Skocz do zawartości

Thelema Tarot


Syrena

Polecane posty

  • 1 year later...

Nazwa jest myląca. Talia nie ma nic związanego z Thelemą (Mało symboliki). Prawdziwa talia Thelemiczna to Tarot Thotha(Stworzony przez twórcę Thelemy Alistera Crowleya)

Ciemność dąży do Światła, Ślepota do śmierci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Thelema

Opis na sklepach wskazuje, że ta Talia jest stworzona pod rzucanie zaklęć. Co patrząc na grafikę jest mylne:

Okultystyczne Karty Tarota:

Taroth Thotha(Thelemiczny)

fool_thoth_tarot.jpg

TAROT tej Pani

b0fb563d1875bc5e29f74d04297547e4.jpg

 

Rozumiem, że to forma Marketingu. Ale dla osoby, która postanowi praktykować magie wykorzystanie tej "Fałszywej" Thelemicznej Talii może być niebezpieczne. Opis również wskazuje na Magiczny zapis. A jest to poprostu ładniejsza odmiana Tarota Paula Weida, (który zrobił okrojona talię złotego brzasku)

Podczas, gdy Thelema to Zakon Srebrnej Gwiazdy.

Dlatego nazwa, jak i opis jest mylący.

Ciemność dąży do Światła, Ślepota do śmierci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego autorka przyjęła taki, a nie inny nick i opatrzyła nim stworzoną przez siebie talię - trzeba już pytać ją samą. Trochę zbyt daleko posunięte są wnioski o marketingu (z jej strony, jeśli to miałeś na myśli) bez takiej wiedzy.

Formą marketingu jednak na pewno są opisy talii w sklepach, które zresztą multum innych talii tarota również określają mianem "magiczny". W książeczce dołączonej do kart nie ma wzmianki o stworzeniu jej w celach magicznych.

Co do samej talii... Kupiłam talię z tego względu, że stworzyła ją Polka. I chyba żałuję wydanych pieniędzy, ponieważ talia jest trochę niechlujnie wydana. Karty nie są równo przycięte. Lewe górne rogi oraz prawe dolne są nierówno przycięte i w użyciu trochę się "strzępią" i odkształcają.

Nie szukaj miłości, ale barier w sobie, które przeciwko miłości wzniosłeś. Rumi

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 3 months later...
Dnia 16.01.2019 o 21:55, Netty napisał:

Nie wiem dlaczego ale z tej tali bardzo przykuwa moja uwagę karta śmierci (posiadam arcanum tarot  tej samej autorki)

 

Pięknie przedstawiona jest Śmierć, być może dlatego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2019 o 21:55, Netty napisał:

Nie wiem dlaczego ale z tej tali bardzo przykuwa moja uwagę karta śmierci (posiadam arcanum tarot  tej samej autorki)

Tutaj też mi śmierć właśnie się podoba 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Thelema to moj nowy nabytek dostałam go wczoraj zamówiłam  sobie  Oczywiście ,bo mnie cos ciągło do nich . Oczyscilam nad dymem z białej szałwii ,oglądałam je wszystkie i zrobiłam nią wrozbe i się sprawdziło po paru godzinach .A czytam intuicyjnie 

59353437-E9DE-4688-A7D1-B87367BF9964.jpeg

9D5B50DC-9910-4ABE-AC69-75BF876D224B.jpeg

  • Lubię! 1
  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...