Skocz do zawartości

Tarot Anielski


Suhaila

Polecane posty

jeszcze kilka kart

Pięknie wydane 78 kart, z pozłacanymi brzegami.

Każda z kart Wielkich Arkanów ma przypisany sobie numer i wyszczególnionego na niej archanioła, który wskazuje na tematykę, związaną z przesłaniem danej karty.

Aby Anielski Tarot był bezpieczny i nie budził obaw, zmienione zostały tradycyjne nazwy niektórych kart Wielkich Arkanów. I tak: Głupiec jest Marzycielem, Kapłan to Jedność, Wisielec to Przebudzenie, Śmierć - Uwolnienie, Diabeł - Ego, Wieża Boga to Doświadczenie życiowe, a Sąd Boży stał się Odnową. Twórcy talii zachowali tradycyjną numerację kart Sprawiedliwość i Siła, pierwsza została zatem przypisana pozycji VIII, a druga - XI.

Małe Arkana dzielą się na cztery żywioły.

W Anielskim Tarocie buławy, reprezentujące żywioł ognia, przedstawiają smoki. Kielichy symbolizujące żywioł wody zastąpione zostały przez syreny. Na karcie Dziewiątka Wody w twarzy syreny dopatrzyć się możesz twarz samej Doreen Virtue :) Żywioł powietrza zaś, tradycyjnie obrazowany przez miecze, w Anielskim Tarocie przedstawiają jednorożce. Wróżki natomiast zastąpiły denary, wyrażające żywioł ziemi. Poniżej znajdziesz przykładowe karty Małych Arkanów

 

siodemka_ognia.jpg84d2e7c23a77759e23e881f59aba7df4.jpgszostka_powietrza.jpg549d3a8e5b19344be869cf4c62456689.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
1 godzinę temu, Beata2581 napisał:

Autorko mogłabyś mi podać nazwę tej tali zamierzam sobie kupić anielskie .Bo niby są łatwiejsze .Dziekuje za odp

To jest Tarot Anielski autorstwa Doreen Virtue i Valentine Radleigh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha .Ja już kupiłam taki Karty Przesłania Aniołów dr Doreen Virtue.Essa ,a te karty są łatwiejsze od tarota czy tobie się cos z nich sprawdza używasz je?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Beata2581 napisał:

Aha .Ja już kupiłam taki Karty Przesłania Aniołów dr Doreen Virtue.Essa ,a te karty są łatwiejsze od tarota czy tobie się cos z nich sprawdza używasz je?

Nie używam ich. Na pewno łatwiej nimi się posługiwać, kiedy już coś się wie z tarota, ale można też zacząć od tych. Nie potrafię odpowiedzieć co jest łatwiejsze. Tarot to dla mnie klasyka, symbolika przekazywana od pokoleń. Ta talia jest młodsza. Zależy do czego Cię ciągnie. Sama musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Do talii masz dołączoną książeczkę, więc na tej podstawie też się uczyć znaczeń + praktyka i intuicja.

Ja próbowałam i kart klasycznych i anielskich, tarota i wahadło. Obecnie sięgam po tarota i wahadło. Po anielskie rzadko. Rób co czujesz Beata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...