Skocz do zawartości

Ręka Fatimy


Marika

Polecane posty

Ręka Fatimy

 

87c18fc3c4d1b5c1d0cc222b9c34e9cf.jpg

 

Chamsa, także ręka Fatimy lub ręka Miriam – symbol używany w krajach arabskich i w Izraelu w amuletach mający chronić przed „złym okiem”.

Nazwa „ręka Fatimy” nawiązuje do córki Mahometa. Odmiana izraelska znana jest też pod nazwą „ręki Miriam” – co z kolei odnosi się do siostry Mojżesza i Aarona.

źródło: wikipedia.pl

 

W krajach arabskich często wpadnie nam w oczy wizerunek dłoni, w środku ktorej widnieją różne symbole. To Hamsa, Chamsa, Khamsa, Hamesz, wizerunek dłoni Fatimy, jak twierdzą muzułmanie. Widać ją nie tylko na wyrobach biżuteryjnych, można znaleźć także na domach mieszkalnych i w sklepach pamiątkarskich na różnych przedmiotach. Hamsa jest także wszech obecna w Izraelu. Tam widoczny jest motyw oka w dłoni. Dłoń "hamesz" weszła do tradycji żydowskiej i zdobyła popularność jako ochrona przed "okiem zła", który jest dość popularnym przesądem. [...]

Pewne jest, że Hamsa jest amuletem przeciw złemu urokowi, talizmanem który pomaga dokonywać prawidłowych wyborów, poznawać życzliwych przyjaciół, a w chwilach zwątpienia daje nadzieję na pomocną dłoń niebios.

źródło: .wiadomosci24.pl/artykul/hamsa_dlon_ktora_chroni_od_zla_180826.html

  • Lubię! 2
  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Mam kolczyk w uchu właśnie ręką Fatimy:) noszę go od 2 dni. Zobaczymy czy rzeczywiście jakoś zadziała. U mnie powinni być szybko widoczna zmiana, ponieważ dużo wokół mnie zazdrośników<dobre>

  • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Syrena napisał:

Mam kolczyk w uchu właśnie ręką Fatimy:) noszę go od 2 dni. Zobaczymy czy rzeczywiście jakoś zadziała. U mnie powinni być szybko widoczna zmiana, ponieważ dużo wokół mnie zazdrośników<dobre>

Jest czego zazdrościć ogona,łusek i tych nieszczęsnych marynarzy.

  • Lubię! 1
  • Haha 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Koniczyna napisał:

Jest czego zazdrościć ogona,łusek i tych nieszczęsnych marynarzy.

Właśnie, trzeba się pogodzić z faktem, że nie każdy może tak jak ja, a teraz muszę nosić rękę fatimy<boisie> Ale to przez przypadek. W drugim uchu mam drzewo życia <sarkazm>

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Syrena napisał:

Właśnie, trzeba się pogodzić z faktem, że nie każdy może tak jak ja, a teraz muszę nosić rękę fatimy<boisie> Ale to przez przypadek. W drugim uchu mam drzewo życia <sarkazm>

<uśmiech> Ochrona nie z tej ziemi. Z pytaniem wystaruje.Przezemnie wybrany amulet będę musiała pokropić święcona wodą?

  • Haha 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koniczyna napisał:

<uśmiech> Ochrona nie z tej ziemi. Z pytaniem wystaruje.Przezemnie wybrany amulet będę musiała pokropić święcona wodą?

@Koniczyna, ja Ci ogonem pokropię jak <dobre>chcesz 

  • Dziękuję! 1
  • Haha 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Syrena napisał:

Właśnie, trzeba się pogodzić z faktem, że nie każdy może tak jak ja, a teraz muszę nosić rękę fatimy<boisie> Ale to przez przypadek. W drugim uchu mam drzewo życia <sarkazm>

przyśniło mi sie swego czasu drzewo życia z twarza czlowieka, ktora przebijała przez ten symbol...obudzilam sie bo czulam ogromny strach i niepokoj...

ten sen wplynal czesciowo na decyzje co do kontaktow z tym czlowiekiem.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Koniczyna napisał:

Jest czego zazdrościć ogona,łusek i tych nieszczęsnych marynarzy.

A Syrena widziałaś?? Ten to dopiero ma ogon... <jupi>

  • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Syrena napisał:

No w życiu, dla znajomych za darmochę <zgrywus>

Nic w życiu nie ma za darmo<szalony> Żona mężowi za darmo nie daje mąż też nie daje<cicho>

  • Lubię! 1
  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2017 o 18:31, Marika napisał:

Ręka Fatimy

 

87c18fc3c4d1b5c1d0cc222b9c34e9cf.jpg

 

Chamsa, także ręka Fatimy lub ręka Miriam – symbol używany w krajach arabskich i w Izraelu w amuletach mający chronić przed „złym okiem”.

Nazwa „ręka Fatimy” nawiązuje do córki Mahometa. Odmiana izraelska znana jest też pod nazwą „ręki Miriam” – co z kolei odnosi się do siostry Mojżesza i Aarona.

źródło: wikipedia.pl

 

W krajach arabskich często wpadnie nam w oczy wizerunek dłoni, w środku ktorej widnieją różne symbole. To Hamsa, Chamsa, Khamsa, Hamesz, wizerunek dłoni Fatimy, jak twierdzą muzułmanie. Widać ją nie tylko na wyrobach biżuteryjnych, można znaleźć także na domach mieszkalnych i w sklepach pamiątkarskich na różnych przedmiotach. Hamsa jest także wszech obecna w Izraelu. Tam widoczny jest motyw oka w dłoni. Dłoń "hamesz" weszła do tradycji żydowskiej i zdobyła popularność jako ochrona przed "okiem zła", który jest dość popularnym przesądem. [...]

Pewne jest, że Hamsa jest amuletem przeciw złemu urokowi, talizmanem który pomaga dokonywać prawidłowych wyborów, poznawać życzliwych przyjaciół, a w chwilach zwątpienia daje nadzieję na pomocną dłoń niebios.

źródło: .wiadomosci24.pl/artykul/hamsa_dlon_ktora_chroni_od_zla_180826.html

Żydzi są baaardzo zabobonni oj tak tak 

Im bardziej ortodoksyjny tym wiele rytuałów ale.... Tu są nieścisłości z mojego regionu to się troszkę podzielę. 

Oko proroka które widzicie na dłoni to jest bardziej sprawa izraelczyk ów ale palestynskiego pochodzenia. 

Tatuaże generalnie tylko henna a nie trwała. 

Chamesz oznacz 5 

Chamisza oznacza 5 ה׳ tak się pisze ✍️ 

A dłoń ma 5 palców.... 😘 💕 

Wiadomości 24.pl to nie wiarygodne źródło skąd oni pala takie głupoty.... Cóż. 

A ręka pisze się tak יד po hebrajsku 

Musiałabym zobaczyć jak to się pisze ✍️ 

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 23:48, Syrena napisał:

Mam kolczyk w uchu właśnie ręką Fatimy:) noszę go od 2 dni. Zobaczymy czy rzeczywiście jakoś zadziała. U mnie powinni być szybko widoczna zmiana, ponieważ dużo wokół mnie zazdrośników<dobre>

@Syrena

Pisałaś że masz kolczyki 

Weź jak mogę doradzić agrafka i wbijaj ja do spodni lub innej garderoby po lewej stronie.... Kolczyk to też agrafka. 

A jeszcze pytanie te kolczyki maja wyrzezbione oko proroka to palce muszą być ku górze nie mogą być skierowane na dół..... 😘 💕 no teraz to cie 🐺 wilk nie zje..... 😘 💕 buziaki 

  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2019 o 00:41, Koniczyna napisał:

@Syrena szperam po necie zastanawiam się jaki amulet byłby odpowiedni dla mnie , znając życie wszystkie wisiorki ochronne i bransoletki na rękę.

A od czego chcesz być chroniona.....? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Batyam napisał:

@Syrena

Pisałaś że masz kolczyki 

Weź jak mogę doradzić agrafka i wbijaj ja do spodni lub innej garderoby po lewej stronie.... Kolczyk to też agrafka. 

A jeszcze pytanie te kolczyki maja wyrzezbione oko proroka to palce muszą być ku górze nie mogą być skierowane na dół..... 😘 💕 no teraz to cie 🐺 wilk nie zje..... 😘 💕 buziaki 

Z tego co pamiętam moja koleżanka nosiła na szyji owy wisiorek mówiła na szczęście na pieniądze a tak przy okazji jestem z Ukrainy

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Batyam napisał:

A od czego chcesz być chroniona.....? 

 

Dobre pytanie od fałszywych ludzi z moją taktyką nie chcę wylądować w zakładzie karnym

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koniczyna napisał:

Dobre pytanie od fałszywych ludzi z moją taktyką nie chcę wylądować w zakładzie karnym

Znam przysłowie przyjaciół trzyma się blisko a wrogów jeszcze bliżej coś w tym rodzaju

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Koniczyna napisał:

Dobre pytanie od fałszywych ludzi z moją taktyką nie chcę wylądować w zakładzie karnym

Masz życzliwa osobę ale taka która jest ok. 

Kup czerwony bawełniana nic. Unijne kawałek. I niech Ci ta osoba zwiazek na przegubie ręki.... Ja mam związane przez chasyda pod ścianą.... Nic na wezel i robiąc ten wezel niech wypowie od czego odcina cię złego.... Jak w między czasie dojdą cię inne potrzeby zdrowie itp to niech zwiazek ci kolejny wezel na tej samej już nici. Nic czerwona bawełniana bez domieszek.... Jak Ci się że szlaki to ja prześlij i spal. Albo agrafka po lewej stronie np paska ubrania..... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koniczyna napisał:

Znam przysłowie przyjaciół trzyma się blisko a wrogów jeszcze bliżej coś w tym rodzaju

Tak wrogów trzymaj przy sobie tak robił Stalin Putin itp 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koniczyna napisał:

Z tego co pamiętam moja koleżanka nosiła na szyji owy wisiorek mówiła na szczęście na pieniądze a tak przy okazji jestem z Ukrainy

To super w Izraelu poznałam bardzo fajna Ukrainke.... 😘 

A na studiach w Polsce miałam koleżankę mogłabym być jej matka.... Tak ja nauczyłam oskiego akcentu..... Ze dziękuję mi do dziś. ... Fajna bardzo ambitna i bardzo dobrze się uczyła.... 😘 💕 ale chłopaka miała do dupy ale ja byłam na roku gdzie ja i mój kolega byliśmy z Polski reszta to właśnie z Ukrainy fatalne czasy super ludzie i super studia 🎓 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Batyam napisał:

Tak wrogów trzymaj przy sobie tak robił Stalin Putin itp 

wierzysz w te całe magię? Czerwone wstążki? Dla nie proszonych gości znam receptury..... przywiązać rumianek do karnisza nad oknem pod zasłonką....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Batyam napisał:

To super w Izraelu poznałam bardzo fajna Ukrainke.... 😘 

A na studiach w Polsce miałam koleżankę mogłabym być jej matka.... Tak ja nauczyłam oskiego akcentu..... Ze dziękuję mi do dziś. ... Fajna bardzo ambitna i bardzo dobrze się uczyła.... 😘 💕 ale chłopaka miała do dupy ale ja byłam na roku gdzie ja i mój kolega byliśmy z Polski reszta to właśnie z Ukrainy fatalne czasy super ludzie i super studia 🎓 

Jesteś osobą bardzo naiwną wierzysz ludziom nie wyśmiewam w tym momencie z Ciebie próbujesz być miła nie daj się wykorzystywać nigdy w życiu 

  • Smutek 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...