Skocz do zawartości

Magiczna kula


MalaGosia93

Polecane posty

Magiczna kula

Witajcie czy może ktoś posługuje się właśnie magiczną kulą. Jakoś ciekawi mnie jej działanie. Bo ogladajac ostatnio jakiś program właśnie widziałam takową kulę. Zresztą nawet w bajkach wróżki i czarownice ją miały. Jak to działa i w jaki sposób ludzie coś w nich widzą...

Człowiek chce kochać i być kochanym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj w głąb kryształowej kuli

 

Wróżenie z kuli uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych metod jasnowidzenia. Wpatrywanie się w kryształową kulę to jeden z bardziej tajemniczych sposobów przepowiadania przyszłości. Wciąż nie wyjaśniono, dlaczego w krysztale pojawiają się obrazy. Doznawane przez początkujących w sztuce wróżenia odczucia, takie jak prądy ciepła i zimna, potężny blask, zrażają do dalszej nauki. Jednak wróżenie z kuli uznawane jest za bardzo skuteczną metodę wyjaśniania wielu zjawisk.

 

Według przekonania jasnowidzów, którzy używają kwarcu i berylu jest tak wielka, że niemal każdy człowiek może opanować umiejętność wróżenia z kryształu. Na początku nauki wystarczy kula z litego szkła. Nie powinna ona mieć żadnych skaz i bąbelków powietrza. Wtedy blask będzie rozchodził się równomiernie i obraz stanie się czytelny. Kulę można kupić w sklepach z porcelaną i kryształami. Należy ją dokładnie owinąć czarną aksamitną chustą, potem włożyć do szuflady na kilka dni. Odtąd trzeba chronić kulę przed promieniami światła ponieważ może ono zaburzyć wrażliwość szkła. Dlatego też okna tego pokoju, w którym znajdować będzie się kula, powinny mieć grube zasłony lub żaluzje, dzięki czemu uzyskamy półmrok. Zaleca się też, by w pokoju nie było żadnych błyszczących przedmiotów. Po wyjęciu szklanej kuli z szuflady kładziemy ją na ciemnej poduszce leżącej na środku blatu stołu okrytego czarnym, długim, matowym obrusem. Zanim spojrzymy w kulę, usiądźmy wygodnie na krześle i zamknijmy na kilka minut oczy. Otwierajmy je powoli i spoglądajmy prosto w kulę. Nie należy wpatrywać się z napięciem tak jakbyśmy chcieli natychmiast wywołać wizję, Pierwsza próba nie powinna trwać dłużej niż kilkanaście mi- nut. Drugą próbę można podjąć dopiero następnego dnia, koniecznie o tej samej porze. Czas opatrywania się w kulę można wydłużać za każdym razem o kilka minut.

Nie należy oczekiwać, że już pierwsza próba zakończy się sukcesem. W końcu nadejdzie moment, kiedy w jasnym blasku kuli zobaczymy coś, co będzie wyglądało jak dym. Zasłoni on całą kulę. Gdy dym zniknie, powinno rozbłysnąć błękitne światło. Po chwili -jak zapewniają jasnowidzący – w kuli ukaże się pierwszy obraz. Po kilku samorzutnie pojawiających się wizjach należy zadać kuli pytanie. Na niebieskim tle powinniśmy ujrzeć odpowiedź. Obrazy oglądane w kuli szklanej dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy to dokładny obraz ludzi i wydarzeń. W wizji tego typu możemy zobaczyć swoich bliskich w sytuacjach, które dopiero nastąpią. Te obrazy będą odpowiedzią na zadane kuli pytanie. Drugi rodzaj stanowią wizje symboliczne: kolory, tajemnicze znaki lub błyski światła. W ich tłumaczeniu należy kierować się przede wszystkim intuicją, a nie poradnikami -w tej metodzie wróżenia zaufaj sobie…

Źródło: http://astro.pl/zajrzyj-w-glab-krysztalowej-kuli

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

W sumie ciekawy temat :) Bardzo często wróżki kojarzone są z tym atrybutem. Osobiście nie znam nikogo, kto by takiej szklanej kuli używał, a Wy znacie? a może używacie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Magiczna kula

Witajcie czy może ktoś posługuje się właśnie magiczną kulą. Jakoś ciekawi mnie jej działanie. Bo ogladajac ostatnio jakiś program właśnie widziałam takową kulę. Zresztą nawet w bajkach wróżki i czarownice ją miały. Jak to działa i w jaki sposób ludzie coś w nich widzą...

 

Zaciekawiłaś mnie, zapomniałam o takim atrybucie. Też jestem ciekawa jak to działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylam rok temu u wrozki we Wroclawiu. Miala właśnie kule ale mi z niej nie wrozyla. Poki co ze wszystkich rzeczy ktore mi powiedziala to nic sie nie sprawdziło a jest dokładnie odwrotnie

Człowiek chce kochać i być kochanym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...