Skocz do zawartości

Twój Anioł Stróż


Margo

Polecane posty

Ratuje życie, chroni przed błędami, prowadzi ku oświeceniu. Czas mu podziękować! I poprosić o więcej...

 

Nawet ateista ma obstawę!

Anioł Stróż to w wierzeniach chrześcijańskich istota niematerialna, mająca pośredniczyć między Bogiem a człowiekiem i pełnić funkcję indywidualnego opiekuna. Aniołom oddawano cześć już w liturgii starochrześcijańskiej. Osobne święto pojawiło się dopiero w XV w. w Hiszpanii i we Francji.

 

W 1608 r. papież Paweł V pozwolił obchodzić to święto w pierwszy dzień zwykły po św. Michale. Na stałe do kalendarza liturgicznego dla całego Kościoła wprowadził je Klemens X w 1670 r. Według wiary judaistycznej aż trzech aniołów opiekuje się jednym człowiekiem. Natomiast chrześcijańska angelologia – nauka o pochodzeniu, imionach i zadaniach aniołów – mówi, że Anioł Stróż strzeże przeznaczonego mu człowieka aż do jego śmierci.

 

 

A jeśli uda mu się sprawić, że podopieczny trafi do raju, Anioł awansuje w swojej hierarchii na wyższy szczebel i trafia do chóru. Niewiele osób wie, że każdy człowiek, niezależnie od swojej wiary, nawet ateista, ma swojego Anioła Stróża. Lorna Byrne, irlandzka mistyczka, która widuje anioły na co dzień twierdzi, że Anioł Stróż wygląda jak słup światła i jest przy nas w każdej chwili, ingerując w nasze życie, choć inaczej, niż sądzimy.

 

Istnieją także teorie mówiące, że jest fizycznie podobny do człowieka, którego chroni. Ubiera się jak on, mówi jak on. Widok Anioła w stroju harleyowca to dopiero byłby widok! Sposobów, w jaki Anioł Stróż może wesprzeć człowieka, jest mnóstwo. Podsuwa rozwiązania na zasadzie intuicji, pojawia się jako nieznajomy, który wyciąga pomocną dłoń... Ratuje od niechybnej śmierci, wypadku, czasem organizuje szczęśliwe zbiegi okoliczności.

 

Zazwyczaj nawet nie wiemy, że to właśnie on nam pomógł. Czasem jednak jest tak, że po prostu inne wytłumaczenie nie ma sensu. Jak w przypadku naszej Czytelniczki, Karoliny T. z Gdańska, która przysłała do nas list opisujący swoje wstrząsające przeżycia.

 

astromagia.pl

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modlitwa do Anioła Stróża

 

Święty Aniele Stróżu, oto ja (podaj swoje imię), oddaję się Tobie pod całkowitą opiekę oraz ufam, że będziesz chadzał moimi drogami i wskazywał mi prawdziwy kierunek. Osłaniaj mnie swoimi skrzydłami przed widzialnymi i niewidzialnymi siłami zła, a we właściwym czasie ostrzeż mnie. Wierzę, że zastąpisz mi drogę, jeśliby ktokolwiek miał przeze mnie cierpieć, a łzy jego stały się moim brzemieniem. W mądrości swojej oświecaj mnie, w słabości umacniaj mnie i pocieszaj. A ja usłucham głosu Twego i słodkie imię Twoje będę nosić w sercu swoim.

 

Amen.

  • Dziękuję! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 years later...

Często zdarza się Wam sytuacja, gdy niespodziewanie pojawia się białe piórko? 

Ja ostatnio jadąc autobusem, znalazłam takie.. Dosłownie wylądowało na moim telefonie gdy przeglądałam wiadomości.. Niesamowite są takie momenty 😊🌟

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...