- forum ezoteryczne z tarotem i darmowymi wróżbami -

przez Ercil
#64112
W literaturze można spotkać wiele różnych i sprzecznych ze sobą opracowań na temat przyporządkowania kamieni szlachetnych poszczególnym znakom Zodiaku.
Dzieje się tak, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko wrzucono do jednego worka i uczyniono z tego „wiedzę” nie zważając na to, że dostępne nam informacje pochodzą z różnych kultur, z różnych regionów świata i że nie wszystkie kamienie szlachetne powszechnie na świecie występują.
Nieraz jeden minerał jest przyporządkowany do kilku znaków bądź planet i nie jest to błędem: bo zależy to od właściwości i przeznaczenia kamienia czy nawet od jego koloru.
Ponadto energia określonych kamieni wiąże się z jakimiś cechami właściciela danego znaku Zodiaku, ale każdy kamień ma w tym znaku inne zadanie do spełnienia: jeden stanowi uzupełnienie cech znaku, drugi je równoważy, jeszcze inny wspiera realizację celów, kolejny sprzyja duchowości itd.
Poniższe przyporządkowanie minerałów do znaków Zodiaku zostało opracowane przeze mnie na podstawie wiedzy z zakresu astrologii i najbardziej odpowiada kulturze europejskiej.
Są to podstawowe kamienie, w zasadzie znane wszystkim chyba narodom i nie obejmują minerałów mniej znanych czy niedawno odkrytych, których dawna astrologia nie wymienia. Dziś i one mają swoje przyporządkowanie, które często tworzą osoby nie mające pojęcia ani o fizycznych właściwościach minerałów ani o ich subtelnym działaniu.
Cenię jednakże wkład współczesnych litoterapeutów, którzy dzięki swoim wieloletnim obserwacjom przyczynili się do lepszego poznania właściwości i oddziaływania minerałów, szczególnie właśnie tych mniej popularnych, mniej znanych.
Należy pamiętać, że kamień o konkretnych, nawet sprawdzonych i znanych właściwościach nie działa na wszystkich jednakowo, że nie każdemu Bliźniakowi służy opal i nie każdemu lazuryt otworzy trzecie oko.

Kamienie dla znaków

Baran
rubin, ametyst, diament, jaspis i heliotrop, hematyt, granat, karneol czerwony, czerwone odcienie turmalinu, koral, opal ognisty.

Byk
agat, awenturyn, chryzokola, ciemny cytryn, kwarc różowy, malachit, szafir, szmaragd, brązowe odcienie korala, turkus.

Bliźnięta
agat mszysty, beryl i jego odmiana: akwamaryn, bursztyn, błękitny chalcedon, chryzopraz, cytryn, kalcyt złoty (żółty, miodowy), żółty karneol, kwarc (kryształ górski), złoty topaz, tygrysie oko, wielobarwny opal.

Rak
szmaragd, awenturyn, biały chalcedon, jadeit, kamień księżycowy, karneol, koral biały, różowy, opal, perła, szmaragd, macica perłowa, jaspis, selenit (gips).

Lew
rubin, tygrysie oko, bursztyn, cytryn, diament, granat, kwarc - kryształ górski, złoty topaz.

Panna
ametyst, cytryn, jaspis, karneol, lazuryt, sodalit, sokole oko, szafir, topaz błękitny, bursztyn.

Waga
chryzokola, akwamaryn, koral w odcieniach różu i czerwieni, kwarc różowy, różowy turmalin, szafir, perła, jadeit, jaspis, kunzyt.

Skorpion
hematyt, jaspis - kolory czerwieni i heliotrop, granat, rubin, czerwony karneol, agat (najlepiej z krystalicznym wrostkiem), ametyst, koral różowy, kwarc - kryształ górski, obsydian, czarny opal, czerwony i czarny turmalin, malachit, topaz.

Strzelec
ametyst, awenturyn zielony, chryzokola, lazuryt, obsydian, opal, szafir, sodalit, topaz błękitny, chalcedon.

Koziorożec
diament, kwarc - kryształ górski i kwarc dymny, jaspis, kamień księżycowy, malachit, czarny obsydian, onyks, czarna perła, czarny i zielony turmalin, chalcedon.

Wodnik
akwamaryn, chryzokola, niebieskie odcienie fluorytu, granat, biały koral, kwarc z rutylem, opal, szafir, topaz błękitny, turkus.

Ryby
akwamaryn, ametyst, fioletowy fluoryt, jadeit, kamień księżycowy, koral, kunzyt, oliwin (chryzolit), opal, perła, szafir, turkus.

źródło: Ezoforum
Ile kart?

Dziękuję za odpowiedź. Pytanie brzmiało czy Pan X[…]

Prośba o pomoc w interpretacji

Przyszło mi do głowy z ta 5 bulaw ze może też uważ[…]

Ciekawe spojrzenie ;) mi się wydaje że sprawiedliw[…]

Proszę o przesłanie na miłość. ZWIĄZEK Z INNEG[…]

Skorzystaj z darmowych wróżb