Skocz do zawartości

No to Ho’oponopono - czyli metoda hoponka


maleficent

Polecane posty

Przejrzałam sobie cały wątek Prawa Przyciągania i nie znalazłam żadnego tematu, który mówiłby o tej, jakże banalnie prostej i przynoszącej efekty metodzie.

 

Ho’oponopono to starożytna hawajska sztuka przebaczenia, pojednania oraz oczyszczenia mentalnego i uwalniania zblokowanych emocji. Jak sama nazwa wskazuje, technika ta, sprawia, że wszelkie problemy, które nas dotyczą przestają być uciążliwe i przygnębiające, doznajemy oczyszczenia, katharsis naszego życia. Zgodnie z założeniami tego oczyszczenia, bez znaczenia jak duży jest Twój problem, bądź Twój nieświadomy blok, musisz go poczuć, a następnie zwyczajnie poprosić Boga, bądź Wyższej Mocy (wstaw tu odpowiednie dla siebie słowo), aby posprzątał bałagan w Twojej głowie i emocjach.

 

(źróło: https://kwiatlotosu.wordpress.com/2011/06/05/hooponopono-z-eft-technika-uwalniania-z-nieswiadomych-blokad/)

 

Cały myk polega na tym, aby w momencie, gdy mamy zły nastrój, pojawiają się jakieś problemy, chcemy uwolnić się od starych przekonań blokad, przyciągnąć kogoś/coś, zmienić siebie, wpłynąć na swoje zdrowie etc, powtarzamy jedynie 4 frazy:

✻ Przepraszam

✻ Proszę Wybacz Mi

✻ Dziękuję

✻ Kocham Cię

 

Więcej informacji na temat hoponki znajduje się w źródle, który podałam powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo fajna i zarazem skuteczna metoda! Na chwilę obecną można znaleźć bardzo dużo książek na ten temat, a oprócz tego stają się coraz bardziej popularne kursy, pozwalające nabyć wiedzę z Ho’oponopono.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że może warto byłoby tę metodę bardziej rozpowszechnić an forum, aby dotarła do większej ilości użytkowników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

uwielbiam tę metodę :)

"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na mnie działa. Ostatnio mam dużo problemów, nie mogłam spać po nocach, zasypianiu towarzyszył lęk, miałam czarne myśli. Gdy zastosowałam tę metodę lęk i stres minął i zaczęłam widzieć wszystko w jasnych barwach. Może to naiwne, ale poczułam się po tym oczyszczona ze wszystkich negatywnych emocji (wyobrażałam sobie przy tym, że wszystko co złe odkleja się ode mnie) :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Na mnie działa. Ostatnio mam dużo problemów, nie mogłam spać po nocach, zasypianiu towarzyszył lęk, miałam czarne myśli. Gdy zastosowałam tę metodę lęk i stres minął i zaczęłam widzieć wszystko w jasnych barwach. Może to naiwne, ale poczułam się po tym oczyszczona ze wszystkich negatywnych emocji (wyobrażałam sobie przy tym, że wszystko co złe odkleja się ode mnie) :).

Wystarczy powtarzać tylko te słowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ho’oponopono w  tłumaczeniu oznacza:  ho’o – zrobić, spowodować, doprowadzić do czegoś;  pono – prawidłowo, perfekcyjnie, słusznie, w boskim porządku, w harmonii; wyraz ponopono – jest jakby wzmocnieniem znaczenia i  oznacza – wprowadzenie rzeczy lub zdarzeń we właściwym porządku, aby zbudować harmonię. Można więc napisać, że Ho’oponopono jest duchowym procesem oczyszczającym nieharmonijne zdarzenia i  wprowadzającym boski porządek. Dosłownie oznacza „poprawiać”, „naprawiać”. to jest proces, w którym oczyszczamy i uwalniamy negatywne emocje związane ze wspomnieniami i wydarzeniami z przeszłości. Oczyszczanie metodą Ho’oponopono jest prostym procesem wspomagającym uwolnienie wspomnień, które ukazują się jako problemy w naszym obecnym życiu. to jest prośba do Boskości o  usunięcie wszelkich toksycznych energii ukrytych w  naszej podświadomości. W  miejsce negatywnych energii wprowadzana jest boska energia światła.

Każdy nasz problem zaczyna się zawsze od jednej myśli. Każda myśl, bez względu na to czy jest dobrą myślą, czy złą, jest energią wysyłaną przez nas w przestrzeń. wszechświat odpowiada na nasze myśli, dając nam dokładnie to, na czym się koncentrujemy. Po wielu latach negatywnego myślenia organizm i  psychika ludzka jest tak bardzo wyuczona przyjmować tylko to co złe, że staje się to częścią naszej osobowości.  człowiek uzależnia się od negatywnych myśli i emocji.

Najtrudniejsze w tym procesie jest zrozumienie faktu, że sami tworzymy naszą rzeczywistość. to nasz umysł kreuje to, jacy jesteśmy, ile zarabiamy, gdzie mieszkamy, jakiej jakości mamy życie, jakich ludzi spotykamy, co robimy itp. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to, że sam stworzyłeś warunki, w jakich żyjesz, początkowo może to być dla ciebie szokiem! Nie przejmuj się, to przeżycie jest właśnie początkiem twojego dalszego rozwoju duchowego.

Stosując metodę Ho’oponopono, nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie wywołującej problem. Jedyna informacja jaka jest nam potrzebna to świadomość naszego aktualnego problemu. Nasza podświadomość zna przyczynę, a nasza świadomość prosi o  wybaczenie. Oczyszczając siebie, oczyszczamy też wszystkich i wszystko, co mamy dookoła siebie: rodzinę, przodków, zdarzenia, miejsca, przedmioty, rośliny. Ho’oponopono zawsze działa we wszystkie strony.

 

źródło: http://www.nowaswiadomosc.pl/198-czym-jest-hooponopono.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...