Skocz do zawartości

czy pozytywne myslenie działa?


Ina

Polecane posty

Działa, ale szczęściu trzeba dopomóc. Czyli jeżeli, ktoś chce mieć dobra pracę, to oprócz afirmacji, musi też zacząć jej szukać, bo raczej z nieba nie spadnie... Poprzestanie na samych afirmacjach nic nie da, bo zabraknie najważniejszego czynnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedząc w domu? Szczerze? to raczej nie. Najpierw trzeba porozsyłać swoje cv, znaleźć jakieś oferty, zadzwonić do różnych firm i dopiero wizualizować sukces, że jakaś firma zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną albo przyjęła do pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak to działa. I tak jak Ismena napisala nic z nieba samo nie spadnie. Myśl o dobrej pracy, wizualizuj sobie ją, każdy szczegól, ile bys chciala zarabiac, z jakimi ludzmi chcialabys pracowac itp. Wyobrazaj sobie ze juz masz ta prace. I myslami przyciagniesz taka jak sobie wymarzylas. Badz bardziej czujna a zauwazysz ze faktycznie to działa. Marzysz o pracy, zapominasz o tym (badz nie) i w niedlugim czasie widzisz dobrą ofertę. Składasz cv, myslisz w ten sposob, ze juz Cię przyjęli, pragniesz tego i za kilka dni oddzwaniają by umówić sie na rozmowę kwalifikacyjną. Wizualizujesz sobie tą rozmowę , idziesz na nią, odbywa się to tak jak wymyśliłaś i jestes zatrudniona ;D Nie mam pojecia jak to mozliwe ze mysli się materializuja nawet te najbardziej ukryte, niedawno to odkrylam wnikliwiej obserwujac siebie i otoczenie.Myslami mozesz sobie wykreowac zycie takie jakiego pragniesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To jest brakujący element sekretu - działanie:)

W każdym poradniku czytamy, ze wystarczy pozytywnie myśleć i w to wierzyć, ale nigdzie w sumie nie piszą o działaniu.

To tak jak z oddychaniem, niby samo powinno się dziać, ale trzeba wciągnąć to powietrze i wydmuchać - to jest działanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z działaniem, już tak łatwo jak z oddychaniem nie ma ;)

Bo, aby zadziałać trzeba coś zrobić, czasem jest, to coś błahego, łatwego, ale jednak. Mimo tego, część osób nawet tego nie robi, a oczekuje zmian. Zamiast działać wolą narzekać.

Nie wiem, czy to jest spowodowane właśnie tym, że w większości poradników, książek o pozytywnym myśleniu nic nie ma o równie ważnym działaniu, czy po prostu ludziom się nie chce, wychodzić z jakimkolwiek działaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ismeno, to był tylko przykład z tym oddychaniem. Oczywiście czasem jest łatwiej, a czasem ciężej, ale w końcu robimy to dla samego siebie. Nikt tego za nas nie zrobimy, my za kogoś tez nie zadziałamy. Wiec jak ktoś woli narzekać niech nie oczekuje, ze coś w jego życiu się zmieni, natomiast jeśli ktoś chce coś zmienić niech zacznie działać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najtrudniej jest zacząć, zrobić ten pierwszy krok ku pozytywnemu myśleniu. Jak wiadomo społeczeństwo polskie lubi narzekać, marudzić, a jeżeli nawet spróbują to brak szybkich efektów może ich zniechęcić. Dlatego też, od siebie dodam - cierpliwość i wytrwałośc, to także ważne cechy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że działa.

Z początkiem roku spadły na mnie jak grom z jasnego nieba, nowe możliwości, nowe kontakty, nowe myślenie, sekret działa, aczkolwiek w połączeniu z audiobookiem Potęga Podświadomości działa niemalże natychmiastowo, zależy czego człowiek na daną chwilę oczekuje czy pragnie. :)

Także serdecznie polecam, i powiem szczerze, że czuję, jakbym budziła się z zimowego snu. Szkoda, że dopiero teraz, a nie 10 lat temu, jednocześnie ciesząc się, że nie czekałam kolejnych 20stu <haha2>

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Szkoda, że dopiero teraz, a nie 10 lat temu, jednocześnie ciesząc się, że nie czekałam kolejnych 20stu <haha2>

Na wszystko jest odpowiednia pora :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Ismeno, czekam teraz na trzęsienie ziemi w uczuciach :) W końcu musi nastąpić. :) A do tego czasu wir pracy i zainteresowań :)

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pozytywne myślenie zawsze się opłaca bo jesteśmy szczęśliwi, narzekając nigdy tego nie osiągniemy. Trzeba dostrzegać to co dobre w naszym życiu a nie skupiać się na złym. Dla niektórych może być to trudne ale można wypracować trzeba tylko chcieć. Dostrzegajmy nasze szczęście bo w życiu kazdego człowieka jest wiele szczęścia którego niektórzy jakby nie chcą dostrzec..Ja codziennie dziękuję i jestem wdzięczna za małe rzeczy- za słońce że świeci, za to że mam co jeść , że jestem zdrowa i za wiele innych rzeczy i właśnie dlatego świat się dla mnie zmienia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pozytywne myślenie działa i to tak samo jak negatywne. Każda myśl ma znaczenie. Wystarczy w to uwierzyć i chociaż przez hmm miesiąc spróbować. Efekty będą, o ile ta próba będzie świadoma i nie będzie zakłócana przez negatywne wibracje, zwątpienie, czy rezygnację. Przed obraniem celu trzeba się zastanowić, czy coś innego nie przeszkodzi w jego osiągnięciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Oczywiście, że działa tylko ludzie nastawiają się na spektakularne rzeczy, które chcą mieć często natychmiast na następny dzień od zaczęcia stosowania pozytywnego myślenia <szok> Wtedy mam ochotę powiedzieć: "Heloł, bejbe, uspokój się" Ooo Trzeba przede wszystkim nauczyć doceniać się małe, drobne rzeczy, dla mnie to raczej podstawa. Wszystko co wysyłamy do nas wraca, często w dziwnych, dość trywialnych sprawach np. zawsze mamy zielone światło na drodze, albo uśmiechają się do nas małe dzieci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Bez wiary że coś może się udać pozytywne myślenie nie zadziała. Trzeba wierzyć a nawet być pewnym że coś co zamierzamy uda się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa jak najbardziej. Mi dużo pozytywnych rzeczy udało się przyciągnąć, ale na pewno musiałam dopomóc działaniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sama po sobie widzę, że afirmacje i pozytywne myślenie działa :)

Dzięki temu stałam się bardziej pewna siebie w kontaktach międzyludzkich, a wcześniej byłam typowym introwertykiem ;) Znajomi i rodzina też to zauważają, bo od własnej matki usłyszałam, że "ostatnio strasznie się zmieniłam". Dla mnie jest to zmiana na plus, dla innych niekoniecznie :P

 

Teraz skupiam się na sferze zawodowej, więc wierzę że wkrótce dostanę pracę

;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama po sobie widzę, że afirmacje i pozytywne myślenie działa :)

Dzięki temu stałam się bardziej pewna siebie w kontaktach międzyludzkich, a wcześniej byłam typowym introwertykiem ;) Znajomi i rodzina też to zauważają, bo od własnej matki usłyszałam, że "ostatnio strasznie się zmieniłam". Dla mnie jest to zmiana na plus, dla innych niekoniecznie :P

 

Teraz skupiam się na sferze zawodowej, więc wierzę że wkrótce dostanę pracę

;*

Twój post, to nic innego jak dowód na to, że jeżeli tylko się chce, to można wszystko <ok>

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Ismeno, czekam teraz na trzęsienie ziemi w uczuciach :) W końcu musi nastąpić. :) A do tego czasu wir pracy i zainteresowań :)

 

"zaledwie" rok później zaczęło się dziać, a dwa lata później doszło do tego świadome chcenie kontynuowania. Możnaby rzec szmat czasu, a jednak wiele się po drodze wydarzyło byśmy byli tym kim jesteśmy teraz.

Pozytywne myślenie wywodzi się z pozytywnych uczuć, emocji, wciąż się ich uczę, ale punktem wyjścia pozytywizmu jest akceptacja siebie, swoich reakcji a dopiero po akceptacji można cokolwiek świadomie przyjąć, lub nie, można zmienić świadomie lub odstąpić od zmian. :)

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Na pewno polepsza samopoczucie

A jeśli polepszy się samopoczucie, to wzrośnie też motywacja do działania. W przypadku, gdy jest motywacja, łatwiej i chętniej rozpoczyna się nowe projekty czy kończy już rozpoczęte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A co w przypadku gdy myśli się pozytywnie a coś w głowie mówi "nie uda ci się" "popełniłeś za dużo błędów" "to nie ma sensu"? I znów samopoczucie spada na ten poziom w którym było się wcześniej czyli coś pomiędzy pozytywnym a negatywnym stanem <smutas>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mistiko napisał:

A co w przypadku gdy myśli się pozytywnie a coś w głowie mówi "nie uda ci się" "popełniłeś za dużo błędów" "to nie ma sensu"? I znów samopoczucie spada na ten poziom w którym było się wcześniej czyli coś pomiędzy pozytywnym a negatywnym stanem <smutas>

Musisz się zaprogramować na pozytywne myślenie, wierzyć w to i przede wszystkim DZIAŁAĆ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...