Skocz do zawartości

Pielęgnacja włosów


Ismena

Polecane posty

Ziółka to najlepsze, co może być dla włosów. Ja wielokrotnie piłam tzw skrzypokrzywę - efektem były mocniejsze włosy, wyrastało sporo nowych. Wcierki typu Jantar też dawały fajne rezultaty. Niestety zaniedbałam to, pora do tego wrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dla mnie jedynym i skutecznym kosmetykiem poprawiajacym kondycje wlosow jest najzwyklejsza oliwa z oliwek.Jest to znany sposob wloskich kobiet aby dbac o włosy.Zadne sztuczne balsamy, wcierki, odzywki, ktore pomagaja tylko na chwile a potem wlosy bez danego specyfiku traca swoj blask, wypadaja itd.Oliwe wciera sie w w skore glowy jak i rowniez smaruje koncowki, lub cale pasma wlosow, przykrywa glowe jakas folia i zaklada sie recznik.Trzymac na włosach minimum godzine, najlpeiej zostawic na noc.Efekty sa naprawde.Dodam tylko, zeby nie uzywac zwyklego oleju tylko oliwy z oliwek z pierwszego tloczenia jakiejs dobrej wlokiej lub greckiej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, uważajcie na szampony mające w składzie alkohol (niszczą strukturę włosa), a także na odżywki mające w składzie silikon.

Jeśli chodzi o antyperspiranty (przepraszam za offtopic) szkodliwe jest aluminium w składzie (rak, Alzheimer)- i tutaj prośba, jeśli macie coś sprawdzonego bez aluminium to dajcie mi znać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Trafilam tu na moj ulubiony temat <haha2>

 

Coz...ja gdzies wyczytalam ze olejek rycynusowy to najlepszy srodek ogolnie na wszystko...ale wlasnie na wlosy-na wzrost.

Sprobowalam i ojeju......

Wszystko sie zgadza tylko informatorka zapomniala dodac ze splukac go potem jest wrecz jakby niemozliwe...oj bylo placzu przy tym haha....tak wiec jesli chodzi o wlosy-nie polecam ale o rzesy-jest wrecz niezastapiony.

Sa wyrazbie dluzsze i ciemnieja z czasem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja stosuję od pewnego czasu ziołowe płukanki na włosy. Bardzo dobrze działają na moje włosy, skóra jest już sprężysta, nawilżona. Oprócz tego stosuję olejowanie włosów, które bardzo dobrze pielęgnuje.

Jeżeli chodzi o olej rycynowy, warto go wsmarować w skórę lub w końcówki włosów, po kilku minutach można normalnie myć włosy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Olej rycynowy dobrze jest wetrzeć w skórę głowy i pochodzić z nim z godzinkę - rewelacyjnie pobudza krążenie i porost włosów. Jest dobry także na rzęsy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Za najlepsze produkty uwazam PREVIA...

Wszystko jest nie "dobre" ale wrecz "wyjatkowe"... naprawde efekty natychmiastowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witajcie,

Z racji, że na włosach się już trochę znam postaram się z wami podzielić jakimiś tam faktami odnośnie struktury włosa, ziół oraz innych naturalnych metod pielęgnacji. Aby nie zanudzać skupie się na jednej podstawowej części budowy włosa jaką jest osłonka zewnętrzna, która utworzona jest z bezbarwnych łusek keratyny. Łuski włosa definiują nam porowatość włosów, najprawdopodobniej mamy 3 rodzaje włosów niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. W internecie znajdziemy mnóstwo porad jak sprawdzić porowatość. Tak więc jeżeli jednej z was określony sposób pielęgnacji odpowiada u innej może nie robić żadnych efektów a wręcz pogarszać stan włosów. Pomijając podstawy typu szampony bez SLS lub SLES, metodę OMO,  zabezpieczanie końcówek włosów, regularne podcinanie, delikatny ręcznik z mikrofibry, delikatne rozczesywanie włosów, nie przeginanie z prostownicą, spinanie włosów na noc w warkocz lub ciasnego koczka, satynowa poszewka poduszki i napewno wiele innych :P Poniżej podaje testowane przeze mnie naturalne zabiegi na włosy:

-nakładanie ziół na włosy typu henna, indygo, cassia, senes ( UWAGA !!! Zioła koloryzują włosy i jest to alternatywa dla farbowania chemicznego, bardzo często farbując włosy ziołami musimy zrezygnować z farbowania chemicznego gdyż nie wielu fryzjerów potrafi na ziołowanych włosach uzyskać inny kolor niż zielony!!!!)

-picie ziół typu skrzyp i pokrzywa

-płukanki z ziół (w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać)

-olejowanie włosów (do każdego rodzaju włosów trzeba dobrać odpowiedni olej)

-miodowanie włosów (u mnie na średnioporach rozjaśniło włosy i nadało im blasku)

-laminowanie włosów galaretką bądź żelatyną (biedniejsza alternatywa dla prostowania keratynowego)

-wcierki na porost włosów (wcierki np. woda brzozowa) trzeba do nich dodać lekki masaż dla lepszego efektu.

-woda po gotowanym ryżu (kiedyś spróbowałam ale tylko usztywniło włosy)

-biotyna w kapsułkach (wydaje mi się że włosy przestały wypadać garściami)

-zdrowy styl życia (odpowiednia ilość snu, zdrowa zrównoważona dieta)

 

 

Po wpisaniu każdej frazy w internecie napewno znajdziecie odpowiednie informacje odnośnie każdej metody pielęgnacji włosów. Przepraszam za tak obszerną wiadomość ale gdy zobaczyłam temat nie mogłam się powstrzymać ^^ 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...