Skocz do zawartości

Pielęgnacja włosów


Ismena

Polecane posty

Zioła dla włosów

 

Aby zachować czystość włosów, należy je myć średnio raz w tygodniu ciepłą wodą i szamponem. Przy niedomaganiach włosów dobrze jest stosować jedno lub kilka podanych ziół.

 

Korzeń łopianu - pomaga zwalczać łupież;

 

Liście kocimiętki - pobudza wzrost włosów i łagodzi podrażnienia owłosionej skóry;

 

Kwiat rumianku - doskonale zmiękcza włosy, rozjaśniając je również;

 

Czosnek i cebula - stymulują wzrost włosów i pomagają zwalczać łupież, choć silny zapach odstrasza od ich stosowania;

 

Ziele przytulii czepnej - działa tonizująco, oczyszczające, pomaga zwalczać łupież;

 

Młode pędy skrzypu - wzmacniają włosy;

 

Kwiaty nagietka - rozjaśniają włosy;

 

Liść nasturcji - pobudza wzrost włosów;

 

Liść pietruszki - wzmacnia kolor włosów i nadaje im połysk;

 

Liście i kwitnące wierzchołki rozmarynu - najlepszy uniwersalny surowiec o działaniu tonizującym wzmacniającym, nadaje włosom połysk, wzmacnia je i lekko przyciemnia włosy;

 

Korzeń rzewienia - daje doskonały żółty barwnik do włosów;

 

Liście szałwii - działają tonizująco i wzmacniająco, przyciemniają włosy;

 

Liście i korzenie mydlnicy - oczyszczają włosy;

 

Liście bylicy bożego drzewka - pobudzają wzrost włosów i zapobiegają łupieżowi;

 

Liście pokrzywy - zapobiegają łupieżowi, działają tonizująco oraz wzmacniająco.

 

Szampon ziołowy łagodny

2 łyżki szamponu dziecinnego zmieszać z 2 łyżkami mocnego naparu ziołowego. Napar przygotować z garści świeżych lub łyżki suszonych ziół i 150 ml wrzątku. Dla włosów ciemnych przygotowuje się napar z liści szałwii, dla tłustych - z ziela krwawnika, dla jasnych - z kwiatów nagietka, dla włosów z łupieżem - z mieszaniny ziela pokrzywy i korzenia łopianu. Po wbiciu żółtka jajka kurzego i l łyżki żelatyny w proszku, rozmieszaniu i podgrzaniu uzyskuje się doskonały preparat wzmacniający włosy.

 

 

Prócz systematycznego mycia włosów ciepłą wodą i szamponem (bez lub z dodatkiem ziół) dużą rolę w pielęgnacji włosów spełnia stosowanie płukanek z ziół suszonych: z korzenia łopianu, mydlnicy, kory dębu, klaczą tataraku, ziela skrzypu lub z pokrzywy, tymianku, rumianku, liścia orzecha (który przyciemnia włosy). Wymienione zioła należy przyrządzać w postaci skoncentrowanej, to znaczy w proporcji: 2 łyżki na l szklankę wody. Korzenie i kory gotować krótko, a ziele skrzypu dłużej niż 1/2 godz.

 

Pachnąca płukanka dla włosów jasnych

Składniki: 4 części kwiatów rumianku, 4 części kwiatów nagietka, 3 części cienko ściętej skórki pomarańczowej (część zewnętrzna), 2 części kwiatów bzu czarnego

 

Pachnąca płukanka dla włosów ciemnych

Składniki: 3 części liści szałwii, 3 części liści oczaru wirginijskiego, 3 części liści rozmarynu, 2 części liści melisy.

 

Płukanka dla silnie osłabionych włosów

Składniki: 3 części ziela tymianku, 3 części ziela pokrzywy, 2 części startego korzenia łopianu, 2 części liści nasturcji, l część bylicy bożego drzewka.

 

W przypadku wszystkich trzech recept należy przygotować mocne napary lub odwary ziołowe, które dodane do ciepłej wody tworzą płukankę.

 

źródło: Matera Piotr i Dorota : Zioła dla wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jak dobrze, że ktoś założył ten temat. Ja mam cienkie włosy. A na dodatek ostatnio fryzjerka mi wy stopniowała i teraz muszę prostować codziennie.

Dlatego szukam jakiegoś preparatu do prostowania włosów, żebym nie musiała prostować prostownicą. Bo ponoć miałam 2 albo 3 cm zniszczonych włosów,

a przedtem używałam prostownicy bardzo rzadko. A teraz zaczęłam codziennie. :(

Słyszałam, że PŁUKANKA Z PIWA jest dobra. Próbowałyście? A też słyszałam o tej masce wax ponoć dobra jest. Ale wolę kupować produkty w Rossmannie albo drogerii. Polecicie jakiś produkt?:)

Ja.karolina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie znam innego sposobu prostowania wlosow niz prostownica,chociaz ja tez robie to codziennie niszczac sobie wlosy,wzmacniam je jedynie olejem kokosowym,nakladam na ok 2 godz przed myciem i mam nadzieje,ze nikt w tym czasie z wizyta nie przyjdzie,bo wyglada to kiepsko,ale pomaga :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A może macie jakies sprawdzone sposoby na wychodzace włosy? Ostatnio wychodza mi garsciami... goto bym była nawet poczarować na te okoliczność hihi.

 

Ostatnio nawet wysmarowałam sie sokiem z cebuli - traumatyczne przeżycie Ooo . Kupiłam drożdze... i sama nie wiem co dalej robic. Albo hormony mi wariuja, albo stres. Ostatnio mam go pod dostatkiem, niestety ;-(

Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na wypadanie wlosow pomogły tabletki belissa ale to nie medycyna naturalna :D

 

a z takich domowych sposobow, polecam płukanki z liści pokrzywy. jeżeli mieszkasz na wsi mozesz dosc szybko zaopatrzyć sie w pokrzywe. Takie płukanki wzmacniają włosy, dzieki czemu wypadanie zmniejsza sie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogły ampułki Radical są (podobno) na bazie naturalnych składników.

"Jestem niezależna od cudzych decyzji, mam własną drogę i podążam nią z lekkością, mam własne cele i realizuję je z łatwością".

 

 

p.s.pomijam osoby,które nie przeczytają mojego regulaminu i się do niego nie zastosują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ciekawe, ja próbowałam całe opakowanie skrzyp i też mi wypadają. Ponoć na sezon jesień/zima zawsze wypadają. Przynajmniej częściej. Ja używam szamponów bez parabenów i SSLesów. Polecam Biały jeleń. Może nie pieni się idealnie, ale jak ktoś nie farbował włosów to jest idealny. Tym bardziej że ja jestem alergiczką na 50% kosmetyków.

Nie polecam nie wiadomo jakich wydziwianych szamponów typu: z cytryną i takie tam. Raz miałam i masakra po tem łupież był.

Po niektórych mam takie uczulenie, że mnie swędzi głowa. Także teraz jak jakieś maski kupuje to daje tylko na końcówki.

Odżywki raczej apteczne, albo super pharm kupuje.

Ja.karolina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest robic masaz glowy specjalnym masazerem. Tani jest z 10zl.

 

masazer1jpg.jpg

 

Wzmacnia korzen wlosa wlasnie przez masaz.. A na porost wlosow dobrze jest zrobic olejowanie z olejku rycynowego.

"Uważaj, co do siebie mówisz, bo może się okazać, że słuchasz.”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejek rycynowy masakra, raz robiłam i więcej nie. Ale tego masażera szukam. Gdzie go można kupić? Słyszałam, że w PEPCO, ale już go nie mają. Pytałam kilka razy.

Ja.karolina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Ja używam teraz tabletek z biotyna, wody brzozowa i maske z Wella, widzę małe zmiany, ale jeszcze długa droga przede mną i musze uzbroić się w cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypadające włosy można spróbować szamponu z czarnej rzepy lub skrzypu polnego, np. firmy Farmona. Dobrze też brać tabletki ziołowe i wzmacniać, leczyć od środka - dieta, oczyszczanie organizmu. Wypające włosy to też hormony, stres, zmęczenie, brak witamin.

Ja ogólnie często zmieniam szampony, czasem używam dwóch na zmianę - jeden nawilżający (np. szampon lniany), drugi normalizujący (np. żeń szeń czy pokrzywowy). Akurat te wymienione są firmy Farmona, ale inne szampony w sklepach ekologicznych też się nadają (np. Floslek). Miałam też szampon z propolisem firmy Korana, ten z kolei dobrze robi na skórę głowy, jeśli ktoś ma jakieś podrażnienia czy przetłuszczają mu się włosy po różnych chemicznych szamponach, to polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja tez polecam olej kokosowy , najlepiej ten nierafinowany.

Pamietajmy, ze wlosy musza wypadac, po to by na ich miejsce mogly pojawic sie nowe;) Dzienna norma to okolo 100-200, a przy dluzszych wlosach mamy wrazanie , ze wypada ich znacznie wiecej .

Ja kupuje przez internet kreatyne, ktora wprostowuje we wlosy. Zabieg robie sobie sama. Dawniej kupowalam z firmy Encanto, ale zbyt duzo przy tym musialam sie narobic. Pozniej wyszukalam Cocochoco. Kupuje tylko jedna buteleczke kreatyny, nie dokupuje firmowych szamponow , czy odzywek.Ten product jest lepszy , poniewaz podobno nie zawiera szkodliwego kwasu jak np . Encanto. Rzeczywiscie produkt nie smierdzi przy nakladaniu. Wlosy po zabiegu wygladaja na zdrowe i nawet kilka razy dostalam komplementy na ich temat ( wczesniej to sie nigdy nie zdarzalo) Dzieki temu zabiegowi odzwyczailam sie od uzywania prostownicy( stosuje ja tylko do zabiegu), nie zalezy mi juz wlasciwie na prostych wlosach. Kiedys bylam uzalezniona i nawet wlosy po prostowaniu poprawialam prostownica kilka razy na dzien. Wlosy nie sa idealnie proste po zabiegu, ale sa gladkie i sie nie pusza. Tak jak pisalam - wlosy wygladaja na zdrowe, co jest nie lada wyczynem , gdy ktos je rosjasnia tak jak ja. Zabieg robie sobie raz na 3 miesiace( pozniej moje wlosy wracaja powoli do stanu wyjsciowego , czyli siana), chociaz niektorzy twierdza, ze efekt utrzymuje im sie na wlosach nawet powyzej 4 miesiecy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorianna: Dzięki! pierwszy raz słyszę o tym a to ciekawe... 4 miesiące... ile można zaoszczędzić na odżywkach.

Co prawda moje włosy nie potrzebują prostownicy, ale taki połysk to mi się marzy...!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przy dłuższych włosach wygląda jakby wypadało naraz połowę kłaczków :|

Teraz doradz ono mi picie herbaty z pokrzywy... zastanawiam się czy potem nie pić jeszcze skrzypu :) ale jak narazie zostane przy jednej herbacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry jest olejek rycynowy,dodać też można do niego żółtko i robić maseczkę 1 w tygodniu.

Zamiast prostownicy zrobić zabieg keratynowego prostowania,ale to raczej dla grubszych włosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drożdży nie polecam dla osób, które tak jak ja mają piegi i brodawki na twarzy lub na całym ciele - one powodują zwiększenie ich liczby i nagły wysyp! Ooo

 

Mogę polecić skrzyp i pokrzywę - najlepiej w jakimś preparacie witaminowym a jeszcze LEPIEJ w postaci ziół ze sklepu zielarskiego - ale nie takich w formie herbatki w saszetce! O wiele gorsza jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zielarskiego niestety nie ma i skazana jestem pic pokrzywę w postaci herbatek. Pije już 2 miesiąc, powoli to ruszyło... Teraz robię przerwę i będę pic drożdże <krzyk>

 

Ale planuje wczesna wiosna narwać świeżej pokrzywy i sobie samej zasuszyć, to najlepszy sposób :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Stary wątek, ale przecież dla każdej kobiety zawsze aktualny... ;)

Podzielę się swoimi doświadczeniami w dziedzinie pielęgnacji włosów.

Kiedyś bardzo wypadały mi włosy. Pomogły mi wówczas: witaminy Merz Spezial, picie pokrzywy oraz mikstura na włosy, stosowana 2 razy w tygodniu: (2 łyżki nafty kosmetycznej, 2 łyżki soku z cytryny, 1 łyżka olejku rycynowego, dwa żółtka). Po tej kuracji włosy przestały wypadać, pojawiło się mnóstwo nowych, do tego zaczęły cudnie błyszczeć.

Polecam szampony i odżywki bez SLS, silikonów i parabenów. Najmniej chemii mają kosmetyki dla dzieci, kobiet w ciąży i te naturalne ze sklepów zielarskich. Bardzo lubię i polecam - Natura Siberica, kosmetyki Babci Agafii oraz płyn do kąpieli dla kobiet w ciąży - Babydream, który świetnie nadaje się do mycia nie tylko ciała, ale również włosów. Na porost włosów polecam - Jantar. Na co dzień nie rozstaję się także z cudownym (nierafinowanym) olejem kokosowym, który fantastycznie pielęgnuję ciało i włosy, do tego bosko pachnie. ;*

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A może macie jakies sprawdzone sposoby na wychodzace włosy? Ostatnio wychodza mi garsciami... goto bym była nawet poczarować na te okoliczność hihi.

 

Ostatnio nawet wysmarowałam sie sokiem z cebuli - traumatyczne przeżycie Ooo . Kupiłam drożdze... i sama nie wiem co dalej robic. Albo hormony mi wariuja, albo stres. Ostatnio mam go pod dostatkiem, niestety ;-(

 

 

Niestety to też mój problem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...