Skocz do zawartości

Programowanie podświadomości - afirmacje


Ismena

Polecane posty

Afirmacja jest krótkim tekstem wprowadzającym do naszej podświadomości nowe, pozytywne wzorce - programy, dzięki którym będziemy mogli inaczej niż do tej pory reagować i działać. A ponieważ najpierw trzeba czegoś pragnąć aby to dostać - tekst taki powinien wzbudzać w nas silne pozytywne emocje i skojarzenia.

 

Afirmacje możemy mówić na głos lub powtarzać w myślach. Można je nagrywać, zapisywać na kartkach, czy w zeszycie, przyczepiać do lustra w łazience, na lodówce czy na ścianie. Wszystko zależy od naszych potrzeb i pomysłowości. Róbmy po prostu to, co do nas najbardziej przemawia i jest dla nas najskuteczniejsze. Istotna jest za to systematyczność i skupienie na celu. Oznacza to, że nie wystarczy afirmować dwa razy dziennie np. rano i wieczorem, ale przez cały dzień postarajmy się utrzymać nastrój w duchu naszej afirmacji czyli po prostu nie dać się starym programom. Aby coś zaistniało w naszym świecie trzeba na tym skoncentrować nasze pozytywne myśli i właśnie od siły tej koncentracji zależeć będzie jak szybko i czy w ogóle ta rzecz się zamanifestuje. Przeciętnie trwa to od jednego do dwóch tygodni.

 

Do naszej podświadomości przemawia język uczuć i wyobrażeń, dlatego najlepiej jak nasze afirmacje połączymy z wizualizacją - obie techniki świetnie się uzupełniają.

 

Podstawy tworzenia afirmacji:

1. Tekst wzbudzający pozytywne emocje i skojarzenia

Podstawą tworzenia czegokolwiek w naszym świecie są nasze emocje. To one określają na czym skupiamy swą uwagę. Kiedy kierujemy myśli na niedostatek czujemy się źle: ogarnia nas pesymizm, zniechęcenie, złość, obawy czy depresja. Kiedy nasze myśli zsynchronizują się z naszym pragnieniem poczujemy się dobrze i nasze emocje wyrażać będą zadowolenie, nadzieję, radość i ożywienie. Nie możemy być skupieni na odczuwaniu braku tylko tworzeniu obfitości w naszym życiu. Pamiętajmy zatem o najistotniejszej zasadzie tworzenia: nasza uwaga powinna skupić się na rzeczy a nie na jej braku, a wskaźnikiem na czym się skupiamy są nasze emocje.

 

Im mocniej afirmacja pobudza w nas radosne oczekiwanie czy wręcz cieszenie się, jakby rzecz czy doświadczenie, którego oczekujemy już istniało, tym szybciej możemy spodziewać się rezultatu.

 

Afirmacja jest rozmową z samym sobą i my możemy wiedzieć, jaka będzie działać na nas pozytywnie, dlatego nie traktujmy ich jak regułek kopiując z innych stron, a ułóżmy coś specjalnie dla siebie, co pozwoli nam uwierzyć i otworzyć się na nowo na piękny przepływ energii.

Czasem musimy "obejść" zagadnienie dookoła, aby wprowadzić zmiany powolutku, dlatego że nasze podświadome programy potrafią stawiać opór. Niektóre z nich trwały w nas tak długo... Twórzmy zatem tylko takie afirmacje, które nie pobudzą tego oporu. Taki wewnętrzny sprzeciw na pewno wzbudzi w nas tekst, którego nie czujemy i w który nie wierzymy. Jeśli jesteśmy osamotnieni i nie udawały nam się do tej pory bliskie związki, mówienie sobie: "Mam wspaniałego partnera i udany związek" będzie dla nas oczywistym kłamstwem. Możemy łagodniej obejść nasz opór i powiedzieć, np. "Otwieram się teraz na pozytywny, jak najbardziej służący mi związek w moim życiu" lub "Otwieram się na miłość w moim życiu" itd.

Każdy z was poczuje co w nim wzbudzi radość i nadzieję, a co opór i frustrację. Uczucia te niech staną się pierwszym wyznacznikiem, czy afirmacja i cokolwiek tworzymy spełnia swą rolę.

 

Tak na co dzień, aby utrzymać synchronizację myśli z naszą afirmacją, zanim zaczniemy kontemplować jak zwykle negatywne emocje, które się pojawią podczas kolejnych naszych doświadczeń, zatrzymajmy się i zastanówmy się czego naprawdę CHCEMY i na tym właśnie zacznijmy się koncentrować.

 

Pamiętajmy, że za każdym razem, gdy doceniamy coś i chwalimy, czujemy się dobrze w związku z czymś, to mówimy: "proszę więcej". Wystarczy, że utrzymujemy stan doceniania i uznania, a przypłyną do nas dobre rzeczy.

 

2. Czas teraźniejszy

Twórzmy w czasie teraźniejszym, np. "Ja jestem zdrowy" a nie "Chcę być zdrowy." W pierwszym przypadku tworzymy teraźniejszość, w drugim coś w całkiem nieokreślonym czasie. Chyba nie chcemy spełnić naszego pragnienia, np. za kilkadziesiąt lat, ale oczekujemy spełniania tu i teraz? Wyobraźmy sobie, że żyjemy wyłącznie w teraźniejszości i w ten sposób patrząc na wszechświat twórzmy z rozmysłem słowem, myślą i uczuciem to, czego pragniemy.

 

3. Bez słowa "nie"

Kiedy mówimy: "Nie chcę być gruby", to jaki obraz utrzymujemy w umyśle?

Możemy zrobić małe doświadczenie, o którym czytałam w którejś z książek:

 

Wyobraźmy sobie różowego słonia. Piękny, różowy.. Dość łatwe, prawda? A teraz powiedzmy sobie: Nie chcę wyobrazić sobie różowego słonia. Co wtedy zobaczymy? Najpewniej różowego słonia! :D

 

To ćwiczenie w prosty sposób pokazuje zasadę jak nasz umysł odbiera słowa. Ważna jest treść podstawowych słów, to one budzą skojarzenia i wyobrażenia w podświadomości, a zaprzeczenie nie ma wtedy znaczenia.

Tworząc na co dzień myśli i afirmacje typu: "Nie jestem biedny", "Nie mam problemów", "Nie jestem chory", wyłapujemy tak naprawdę tylko sens słów chory, biedny i koncentrujemy się tak naprawdę na braku a nie zysku przywołując właśnie rzeczy, których nie chcemy przejawiać: biedę, problemy, chorobę. Tak działa nasza podświadomość: nie analizuje, tylko przywołuje skojarzenia i to właśnie, co w niej wzbudzamy tymi powtarzanymi słowami, to dla nas tworzy. Jak się okazuje bardzo ważny jest dobór słów jakich używamy na co dzień, które czasem powtarzamy jak samospełniającą się mantrę. Dlatego słowa czy myśli mają tak potężną moc. Dobrze dla nas samych byłoby nauczyć się używać ich świadomie, wybierając te wyrażenia i myśli, które nam służą i kreują nasz świat taki, jakim chcemy aby był.

 

4. Nie staraj się wpłynąć na życie innych ludzi, chyba że sami o to poproszą (np. w celu uzdrowienia)

Jesteśmy prawdziwymi twórcami, ale tylko swego życia. Możemy pozwalać na to, często nieświadomie, aby ktoś lub przeróżne okoliczności na nas wpływały, jednak to właśnie my udzielamy na to zgody. W ten sam sposób nie możemy tworzyć czyjegoś świata. Jest to niepodważalna zasada, dlatego zamiast bezowocnie skupiać się na kimś, aby spełnić swoje cele, zdajmy się raczej na wszech-mądrość naszej wspaniałej duszy. Przykładem tego może być sytuacja, kiedy pragniemy z kimś być. Jednak afirmując partnera w naszym życiu, nie należy skupiać się na konkretnej osobie, ale otworzyć na najlepszego i najbardziej odpowiedniego dla nas partnera. Być może będzie to ten, o którym teraz myślimy, jednak nie wiemy tego na pewno, ponieważ nie znamy pragnień i prawdziwego wnętrza tej osoby.

 

Ważne:

Podczas przeprogramowania najprawdopodobniej przyciągniemy sytuacje, które będą nam się wydawały warunkami niesprzyjającymi i jest to normalne, ponieważ wierzyliśmy w coś dość długo i te przekonania będą co jakiś czas przebijać się z podświadomości, dopóki nie zmienimy ich na stałe.

Możemy prowokować dokładnie odwrotne sytuacje do tych, które afirmujemy. Możemy też odczuwać chwiejne nastroje, kiedy szala wiary w zaistnienie przechyla się na jedną bądź drugą stronę.

Dlatego takie zmiany trzeba przeprowadzać ostrożnie, z wyczuciem, uważnie obserwując swoje wnętrze, czy nie stawia nam zbyt dużego oporu. Wraz z osiąganiem pewnych etapów w programowaniu, będziemy odczuwać mniejszy opór i łatwiej będzie nam świadomie wybierać to, czego chcemy. Można to porównać do osiągania poziomów w nauce gry na pianinie, kiedy z każdą przyswojoną przez nas praktyczną lekcją idzie nam coraz płynniej i łatwiej. Instrument muzyczny przestaje być dla nas przedmiotem, z którymi się zmagamy, a staje się w czasie gry częścią nas samych. Podobnie jest przy przeprogramowaniu: kiedy spotykają nas podobne sytuacje, przestajemy się zastanawiać i reagujemy zupełnie inaczej niż do tej pory, bo nasza podświadomość zostaje wypełniona nowym programem.

 

 

Przykłady:

Bogactwo i obfitość

Otwieram się na przyjmowanie: pieniądze i wszelka obfitość napływa do mnie z lekkością

Z każdym dniem zarabiam coraz więcej, z przyjemnością i łatwością

Jestem połączony do nieograniczonej obfitości wszechświata i pozwalam sobie z niej korzystać

Akceptuję wygody w moim życiu i proste zdobywanie pieniędzy

Otwieram się na nieograniczone bogactwo materialne i duchowe w moim życiu

Jestem doskonałym twórcą i zawsze mam wszystko, czego potrzebuję

Mam czas na wszystko i moje życie wypełnia samo napływająca obfitość wszystkiego, co potrzebuję w danej chwili

Tylko ja jestem twórcą swego świata i tworzę z całą świadomością obfitość wszystkiego czego potrzebuję w życiu

Jestem zawsze podłączony do nieograniczonego źródła miłości, zdrowia, bogactwa i piękna

Zawsze mam doskonałe pomysły i z łatwością je realizuję

 

Miłość i związki

Pozwalam w moim życiu zaistnieć osobie, która jest najbardziej odpowiednia dla mnie

Otwieram się na miłość w moim życiu, na kochających mnie i kochanych przeze mnie ludzi

Jestem otwarty na partnera, który odpowiada mi pod każdym względem

Otwieram się na spełniony i satysfakcjonujący mnie związek

Otwieram się na ludzi godnych zaufania i obdarzających mnie przyjaźnią i miłością

Jestem niezwykły, kocham siebie i wokół mnie zawsze tworzy się harmonijne, sprzyjające mi otoczenie

 

Zdrowie

Z każdym dniem, z każdą godziną, z każdym moim oddechem wzrasta moja witalność, zdrowie i dobre samopoczucie

Jak zasypiam komórki mojego ciała regenerują się, odnawiają, napełniają światłem i stają się młode, a ja budzę się coraz zdrowszy, pełen harmonii i witalności

Jestem wypełniony światłem, jestem światłem i boskością, zawsze doskonałą, pełną życia i zdrowia

 

Dla mnie osobiście potężnymi i szybko przejawiającymi się w świecie fizycznym afirmacjami są afirmacje "Jam Jest". Można w ten sposób nie tylko pomagać sobie, ale też innym, jeśli o to poproszą, uzdrawiać też relacje, stwarzać wokół siebie harmonię czy nawet pas uzdrawiającej energii, który będzie pozytywnie oddziaływać na każdego, kto wejdzie w jego obszar.

 

W "Złotej Księdze" Saint Germain mówi: "Błagam ciebie, abyś za każdym razem, gdy zaczynasz komentować lub mówić o tym, że jesteś chory, biedny lub w niepomyślnej sytuacji, natychmiast zmienił te fatalne dla twego rozwoju uwarunkowania i abyś mentalnie oświadczył z całą stanowczością swego "JAM JEST", ponieważ Ono jest całkowitym zdrowiem, obfitością, szczęściem, pokojem i doskonałością. Przestań dawać moc sprawom zewnętrznym, osobom, miejscom a nawet przedmiotom. "JAM JEST" jest mocą kontrolującą i Doskonałością w każdym i wszędzie. Kiedy myślisz o przejawianiu "JAM JEST", oznacza to, że ty już wiesz, iż masz Boga w Działaniu, który przejawia się w twoim życiu. Nie pozwól więc, aby fałszywe wyobrażenia i stwierdzenia tobą rządziły i ograniczały cię. Pamiętaj stale, że "JAM JEST", oznacza jestem BOGIEM w Działaniu; "JAM JEST" Życiem, Obfitością, Prawdą teraz przejawioną..."

 

Przykłady afirmacji ze Złotej Księgi:

Ochrona:

 

JAM JEST Wielkim Magicznym Kręgiem obrony wokół mnie, który jest niezwyciężony i odrzuca każdy element nie pozytywny, który chciałby wejść

JAM JEST Doskonałością Mojego Świata, a ona jest samo utrzymująca się. JAM JEST pasem (pierścieniem, kręgiem) ochronnym wokół mnie. JAM JEST Obecnością zarządzającą, która idzie przede mną, gdziekolwiek pójdę w tym dniu, nakazując doskonałą harmonię we wszystkich moich działaniach

Oczyszczenie umysłu

 

JAM JEST Inteligencją doskonale działającą w tym mózgu

Uzdrawianie:

 

JAM JEST doskonałą działalnością każdego narządu i każdej komórki mojego ciała

JAM JEST doskonałością przejawiającą się teraz w każdym narządzie mego ciała

Energetyzowanie wody, jedzenia, powietrza:

 

Obecność JAM JEST wypełnia tę rzecz (pożywienie, wodę) Mocą, Energią, Miłością i Zdrowiem

Obfitość:

 

JAM JEST Źródłem Wiecznej Młodości i Piękna

JAM JEST wielką obfitością Boga widoczną w moim użytkowaniu teraz i zawsze.

 

żródło - Harmonia Ciała i Ducha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychika jest systemem samoregulującym i zawsze dąży do równowagi.

Narzucanie jej zbioru idei i wartości sprzecznych z intencjami podświadomego umysłu może prowadzić do zachowań kompensacyjnych, ostatecznie jeszcze bardziej niepożądanych.

 

Wyobraźmy sobie na przykład osobę, którą żywi podświadome przekonanie, że pieniądze są „nieduchowe”. Pisanie afirmacji w celu przyciągnięcia pieniędzy uruchomi ten jej program, co może generować nieświadome zachowania uniemożliwiające przypływ pieniędzy; albo też będzie się ich natychmiast pozbywać.

Ostatecznie może mieć ona mniej pieniędzy niż przed pisaniem afirmacji.

 

Gdy narzucając podświadomości pewne idee, usiłujemy zmusić ją do zmiany niepożądanych zachowań, zachodzi niebezpieczeństwo, że dokonujemy na niej subtelnego gwałtu. W istocie tłumimy część jej naturalnej funkcji. Próby zmienienia niepożądanych zachowań, uczuć i myśli bez ich zrozumienia, przy braku akceptacji są nadal negatywnym ocenianiem istniejących warunków.

Tak zwane negatywne warunki istnieją tylko dlatego, że w podświadomości panuje jakaś nierównowaga. Nie wymaga ona zmiany, tylko zrozumienia. Kiedy ją zrozumiemy, psychika dopasuje się do naszego nowego pojmowania i nierównowaga zniknie. Dlatego powtarzamy, że w prawdziwej pracy nad samorozwojem nie są konieczne zmiany zachowań, lecz większa świadomość.

 

Afirmacje początkowo działają, ponieważ ego jest zaskoczone i zmiana w świadomości zachodzi, zanim zdąży się ono obronić przed nowymi ideami. Ogólnie jednak, zmiany te są powierzchowne.

 

Ponadto afirmacje to jeszcze jedna forma uwarunkowania, a prawdziwa wolność to brak wszelkich uwarunkowań.

NOWY SPOSÓB STOSOWANIA AFIRMACJI

 

Możemy używać afirmacji w nowy sposób, nie próbując przeprogramować ani zmienić istniejących zachowań czy sytuacji, lecz starając się poszerzyć świadomość naszych ukrytych programów i łącząc się ze swoim premierem. Spowoduje to zintegrowanie przekonania, ukrytego programu i wynikających z nich zachowań bez wysiłku, bez angażowania siły woli i nienaturalnego naruszania równowagi naszej psychiki.

 

Nowy sposób afirmowania zdemaskuje nieświadome przekonanie; uświadomienie go sobie rozpocznie proces integracji.

Gurdżijew powiedział: „Jeśli umieścimy »negatywność« pod mikroskopem świadomości, rozpłynie się ona w nicość, którą zawsze była”.

• Najpierw odkryj negatywne przekonanie, które sabotuje twoje zachowania.

• Następnie stwórz najwspanialszą myśl będącą przeciwieństwem twojego ograniczającego przekonania.

• Dodaj swoje imię, aby ta myśl była całkowicie osobista.

• Podziel stronę na dwie kolumny. Zapisz afirmację po jednej stronie, następnie wsłuchaj się w swoją wewnętrzną reakcję i zapisz to, co się pojawiło, po drugiej stronie.

• Zapisz afirmację nie więcej niż trzy razy.

• Gdy tylko poczujesz aktywację, zacznij swobodne oddychanie i rozpocznij sesję oddechową. Aktywacja może zajść już po jednokrotnym zapisaniu zdania – wtedy przestań pisać, zacznij oddychać i obserwuj reakcje w ciele oraz emocje.

Ważne jest, aby afirmacja była zupełnym przeciwieństwem twojego ograniczającego przekonania.

 

Wtedy naprawdę je poruszy i zaktywuje oraz pozwoli ci go doświadczyć. Jeśli na przykład wierzysz, że nie jesteś dość dobry, afirmacja w rodzaju: „Ja, Colin, jestem teraz wystarczająco dobry” nic praktycznie nie mówi. Natomiast stwierdzenie: „Ja, Colin, jestem darem Boga dla tego wdzięcznego świata” na pewno spowoduje silną reakcję, ponieważ prawie nie wierzymy w nie.

 

Nie próbujemy tu przekonać podświadomości, by zaakceptowała to nowe przekonanie, lecz raczej aktywujemy i docieramy do naszego nieświadomego przekonania.

Dzięki temu poszerzamy świadomy umysł kosztem podświadomości, co prowadzi do zrozumienia i integracji.

 

Gdy się przebudzamy, oczyszczamy siebie z coraz większych ilości niepotrzebnego materiału i zaczynamy docierać do swojego głównego przekonania. Poznanie go to klucz do rozwiązania zagadki naszego życia; uzyskujemy głęboki wgląd w nasze uwarunkowania : i możliwość ich obserwacji.

Docieramy do sedna fałszywej strony naszej natury, zaczynamy nad nią pracować i uwalniamy się od niej.

 

To nasze główne przekonanie opiera się na tym, że musimy mieć zawsze rację. Od lat budowaliśmy strukturę przekonań określających Jak to rzeczywiście jest”, co jest prawdą, a co złem albo fałszem.

 

Już zaraz po urodzeniu się wielu z nas dochodzi do wniosku, że znaleźliśmy się w jakimś wrogim miejscu, i od tej pory nieświadomie w to wierzymy.

Gdy rodzice mówili nam, że nie jesteśmy dość dobrzy, wierzyliśmy im. Gdy koledzy źle nas traktowali w szkole albo upokorzył nas nauczyciel, wysnuwaliśmy wniosek, że inni ludzie mogą mieć nad nami kontrolę i nas ranić.

 

Potem nigdy nie kwestionujemy już prawdy tych przekonań.

W końcu codziennie spotykamy się z ich potwierdzeniem.

Im więcej zbierzemy “dowodów” na potwierdzenie fałszywego negatywnego przekonania, tym większym staje się ono kłamstwem i tym więcej wysiłku wkładamy w jego uzasadnienie.

 

Jeśli na przykład wychowaliśmy się w bardzo konfliktowej rodzinie, mogliśmy dojść do wniosku, że wszystkie związki z innymi ludźmi ranią.

Rodzice mogli nam nawet mówić, że istnieją związki piękne i spokojne. Ale my przejmujemy ich głębsze przekonanie, że aby związek funkcjonował, muszą w nim panować konflikty. Nasze wnioski przekonują nas, że pełne prawdziwej miłości związki są nieprawdziwe, a zaangażowani w nie ludzie z pewnością udają. Zatem aby czuć się bezpiecznie, aby zyskać poczucie rzeczywistości, podświadomie stwarzamy konflikty w naszych obecnych związkach albo nie pozwalamy sobie na nowy układ.

 

Przyjmując cudze negatywne struktury przekonań, zrezygnowaliśmy z wolności. Zjedliśmy z „drzewa wiadomości złego i dobrego” (wpadliśmy w dualizm zła i dobra) i wygnaliśmy się z raju, oddzielając się od własnej prawdy.

 

Odzyskujemy wolność, gdy pozbywamy się iluzji, że zawsze musimy mieć rację.

Ale co jeszcze ważniejsze, musimy uświadomić sobie same iluzje, przekonania, które czynią nasze doświadczenia negatywnymi. Lepiej chyba jest nie mieć racji i być szczęśliwym, niż mieć zawsze rację i być nieszczęśliwym.

 

Dalej podaję kilka ćwiczeń, których celem jest ujawnienie naszych kłamliwych systemów przekonań.

 

Przeznacz na nie dużo czasu i dopilnuj , aby ci nie przeszkadzano. Najlepiej wykonywać je z praktykiem integracji oddechem, by podczas ćwiczenia albo po jego zakończeniu od razu rozpocząć sesję oddechową.

Dokończ podane niżej zdania. Nie zastanawiaj się zbyt długo, lecz zapisuj to, co ci przychodzi do głowy. Używaj raczej intuicji niż intelektu. Nie kombinuj, nie okłamuj sam siebie. Jeśli odpowiedź nie pojawia się, przejdź szybko do następnego zdania, a potem wróć do poprzedniego. Im szczersze będą twoje odpowiedzi, tym bardziej zbliżysz się do swojego głównego ograniczającego przekonania.

 

Zacznij od samoobserwacji, a potem pisz.

Ćwiczenie l

1 . Nie wierzę, że potrafię …………………

2. Ludzie często mówią mi, że jestem ………..

3. Ludzie często mówili mi, że nie potrafię …….

4. Zawsze czuję się źle, kiedy …………….

5. Przeważnie czuję się źle, kiedy …………..

6. Uważam, że nie jestem dość dobry, kiedy …..

7. Nienawidzę siebie, kiedy ………………

8. Nie jestem dość dobry, aby otrzymywać …….

9. Gdy jestem z innymi, jest mi naprawdę trudno

10. Zawsze dostaję za mało ………………

11. Najbardziej obawiam się ……………….

1 2 . Moją największą obawą w związku z pieniędzmi jest ………………………………

 

13. Moim największym lękiem w związku z seksem jest ……………………………

14. Trudno jest mi wybaczyć sobie, że ………

15. Gdybym tylko mógł …………………

 

Trzy rzeczy, których najbardziej się boję:

1. …………………

2. …………………

3. …………………

Co męczy mnie najbardziej? (Zakreśl kółkiem). Trzy moje największe przyjemności:

1. …………………

2. …………………

3. …………………

Bez której z nich najtrudniej mi się obejść? (Zakreśl kółkiem).

Trzy moje główne cele:

1. …………………

2. …………………

3. …………………

 

Czy wynikają one z tego, że chcę (z preferencji), czy z potrzeb (uzależnień)?

Teraz pomyśl o sytuacji, która powtarza się w twoim życiu i która ci przeszkadza, i wykonaj następujące ćwiczenie w taki sam intuicyjny sposób jak poprzednie.

 

Ćwiczenie 2

1. Powtarzająca się moim życiu sytuacja albo wzorzec to ……………………………..

2. Jak się czuję, gdy wydarza się ta sytuacja?

3. Korzyści, jakie mam z tego wzorca, to ……..

 

4. Boję się porzucić ten wzorzec, bo …………

5. Jaka najgorsza rzecz mogłaby mi się przydarzyć, gdybym go porzucił? ……………….

6. Moja najgorsza negatywna myśl o sobie to …..

7. Wierzę, że ta myśl jest prawdziwa, ponieważ

8. Co staram się udowodnić tą myślą?. ………

9. Co robię, aby udowodnić, że ta myśl jest prawdzi-wa?. ……………………………

10. Jakie przekonanie ujawniło się podczas tego ćwiczenia? ………………………….

 

Są tysiące przekonań, w które absolutnie wierzymy.

Ale wśród nich jest tylko jeden lub dwóch “premierów“, którzy rządzą pozostałymi. Większość z nas nic o nich nie wie i dlatego mają nad nami taką władzę. Dopóki pozostają w podświadomości, nie możemy sobie z nimi poradzić i rządzą naszym życiem. Przyjrzyj się swoim odpowiedziom i poszukaj w nich wzorców.

Potem zapisz:

Moje główne przekonanie, jakie wyłoniło się z tych ćwiczeń, to:…………………

Aby ci pomóc, podajemy listę podstawowych przekonań:

• Nie jestem dość dobry./Jestem nieudacznikiem.

• Jestem zły/ niegodny miłości./Nie mam racji.

• Dla mnie nie starcza, jestem bezsilny.

• Muszę walczyć, aby przetrwać.

 

• To zawsze moja wina./Zasługuję na karę.

• Żyję w niebezpiecznym świecie.

• Nie jestem godzien zaufania./Nie mogę nikomu ufać.

• Nie powinienem być tutaj./Jestem niechciany.

• Jestem inny./Nie pasuję do nich.

• Ludzie mnie ranią./Ja ranie ludzi.

MOIM “PREMIEREM” JEST……………..

Masz teraz informację, która może cię ostatecznie uwolnić.

Twoim następnym krokiem jest obserwacja premiera przy każdej okazji.

 

Pisz afirmacje, bo kiedy umieścisz swojego premiera pod mikroskopem świadomości, przekonasz się, że nic tam nie ma! Jesteś nareszcie wolny.

 

Colin P. Sisson – Sztuka Świadomego Oddychania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...