiającej energii.

 

 

Druga czakra

 

Ażeby ją stonować można zastosować następującą afirmację:

 

Uczucia są wspaniałe. Bóg dał mi ciało, abym doświadczała przyjemności. Pozwalam swemu ciału doświadczać ich, ale zdaję sobie sprawę, że nie zastąpią mi one trwałej energii miłości. Moja czakra jest spokojna, a ponieważ przyciąga jedynie dobre emocje, ja jestem zadowolona i odczuwam głęboki spokój.

 

Przy mało aktywnej drugiej czakrze można zastosować inną afirmację:

 

Moje ciało jest rezultatem boskiej kreacji. Jednym z cudów mojego życia jest zdolność odczuwania, uczenia się i doświadczania świata poprzez zmysły. Nie mylę tego cudu z większym cudem, jakim jest miłość. Bez jakiegokolwiek strachu akceptuję wszystkie uczucia. Kontrolę nade mną ma głos Wyższego Ja, a nie moje ciało. Moje ciało szuka jedynie zdrowej i zrównoważonej przyjemności.

 

 

Trzecia czakra

 

Dla przywrócenia jej równowagi można zastosować następującą afirmację:

 

Jestem otwarta na boską energię przenikającą do każdej komórki mojego ciała. Zobowiązuję się wyrażać swoją kreatywność, akceptować swoje obowiązki i podejmować decyzje zarówno wyważone, jak i pomocne dla mojego duchowego wzrostu. Cały czas pozostaję wrażliwa na boską wolę, którą mną kieruje.

 

 

Czwarta czakra

 

Oto afirmacja dla tej czakry:

 

Jestem kochana, a miłujący Bóg daje mi wszystko, czego potrzebuję. Cokolwiek robię, robię to z miłością. Jestem otwarta na przyjmowanie miłości. Moje serce zdrowieje, moje potrzeby są zaspokajane. Wszelkie urazy puszczam w niepamięć. Przebaczam innym i sama proszę o przebaczenie oraz z miłością zapominam o przeszłości. Pozwalam, by całe bogactwo wszechświata wlało się do mego serca. Potrafię odczuwać emocje innych ludzi, ale nie przywiązuję się do ich życia.

 

 

Piąta czakra

 

Dla przywrócenia równowagi można zastosować tę afirmację:

 

Jedyny głos mający wpływ na moje życie to głos Wyższego Ja i boskiej mądrości samego Boga. Wszystkie inne głosy uprzejmie proszę o odejście. Odbieram jedynie czyste sygnały.

 

 

Szósta czakra

 

W przypadku szóstej czakry skuteczna jest jej wizualizacja jako kuli o kolorze indygo, która przechodzi w fiolet. Następnie rozszerza się, tworząc ogromny ekran. Na tym ekranie pojawia się promień białego światła, który rozrasta się oświetlając go. Gdy światło jest bardzo intensywne wyobraź sobie własne duchowe odbicie; spróbuj dostrzec na nim własną duszę. Kiedy już ja dostrzeżesz, przyjrzyj się jej i odpręż.

 

Ażeby pobudzić szóstą czakrę można rozbudzać wyobraźnię malując, kolorując lub marząc na jawie.

 

 

 

Siódma czakra

 

Ażeby ją rozbudzić należy oddawać się medytacjom lub modlitwom, wyobrażając sobie, jak złotawobiałe światło przenika do czakry i napełnia duszę miłością i boską mądrością.

 

Na podstawie S. Choquette, Jak rozbudzić swoją duszę?

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, ktoś z Was wykonywał takie medytacje?

 

Ja wykonywałam. W końcu trzeba na kimś przetestować- znaczy się na sobie. ;)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak, są efekty? :)

 

Mariko, przepraszam, że odpowiadam tak późno. Przez kilka dni nie pisałam na forum. Real. <czas>

 

Jak do tej pory, mogę odpowiedzieć w ten sposób:

- jestem znacznie spokojniejsza- nawet w sytuacjach stresowych, jakich nie szczędzi nam życie zachowuję umiarkowanie i szybciej wyciągam logiczne wnioski

- znacznie łatwiej zapamiętuję sny, szczególnie te ważne

- o wiele łatwiej jest mi się skoncentrować i dopuścić do głosu intuicję

- szybciej mogę nawiązać kontakt ze swoją podświadomością

 

To tak na szybko, na tę chwilę.

 

Zobaczę, co będzie dalej. ;)

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Przyznam się, że nieśmiało próbowałam, ale stwierdziłam, że jako zupełny laik w tej kwestii, wolę aby moimi czakrami zajął się ktoś kompetentny w tej kwestii ;) Przeszłam już 3 zabiegi Reiki, osobiście mogę powiedzieć, że jest to ciekawe przeżycie, ale jak narazie spektakularnych efektów brak, z tego względu, że organizm się oczyszcza, a poza tym to jeszcze nie koniec mojej sesji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...