Skocz do zawartości

Co daje nam hipnoza?


Syrena

Polecane posty

Co tak naprawdę daje nam hipnoza?

 

Wgląd w siebie, bezpośredni wpływ na sposób w jaki nasz umysł i mózg działają.

 

Po co mialabym się na nią zdecydować?

 

Ponieważ np. nie radzisz sobie z rzucaniem nałogów, masz jakąś manierę która Ci przeszkadza, chcesz się zmotywować, poczuć lepiej, odstresować, czy też doświadczeyć czegoś nie z tej ziemi (hipnoza rekreacyjna i erotyczna).

 

Może są różne "typy hipnozy, że się tak wyrażę?

 

Oczywiście. Ale wszystkie polegają na tych samych mechanizmach. Można zatem powiedzieć że są "kategorie" hipnozy, np. jak wyżej, rekreacyjna, kliniczna, regresyjna, itd.

 

Kolejno można je podzielić na modele z których korzystają, np. analogowa (również zwana energetyczną), ericksonowska, bikameralna, itc.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeżeli chodzi o nałogi, to jeszcze warto dodać, że często stosuje się kilka sesji, bo jedna nie wystarczy. Więc może po jednym razie hipnoza nie zadziała, osoba nie decyduje się na kolejny raz z różnych powodów i dlatego efektów nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Kwestia też jakiego typu to nałóg. Jeżeli chodzi o np. papierosy czy cukierki, to jeszcze łatwo. Jeżeli chodzi o alkohol czy inne narkotyki, to już dużo trudniej i dłużej. Dlatego są specjaliści którzy takimi "twardymi" nałogami się zajmują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to pojęcie względne czy nałóg papierosowy jest lekki czy "twardy". To chyba jest zależne od różnych sytuacji, np długoś palenia i ilość itd itp

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierosy pali się bo się "lubi". Łatwo jest je rzucić, bo nie skutkują chorobą odstawienną jak np. alkohol, opiaty, i inne środki uzależniające fizycznie na zasadzie negatywnej motywacji (bierz dalej, bo inaczej czujesz ból).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierosy pali się bo się "lubi". Łatwo jest je rzucić, bo nie skutkują chorobą odstawienną jak np. alkohol, opiaty, i inne środki uzależniające fizycznie na zasadzie negatywnej motywacji (bierz dalej, bo inaczej czujesz ból).

 

Papierosy zaczyna się palić, bo się chce. W zależności od organizmu i tak jak pisałam od ilości wypalanych papierosów i czasu jaki się paliło. Po długim okresie palenia rzucając je z dnia na dzień też odczuwa się ból zarówno fizyczny jak i psychiczny. Również nie bez powodu coraz częściej lekarze kobietom, które zaszły w ciążę odradzają nagłego rzucenia papierosów, ponieważ organizm ciężarnej nie dość, że przyzwyczaja się do ciała obcego to jeszcze musi walczyć z konsekwencjami rzucania nałogu.

 

Nałóg to nałóg niezależnie jaki to produkt.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zgoda, że nałóg jest nałogiem niezależnie od substancji, natomiast mieszasz tutaj dwa różne pojęcia, mianowicie uzależnienia fizycznego, i uzależnienia psychicznego.

 

Pierwsze powoduje faktyczne, fizjologiczne problemy dla osoby z syndromem odstawieńczym (np. bardzo słaba kontrola motoryczna alkoholików), podczas gdy uzależnienie psychiczne prowadzi jedynie do zmiany zachowania (stres, agresja) wynikającej nie z faktycznych, fizycznych niedoborów w substancji, ale w psychicznym braku zaspokojenia takiej, lub innej potrzeby. Oczywiście drugorzędnym efektem są zmiany hormonalne, ze względu na zmiany w nastroju, jednak nie świadczy to o uzależnieniu fizycznym.

 

Przykładem uzależnienia fizycznego może być np. heroina, czy alkohol, które powodują fizyczny dyskomfort, brak kontroli nad ciałem, jak też zgon przy zbyt nagłym odstawieniu.

 

Przykładem uzależnienia psychicznego jest np. papieros. Wpływ nikotyny (środka uzależniającego) jest nikły fizycznie, natomiast euforia przez nią powodowana tworzy asocjację w umyśle, pomiędzy przyjemnością a paleniem papierosów. Jeżeli to zachowanie zostanie zawieszone, pacjent będzie się czuł... dość niedobrze. Z drugiej strony, przez hipnozę można takie zachowanie zmienić, bądź też zupełnie przeramować w taki sposób, by pacjent robił coś co jest dla niego korzystne, jak np. jedzenie owoców zamiast palenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę, że mieszam dwa pojęcia. To było stwierdzenie, że człowiek, który jest uzależniony od nikotyny tak samo może odczuwać ból zarówno psychiczny jak i fizyczny tak jak przy uzależnieniu od innych środków.

 

A no i wybacz, ale osoba, która pali 10, 15 lat raczej jest silnie uzależniona fizycznie od nikotyny - tu nie ma o czym rozmawiać.

 

Wracając do tematu hipnozy. Myślę, że ilość sesji zależne jest właśnie od procentu uzależnienia i tego jak dana osoba zareaguje właśnie na hipnozę - nawet przy fajkach

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę, że mieszam dwa pojęcia. To było stwierdzenie, że człowiek, który jest uzależniony od nikotyny tak samo może odczuwać ból zarówno psychiczny jak i fizyczny tak jak przy uzależnieniu od innych środków.

 

Co, niestety, prawdą nie jest; odstawienie nikotyny nie powoduje żadnych efektów których nie powodują również różne stany emocjonalne. Twoje porównanie nikotyny do środków które faktycznie powodują ostry ból (jak np. alkohol, heroina, opioidy, niektóre leki antypsychotyczne).

 

A no i wybacz, ale osoba, która pali 10, 15 lat raczej jest silnie uzależniona fizycznie od nikotyny - tu nie ma o czym rozmawiać.

 

Jeżeli faktycznie uważasz że uzależnienie o tak słabym charakterze fizycznym jest jakąkolwiek przeszkodą dla słów to faktycznie nie ma o czym rozmawiać. Natomiast bardzo chętnie bym się oczytał w materiałach i doświadczeniach które doprowadziły Cię do takiego poglądu.

 

Wracając do tematu hipnozy. Myślę, że ilość sesji zależne jest właśnie od procentu uzależnienia i tego jak dana osoba zareaguje właśnie na hipnozę - nawet przy fajkach

 

Nie wydaje mi się. Na ogół jedna-dwie sesje wystarczą, ponieważ osoba *nie* reaguje na hipnozę. Reaguje podświadomość; jedyna kwestia to to, czy hipnotyzer/ terapeuta potrafi do niej przemówić.

 

I czy jest szczery, oczywiście. Masa jest "hipnoterapeutów", którzy wprowadzają człowieka w trans, a potem nie dają sugestii uzdrowieńczych, a jedynie prowadzą przez wizualizacje o ogólnych, przyjemnych treściach. W ten sposób mogą regularnie inkasować pieniążki, a klienci zawsze są.

 

Kwestia sumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 months later...
ktoś miał robioną hipnozę na wgląd w przeszłe wcielenia?

Chodzi o skorzystanie z pomocy hipnotyzera, czy samodzielne próby, autohipnozę mającą na celu poznanie przeszłych wcieleń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 30.12.2016 o 21:05, Marika napisał:

Chodzi o skorzystanie z pomocy hipnotyzera, czy samodzielne próby, autohipnozę mającą na celu poznanie przeszłych wcieleń?

 

musi to być bardzo ciekawe doświadczenie. czy po takiej hipnozie wszystko się pamięta ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szirina napisał:

 

musi to być bardzo ciekawe doświadczenie. czy po takiej hipnozie wszystko się pamięta ??

Tak. Przynajmniej ja pamiętałem. Wbrew powszechnemu twierdzeniu że hipnoza jest straszna i jesteś nieswiadoma, jest to wejście w stan relaksacji, mózg przechodzi na fale alfa i poddajesz się sugestii. Na YT są nagrania które wprowadzają w stan hipnozy. Można jeśli się tylko chce pozbyć wszelkich lęków, stresu, nerwów, przejrzeć sceny z poprzednich wcieleń. 

Co do tych ostatnich w tym wątku jest przykładowe nagranie:

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 18.01.2015 o 21:14, Zed156 napisał:

Papierosy pali się bo się "lubi". Łatwo jest je rzucić, bo nie skutkują chorobą odstawienną jak np. alkohol, opiaty, i inne środki uzależniające fizycznie na zasadzie negatywnej motywacji (bierz dalej, bo inaczej czujesz ból).

@Zed156

To nie prawda 

Sama jestem uzależniona i palacz niczym nie różni się od narkomania czy alkoholika.... Ból. .. Ja to bym chciała by mnie ktoś w śpiączke wsadził na miesiąc.... Miałabym problem z głowy zmartwienia by przeszły na anestezjologa.... 

Po każdej narkozie  w swoim życiu przechodził mi kryzys z zaleznoscia na nie nikotyne tylko na to co jest tam dodawane a dodają różności wytłumaczył mi to kiedyś psychiatra....

Pozdrawiam serdecznie. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2015 o 17:43, Syrena napisał:

No nie sądzę, że mieszam dwa pojęcia. To było stwierdzenie, że człowiek, który jest uzależniony od nikotyny tak samo może odczuwać ból zarówno psychiczny jak i fizyczny tak jak przy uzależnieniu od innych środków.

 

A no i wybacz, ale osoba, która pali 10, 15 lat raczej jest silnie uzależniona fizycznie od nikotyny - tu nie ma o czym rozmawiać.

 

Wracając do tematu hipnozy. Myślę, że ilość sesji zależne jest właśnie od procentu uzależnienia i tego jak dana osoba zareaguje właśnie na hipnozę - nawet przy fajkach

Masz rację na mnie działa narkoza... 

Co do hipnozy.... To mój umysł jest ok do stanu relaksacji głębokiej wejść ale... Ja muszę dostać odpowiednie bodźce..... Głos tło.... Zły głos nic nie da głos mam na myśli tembr głosu. Hipnoza.... Autohipnoza 

Muszę poćwiczyć... Źródła mam marne... Kiedyś doszłam do startu jednak podświadomość moja mówiła nie.... I jej posłucham.... Miałam moment przeszłości... Czy widziałam siebie.... Nie tego nie mogę powiedzieć widziałam scenie krótka z życia... Miejsce publiczne jak by targ... Przedmieście do..... I ludzie widziałam jedna przekupke chyba i dużo ludzi dużo jeden facet miał czrny cylinder 🎩 

To była chwila wszystko zaobserwowałem z góry.... 

Natomiast stan autoreleksacji idzie mi doskonale 👌 śpię jak zabita potrafię moment i odleciec... To dobra rzecz na stres..... Polecam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2015 o 21:19, Syrena napisał:

 

Papierosy zaczyna się palić, bo się chce. W zależności od organizmu i tak jak pisałam od ilości wypalanych papierosów i czasu jaki się paliło. Po długim okresie palenia rzucając je z dnia na dzień też odczuwa się ból zarówno fizyczny jak i psychiczny. Również nie bez powodu coraz częściej lekarze kobietom, które zaszły w ciążę odradzają nagłego rzucenia papierosów, ponieważ organizm ciężarnej nie dość, że przyzwyczaja się do ciała obcego to jeszcze musi walczyć z konsekwencjami rzucania nałogu.

 

Nałóg to nałóg niezależnie jaki to produkt.

Masz w stu procentach rację. 

Kobieta jeśli paliła przed ciaza to zachodzących w ciaze nie może w żadnym wypadku odstawić fajek.... 

medycyna to potwierdza  Pan doktor nie powie by uświadomić.... A szkoda. 

Ludzie którzy pala też nie zawsze powinni rzucić palenie 🚬 

Syrenka masz rację..... Masz rację... 

Oczywiście nikt nie neguje różnych działań ale powinno się wziąść fajkę do laboratorium 🔬..... Chemicznego zobaczyć co tam jest i odpowiednią niestety chemia zadziałać... 

I tak jak już wspominałam w środku który mi anestezjolog podawał nie raz narkoze jest coś co na mnie działa rewelacyjnie bo nie miałam fizycznych objawów idstawieniowych a i psychicznie byłam spokojna... A że jestem jak ta 🙈 malpa to niestety... Wracałam ale więc jak i co chemicznie na mnie i jak działa. 😘 💕 

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 o 15:52, Mistiko napisał:

Tak. Przynajmniej ja pamiętałem. Wbrew powszechnemu twierdzeniu że hipnoza jest straszna i jesteś nieswiadoma, jest to wejście w stan relaksacji, mózg przechodzi na fale alfa i poddajesz się sugestii. Na YT są nagrania które wprowadzają w stan hipnozy. Można jeśli się tylko chce pozbyć wszelkich lęków, stresu, nerwów, przejrzeć sceny z poprzednich wcieleń. 

Co do tych ostatnich w tym wątku jest przykładowe nagranie:

 

A czy te nagrania na yt są bezpieczne? Tzn hipnoza kojarzy mi się głównie z tym, że to ktoś wprowadza nas w ten stan a później z niego wybudza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 o 15:52, Mistiko napisał:

Tak. Przynajmniej ja pamiętałem. Wbrew powszechnemu twierdzeniu że hipnoza jest straszna i jesteś nieswiadoma, jest to wejście w stan relaksacji, mózg przechodzi na fale alfa i poddajesz się sugestii. Na YT są nagrania które wprowadzają w stan hipnozy. Można jeśli się tylko chce pozbyć wszelkich lęków, stresu, nerwów, przejrzeć sceny z poprzednich wcieleń. 

Co do tych ostatnich w tym wątku jest przykładowe nagranie:

 

Kilka miesiecy temu probowalam wejsc w hipnoze za pomoca nagran z yt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 21.03.2019 o 19:43, Koniczyna napisał:

Moze i by sie udalo strach mnie ogarnal i lek

Sean's trwa godz. czasu 

Może warto zmienić nastawienie i być przygotowanym na to co się zobaczy. Nie oceniać tych wizji, które podsuwa nam podświadomość. Należy odbierać je z większym dystansem.

Jeśli dane nagranie hipnotyczne Ci nie odpowiadało warto sprawdzić kolejne a nuż okaże się, że ono najbardziej do Ciebie przemawia :)

 

Podczas jakiego momentu ogarnął Cie strach?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...