Skocz do zawartości

Hipnoza


Mala_Mi

Polecane posty

Czy próbowaliście kiedyś hipnozy lub autohipnozy? Podobno za pomocą hipnozy regresyjnej można "cofnąć się" do poprzednich wcieleń, a to mnie bardzo fascynuje, ale trochę się boję. Jeśli próbowaliście to jakie mieliście doświadczenia z tym związane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio fascynują mnie poprzednia wcielenia. Zaczęłam czytać o autohipnozie regresji wcieleniowej. Znalazłam 20 minutowe nagranie na internecie. Ok spróbowałam ale z marnym skutkiem no ale chyba po jednym razie nie ma co oczekiwać efektów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałam.

Mala_Mi, jeżeli się boisz, to nic z tego nie wyjdzie. Lęk będzie silniejszy, nie wejdziesz w stan hipnozy, po prostu nie uda Ci się. Wcześniej proponuję się do tego odpowiednio przygotować, poczytać na temat hipnozy, zastanowić się, czy aby na pewno chcesz wejść w ten stan, dlaczego i po co? Jeżeli nie teraz, to za jakiś czas na pewno się uda, na wszystko przychodzi pora. Jednak po pierwszej nieudanej próbie, nie zrażaj się, w końcu nie od razu "Kraków zbudowano". Aby osiagnąć ten stan, trzeba ćwiczyć, nie tylko skupienie, kontrolę myśli, ale także samo przygotowanie się, wyciszenie. Naukę relaksacji. Jeżeli medytujesz, to to na pewno ułatwi sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to też nie jest dla wszystkich. Tę kwestę też należy poruszyć. Nawet pomimo widocznej dojrzałości, hipnoza nie jest dla każdego. To samo z wróżbami, kartami, reiki itp. Jedni się w tym odnajdą, drudzy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Najpierw spróbuj nauczyć się relaksować, odprężyć, wyciszyć, a później jeszcze raz spróbuj a autohipnozą.

Przez kilka dni, najlepiej przed zaśnięciem lub po obudzeniu się, wyobrażaj sobie miejsce, które jest dla Ciebie idealne pod względem odpoczynku. Będąc w wyobraźni w tym miejscu, zacznij odpoczywać, zrelaksuj swoje ciało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autohipnoza, hipnoza regresyjna, to bardzo ciekawe tematy. Coraz chętniej szukamy odpowiedzi na nurtujące nas egzystencjalne pytania. Budzą się nasze świadomości. Jak już wcześniej zostało napisane ważny jest w tym przypadku - relaks, wyciszenie, medytacja. Odpowiednie miejsce, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie. Często trudniej jest przeprowadzić autohipnozę, niż wejść w hipnozę, którą przeprowadza przeszkolona do tego osoba. Jednak ważne jest, żeby zweryfikować komu powierzamy swoją psychikę. Przed poznaniem swoich poprzednich wcieleń dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Z jednej strony hipnoza regresyjna pomaga zrozumieć samego siebie, swoje lęki, uczucia, niejednokrotnie nasze trudne relacje międzyludzkie. Pojąć dlaczego przez pokolenia spotykamy te same dusze, żeby z nimi coś przeżyć, dokończyć pewne sprawy. Zrozumieć, że śmierć nie jest końcem, ale przejściem w kolejny etap naszego rozwoju duchowego. Z drugiej jednak strony, czy przy natłoku codziennych spraw, problemów naszego obecnego życia, mamy na tyle silną psychikę, aby znieść prawdę o sobie z poprzednich inkarnacji. Moja koleżanka w jednym ze swoich wcieleń była katem. Trudno jest jej się z tym pogodzić. Poznanie swoich poprzednich wcieleń fascynuje nas, bo jest dla nas nieodkrytą tajemnicą, czy jednak wszyscy jesteśmy gotowi na to, żeby ją odkryć...

 

Pozdrawiam :)

Aga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Tak, próbowałam.

Mala_Mi, jeżeli się boisz, to nic z tego nie wyjdzie. Lęk będzie silniejszy, nie wejdziesz w stan hipnozy, po prostu nie uda Ci się. Wcześniej proponuję się do tego odpowiednio przygotować, poczytać na temat hipnozy, zastanowić się, czy aby na pewno chcesz wejść w ten stan, dlaczego i po co? Jeżeli nie teraz, to za jakiś czas na pewno się uda, na wszystko przychodzi pora. Jednak po pierwszej nieudanej próbie, nie zrażaj się, w końcu nie od razu "Kraków zbudowano". Aby osiagnąć ten stan, trzeba ćwiczyć, nie tylko skupienie, kontrolę myśli, ale także samo przygotowanie się, wyciszenie. Naukę relaksacji. Jeżeli medytujesz, to to na pewno ułatwi sprawę.

Właśnie ja dlatego nie próbuję, bo wydaje mi się, że mój lęk chociaż mały to może w tym przypadku wszystko zepsuć a tego bym nie chciała, zresztą po co wtedy próbować, jak się wie że nic z tego nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy każdej próbie, nawet jeśli pojawia się lęk, to i w parze z nim pojawia się nadzieja, że może akurat teraz się uda. Więc to nie jest tak, że wszystkie osoby, które wiedzą, że im się nie udaje, automatycznie nie próbują dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...