Skocz do zawartości

Atrakcyjność przyciąga sukces.


Nadia

Polecane posty

Aby odnosić sukcesy, należy działać i postępować jak człowiek sukcesu. Jest to jedna z najtrudniejszych zasad filozofii sukcesu Napoleona Hilla, gdyż zakłada, słusznie zresztą, iż sukces mentalny poprzedza faktyczny sukces osiągnięty w życiu rzeczywistym.

 

Wiąże się ona oczywiście z przekonaniem, iż jedyną rzeczą, którą tak naprawdę jesteśmy w stanie sterować i kontrolować, jest nasz sposób myślenia i zachowania. Sukces zaczyna się w głowie, a jego bezpośrednim źródłem jest odpowiednie nastawienie mentalne (psychiczne, umysłowe).

Jeżeli jesteśmy zrozpaczeni, sfrustrowani i negatywnie nastawieni, nie ukryjemy tego przed otaczającym nas światem, a nasza pesymistyczna postawa zniszczy naszą atrakcyjność i zniweczy wszelkie szanse na osiągnięcie sukcesu.

Atrakcyjność osobowa jest bowiem siłą, która przyciąga, a nie odpycha sukces. Kluczem do sukcesu jest zatem „właściwa postawa umysłowa w dowolnej sytuacji” , nawet w czasach najgorszego kryzysu życiowego.

Człowiek z pozytywnym nastawieniem to człowiek uśmiechnięty, z odpowiednią postawą i tonem głosu, to człowiek pewny swojego sukcesu, a więc człowiek atrakcyjny dla innych i samego sukcesu. Człowiek negatywny i nieatrakcyjny to jego przeciwieństwo.

 

Jak można kształtować atrakcyjną osobowość?

●ćwiczyć uprzejmość i takt w stosunku do innych ludzi

●świadomie kontrolować ton głosu i mówić tonem spokojnym i pewnym siebie

●wyrobić w sobie nawyk uśmiechania się (jako przeciwwaga gniewu i smutku)

●świadomie kształtować wyraz twarzy, aby emanować spokój i pewność

●ćwiczyć tolerancję, cierpliwość, sprawiedliwość i szczerość

●śmiać się i ćwiczyć dobry humor

●używać słów pozytywnych, aby komunikować swoje nastawienie

 

 

Sukces jest wiarą a „wiara jest stanem umysłu”.

Wiara jest motorem pozytywnego nastawienia umysłowego i siłą, która pozwala przetrwać chwile zwątpienia. Jeśli wierzymy, jesteśmy przeświadczeni, że sukces jest naszym przeznaczeniem i niezależnie od tego, co się wydarzy, na pewno go osiągniemy. Wiara pośredniczy w przejściu od idei do realizacji i jest „źródłem energii, które przekształca [...] myśli w czyn”.

 

Wiara to przeciwieństwo niewiary i siedmiu stanów strachu: biedy, krytyki, choroby, utraty miłości, starości, utraty wolności i śmierci. Wiara to momenty, w których podejmujemy walkę z obawami i blokujemy napływ negatywnych myśli, to także chwile, w których całkowicie oddajemy się nadziei na spełnienie naszych marzeń i nie zważamy na przykrości, które napotykamy.

 

Jak uruchomić i kultywować wiarę?

●sprecyzować swój cel, względnie swoje cele

●stosować autosugestię/afirmacje i przemawiać do siebie najlepiej w formie modlitwy

●stosować wizualizację i wyobrażać sobie siebie odnoszącego sukces

●myśleć o sukcesie i korzyściach, które z tego wynikną

●przebywać w odpowiednim pozytywnym otoczeniu

●wykorzystywać każdy dzień, aby posunąć się do przodu

●znaleźć mentora lub osobę, która będzie obserwowała i wspierała postępy

●wykorzystywać pomoce wizualne w domu (np. książki, zdjęcia)

●uzdrawiać negatywne emocje

● kształtować przekonanie o słusznie obranej drodze

 

Jóskowiak Przemysław – 8 sekretów Napoleona Hilla

źródło: www.zenforest.wordpress.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Tak, nie od dziś wiadomo, że "bycie ładnym pomaga", czy też to, iż "ładne osoby mają łatwiej w życiu". Nie raz, czy dwa byłam świadkiem tego, że ładnej dziewczynie ustępowali miejsca w autobusie, czy po prostu inaczej była taka osoba traktowana., Ale do rzeczy - wygląd, to nie wszystko, ważny jest także uśmiech - co zresztą jest poruszane w tym artykule - jeżeli wejdziemy do banku czy do innego urzędu, z usmiechem na ustach i plikiem dokumentów do wypelnienia, załatwienia, mamy teoretycznie dużo wiecej szansy na uprzejmość urzędników, niż osoby, które wejdą ponure.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czyli generalnie nastawienie.

 

Co do osób "ładnych". Zgadzam się, że mają trochę łatwiej i są przychylniej traktowane, ale to nie jest też tak, że maja cudownie. Przyznam się do jednej nieładnej sytuacji. Kiedyś w autobusie jechałam z dwiema kobietami - koleżankami i zaintrygowała mnie ich rozmowa, więc podsłuchałam. O ile jedna była ładna, to druga była wprost śliczna. To co usłyszałam wprawiło mnie w osłupienie, bo nigdy się tez nad tym w ten sposób nie zastanawiałam. Ta śliczna Pani żaliła się tej ładnej, ze owszem ma mnóstwo znajomych, dostała świetną prace io zdaje sobie sprawę z tego, ze jest również zasługą wyglądu (wywnioskowałam, ze nad wyraz pracodawcy nie interesowali się jej umiejętnościami), ale jest nieszczęśliwa. Nie może ułożyć sobie życia. Ci mężczyźni odważni, którzy się z nią umawiają sa niemiłosiernie puści i brak w nich szacunku do niej, do kobiet, wyższych wartości. A Ci mężczyźni, którzy sa dobrzy, ciepli uciekaja od niej. Boją się odrzucenia, bo myślą, że jak ładna to nie są na jej progi, lub po prostu boją się zaczepić.

 

Na to wygląda, że nawet Ci ładni mają swoje rozsterki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ktoś słyszał coś na temat efektu aureoli, inaczej zwanym efektem anielskim? Najogólniej polega on na tym, że gdy widzimy ładną osobę, przypisujemy jej kolejne pozytywne cechy, skoro ładna, to i miła, sympatyczna, przyjacielska, pomocna itp. W ten sposób wyrabiamy sobie o niej własne zdanie, które przy bliższym poznaniu tej osoby może (i często tak jest) okazuje się błędne. Stąd też narodziło się przekonanie, że "ładne osoby mają łatwiej w życiu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mądrze napisane,

Jeśli widzimy kogoś np ze zmarszczonym czołem nie wyjdziemy z inicjatywą kontaktu, tak chętnie, jak z osobą, która się do nas uśmiecha. Opanowanie mowy ciała w tym mimiki twarzy to umiejętność, którą chciałabym posiąść. Mam nadzieję, że uda mi się wkrótce nad tym zapanować, bo jest to bardzo ważne, i rzeczywiście wiele może pomóc.

Ładny wygląd tak jak w powyższych postach zostało co nieco napisane, chciałabym tylko nawiązać, że każdemu co innego się podoba. Mimo,że nie powinno się oceniać książki po okładce, każdy ma np. swoje wymagania co do wyboru np. partnera, i uważam, że to są zupełnie naturalne odruchy i nie ma co się tego wstydzić. Ile osób żyje na tym świecie tyle wymagań- mniej więcej tak to wygląda, po bliższym poznaniu danej osoby można zweryfikować jej obraz w naszych oczach z rzeczywistością.

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Choćby nawet zobaczcie, jak postrzegana jest wizyta w banku czy w zusie - gdzie większość to poważni, a nawet surowi pracownicy. Rzadko pytając o coś, spotykamy się z uśmiechem, który zachęcałby do dalszej konwersacji. Stąd tak nie lubimy chodzić do takiego typu miejsc, bo od razu kojarzy się to nam z problemami, z osobami, z którymi ciężko jest cokolwiek załatwić, z przedmiotowym traktowaniem.

A co jeśli Ci wszyscy urzędnicy zawsze byliby uśmiechnięci i chętnie odpowiadali na pytania - wtedy, każdy z nas chodziłby po porady z radością i świadomością, że na pewno wszystko od ręki załatwi ;)

 

Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale często to się właśnie dzieje. Nie raz były prowadzone eksperymenty, ludzie przebierali się za bezdomnych, biedaków i byli postrzegani z niechęcią, przechodnie się od odsuwali, omijali, a nawet wulgarnie na nich reagowali. W ludzkim umyśle zapisane są pewne schematy, zresztą każdy z nas uczył się ich już od dzieciństwa poprzez bajki, gdzie ten wzorzec - brzydki, ładny jest bardzo wyraźnie pokazywany. Zauważcie - księżniczki, piękne, niewinne, słodkie, dobroczynne. Ogry - złe, brzydkie, chamskie. I tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Tylko czy taka właśnie "atrakcyjna osobowość" jest doceniana i rozumiana? Myślę, że jestem osobą inteligentną emocjonalnie, ale posiadam troszkę odczucia bycia nie do końca zrozumianą. Taka osobowość jest raczej doceniana dopiero po pewnym czasie. Mimo wszystko jednak uważam, że warto być takim człowiekiem - dobrym dla innych, ale posiadającym nieco zdrowego egoizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...