Skocz do zawartości

Łączenia kart


llenadefe:)

Polecane posty

Zawsze mnie nurtowało, co oznaczają różne karty w odwróconych pozycjach lub połączonych ze sobą.

I co oznacza, jeśli często się powtarzają?

 

Np. Wisielec, Mag, Kochankowie

Ja tu widzę brak reakcji. Relacja w zawieszeniu. Utkwienie w martwym punkcie. Jedna ze stron nie robi nic, żeby było lepiej mimo że chce, albo po prostu nie jest zainteresowana.

Mag to zauroczenie, ale też uczucie, platoniczne i niedojrzałe powiedziałabym. Raczej tłumione w sobie, rozwija się powoli, a na drodze do szczęścia wiele przeszkód i ludzi, którzy chcą zaszkodzić tej relacji. Np. wspólne towarzystwo.

Kochankowie czyli znowu decyzje, wahanie się pomiędzy dwoma partnerami lub dwiema partnerkami, może kimś w przeszłości ale kimś nowym, bardziej pasującym do schematu, jaki wytworzyliśmy w głowie?

Też słyszałam, że rozkład z Wisielcem, Magiem i Kochankami zazwyczaj kiedyś się kończy, w sumie doświadczyłam tego, ale każda sytuacja jest inna i nie tworzy to reguły.

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisielec/Mag/Kochankowie

 

Zależy jak kto interpretuje. Można wziąć pod uwagę, że wisielec jest kartą przeszłości. Czyli w tym związku był czas kiedy była stagnacja,oderwanie się od siebie, spoglądanie na ten związek niż go rozwijanie. Mag kartą teraźniejszości czyli jak dla mnie ten związek się rozwijał. Każda z tych osób w jakimś sensie dojrzewała, uczyła się. Bo Mag wie czego chce. Te osoby mogły w tym związku rozwinąć cechy np. co są w stanie zaakceptować u drugiej połowy. Tylko czy będą razem mówi karta Kochankowie czyli przyszłość. Ja do tego dorzuciłabym do pewności jeszcze jedną kartę. Bo ta karta stawia nas przed wyborem? i tak naprawdę to nie wiem czy dojdzie do scalenia tego związku czy rozpadu. Może być tak, że on nie przetrwa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo prawdopodobne, bo chłopak o którym mowa jest strasznie zamknięty w sobie. O tym mówi też Pustelnik, Wieża, Sąd, Sprawiedliwość, Rydwan - same jakby zimne karty i karty początków, zakończeń.

Nawet raz Świat mi się pojawił na początku, następnie Słońce i chyba Mag bodajże, albo Cesarzowa.

Sąd z Rydwanem i Światem też wypadają na przemian na początku i na końcu.

Moc mi też wypada ale to na mnie. Cesarz, Cesarzowa (II i III pozycja), Kapłan i Kapłanka (zazwyczaj w drugiej) - jak dla mnie też tu chodzi o mnie, moje duchowieństwo, prawdomówność, seksapil i chęć stałości. Ja jestem stacjonarna, on nie. Aha, zapomniałabym o najważniejszym - Diabeł w teraźniejszości lub przyszłości.

Generalnie gość jest po rozstaniu, nie potrafi zaufać. Wspólni znajomi narobili mi opinię bo odrzucałam ich zaloty.

Poza tym D lubi trawę, alkohol, amfę, na wszystko ma "wyje***" i myśli, że jest fajny.

Ja tez ostatnio od natłoku problemów uciekam w używki, ciemna strefa zawsze mnie przyciągała, ale gość który ćpa i diluje to chyba jednak nie moja działa.

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazda, Sprawiedliwość, Moc - chyba najlepsze połączenie, co?

Sprawiedliwość, Mag, Papież - tutaj chyba wszystko w głowie zostaje, papież raczej jest kartą na duchowieństwo, ew. małżeństwo z rozsądku, bez namietności?

Sprawiedliwość, Gwiazda, Mag - też fajne karty, ale mi bardziej mówia o sprawiedliwości, dojrzeniu, przewartościowaniu i atutach wewnętrznych, pociagu seksualnym? nie znam znaczenia Maga na końcu rozkładu, chyba raczej zwiastuje odejście?

 

Wieża, Rydwan/Moc/Mag/Słońce/Kochankowie i Koło Fortuny mówi o przeznaczeniu?

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym D lubi trawę, alkohol, amfę, na wszystko ma "wyje***" i myśli, że jest fajny.

Ja tez ostatnio od natłoku problemów uciekam w używki, ciemna strefa zawsze mnie przyciągała, ale gość który ćpa i diluje to chyba jednak nie moja działa.

 

Do tego opisu świetnie pasuje karta diabeł ta, która Ci wypadała. Przyszła mi myśl, że to może związek karmiczny? sprawdzałaś to w numerologi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę, bo nie mam jego daty urodzenia, na pewno ten sam rocznik.

Wiem że jest młodszy, ja jestem z 4 stycznia.

Rozkłady z Diabłem w tle zazwyczaj kiedyś się kończą, prawda?

Teraz chyba jesteśmy w Wisielcu, może powinnam napisać? Zapytać czy wyjdziemy na fajkę?

Jestem bardzo ciekawa, no i może przy okazji bym podpatrzyła na datę w dowodzie albo po prostu zapytała :)

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkłady z Diabłem w tle zazwyczaj kiedyś się kończą, prawda?

 

Chodziło mi o te narkotyki, alkohol. Jeżeli on bierze, ćpa to żebyś pod wpływem jego nie zaczęła brać. Bo nie warto się w to wciągać. Szkoda Ciebie i oczywiście zdrowia. Diabeł dla mnie nie jest czymś dobrym. Dobrze by było jak zdobyłabyś tą datę urodzenia, można wtedy to "prześwietlić" przez numerologię. Nie wiem jakich rozkładów używałaś? Może spróbuj jakiś szczegółów np.

 

1) Co on myśli o Tobie?/Co ty myślisz o nim?

2) Jakie ma wobec Ciebie zamiary?/ Jakie Ty masz wobec niego?

3) Co on czuje do Ciebie? Co Ty czujesz do niego?

4) Jak potoczy/ułoży się Wasza relacja?

 

W tych punktach 1,2,3 wyciągnij po jednej karcie

W punkcie 4 wyciągnij 3 lub 4 karty (nie więcej, bo później robi się chaos im mniej na początek kart tym lepiej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że przez problemy też w to uciekałam, ale mi się szybko nudzi. Spróbowałam parę razy i nie chce, nie kręci mnie to.

 

1) ja - 5 - Kapłan

2) on - 16 - Wieża

3) 17 - Gwiazda

4) Gwiazda, Głupiec, Arcykapłanka,Mag

 

1 - ja myślę poważnie o tej relacji, głębsze uczucia się pojawiły, ale też nie chcę i nie potrafię ich okazać, bo kiedy próbowałam on nie podjął inicjatywy, jestem osobą po przejściach

2 - tutaj takie gwałtowne zmiany się w nim dokonują. Na początku owszem, uczucia okazywał, ale zawsze pod wpływem (wydaje mi się, że jest skryty, poza tym świeżo po nieudanym związki, myślę że gdzieś tam jeszcze krąży myślami... nie wiem czy to miłość, czy po prostu się boi, jest rozbity)

3 - miłość platoniczna. A no właśnie. Znamy się od dziecka, zawsze obcinałam go z okien, ja też nie byłam mu obojętna, o czym sam mi powiedział, na trzeźwo. On już w tej swojej ciemnej strefie, ja dziewczyna z dobrego domu, inteligentna, myśląca przyszłościowo choć trochę pogubiona przez nieudane życie i złe towarzystwo. Jest ta chemia, szybsze bicie serca ale żadne z nas nie potrafi powiedzieć o tym otwarcie i podjąć walki (no może ja tak, ale potrzebuję zachęty)

4 - Same karty na romans tu widzę, oprócz tego Maga. Chociaż Mag też o romansie mówi, zależy jak leży.

 

Na podstawie kart i własnej intuicji zdałam sobie sprawę, że on chce skończyć z tym życiem, ale nie potrafi, jest mu wszystko jedno, dostatnie życie mu się podoba i może choć podświadomie chce, nie bardzo przekłada się to na rzeczywistość. Może on nie wie, że ja wiem czym się zajmuje i boi się, że go nie zaakceptuję? Poznał mnie na tyle, że przejrzał mnie na wylot. Ja chcę stagnacji, ogniska domowego. Sprawy materialne tez są bardzo ważne dla mnie, ale tylko osiągniete własną pracą.

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie rozłożyłaś w każdym punkcie po jednej karcie (dla ciebie dla niego)

 

1 jak dobrze zrozumiałam co Ty myślisz o nim? i tu jest Kapłan

 

Tutaj może postrzegasz go jaką osobę zamkniętą w sobie, ale też taką, która potrafi być oparciem takim duchowym, przyjazną, również żyjącą przeszłością. Hm jako kapłan może taki tradycjonalista?

 

2) on - 16 - Wieża

 

Przyszła mi taka myśl, że on boi się, że Cię skrzywdzi, może przez ten jego styl życia. Jak on się z Tobą zwiąże to wejdziesz na ta stronę co i on. Przez to może trzymać Cię na dystans. Nie chce dla Ciebie takiego życia.

 

3) gwiazda

Wydaję, mi się że mu się podobasz, ale chcę Cię chronić z tych powodów co napisałam w karcie Wieża. Tak jak napisałaś będzie darzył miłością platoniczną.

 

4 Gwiazda, Głupiec, Arcykapłanka ( tu skończyłabym na tych 3 kartach)

 

Z tych kart wynika, że ta relacja będzie oparta na przyjaźni, zabawie, miłość platoniczna. Teraz jeszcze taka myśl mnie naszła, że może udawać przed Tobą takiego "bawi damka" co mu na niczym nie zależy, lubiący przygody, a niestały związek. Ja czuję te karty jako chęć bronienia Ciebie przed tym złym światem. On zdaje sobie sprawę, że Ty do tego otocznie nie należysz, a co najważniejsze on nie chce żebyś w nim uczestniczyła. Ten Mag może mówić o tej zasłonie. Ukrywania tego przed Tobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyłaś mnie, wiedziałam, że jest tu coś głębszego ale bardziej spodziewałam się, że tu chodzi po prostu o chęć bycia w samotności.

Po tym co napisałaś chcę być jeszcze bliżej niego, rozczuliło mnie to.

Już nawet nie jako dziewczyna tylko przyjaciółka. Nie chcę, żeby to robił...

Jakoś nie miał oporów, żeby mnie częstować, gdy tego chciałam. Pamiętam, jak źle się poczułam i wydarłam się na niego, aby koło mnie usiadł, to zrobił to w mgnieniu oka. A to odpychanie się odebrałam jako punkt zaczepny, zabawę.

Nie wiem co robić, boję się napisać pierwsza, a wiem że on tego nie zrobi. Chcę to chociaż wyjaśnić, powiedzieć, że będę dla niego kim chce i nie mam zamiaru brać z tego powodu konsekwencji.

Może z czasem się zakocha, a jeśli nie to może w jakiś sposób mogę mu pomóc, chyba bym umarła, gdyby skończył w kryminale, nie chcę tego. Boję sie o niego.

Odniosłam też wrażenie, że mnie unika. Unika ale do czegoś tęskni, patrzy tak przenikliwie, odwraca się w moją stronę, uśmiecha pod nosem. Przemyka mi pod oknami nocą jak jakiś wampir, przez co wydaje się jeszcze bardziej seksowny <3 Jak go nie kocham, to na pewno uwielbiam :)

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak interpretowałam te karty to tak je czułam, chociaż nie mogę powiedzieć, że to na 100% mogę się mylić. Na początek poobserwuj zobacz czy to co napisałam ma jakiś sens. Czy będzie to miało odniesienie do jego zachowania. Moim zdaniem przyjaźń też fajna sprawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się narzucać, kiedyś poprosiłam o kontakt przez inną osobę, to od razu się odezwał, jak napisałam o uczuciach to zero odzewu do dziś, niepotrzebnie wspominałam.

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Może być też tak, że coś mu we mnie nie odpowiada, że jest ktoś inny (Kochankowie i Księżyc mogą o tym mówić?), albo po prostu nie jest gotowy na związek, czeka w oddali, obserwuje. Może być też tak, że miło było ale się skończyło.

Nie wiem, czy jego interesuje przyjaźń z kobietą ogólnie. Czy też przyjaźń z kobietą, która się w ni podkochuje. Jestem pewna, że koledzy, a w szczególności jeden plotkarz mu o tym powiedzieli, znam ich bardzo dobrze. Chociaż ten palant mógł też nazmyślać, bo innemu z kolei powiedział, że ja powiedziałam, że chciał mnie zgwałcić. I od tej pory jakiś dystans wyczuwam.

Skoro D ma zamiar tak całe życie wzdychać do księżyca, to ja poczekam na kogoś innego.

Możesz mi też powiedzieć, jakie karty mówią o kontakcie? Często mi Diabeł wypada, Mag, Kochankowie i Moc. No i całe cesarstwo i Arcykapłaństwo, Księżyc. Księżyc mówi o nocnych spotkaniach, relacji w ukryciu albo całkowitym braku kontaktu, chyba.

No nic, to na razie czekam.

Co prawda prosiłam u innych, ale widzę że dużo rozumiesz, mogłabym przenieść się do siebie, jeśli pozwolisz? Jest jeszcze taki inny pan którego chciałabym sprawić, w tym wypadku mam pełną datę.

Czy lepszy będzie taki ogólny rozkład na miłość dla mnie, który coś by pokazał, jakoś ich prześwietlił?

Cała ta relacja z D przypomina mi poprzedni związek, który się rozpadł przez osoby trzecie i moja nieufność. Też zaczęło się od przyjaźni, na odległość i długo tkwiliśmy w Wisielcu. Rozkład numerologiczny wyszedł piękny, ale coś tam się urwało...

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Kochankowie i Księżyc mogą o tym mówić?)

 

Czysto teoretycznie teraz:)

Pierwsza karta mogłaby mówić o wyborach, może być między dwoma kobietami ale nie tylko, a po jednej karcie nic nie wiadomo przynajmniej ja tak uważam. Załóżmy takie karty Cesarzowa/Kochankowie/Arcykapłanka no to już mi się wydaje romans to wypada. Księżyc natomiast to takie marzenia, wzdychanie, miłość platoniczna, albo skrywanie jakaś tajemnica, ukryty związek. Może np. być tak, że ktoś ma żonę czy męża, a w pracy ktoś się spodobał. Ale związku z tego nie będzie bo zajęty ;)

 

Możesz mi też powiedzieć, jakie karty mówią o kontakcie?

 

Jak wziąć pod uwagę karty, które by mogły odpowiedź na "tak" to wydaję mi się, że Głupiec, Mag, Cesarzowa, Cesarz, Rydwan, Sprawiedliwość, Gwiazda, Słonce, Świat. Ale nie jestem do końca pewna.

 

Jest jeszcze taki inny pan którego chciałabym sprawić, w tym wypadku mam pełną datę.

Czy lepszy będzie taki ogólny rozkład na miłość dla mnie, który coś by pokazał, jakoś ich prześwietlił?

 

Jeżeli nie pytałaś nikogo z wróżek na forum o tego Pana to Ci z chęcią pomogę. Można użyć tego przykładu (rozkładu) co wcześniej Ci podałam. Albo poszukać jakiegoś innego rozkładu partnerskiego. Albo sama możesz ułożyć pytania. Tylko nie rób tego dzisiaj odpocznij chwilę od kart, chodzi mi o to żeby nie wyszedł bałagan. Dopiero rozkład był na innego mężczyznę. Co za dużo to nie zdrowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam, ale odpowiedzi jeszcze nie uzyskałam, dlatego iż wcześniej pytałam o tego właśnie, ale nie mam pełnej daty, a większość potrzebuję.

No cóż, dużo tu niewiadomych, jak w każdej mojej relacji bo niewiedząc czemu, przyciągam relacje karmiczne, nikt nie ma tyle siły by walczyć, ja natomiast cierpliwości.

W każdym razie dziś odpuszczam, przed chwilą sobie stawiałam czy ktoś sie dzisiaj odezwie, wyszedł właśnie Diabeł, Słońce i Świat, poczytałam o energiach i wychodzi męska. Ostatnio z nudów często to robię wieczorem. Może to śmieszne, ale nie mam własnych kart wiec tarot online, obliczenia i chybił trafił, co się sprawdza. Moim zdaniem to nie przewróżenie a upór i nieufność. Np. jak karty wychodzą negatywnie to z uporem maniaka stawiam po raz kolejny, jednak nadal wychodzi negatywnie i odwrotnie - jak są pozytywne to niedowierzam, ale po pewnym czasie się sprawdza.

Na pana D często koło mnie prześladuje, pewnie się odezwie jak ja się poddam całkiem, bo coraz częściej wątpię w kontakt z jego strony, no i mam przeczucie, że pewnie na wiosnę się spotkamy, a do tego czasu on rzeczywiście może kogoś mieć, to wszystko wygaśnie, a ja pewnie pojadę.

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam go i chyba nie jest prawdą co mowisz. Przywitał się z kolegą a na mnie spoglądał ukradkiem.

Chyba był czysty, przynajmniej tak wyglądał, starałam się nie przyglądać. Uciekł przede mną do busa, mimo że transport miał u tego kolegi.

Napisałam mu co o nim myśle, nie wiem czy ma sumienie ale z taką osobą ja nie mam zamiaru sie przyjaźnić. Chyba mu przeszło wszystko względem mnie, mi też chociaż mi przykro i chciałam dalej spróbować, wszyscy mówią że nie warto.

Nie zrozumiem go i chyba już nie chce, sprawdzisz mi tamtego pana? Może sama wybierz rozkład, ja coś próbowałam ale wisioł mi wszedł na końcu, mieszam już z tymi kartami wiec nie zaczynam.

Przeczytałam kiedyś na takiej fajnej stronie o tarocie że jest taka zasada - jak facetowi zalezy to będzie się starał o kontakt, nie ma takiej siły co go postrzyma. A M jest takim przyjacielem na uboczu.

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem wiedźma, wiedziałam że kogoś ma.

Dziewczynę z dzieckiem, podobno porządna, facet ją zostawił. Ale pan De ma ją tylko do jednego, niby... a ja sobie miejsca nie mogę znaleźć i kombinuję, jak by go tu zdobyć, nie uniżając sie...

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ja to jestem wiedźma, wiedziałam że kogoś ma.

Dziewczynę z dzieckiem, podobno porządna, facet ją zostawił. Ale pan De ma ją tylko do jednego, niby... a ja sobie miejsca nie mogę znaleźć i kombinuję, jak by go tu zdobyć, nie uniżając sie...

 

I jak to mężczyźni mogą zawrócić głowę, pewnie pan stosuje metodę: kropla drąży kamień i Cię złamał :D Uważaj na niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj, to prawda.

Nie widziałam go dość długo, ostatnio jak koledzy po pijaku narobili mi wstyduu krzycząc : Twój D!!! Myślałam, że się zapadnę pod ziemię, i tak tu komuś coś powiedzieć.

Generalnie to nie mam teraz czasu na pierdoły, ale gdzieś tam z tyłu głowy sobie mieszka skurczysyn xD

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak - we własnej osobie xD

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak : D

Powiem mu, żeby mnie pocałował w denara haha.

Swoją droga - ciekawe co by zrobił za 5 zł :D

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha :D Ale coś tych Króli łączy, pojawiają się kiedy chcą i robią zamieszanie... są w stanie stopniowo drazyc kamień, dopóki nie dopna swego.

I coś w nich jest takiego, że aż emocje grają w każdej komórce :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tak <3

mimo wszystko gdyby wrócił, to zawsze bym go przyjęła z otwartymi ramionami, ale przynajmniej teraz bym wiedziała na co mogę liczyć :)

teza Aniki chyba sie nie sprawdziła, wątpię by on mnie chronił, wszyscy wspólni znajomi mówią, że on ma mnie głęboko w czterech. Poza tym facet jak kocha to walczy, cokolwiek by sie nie dzialo. Zresztą te nasze przeszkody wcale nie są takie nie do pokonania

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawialas się nad tym, że możesz przyciągać do siebie mężczyzn, którzy np. nie mówią o swoich uczuciach ? :P Mi zrobiono taki rozklad i się okazało wreszcie, co za gagatki się pojawiają.

Mężczyzna jak kocha to nie istnieje dla niego jakiekolwiek 'ale', będzie walczył, bil się i choćby miałby Cię wyciągnąć spod ziemi to by się nie zawahał.

Te Diablicho pojawiało się w rozkladach, w sumie ono jak dla mnie zawsze mówi o pożądaniu, wręcz jakiejś obsesji, która przyciąga nas jak magnez do kogoś. Jako, że to Król D. :D to powiem tak... nie ciekawi jak na partnera, w sumie jak Królowie Mieczy, poza tym Król Denarow jest mega wygodny, mimo, że ma kobiete, będzie szukał i uwodził, może nawet być sponsorem, dziwne są to typy i trudne.

 

Chcieć to móc ! To Twoje życie i Ty jesteś w nich Krolowa, pamiętaj :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...