Skocz do zawartości

Co dajesz, to dostajesz


Alicja

Polecane posty

Co dajesz, to dostajesz - nieprzemijająca zasada istnienia

 

W życiu dostajesz zapłatę za każdą rzecz, jakiej dokonasz. Za każdy uczynek, a nawet myśl – zarówno dobre, jak i złe. Jeżeli pomagasz przyjaciołom bezinteresownie, w chwili potrzeby ktoś i do ciebie wyciągnie dłoń. Pomagając obcemu na ulicy, możesz mieć pewność, że za jakiś czas ktoś i tobie pomoże.

 

[...]Co ciekawe, bardzo często się zdarza, że właśnie te najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do zrozumienia i zastosowania w życiu. Choć ich potęga prawie nie zna granic, wielu ludzi kompletnie nie potrafi z nich korzystać. Zamiast tego doświadczają porażek i wielu przykrości; nie mają kontroli nad swoim życiem.

 

[...]Zanim zaczniesz przeklinać los, Boga czy innych ludzi – sprawdź siebie. Przetestuj własne postępowanie, sposób myślenia i wypowiedzi. Upewnij się, że to, co dajesz z siebie, jest dokładnie tym, co jesteś w stanie przyjąć.

 

Wiele negatywnych zdarzeń może mieć miejsce w twoim życiu. I z pewnością budzą one gniew i całą gamę negatywnych emocji. Ale wiesz co? One przyciągają jeszcze więcej tego samego. Jeśli więc twoje życie nie wygląda tak, jakbyś tego chciał – zmień siebie. Niech to będzie pierwszy krok.

 

[...] Uświadomienie sobie prawdziwego znaczenia powyższej sentencji ujawnia, jak ekscytujące może być ludzkie życie. Przemyśl to przez chwilę, a dostrzeżesz prawdę. Na świecie nie ma prawdziwych ofiar losu. Każdy z nas sam decyduje, co z siebie da światu. A potem dostaje dokładnie to samo.

źródło: przewodnikduchowy.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Również uważam, że to co wysyłamy, to dostajemy w zamian. Jedni to nazywają "karmą", a ja nazywam to wyrównaniem energii w wszechświecie. Dlatego też korzystniejsze jest wysyłanie dobra, ponieważ zostanie nam ono zwrócone. Prędzej czy później, ale tak się stanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja tez kiedys w to wierzylam ale od dluzszego czasu juz watpie.....jest tylu podlych ludzi dookola a jednak jakos uchodzi im to plazem.naprawde nie ponosza zadnych konsekwencji.

Moze dlatego tacy podli wlasnie sa-nie wiem...

Ale to co widze dookola obala w moich oczach cala ta teorie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedys w to wierzylam ale od dluzszego czasu juz watpie.....jest tylu podlych ludzi dookola a jednak jakos uchodzi im to plazem.naprawde nie ponosza zadnych konsekwencji.

Moze dlatego tacy podli wlasnie sa-nie wiem...

Ale to co widze dookola obala w moich oczach cala ta teorie

Wszystko w swoim czasie ;)

Z reguły tak właśnie jest, jeżeli coś uchodzi płazem, to zachęca do dalszych podobnych działań i w przypadku tak jak określiłaś - podłych ludzi, może tak to działać. A później, to już jakby automatycznie staje się nawykiem <bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...