Skocz do zawartości

Świat energii


Mada

Polecane posty

Większość naszej energii pobieramy z energii słońca, powietrza i ziemi. Jest to tak zwana życiowa energia, która dostarcza człowiekowi sił witalnych. Energia słońca jest dostarczana poprzez światło słoneczne. Każdy człowiek powinien korzystać z każdego słonecznego dnia i przez 10 - 15 minut opalać ciało. Również bardzo dobra jest woda nasłoneczniona i pita co dzień. Bardzo dobrze chodzić boso po ziemi. Wówczas poprzez stopy jest wchłaniana automatycznie i nieświadomie energia zwiększając zdolności do pracy i jaśniejszego myślenia. Ważne w życiu człowieka są rośliny i drzewa, też dostarczają nam życiowej energii.

 

Energia Reiki pochodzi od mistrza japońskiego Mikao Usui, który trwał w swoich poszukiwaniach tej energii przez 21 lat. Stosował różne treningi, po 21 latach otrzymał ten dar. Energia Reiki polega na nakładaniu rąk na ciało i podawaniu białej energii. Wiele ludzi posiada więcej energii od innych i dzięki temu mogą pomóc tym , którzy jej potrzebują. Ci ludzie z nadmiarem energii mogą wspomóc innych, ale muszą sami mieć bardzo czyste ciało fizyczne i energetyczne aby nie przekazywać brudnej energii. Taki człowiek powinien również pracować ze swoim energetycznym ciałem by powiększyć czakry i oczyścić meridiany. Sam musi przyjąć więcej z otoczenia tej energii. Wymaga to wiele pracy i treningu, nie wystarczy jakiś kurs czasami bardzo krótki aby móc być mistrzem Reiki

 

Bardziej zaawansowana metoda to uleczanie energią kolorów - magnetyczne uzdrawianie kolorami. Ta metoda leczy choroby i pomaga powracać choremu człowiekowi bardzo szybko do zdrowia. Energetyzowanie za pomocą kolorów jest już wyższą sztuką uzdrawiania i umiejętności w dostarczania tej kolorowej prany. Nie jest to obojętne dla ciała jaki kolor się podaje. - Każdy kolor posiada inna wibrację i nieznajomość tematu może doprowadzić nawet do zniszczenia organu. Nie wolno też używać silnych kolorów. Magnetyzowanie kolorem to już duża sztuka uzdrawiania. Bardzo silną energią kosmiczną jest energia fioletowa. Zdolności przekazywania prany kolorowej leżą w ręku samego uzdrowiciela. Każdy ma swoją technikę.

 

Mamy też jeszcze wyższą wibrację od zwykłej fioletowej tz Boską Fioletową Energię, jest w kolorze lśniącym. Ja sama osobiście stosuję ją w połączeniu z kolorem indygo i turkusowym do niszczenia nowotworów. Trzeba jednak bardzo uważać jaki organ jest chory i jaki kolor powinien być zastosowany. Skuteczność uleczania kolorami zależy od uzdrowiciela, od niego właśnie zależy jakie energie potrafi ściągnąć z góry. Jest to też stopień rozwoju jego czakry korony i jak gruby posiada sznur duchowy, którym jest połączony ze Źródłem.

 

W dzisiejszej cywilizacji te sznury duchowe wahają się między grubością nici pajęczyny i ludzkiego włosa. Są bardzo cieniutkie i nawet jasnowidzowie nie mogą ich dojrzeć. U osób wyżej rozwiniętych - mocniej religijnych i joginów te sznury są znacznie grubsze a nawet osiągają 1 cm albo i więcej. Można też spotkać ludzi wyjątkowych o bardzo grubych sznurach duchowych na grubość głowy albo jeszcze grubszy. Jest to jednak wielka rzadkość.

 

Również znana jest też prana złota. Mogą ją podawać tylko mocno zaawansowani uzdrawiacze. U tych ludzi ich ciało zmienia barwę na bardziej złotą. Mają mocno rozwinięte czakry, w tym silnie korony. W taoiźmie energia ta nosi nazwę "niebiańskiej". W Tao stosują bardzo zaawansowane techniki, aby otworzyć te energie. Nie polecane są ponieważ te techniki mogą uszkodzić ciało, jeśli to nie jest gotowe. Potrzebny jest również dobry nauczyciel. Hindusi nazywają ją "antakharana" lub też znana jest jako kolumna białego światła. Chrześcijanie nazywają ją "zstąpieniem ducha Świętego - biały snop światła i zlatująca biała gołębica. Widzimy takie symbole na wizerunkach Jezusa czy innych Świętych, jest to symbol zstąpienia na ta osobę Najwyższej Boskiej Energii.

 

Ludzie, którzy podążają ścieżką duchową i kiedy osiągają wysoki poziom własnego rozwoju przeistaczają się w złoto. Mają już wykształcone tzw. złote ciała. Wielokrotnie nie jest ta ich złota aura postrzegana przez innych ludzi. Taki człowiek, który to postrzega, również musi być na wysokim poziomie.

 

Aby zacząć uzdrawiać należy się do tego odpowiednio przygotować.

 

Sztuka uzdrawiania energią jest starą sztuką leczenia.W Grecji np znajduje się miejsce starego kultu uzdrawiania energią.Palea Epidavros, a niedaleko stamtąd kilka km dalej, jest stary znany na cały starożytny świat Centrum medyczny w Epikuru.Są tam też kamienne kręgi, w których jak mówili Grecy leczono ludzi, ale nikt nie potrafił wyjaśnić na czym to leczenie polegało. Drugim takim magnetycznym miejscem jest Elevsina, parę km od Aten.Są to miejsca specjalnego kultu, gdzie uczono sztuki uzdrawiania energią.

Wyszukiwano odpowiednich uczniów i tam ich szkolono. Pierwsze co musieli zrobić to udać się do odpowiednich ciemnych jaskiń i tam spędzić 21 dni bez jedzenia aby uaktywnić swoje kanały energetyczne. Następnie szkolono ich dalej.

 

Dzisiaj znane są jeszcze inne energie np, Seichim, jest to metoda uzdrawiania podobno jeszcze z Atlantydy. Uzdrawianie energią kształtów, piramid. Stamtąd znana jest Energia Żywego Światła - Seichim. Po zniszczeniu Atlantydy ci co przeżyli przenieśli ją do Egiptu i do Tybetu. Szybko jednak te nauki przerodziły się tylko w mit. Część tej wiedzy pozostało w Egipcie. W piramidę wbudowywano kryształ i strumień tej energii, która przechodziła przez niego przepuszczano przez chore miejsce. Podobną technikę znalazłam u Azteków, - piramida z odpowiedniego materiału pokolorowana 12 kolorami odpowiednio ułożonymi i rubin umieszczony na czubku piramidy, przez, który był przepuszczany strumień światła.

 

Reiki jest białą energią,

Seichin tęczą.

 

Znana jest jeszcze SKHM, forma leczenia energią przez odpowiednie układanie dłoni na ciele. Energia ta jest bardzo silna, ale nie ingeruje w wolną wolę, nie zmienia karmy. Pomaga w zmianie świadomości i w lepszym zrozumieniu tych działań.

 

KARUNA KI - Miłosierdzie związane z Boginią dalekiego wschodu Quin Yin, która jest również członkiem Rady Karmicznej naszych czasów. Ta energia oczyszcza, przyśpiesza osobisty rozwój i uzdrawia. Pomaga rozwinąć Uniwersalną Świadomość.

 

Symbolem healera jest czerwona róża.

 

źródło rose of sharon

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze opracowane ;)

 

dodam tylko, ze przy uzdrawianiu niezależnie jaka techniką trzeba oczyszczać siebie by nie przejąć całego "brudu" na siebie

 

W jaki sposób pobieramy energie, nakładamy osłony i oczyszczamy sie to już całkiem inny obszerny temat

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja niestety nie mam zdolności widzenia danej aury drugiego człowieka, ale potrafię ją wyczuć, czy przebywając z ta osoba w jednym pomieszczeniu, czy czytając jej wpisy na forum etc. Od niektórych, aż bije taka fajna i specyficzna energia, że człowiek sam do siebie się uśmiecha, natomiast jest sporo osób, od której mnie odrzuca, czuje wręcz niechęć, taka blokadę... Nie mam na myśli, że te osoby są złe z natury, bardziej to takie ostrzeżenie, żeby na nie uważać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To już jest coś, na pewno nie są to zwykłe odczucia i nie ma tego każdy. Tę zdolność posiadają nieliczni, a przede wszystkim osoby rozwinięte duchowo, które interesują się ezoteryką - aktywnie. Troszkę jest to zbliżone do empatii - jako zdolność odczuwania stanów innej osoby

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ciekawie napisane, osobiście szukałam jakiś czas temu więcej na temat Reiki, ale natrafiam głównie na kursy, co mnie zniechęca - dla mnie to trochę znachorstwo, przechodzenie przez rytuały dostawania tej "mocy". Niemniej jednak bardzo ciekawy temat :)

 

maleficent - świetny dar :)

 

Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że chyba ode mnie wyczuwasz nieciekawą energię :D

Mam rację?

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oska a skąd Ci to do głowy przyszło ? :D W dodatku, że nieciekawą, ho ho moja panno :D

 

Wyczuwam od niektórych osób intuicyjnie wiele rzeczy, potem gdy poznaje je np. czy to w życiu prywatnym czy tutaj na forum rozumiem dokładnie jaki impuls w tych osobach jest najsilniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

dodam tylko, ze przy uzdrawianiu niezależnie jaka techniką trzeba oczyszczać siebie by nie przejąć całego "brudu" na siebie

 

Jest na to też sposób. Ja sobie tworzę coś w stylu gąbeczkę/filtr, który większość brudów zatrzymuje. Oczywiście też się oczyszczam zawsze, ale już nie lgnie do mnie tyle syfu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...