Skocz do zawartości

Ćwiczenia z interpretacji portetu bliskich i znajomych


niskuk

Polecane posty

Pomyślałam, by sprobować interpretować portrety bliskich osób - bo takie osoby znamy i łatwiej jest uczyć się i dopasowywać znaczenie kart.

 

 

Podaję portret mojej mamy wraz z krotką interpretacją

 

XVII X XXII

V X

XV

7: V

8: III

 

Dzieciństwo spokojne, dobrzy, kochający rodzice.

 

Potem juz nie było tak łatwo - na pewno od czasu małżeństwa: zmiany, niepewność, brak stabilizacji finansowej (dwie X), trudna sytuacja rodzina i małżenska (dwie V: totalnie oddana rodzinie, tradycyjnemu podziałowi ról, ale podświadomie przytłoczona obowiązkami; dwie V widzę też jako brak prawdziwej wiary przy regularnym chodzeniu do kościoła, nie zagłębianie się w wiarę).

 

W 3. etapie zycia: Głupiec - i tu sie zaczyna poprawiać sytuacja: wiekszy spokój, relaks, coraz cieplejsze stosunki z dziecmi (juz dorosłymi: po bardzo trudnych rozmowach sytuacja w domu się oczyszcza), dużo wnuków, stabilizacja syt. finansowej. Poczucie humoru (raczej takie dosadne ;))

 

Co ciekawe mój ojciec tez ma XXII na tym etapie i u niego nie ma tylu pozytywów (jeszcze nie dociekłam o co chodzi, nie sprawdziłam dokładnie jego portetu)

 

 

Co jeszcze zauwazyłam:

Diabeł w nadswiadomości: to przede wszystkim manipulacje - z dobrymi intencjami, ale manipulacje. Chciałaby, by wszystko i wszyscy robili tak, jak ona chce. Ogromnie sie angażuje, chce wszystko kontrolować, bo boi się zmian, niepewności, nieprzewidywalnosci zycia (podwójna X?). Potrafi użyc naprawde cieżkich słów, by osiągnąc swój cel.

Kiedys czytałam, ze kartę na pozycji 6 interpertuje się tylko biorąc pozytywy. nie zgadzam się z tym.

Za to ogromny plus Diabła w tej pozycji, to niezniszczalnośc - ma ogromne pokłady energii. Ma wszystkie choroby świata, ale ze wszystkimi sobie radzi ;)

 

A cesarzowa? raczej nic związanego z kobiecością; nie dbała o to - ale to na pewno dbanie o dom, ogródek, bardzo dobrze gotuje. z wiekiem jest coraz łagodniejsza i spokojniejsza.

 

To przykład portretu, ktory pokazuje ogromne zmiany i postęp w zyciu - choc rozwój nie był świadomy, a z poziomu cierpienia.

Ale kazdy rozwija się jak może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do 3 etapu mam takie spostrzeżenie - życie bardziej na luzie, odpuszczenie ze świadomością, że pora odpocząć, że już nic nie musi, ale jeśli już to może. Taka swoboda i może chęć do poznania świata - może nie dosłownie ale poprzez zrobienie czegoś dla siebie. Jeżeli przez większość życia robiła coś dla kogoś lub pod kogoś, to teraz przyszła pora żeby odrobinę "zaszaleć" i zadbać o siebie.

A z podświadomością i kapłanem - może chodziła do kościoła, bo musiała, przez wzgląd "co ludzie powiedzą", nie do końca przekonana co do słuszności tej wiary. Raczej powielanie tego co ktoś jej przekazał, może tak samo było np. z tradycjami - brak kultywowania z własnych chęci, a dlatego, że tak trzeba.

Co ciekawe, bo w misji również kapłan. Jakby jedno przeczyło drugiemu. Ale środki do realizacji misji - cesarzowa - może po prostu jej rola jako matki powinna być autorytetem dla swoich dzieci, a później wnuków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 3 etapu mam takie spostrzeżenie - życie bardziej na luzie, odpuszczenie ze świadomością, że pora odpocząć, że już nic nie musi...

 

Dziekuję za odpowiedź. To trafna uwaga, tak rzeczywiście się dzieje.

Zastanawia mnie tylko fakt, że tato też ma Głupca na 3. etapie życia i dla niego ten okres jest ciężki, jest coraz bardziej nerwowy, nie radzi sobie z codziennością.

Ale muszę posiedzieć przy jego portrecie, by zobaczyć o co chodzi i wyciągnąć jakieś wnioski (nie analizowałam dokładnie jego portretu, pamietam tylko, ze nie ma podwójnego Głupca).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tata może się całkiem inaczej realizować albo inne karty znaczniej dają o sobie znać i przez to ten głupiec ma inne lub osłabione działanie. <myśli>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...