Skocz do zawartości

Czerwona Nitka


Marika

Polecane posty

Czerwona Nitka

Bransoletka-szczescia-srebrna-kulka-czerwona-nitka

Co tak istotnego zawiera w sobie czerwona nić? Jednym słowem – jest to ochrona. Czy słyszałeś o Złym Oku? W Kolonialnej Ameryce nazywane było Śmierdzącym Okiem. Po hebrajsku ayin ha’ra, po włosku –mal occhio, po hiszpańsku –mal ojo, w języku farsi (irańskim) –bla band. Wszystkie te kultury i setki innych mają nazwę dla tego zjawiska. Ale o co tak naprawdę chodzi? O nie zadawanie śmiertelnej szkody, poprzez spojrzenie oczu.

 

Czerwona nitka używana jest jako ochrona przed Złym Okiem, które ma ogromną negatywną moc. Odnosi się do wrogich, negatywnych spojrzeń, które czasem kierowane są w naszym kierunku przez otaczających nas ludzi. Zazdrosne oczy i złe spojrzenia wpływają na nas, uniemożliwiając nam realizację naszego pełnego potencjału w każdym aspekcie życia.

 

Według kabbalah nie można bagatelizować problemu negatywnych wpływów. Ludzie, którzy ich nie doceniają i nie aktywują tarczy ochronnej, poprzez pozytywne i proaktywne działania w końcu staną się ofiarami.

 

Kabbalah naucza nas, że możemy usunąć niepożądane, negatywne wpływy, a co wiecej, mamy potencjał pozbycia się negatywności na zawsze. Moc Oka, rozumiana z perspektywy kabalistycznej może być zarówno instrumentem uzdrawiania jak i kanałem destrukcji.

 

Rachel i Czerwona Nić - Zgodnie ze starożytną tradycją Czerwona Nić jest owijana siedmiokrotnie wokół Grobowca wielkiej pramatki świata Racheli, której największym pragnieniem było chronić i bronić swoje dzieci przed złem. Miłość matczyna jest największą siłą jaka występuje w naszej egzystencji i co za tym idzie najsilniejszą naturalną ochronną energią miłości. Po obwiązaniu czerwonej nici wokół grobowca Rachel, nabiera ona mistycznej mocy. Następnie jest cięta na kawałki i noszona na lewym nadgarstku. Według Kabbalah lewa ręka jest „otrzymującą” stroną ciała i duszy. Nosząc Czerwoną Nić na lewym nadgarstku, otrzymujemy żywe połączenie z ochronnymi energiami otaczającymi grób Racheli.

 

Kabaliści uważają, że szukając Światła świętych osób, takich jak Rachel, możemy używać ich potężnego wpływu aby nam towarzyszył w życiu. Wiążąc czerwoną nić na lewym nadgarstku, wypowiadając modlitwę Ana Be’Koach, przypieczętowujemy potężną ochroną energię wewnątrz nas, blokując negatywne wpływy, mające nam szkodzić.

 

Złe Oko w Księdze Zohar - „Osoba posiadająca Złe Oko niesie ze sobą destruktywną, negatywną moc, zwaną niszczycielem świata, ludzie powinni się przed nią chronić, nie zbliżać się do takiej osoby, by nie być przez nią zranionym” –Księga Zohar I, str. 68b.

 

Przed założeniem nitki powinieneś postanowić, że nie rzucisz nigdy złego spojrzenia na drugiego człowieka. Powinno się także poprosić o świadomość i siłę, aby moc emanować współczuciem i uprzejmością w stosunku do każdej napotkanej istoty. Dobrze jest aby nitkę zawiązywała osoba, którą darzysz zaufaniem i szacunkiem, idealnie byłoby gdybyś ją kochał. Najpierw wiążemy jeden węzeł, potem jeszcze sześć (całkowita liczba powinna wynosić siedem). Noszenie nitki zobowiązuje, więc należy przyżec sobie, powstrzymanie się od negatywnego myślenia i mówienia źle o innych. Osoba zawiązująca nitkę, kończąc odmawia modlitwę Ben Porat –chroniącą przed Złym Okiem. (Obie modlitwy wydrukowane są na opakowaniu czerwonej nitki)

źródło: pl.kabbalah.com/content/czerwona-nitka

  • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przepraszam za literówkę miało być Mariko

Nosiłam kiedyś taką nitkę, pomagała, zrobiłam ją samą. Więc myślę, że Ty też możesz ją samą zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Również myślę, że samodzielne zrobienie nitki to bardzo dobry pomysł. Rzeczy zrobione przez nas mają jeszcze większą moc niż te wykonane przez inne osoby. Robiąc rzecz już ją programujemy, aby działała zgodnie z naszą intencją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 23:42, Lilka napisał:

Mariko,czy mogę zrobić taką ochronę Sama z czerwonej np.taśiemki lub innych nici czerwonych?

Możesz zrobić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@Marika

Na Nowy Rok Zydowski czerwona nic zawiązywała jest przez ortodoksow z Micwa - intencją a to na zdrowie, a to by chroniła itp... Moja nic wytrzymała długo i sama się zerwała gdzie jest nie wiem.... W moim mniemaniu spełniła swoją powinność. Wróciłam do Izraela Kiedy indziej niektórzy pala ja....kiedy jest już wydłużona lub się zerwie  Nad szabasowym  światłem tak zrobił mój partner... 😘 

 

Ja mam pozytywny stosunek w sumie różne rzeczy robimy z intencją.... Supel jest jak coś co ma synonim Amen... W Hebrajskim oznacza niech tak będzie niech się zadzieje niech sie stanie... 😘 💕 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...