Skocz do zawartości

Nauka znaczeń kart klasycznych


Karolina

Polecane posty

Nie wiem jak się można nauczyć klasycznych bo nie używałam, mogę natomiast powiedzieć co się tyczy kart tarota, może to Ci coś pomoże.

Ja starałam się głównie zapamiętać ogólne znaczenia/żywioły, oglądałam karty i zastanawiałam się co one mogą mi powiedzieć, a reszta to intuicja. Poza tym ja nie odwracam kart więc wyczucie wskazane.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kartami klasycznymi posługiwałam się jak jeszcze nie miałam kart tarota, myślę że w interpretacji kart klasycznych jest o wiele trudniejsze .

Wróże kartami Tarota, Iching

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jedni uważają karty klasyczne za trudne do nauczenia, inni przeciwnie. Pewna trudność na pewno jest, ale odpowiednie nastawienie i chęci oraz wytrwałość, dadzą pozytywne efekty ;)

Z tymi kartami jest tak, że nie mają takich obrazków jak Tarot, a więc jeżeli ktoś jest wzrokowcem, może mieć trudność z nauką. Jednak, aby sprawnie się ich uczyć, polecam dzielnie kart na partię - najpierw z racji, iż znaczenie figur łatwo można zapamiętać, bo to przeważnie cechy charakteru, sposób zachowani poszczególnych osób, polecam na początek właśnie naukę figur. A następnie naukę Asów i kart od 10 w dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też np. stworzyć sobie własne ilustracje do każdej karty czy to wklejając obrazki z netu czy robiąc sobie jakieś szkice. To pomaga na pewno jeśli jest się wzrokowcem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też np. stworzyć sobie własne ilustracje do każdej karty czy to wklejając obrazki z netu czy robiąc sobie jakieś szkice. To pomaga na pewno jeśli jest się wzrokowcem:)

O tak, dokładnie. Bardzo dobry pomysł i warto z niego skorzystać :)

Swego czasu też tak robiłam, mogę powiedzieć, że nauka nie tylko jest szybsza ale i przyjemniejsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam serdecznie osoby, które wraz ze mną chcą stworzyc taki miły kącik kart klasycznych.Jestem otwarta na wszelkie propozycje,tematy.Proszę przemyśleć co na obecną chwilkę by Was zainteresowało..jakies ciekawe rady, a postaram się rozwinąc ten kącik,aby z przyjemnościa tutaj wchodzic i spędzać czas nie tylko na wróżbach,ale i ćwiczeniach.. interpretowaniu rozkładów, kart:)

Wróżba nigdy nie jest wyrokiem..jest tylko zarysem możliwości jakie w danym temacie ma przed sobą pytający

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ogólnie najciekawszą sprawą jest wiedza praktyczna, tzn. taka wyniesiona z doświadczeń w pracy z kartami.

Jeśli ktoś ma fajny patent na zapamiętanie znaczeń, ale niekoniecznie taki książkowy, to byłoby fajnie, jakby się nim podzielił :)

U mnie pewnym patentem są odniesienia do numerologii i, tak jak pisała wyżej Margita, żywiołów. W ten sposób łatwiej mi skojarzyć, o co może chodzić, co karta chce mi "powiedzieć". Ale nie mam dużego doświadczenia, więc posiłkuję się wiedzą z mojej ulubionej strony o kartach, nie będę reklamować ;)

A najciekawsza dla mnie sprawa jeśli chodzi o same karty to psychologiczne ich znaczenie czy odniesienia np. do astrologii.

O tym chętnie bym się dowiedziała więcej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam serdecznie osoby, które wraz ze mną chcą stworzyc taki miły kącik kart klasycznych.Jestem otwarta na wszelkie propozycje,tematy.Proszę przemyśleć co na obecną chwilkę by Was zainteresowało..jakies ciekawe rady, a postaram się rozwinąc ten kącik,aby z przyjemnościa tutaj wchodzic i spędzać czas nie tylko na wróżbach,ale i ćwiczeniach.. interpretowaniu rozkładów, kart:)

 

Może połączenia kart albo własne znaczenia, bo jak się zdażyłam zorientować tego nie ma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głownego wątku, ja jestem zdania że tak jak wszędzie trzeba się nauczyć podstaw. Chociaż w jednym dwóch zdaniu co dana karta oznacza. Później na tych informacjach pracować, tworząc własne znaczenia, i kolejne i tak dalej.

Własne odczucia są najważniejsze. Dla jednych dama pik może być pozytywna, dla innych nie. Będą pojawiać się rożne znaczenia, a najważniejsze jest to jakie my mamy odczucia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...