Skocz do zawartości

Zakaz wróżenia samemu sobie.


RóżaWiatrów.

Polecane posty

Czy to prawda, że nie powinno się wróżyć samemu sobie? Przed chwilą usłyszałam opinię, iż nie wolno tego robić, ponieważ ich energia skieruje się przeciwko wróżącemu i będą układały się nie tak, aby pokazać przyszłość, lecz tak, aby wzbudzić płonne nadzieje i pokierować w złym kierunku. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to nie jest prawda. Uważam, że jak najbardziej można sobie wróżyć, w końcu kart nie kupuje się tylko po to, aby wróżyć innym czy aby leżały na półce prawda? Poza tym wróżąc sobie można od razu ćwiczyć i poznawać znaczenia kart. A szybkie weryfikacje swoich pytań tylko pogłębiają proces uczenia.

Bestyjko więcej na ten temat możesz poczytać tutaj viewtopic.php?f=238&t=1079

A także jeżeli możesz i chcesz, to zajrzyj do poprzedniego Twojego tematu i odnieś się do uzyskanych odpowiedzi viewtopic.php?f=48&t=3478

 

Zachęcam do dyskusji i może udziału w ćwiczeniach na forum? :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, kamień z serca :) Już zaczęłam się martwić, że może rzeczywiście to prawda, a przyznam szczerze, że bardzo polubiłam się z kartami :)

 

Dziękuję, chętnie skorzystam :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Uff, kamień z serca :) Już zaczęłam się martwić, że może rzeczywiście to prawda, a przyznam szczerze, że bardzo polubiłam się z kartami :)

 

Dziękuję, chętnie skorzystam :)

Również nie przyjmuję takiej możliwości. Jeśli czujesz potrzebę, to śmiało wróż sobie w ten sposób na pewno zdobędziesz wiele cennych informacji o kartach, ale także będziesz mogła wypracować własne znaczenia kart i odejść od tych książkowych.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 24.05.2019 o 21:06, OkoSaurona napisał:

Jak wróże sobie sam karty nic mi nie chcą powiedzieć wychodzą rzeczy z kosmosu <obłęd>

Ale to może wynikać z tego, że sobie poniekąd jest trudniej. Odczytujesz wtedy subiektywnie, a nie obiektywnie :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też się zgadza, ale raczej mówią co im się podoba niż odpowiadać na pytania <haha2> Muszę się zabrać konkretnie za karty tzn naukę wróżenia może zacznie lepiej wychodzić :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OkoSaurona napisał:

To też się zgadza, ale raczej mówią co im się podoba niż odpowiadać na pytania <haha2> Muszę się zabrać konkretnie za karty tzn naukę wróżenia może zacznie lepiej wychodzić :)

Im wiecej cwiczysz, uczysz się tym bardziej rozbudzasz intuicję, więc wskazane :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Większość znawczyń kartomancji w swoich podręcznikach zachęca do stawiania kart sobie :) Może kiedyś był taki przesąd, dzisiaj moda jest zupełnie inna.

 

Z szybkich przykładów: Rana George od kart Lenormand opisuje mnóstwo sytuacji, w których kładła sobie sama karty (bardzo fajny aspekt jej książki i czasami sa to niesamowite historie. Krótko wyjaśnię, że Rana pochodzi zdaje się z Iranu. W czasach, gdy umiała już wróżyć, trwała wojna. Niektóre jej aspekty dotykały jej rodzinę i widziała to w kartach. Czyta się to z wypiekami na twarzy i aż nie chce się wierzyć, że jej wróżby były tak dokładne, a sama autorka do dnia dzisiejszego radzi się kart w różnych sprawach).

 

Z naszego polskiego poletka: Barbara Antonowicz-Wlazińska w swoich książkach traktuje karty jako świetny sposób na psychoanalizę i dużo sie rozpisuje o tym, jak sobie możemy postawić karty na takie zagadnienia. Podaje też dużo ćwiczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...